Novosibirsk – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Novokuzneck – Vladivostok 1:4 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 4:2 (kon.)
Kazaň – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (kon.) | Čerepovec – Novgorod 2:3 (1:2 po s.n.) | Jaroslavľ – Soči 4:2 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Admiral Vladivostok
Utorok 30.12.2014, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Najhorší tím KHL na ihriskách súperov dokázal vyhrať v Novokuznecku 4:1. Hostia od úvodu viedli a pohodlne si kontrolovali vedenie. O ich víťazstvo sa gólmi postarali Vladislav Ušenin, Jan Kolář, Shaun Heshka a Richard Gynge. Za domácich sa presadil iba Nikita Kamalov. (15:10:34)

60:00

59:00
    Plynie posledná minúta riadneho hracieho času. Vladivostok zaznamená tretie trojbodové víťazstvo vonku v tomto ročníku KHL.
    Richard GYNGE - 1:4

58:18
    Vladivostok dal gól! Novokuzneck skúšal hru v šestici, ale nevyplatilo sa mu to. Do prázdnej brány presne namieril RICHARD GYNGE. Asistencie: Vladislav Ušenin, Nicklas Bergfors.

57:48
    Domácim sa kráti čas na vyrovnanie. Oba tímy hrajú v pätici.

56:30
    Ryan Stoa skúšal šťastie z ľavého kruhu, no jeho strela bola zablokovaná.

55:48
    Vylúčenie na oboch stranách. 2 minúty za hru vysokou hokejkou dostali Kurepanov (Novokuzneck) a Vl. Ušenin (Admiral).

55:10
    Tréner hostí si vzal oddychový čas, aby jeho zverenci v úplnom závere nestratili dobre rozohraný duel.

55:08
    Presilovka Novokuznecka ostala nevyužitá. Domácim ostáva posledných päť minút na dramatizáciu zápasu.

53:30
    Chlystov vypálil od modrej čiary, no obrana Admiralu dokázala puk odpratať spred brány.

53:08
    Vylúčenie Admiral. 2 minúty pred Arťoma Zemčionoka, ktorý vyhodil puk mimo hracej plochy.

52:40
    Maľcev sa spoza brány skúšal prekvapiť brankára, namieril k bližšej žŕdke, ale Proskuriakov ho zastavil.

51:30
    Opäť to skúšal aktívny Vladislav Ušenin, ktorý so strelou nešpekuloval. Oprel sa do puku a tesne prestrelil.

50:45
    Kurepanov sa snažil presadiť medzi prevahou hosťujúcich hráčov. Napokon sa k puku dostal, ale strelu mu zblokovali obrancovia.

50:00
    V tretej tretine dominujú obrany. Obaja brankári zatiaľ čelili len trom strelám a ani jedna z nich nebola príliš nebezpečná.

49:30
    Vladislav Ušenin sa dostal k strele z ľavého krídla. Bol však z uhla a Chakimov si jeho strelu postrážil.

48:25
    Skladničenko z pravého kruhu vystrelil na Proskuriakova, ktorý s jeho pokusom nemal problémy.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 12. Kamalov (Galimov) – 2. Vl. Ušenin (Vj. Ušenin), 11. Kolář (Kuznecov, Gorošanskij), 25. Heshka, 59. Gynge (Vl. Ušenin, Bergfors)

Metallurg Novokuzneck: Ložkin (11. Chakimov) – Drokov, Fairchild, Kamalov, Chlystov, Kapotov, Skutar, Gavryličev – Plotnikov, Komaristyj, Galimov – Maľcev, Stoa, Romanov – Mitriakov, Kurepanov, Kosourov – Skladničenko, Malinovskij, Musin – Kaprizov.
    Admiral Vladivostok: Proskuriakov – Kolář, Heshka, Osipov, Glazkov, Zemčenok, Kuzmin, Lisov – Bergfors, Zubov, Gynge – Makarov, Gorošanskij, Sigarev – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Gorškov – Li, Kuznecov, Barbašev – Ivanov

Rozhodca: Drejev, Soin – Streľcov, Tarasov