Jekaterinburg – Nižnekamsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Metallurg Magnitogorsk – Togliatti 2:0 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 5:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Lada Togliatti
Sobota 03.01.2015, 13:00 • Aréna Metallurg, Magnitogorsk • KHL

59:31
    Hlúpy faul Malenkicha na Fjodorova, faul na hlavu a krk a dve + desať minút osobný trest.

58:42
    Oddychový čas hostí, tréner mobilizuje sily na záver zápasu.

58:42
    Murygin vychytal strelu z medzikružia v podaní Hunkesa, ani Jiří sa nateraz do listiny strelcov nezapíše.

57:12
    Za podrazenie odkorčuľoval na trestnú Kosov, ďalšia presilová hra pre hostí.

55:53
    Vasilij Streľcov priviezol puk do pásma domácich, prešiel s ním cez právy kruh až k Muryginovi, no nepodarilo sa mu ho zasunúť do jeho klietky. Murygin puk prikryl pod svoj výstroj a defenzíva domácich skrumáž nepripustila.

52:23
    Lee dostal za hákovanie Alexandra Streľcova dve minúty, presilovú hru má k dispozícii Lada.

46:33
    Šulakov dostal za držanie Kosova dve minúty, presilovú hru bude hrať tím Metallurg.

45:53
    Lee vystrelil spoza kruhov, Glass vyčaroval semafór a puk nádherne ukryl do lapačky!

43:57
    Petrov dostal dve minúty za vrazenie na mantinel, sily na ľadovej ploche sa vyrovnajú.

42:21
    Stapleton dostal dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

39:52
    Spoza bránky pred bránkovisko nakorčuľoval s pukom Belousov, pekne vystrelil, Murygin ho však vychytal a drží čistý štít.
    ZARIPOV - 2:0

38:41
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Hostia sa nechali zamknúť v pásme, akoby hrali oslabenie, spoza bránkovej čiary na ľavý kruh dostal puk DANIS ZARIPOV a okolo lapačky Glassa preletel puk za jeho chrbát. Asistencie: Ján Kovář a Jevgenij Biriukov.

32:11
    Brejk hostí, zoči-voči Muryginovi sa ocitol s pukom Belousov, vystrelil, Murygin puk vyrazil a mám pocit, že teraz hlavný mohli Bereglazovovi odpískať faul pri streľbe Belousova.

30:02
    Podrazenie v podaní Fjodorova a dve trestné minúty, presilovú hru bude hrať Metallurg.

22:41
    Sloboda dostal dve minúty za hákovanie, príležitosť pre domácich zvýšiť svoje vedenie.
    JUNKOV - 1:0

21:16
    Platonov vystrelil od modrej, puk medzi kruhmi sklepol na ľad a usmernil za chrbát Glassa MICHAIL JUNKOV, rozhocovia celú situáciu nechali posúdiť videorozhodcovi a ten správne gól domácim uznal. Asistencie: Denis Platonov a Alexej Bereglazov.

19:53
    Z medzikružia švihom vystrelil Belousov, Murygin mal odkrytý výhľad a puk bezpečne ukryl so svojom náručí.

15:57
    Moziakin dostal puk na ľavý kruh, nedokázal ho však usmerniť do odkrytej časti bránky Glassa, na tribúnach to len tak zahučalo.

15:46
    Glass opäť podržal svoj tím, Stapleton dostal puk na vnútornú stranu pravého kruhu od bránkovej čiary, Tim pohotovo vystrelil, Jeff ho vychytal.

15:04
    Hákovanie v podaní Petrova a presilovú hru si zahrá Metallurg.

13:09
    Jakuceňa dostal puk za kruhy, vystrelil príklepom, Glass si poradil aj s týmto pukom, ktorý vyrazil a usmernil na ľavú stranu k mantinelu.

12:15
    Takmer od modrej vystrelil Bereglazov, puk sa spoza bránky odrazil pred bránkovisko, kde sa k zakončeniu dostal Stapleton, Glass puk cez rameno usmernil do rohu klziska.

10:11
    Domáci vybojovali puk, do brejku sa dostal Timkin, ktorý zoči-voči Glassovi nedokázal puk poslať do siete.

08:59
    Potechin dostal dve minúty za útok na hlavu a krk a k tomu osobný trest v trvaní desiatich minút.

04:14
    Alexander Streľcov dostal puk pred bránkovisko, z prvej vystrelil, Murygin v pokľaku puk zlikvidoval.

03:22
    Valujskij dostal puk za kruhy, efektne švihom vystrelil, Murygin mal ideálny výhľad a puk pekne schoval vo svojej lapačke.

02:26
    Alexander Streľcov prešiel s pukom poza bránku, od ľavého kruhu ho poslal na Murygina, ktorý puk zrazil pred seba, Fjodorov už v dorážke neuspel, Murygin puk v bránkovisku prikryl.

01:33
    Stapleton preveril pozornosť Glassa, keď dostal pred bránkovisko prihrávku spoza bránky, Glass sa posadil na ľad a puk schoval pod svojim výstrojom.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 22. Junkov (Platonov, Bereglazov), 39. Zaripov (Kovář, Biriukov)

Metallurg Magnitogorsk: Murygin (Samsonov) – Biriukov (A), Bereglazov, S. Tereščenko, Malenkich, Lee, Žloba, Chabarov, Potechin – Moziakin (C), Kovář, Zaripov (A) – Platonov, Stapleton, Solovjov – Timkin, Junkov, Kaletnik – Kosov, Potechin, Jakuceňa
    Lada Togliatti: Glass (Semjonov) – Barancev, Hunkes, Vorobiov (A), Podhradský, Ogurcov, Šulakov, Romanov, Sloboda – Černikov, Petrov (A), Mastriukov – Valujskij, Nikitenko (C), Bočarov – Belousov, Zaťovič, Šenfeld – Fjodorov, V. Streľcov, A. Streľcov

Rozhodca: Hašilov, Rogačov – Koršak, Černyšov