USA U20 – Slovensko U20 3:0 (kon.) | Švédsko U20 – Rusko U20 3:2 (kon.) | Fínsko U20 – Kanada U20 1:4 (kon.)
Švajčiarsko U20 – Dánsko U20 3:4 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Švajčiarsko U20
3:4 (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Dánsko U20
Utorok 30.12.2014, 23:00 • Air Canada center, Toronto • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 23:00.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov

Tento turnaj je pre Slovensko výnimočný aj z hľadiska svojej histórie! Prvý ročník MS do 20 rokov sa totiž odohral práve u nás, a to v roku 1977 v Banskej Bystrici a Zvolene. Z titulu sa vtedy radoval Sovietsky zväz, ktorý síce ovládol prvé štyri ročníky podujatia, historicky najúspešnejším celkom je ale Kanada. Javorové listy sú známe skvelou prácou s mládežou a výsledkom je 15 zlatých medailí z MS do 20 rokov. Poďme však ešte späť k našej krajine – MS sa tu okrem premiérového ročníka konali aj v roku 1987 v Piešťanoch. V pamäti ostane jedna z najväčších hokejových bitiek všetkých čias, ak nie rovno tá najväčšia, keď si to v pästných súbojoch rozdali celé zostavy Sovietskeho zväzu a Kanady, pričom do bitky sa zapojili aj obaja brankári. Záznam z tejto neuveriteľnej udalosti nájdete na našom facebooku.

Štadióny MS 2015 do 20 rokov

Turnaj sa odohrá v kanadských mestách Montreal a Toronto. Kanada si ako kolíska hokeja váži každý jeden hokejový turnaj a preto tu môžeme očakávať skvelú atmosféru, nadšených fanúšikov a skvelý hokej. Zápasy sa odohrajú v dvoch halách – duely skupiny A, v ktorej hrajú aj naši hokejisti, sa budú konať v montrealskom Bell Centre, skupina B sa odohrá v Toronte v Air Canada Centre.

Montrealské Bell Centre je v súčasnosti najväčším využívaným hokejovým štadiónom na svete! S kapacitou 21 287 divákov sa týmto prvenstvom pýši od roku 1996. Aréna býva na zápasy Canadiens pravidelne vypredaná a svojou atmosférou patrí medzi najlepšie v celej NHL.

Torontské Air Canada Centre je domovom Toronto Maple Leafs, kde hráva aj slovenský útočník Richard Pánik. Svojou atmosférou sa taktiež radí na čelo celej NHL, miesto na sedenie si tam nájde 18 819 divákov a je otvorené od roku 1999.

Hrací systém a skupiny MS 2015 do 20 rokov

Systém sa oproti minulosti zjednodušil. Tímy sú znovu rozdelené do dvoch päťčlenných skupín, prvé štyri celky ale postupujú priamo do štvrťfinále a tímy na posledných priečkach hrajú medzi sebou o záchranu. Turnaj sa začína 26.12., finále je na programe 5.1.2015. Rozdelenie do skupín ja nasledovné :

Skupina A : Fínsko, Kanada, USA ,SLOVENSKO, Nemecko
    Skupina B : Švédsko, Rusko, Česko, Švajčiarsko, Dánsko

Prajem vám pekný večer pri sledovaní dnešného večerného online zápasu z MS 20

V dnešnom zápase si to medzi sebou rozdajú mužstvá Švajčiarska a Dánska. Obidve mužstvá by sa prípadným víťazstvom posunuli k vyraďovacím bojom. Švajčiari sú určite favoritom v tomto zápase, ale Dáni ukázali, že budú ťažkým orieškom pre každého súpera.

Švajčiarsko 20 prekvapili v prvom zápase zdolali celkom jednoznačne favorita z Česka 5:2. V druhom zápase však dostali peknú nakladačku a prehrali s Ruskom 0:7. Uvidíme ako sa švajčiarski hokejisti dokážu pripraviť na tento zápas.

Dánsko 20 hokejisti Dánka prekvapili hneď v prvom zápase a boli blízko senzácie, keď viedli nad Ruskom 2:0. Rusi však dokázali otočiť zápas a zvíťazili po nájazdoch. V druhom zápase však Dáni už nepodali taký výkon a prehrali so Švédmi jednoznačne 1:5. Uvidíme aký výkon podajú v tomto zápase.

Určite nás čaká bojovný zápas, kde si hráči nič nedarujú.

Môj tip na výsledok 5:2

Švajčiarsko U20: Descloux (Waeber) – Fora, Muller(A), Fuchs, Fazzini, Rod – Siegenthaler, Rathgeb(C), Fiala(A), Malgin, Meier – Harlacher, Kindschi, Schweri, Wieser, Suter – Hugli, Hischier, Schmidli, Aeschlimann

Dánsko U20: Sorensen (Lillie) – Krogsgaard, Hertzberg, Aagaard(C), Rasmussen, Asperup – Lassen, Larsen, Eller(A), Ehlers, Bjorkstrand(A) – D. Nielsen, Eskerod, Olesen, M. Nielsen, Holmberg – Hansen, Jensen, Pison, True, S. Nielsen

Rozhodca: Patafie Steve (USA) , St-Jacques Pascal (CAN) – Dehaen Pierre (FRA) , Ponomarjow Nikolaj (GER).

Mužstvá sú už na ľadovej ploche, zápas sa za chviľu začne.

00:01

0:45
    Švajčiari zatlačili hneď v úvode svojho súpera a Soresen si pripísal prvé zákroky.

1:11
    Dáni sa nevedia dostať z pásma a urpune sa bránia Švajčiarskému tlaku.

2:10
    Prvý zákrok Desclouxa po strele Ehlersa.

2:56
    Schmidli sa pokúšal dostať do zakončenia, na koniec sa mu to aj podarili, ale jeho strela bola zblokovaná.

3:21
    Tak isto sa tlačil pred bránku Švajčiarov Bjorkstrand a tak isto jeho strela bola zblokovaná.

4:22
    Od začiatku sledujeme zápas s veľkým nasadením. Je vidieť, že v dnešnom zápase ide o veľa.

5:11
    Vylúčenie Dánsko – Larsen, nedovolené bránenie

5:23
    Švajčiari sa hneď usadili v pásme svojho súpera, ale chýba tomu strela.

6:22
    Dáni sa, ale dobre bránia a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

6:59
    Veľmi dobrá strela od modrej, ktorú vyslal Muller, ale Sorensen dobre zakročil.

7:11
    Dánsko v plnom počte.

7:50
    Opäť vylúčenie Dánska, na trestnú lavicu si sadne Lassen za nedovolené bránenie.

8:34
    Švajčiari zvierajú svojho súpera, ale Sorensen výborný zákrokmi držím svoj tím v hre.

8:59
    Muller výborne vypálil od modrej a Sorensen vôbec nevedel kde je puk. Švajčiari ho získali a sú stále v tlaku!

9:50
    Lassen je už na ľade a tak sa Dáni opäť ubránili.

10:48
    Švajčiarsko dalo gól!Švajčiarsko dalo gól!
    ukážková kombinácia štvrtého útoku Švajčiarov,po ktorej sa dostal pred Sorensena KRIS SCHMDLI a prekonáva Sorensena!
    Asistencie: Luca Hischier
    Kris SCHMIDLI - 1:0

11:54
    Švajčiarsko dalo gól!
    Švajčiari vedú už o dva góly! Malgina neobrali o puk ani traja hráči, ten prihral KEVINOVI FIALOVI a ten dáva druhý gól svojho tímu!
    Asistencie: Denis Malgin
    Kevin FIALA - 2:0

13:21
    Švajčiari sú pri chuti a snažia sa o tretí gól.

15:01
    Dáni sú pod veľkým tlakom a nevedia sa dostať z pásma.

16:11
    Ofsajd Švajčiarsko.

17:33
    Švajčiari stále pri puku a majú tento zápas pod kontrolou. Opäť Fiala sa snažil natlačiť pred Sorensena.

17:58
    Dánsko dáva gól! Dáni pred koncom tretiny znižujú!Dánsky útočník sa preštrikoval až k Desclouxovi a OLIVER BJORKSTRAND prekonáva švajčiarského brankára.
    Asistencie: Nikolaj Ehlers, Mads Eller
    Oliver BJORKSTRAND - 2:1

18:59
    Vylúčenie na strane Švajčiarska. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Muller.

19:50
    Dáni sú v útočnom pásme a tlačia svojho súpera!

20:00

Videli sme zaujímavú prvú tretinu, ktorú ovládli Švajčiari. Švajčiari viedli 2:0, ale potom po góle Bjorkstranda si hru zkomplikovali. Dáni ožili v posledných sekundách prvej tretiny mohli kľudne vyrovnať. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina, ktorá začne o 15 minút.

20:01

20:12
    Dáni majú ešte necelú minútu presilovú hru a už sú aj v útočnom pásme.

20:34
    Vo veľkej šanci sa ocitol Eller! Netrafil však prázdnu bránu!

21:34
    Dáni sú stále v tlaku! Eskerod sa natlačil pred Desclouxa a snažil sa prepasírovať puk za jeho chrbát!

23:54
    Fiala sa snažiť založit akciu švajčiarov, ale Dáni sa dobre bránia.

25:11
    Suter dostal dobrú prihrávku spoza brány, z prvej vypálil, ale Sorensen jeho pokusil vyrazil.

25:56
    Icing Švajčiarska.

26:43
    Dáni vyhrali buly a strielal Hertzberg, ale Descloux jeho pokus chytil do lapačky.

28:22
    Šanca Dánska! Holmberg sa si prdral až pred bránu a takmer prekonal Desclouxa!

29:02
    Dáni začínajú byť ako osi a sú veľmi nepríjemní!

30:33
    Markus Nielsen vyskúšal vystreliť od modrej čiary, ale našiel iba pripraveného Desclouxa.

33:21
    Fora vypálil do modrej čiary, Sorensen len vyrazil puk pred seba, ku ktorému sa dostal Meier, ale jeho dorážku Sorensen výborne zachytil!

33:56
    Vylúčenie Švajčiarsko, Siegenthaler dostáva 2 minúty za vrazenie na mantinel.

34:11
    Dánsko dáva gól! Dánsko vyrovnáva stav stretnutia! Puk sa dostal až k ANDERSOVI KROSGAARDOVI a ten prekonáva Desclouxa!
    Asistencie: Sonny Hertzberg, Mikkel Aagaard
    Anders KROSGAARD - 2:2

34:34
    Švajčiari idú hneď do vedenia! TIMO MEIER vystrelil spoza dánskej brány a Sorensen si vrazil puk sám do brány.
    Asistencie: Jonas Siegenthaler, Denis Malgin
    Timo MEIER - 3:2

35:16
    Vylúčenie Švajčiarsko – Rathgeb za podrazenie.

35:40
    Dánsko dáva gól! MIKKEL AAGAARD využíva presilovú hru a opäť vyrovnáva stav stretnutia!
    Asistencie: Nick Olesen
    Mikkel AAGAARD - 3:3

37:33
    Dáni sú veľmi nepríjemní a tlačia Švajčiarov!

38:59
    Krásne sólo Ellera cez celú ľadovú plochu, chýbal tomu len gól!

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

40:00

Tak po druhej tretiny je stav vyrovnaný 3:3. Vidíme naozaj vynikajúci zápas! Krásne góly, pekné kombinácie a veľké nasadenie. Zápas je stále otvorený a uvidíme kto sa napokon bude tešiť z víťazstva. Tretia tretina začne o 15 minút.

40:01

42:13
    Tretia tretina začala opatrne z oboch strán. Obe mužstvá vedia, že každá chybička môže rozhodnúť.

42:14
    Obojstranné vylúčenie, Dve minúty za hrubosť dostáva Suter a tak isto dve minúty za hrubosť dostáva Aagaard.

43:12
    Prečislenie Dánov 2 na 1, ale Bjorkstrand úplne pokazil prihrávku.

43:58
    Hráme v plnom počte.

45:11
    Ehlers perfektne našiel pred bránou Ellera a ten z prvej vypálil, ale netrafil bránu.

47:58
    Vylúčenie Dánsko – Larsen dostáva 2 minúty za podrazenie.

48:55
    Obrovská šanca Švajčiarov! Fiala sa dostal až pred Sorensena, krásne si ho položil, ale Sorensen vytiahol perfektný zákrok!

49:58
    Dáni v plnom počte.

52:21
    Hra má spád a vidíme naozaj výborný zápas. Hráči nechávajú na ľade všetko a nič si nedarujú.

53:08
    Vylúčenie Švajčiarsko – 2 minúty dostáva Rod za hákovanie.
    Nastávajú krušné chvíle pre Desclouxa.

55:08
    Švajčiari v plnom počte.

56:34
    Sorensen teraz chytil veľkú šancu Schwerimu! Uf diváci už videli puk za chrbátom dánskeho brankára.