Švajčiarsko U20 – Rusko U20 0:7 (kon.) | USA U20 – Nemecko U20 6:0 (kon.) | Česko U20 – Dánsko U20 4:3 (po pr.)
USA U20 – Slovensko U20 3:0 (kon.) | Švédsko U20 – Rusko U20 3:2 (kon.)
Česko U20
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Dánsko U20
Pondelok 29.12.2014, 19:00 • Air Canada Centre, Toronto • Majstrovstvá sveta do 20 rokov
    David PASTRŇÁK - 4:3

61:01
    Česko dalo gól!

V predĺžení napokon rozhodlo tento zápas Česko a po výsledku 4:3 po predĺžení si pripisujú na svoje konto veľmi dôležité dva body! Štencel poslal fantastickú prihrávku dopredu až na modrú čiaru, do samostatného nájazdu sa dostal DAVID PASTRŇÁK a nekompromisným zakončením, keď blafákom vycvičil Sorensen rozhodol o víťazstve svojho tímu!
    Asistencie: Jan Štencel.
    Dominik KUBALÍK - 3:3

56:58

Veľkolepá dráma v dôležitom zápase bude pokračovať! Štencel sa dostal ku puku vypálil tvrdo na dánsku bránku, Sorensen vyrazil puk len pred seba a pohotovou a gólovou dorážkou sa napokon prezentoval DOMINIK KUBALÍK a vyrovnal tak na 3:3!
    Asistencia: Jan Štencel.

56:45
    Oddychový čas si berie Dánsko, ktoré je už pod veľkým tlakom!

56:00
    Česi teraz chybovali v obrane, do veľkej šance sa dostal Olesen, ale český brankár parádnym zákrokom podržal svoj tím!

48:36
    Tyčka dánskej bránky teraz zazvonila! Štencel vypálil tvrdo, Sorensen nemal nárok na zákrok, ale zachránila ho napokon tyčka!

47:43
    Teraz sa hrá veľmi tvrdo a rozhodcovia tieto zákroky trestajú! Eller ide na trestnú lavicu a Česko čaká presilová hra!
    Mathias ASPERUP - 2:3

46:05
    Dánsko dáva gól!
    Dáni opäť vytasili svoju najlepšiu zbraň a tou je presilovka, ktorú dokázali využiť a dostávajú sa do vedenia 3:2! Česi si nedali pozor pri bránení, MATHIAS ASPERUP si počkal u ľavej tyčky, kde dostal presnú prihrávku a bez problémov poslal puk do českej bránky!
    Asistencie: Nikolaj Ehlers.

45:22
    Vrána je vylúčený za hákovanie, takže krátka hra 4 na 4 a potom nasleduje presilovka Dánska!

43:24
    Český tlak teraz môže narásť, Nielsen sa previnil hákovaním a dostáva de minúty na trestnej lavici. Presilovka pre Dánsko!

41:35
    Obrovská šanca na strane Česka, v ktorej bol Pastrňák! Ten po skvelej prihrávke neváhal a ihneď pálil tvrdou strelou na bránku Dánska, Sorensen však vytiahol perfektný zákrok!

40:25
    Hertzberg ide na trestnú lavicu a tak sa pár sekundičiek bude hrať 4 na 4, potom začne presilovka Česka!

Oba tímy sú už spolu s rozhodcami späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa nám tak čoskoro začne!

38:32
    Pre Česko to budú teraz v závere druhej tretiny veľmi dlhé chvíle, pretože Baránek ide na trestnú lavicu a to znamená, že Dánsko ide hrať opäť presilovku!
    Oliver BJORKSTRAND - 2:2

37:08
    Dánom sa krátko pred koncom druhej tretiny podarilo využiť presilovku a vyrovnať tak priebežný stav zápasu na 2:2! Dánsko sa usadilo v útočnom pásme, dobre zakombinovalo s pukom, ten sa napokon dostal na hokejku OLIVER BJORKSTRAND a ten strelou po ľade rozjasal Dánov!
    Asistencie: Nikolaj Ehlers, Mathias Asperup.

36:42
    Mandát dostáva za napadnutie dve minúty a tak si Dánsko v závere druhej tretiny zahrá presilovku!

26:43
    Česko sa však bude teraz musieť brániť, Pastrňák sa previnil proti pravidlám seknutím a dostáva dve minúty. Presilovka pre Dánsko!

26:27
    Česko mohlo pridať svoj tretí gól zápasu, proti bol však dánsky brankár! Najprv tu bolo prečíslene dva na jedna, ktoré vyriešil obranca Dánska, potom sa však puk dostal ku Pastrňákovi, ale jeho strelu výborne vyrazil do bezpečia dánsky brankár Sorensen.
    Jan KOŠŤÁLEK - 2:1

24:36

Česku sa teraz podarilo otočiť vývoj vo svoj prospech a dostáva sa tak do vedenia 2:1! Na modrej čiare bol nikým nekrytý JAN KOŠŤÁLEK, ktorý tvrdou strelou prepálil dánskeho brankára, ktorý mal zakrytý výhľad!
    Asistencie: David Pastrňák, Marek Baránek.

23:53
    Prvá veľká šanca v druhej tretine! Kämpf sa ocitol sám pred brankárom Dánska, ale puk napálil len do jeho betónu, následnú dorážku poslal len mimo dánsku bránku.

Oba tímy sú už spolu s rozhodcami späť na ľadovej ploche! Druhá tretina sa nám tak čoskoro začne!

15:45
    Sily na ľade sa nám na krátky čas vyrovnajú a po nich čaká Dánsko skrátená presilovka! Baránek si musí odpykať trest za napadnutie.

14:05
    Aagaardovi sa zrejme na trestnej lavici zapáčilo a tak sa opäť previnil voči pravidlám hry! Opäť je to hákovanie a presilovka pre Česko!

11:45
    Je tu ďalšia presilová hra pre Česko! Aagaard sa previnil hákovaním a tak jeho tím čakajú ďalšie veľmi ťažké minúty!
    Jan ŠTENCEL - 1:1

10:22

Česku sa podarilo využiť presilovku a vyrovnáva tak na 1:1! Od začiatku presilovky sa Česi držali v útočnom pásme, puk na modrú dostal JAN ŠTENCEL a jeho nahodenie na bránku Dánska napokon zapadlo do siete!
    Asistencie: David Kaše, Dominik Pastrňák.

10:08
    Prvé vylúčenie v zápase, Eller sa previnil hákovaním a tak si presilovku zahrá Česko!

04:15
    A v zápätí sa mohli Dáni dostať do vedenia o dva góly! Ehlers sa rútil sám na brankára Česka, ale prekonať ho nedokázal.
    Mads ELLER - 0:1

03:58
    Veľký šok pre Česko! Dáni sa vôbec po prvý krát dostali do väčšej šance a je z toho hneď gól v bránke Česka! MADS ELLER sa dostal do útočného pásma, nevymýšľal a bombou poslal puk do horného rohu českej bránky!
    Bez asistencie.

02:45
    Veľká šanca pre Česko! Dánom teraz podržal ich skvelý brankár, keď zlikvidoval hned dva pokusy Kašeho a poradil si aj s dorážkou Kämpfa!

Oba tímy spolu s rozhodcami už vykorčuľovali na ľadovú plochu! Po úvodných formalitách sa zápas môže začať!

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 11. Štencel (Kaše, Pastrňák), 25. Košťálek (Pastrňák, Baránek), 57. Kubalík (Štencel), 62. Pastrňák (Štencel) – 4. Eller (bez asistencie), 38. Bjorkstrand (Ehlers, Asperup), 47. Asperup (Ehlers)

Česko U20: Vaněček (Svoboda) – Klok, Němeček, Košťálek, Baránek, Štencel, Mašín, Ščotka – Kämpf, Vrána, O. Kaše – Pastrňák, D. Kaše, Zdráhal – Zacha, Růžička, Kubalík – Mandát, Špaček, Gorčík
    Dánsko U20: Sorensen (Lillie) – Krogsgaard, Hertzberg, Lassen, Larsen, Nielsen, Eskerod, Hansen – Aagaard, Rasmussen, Asperup – Eller, Ehlers, Bjorkstrand – Olesen, Nielsen, Holmberg – Jensen, Pison, True – Nielsen

Rozhodca: Olenin, Winnerborg – Browne, Ritter