Buffalo – Florida 0:2 (kon.) | NJ Devils – Montreal 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Tampa Bay 6:3 (kon.)
Carolina – Philadelphia 2:1 (kon.) | Minnesota – Toronto 3:1 (kon.) | Colorado – Edmonton 2:1 (2:0 po s.n.)
Calgary – NY Islanders 1:2 (kon.) | Anaheim – St. Louis 4:3 (kon.) | Boston – Ottawa 2:3 (po pr.)
    Matt DUCHENE - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
    Autorem vítězné branky je MATT DUCHENE.

61:15
    Dobrá šance pro Edmonton, Varlamov jen těsně dokázal střelu z blízké vzdálenosti vyrazit nad sebe.

50:20
    Purcellova střela rozezvučela nejen celou halu, ale také tyčku Varlamovovy klece.

48:32
    Gabriel Landeskog už měl položeného Bena Scrivense na ledě, jenže bekhendem nedokázal přesně zakončit a trefil pouze brankovou konstrukci.
    Benoit POULIOT - 1:1

44:47
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Tak pozor, další početní výhodu Edmonton už dokázal využít, i když její začátek nevypadal tak dobře. Poměrně kostrbatá branka, ale přeci jen puk doskotačil až za brankovou čáru. Tvrdou střelu od modré čáry na brankovišti jako první dokázal usměrnit dobře zorientovaný BENOIT POULIOT, jenž překonal poměrně zmateného Semjona Varlamova. Ve třetí třetině jsme se tedy dočkali druhé a navíc vyrovnávací trefy. Asistence: Justin Schultz, Jordan Eberle.

44:02
    Ale oslabení Colorada bude hned pokračovat. Dvě minuty za podražení totiž dostává Alex Tanguay. Ten si je prohřešku očividně vědom.

42:04
    Komplikace pro Colorado. Na dvě minuty za podražení totiž odjíždí na trestnou lavici domácí Daniel Briere, autor zatím jediné branky.

38:14
    Ale ještě se bude jednou vylučovat. Početní výhodu si dnes poprvé zahrají Edmonton Oilers. Dvě minuty za hákování totiž dostává mladík Nathan MacKinnon.

34:30
    Z domácí strany pyká Gabriel Landeskog, za Edmonton Oilers musí jít sedět na dvě minuty Matt Fraser.

31:35
    Výborná přihrávka MacKinnona před branku, jeho zakončující spoluhráč jen těsně minul prostor u pravé tyčky, kam asi původně mířil.
    Daniel BRIERE - 1:0

27:55
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Ještě před polovinou základní hrací doby viděli diváci v Denveru úvodní branku dnešního duelu. A přitom to nemuselo být vůbec tak složité, jak se až doposud zdálo. Krásná přímočará akce. Nejdříve Matt Duchene krásně obkroužil branku a bekhendem přihrál kotouč na prázdnou pravou stranu, kde už stál uvolněný DANIEL BRIERE. Ten neměl problém poslat kotouč do poloviny odkryté klece. Asistence: Matt Duchene, Tyson Barrie.

24:25
    Hall a Eberle unikali v přečíslení dva na jednoho, ale nahrávka prvního zmiňovaného nebyla přesná. To byla škoda pro Edmonton.

21:37
    Už hrají domácí klasickou přesilovou hru, rozestavení před brankou nakonec vyústil v rychlou střelu, po které zazvonila tyčka.

20:45
    Oilers nečekají lehké chvíle, Taylor Hall je odeslání do boxu na dvě minuty za sekání, Avalanche budou hrát přesilovku čtyři na tři.

19:08
    Ve stejném čase vyloučení z hostující strany. Neil Jakupov míří za katr, protože podle soudu rozhodčího krosčekoval. Ale vyloučen i domácí John Mitchell, za nedovolené bránění.

17:24
    Pouliot vůbec nevymýšlel špatnou akci za brankou Varlamova, ten musel dokonce do rychlého rozkleku po přihrávce před bránu a následné střele.

15:46
    Oba hráči pochopitelně dostávají tresty za rvačku a budou muset vychladnout na trestné lavici. Jak Hendricks, tak McLeod.

05:43
    První vyloučení zápasu. Dvě minuty za sekání dostává od hlavního rozhodčího hostující Luke Gazdic. Pramení z toho přesilovka pro Colorado.

00:56
    Následně starosti pro hosty, Gabriel Landeskog zůstal volný před Scrivensem, čehož jen těsně nevyužil a nevstřelil gól.

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 28. Briere (Duchene, Barrie), rozh. náj. Duchene – 45. Pouliot (Schultz, Eberle)