Dinamo Minsk – Riga 2:1 (po pr.) | Viťaz – A. Mytišči 2:4 (kon.)
2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Atlant Mytišči
Sobota 27.12.2014, 15:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Príjemné športové popoludnie, Vážení športoví fanúšikovia. Vítam Vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy, v ktorom Viťaz Podolsk privíta Atlant Mytišči. Stretnutie sa začína o 15:00 hod.

Domáci hokejisti sa aktuálne nachádzajú na 9.pozícii v tabuľke a na play-off momentálne strácajú 1 bod, ktorý ich delí od HC Soči, ktoré sa nachádza na 8 mieste v tabuľke.Hostia aktuálne okupujú 12.pozíciu, pričom na svojom konte majú 51 bodov. Atlant spravil v poslednom období veľký rez v kádri, ktorý postupne opustilo 9 hráčov, medzi inými aj český legionári Petr Vrána a Ondřej Němec. Prvý menovaný aktuálne oblieka dres AK Bars Kazaň, druhý si to namieril do CSKA Moskva. Ďalšími odídencami sú brankár Dmitrij Šikin, ktorý si to namieril do HK Soči, švédsky legionár Andreas Endqvist už oblieka dres CSKA Moskva, bieloruský legionár Konstantin Kolcov si to namieril do Kazane, Igor Radulov do HK Soči, dvojica Dyblenko, Majorov do Dynama Moskva a obranca Koroblov do Nižnekamska. Tím naopak posilnili Anton Babčuk, hráč so skúsenosťami z NHL, naposledy pôsobiaci v Nižnekamsku. Zo známejších mien je v kolónke príchodov ešte meno Alexander Junkov, hráč, ktorý prichádza z Chabarovsku. Junkovovi sa po minulej výbornej sezóne v ktorej zaznamenal 18 gólov nedarí a v tejto má na svojom konte len 1 presný zásah.

Viťaz Podolsk: Lisutin (Sateri) – Grebeškov, Porseland, Seleznjov, Golovkov, Kudinov, Semenkov, Vaščenko – M.Kempe, Horák, Kousal, Koroljov, Soloduchin, Kučerjavenko, Šitikov, Afinogenov, Jakubov, Cyganov, Mamin, Makarenko, Vyglazov.

Atlant Mytišči: Engren (Artemjev) – Korobov, Gilroy, Sorokin, Novopašin, Jarullin, Tjuljapkin, Mironov – Černov, Bodrov, Šmeljov, Junkov, Sošnikov, O.Jašin, V.Kozlov, Taratuchin, Levickij, Chlopotov, Voronin, Aljošin, Šjafotdinov.

Rozhodcovia: Bukin, Komarov – Matjuša, Petrov.

Zápas sa nám o malú chvíľu začne. Hostia nastupujú na dnešné stretnutie v žltých dresoch, domáci pre dnešok zvolili červenú.

00:01

00:09
    Domáci hokejisti vyhrali úvodné vhadzovanie a snažia sa o prechod do útoku.

00:39
    Mario Kempe teraz prešiel s pukom cez modrú čiaru a strelou spomedzi kruhov dokázal ohroziť Engrena, ktorý puk chytá a následne prerušuje hru.

01:25
    Afinogenov a spol. nedokázali vymyslieť v útočnom pásme nič a hostia vyhadzujú puk, aspoň do stredného pásma.

01:48
    Prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí. Na trestnú lavicu odchádza za držanie Seleznjov. Presilová hra pre Atlant.

02:00
    Hostia sa hneď po vhadzovaní dokázali usadiť v útočnom pásme, kde momentálne kombinujú prihrávkami.

02:11
    Domáci sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary a následne prestriedať.

02:44
    Prvá časť presilovej hry nepriniesla vážnejšiu situáciu pred bránkou Lisutina. Domáci sa zatiaľ bránia veľmi dobre.

03:21
    Šmeljov teraz našiel prihrávkou medzi kruhmi Černova, tomu však puk v poslednej chvíli skĺzol z hokejky a strela sa mu tak nevydarila.

03:49
    Domáci v plnom počte.

04:42
    Afinogenov teraz pokazil rozohrávku v strednom pásme a vyslal tak hostí do prečíslenia, tí však z tejto situácie nedokázali vyťažiť absolútne nič.

05:36
    Jeden z domácich teraz dlho manévroval s pukom za bránkou, až sa nakoniec rozhodol situáciu vyriešiť individuálne a po tom ako si vykorčuľoval spoza bránky vyslal na Engrena strelu švihom. Brankár hostí túto situáciu bez problémov vyriešil a puk vyrazil.

07:27
    Hre chýba myšlienka, ani jeden z tímov si doposiaľ nevypracoval šancu ktorá by zdvihla divákov zo sedadiel.

07:48
    Soloduchin si pekne nakorčuľoval z ľavej strany a dokázal sa dostať do zakončenia, to však Engren likviduje a nasledovať bude vhadzovanie v tretine Atlantu.

08:23
    Engren bez problémov vyriešil nahodený puk od Seleznjova. Domáci hokejisti aspoň na malú chvíľu získali útočné pásmo.

09:03
    Maxim Afinogenov podrazil vo vlastnej tretine Sošnikova a už sedí na trestnej lavici. Presilová hra pre Atlant.

09:33
    Nahodený puk od Korobova končí na ochrannej sieti a hra je prerušená.

09:46
    Seleznjov vybojoval v rohu klziska puk a domácim sa ho následne podarilo vyhodiť cez všetky čiary.

10:03
    Nebezpečná situácia pred bránkou Lisutina! Ku strele od modrej čiary sa dostal Tjuljapkin, pričom k dorázke sa dostával Taraťuchin, ktorý jemne pohladil puk. Lisutin však celú situáciu vyriešil a puk napokon chytá.

11:03

11:31
    Hostia sa previnili postavením mimo hru a hra je tak vykázaná do stredného pásma.

11:37
    Aj domáci v postavení mimo hru a uvidíme tak ďalšie vhadzovanie v strednom pásme.

11:50
    Seleznjov teraz poslal puk od modrej čiary do skrumáže, pričom Engren nevedel kam puk smeruje. Celú situáciu však napokon vyriešil jeden z obrancov v žltom, ktorý puk odpálil do bezpečia.

12:41
    Mamin poslal puk strelou od modrej čiary len do lapačky Engrena a hra je opäť prerušená.

13:18
    Veľká chyba domácich v rozohrávke! Puk teraz v strednom pásme zachytil Junkov, ktorý následne nabil Jašinovi a ten tvrdou strelou preveril schopnosti Lisutina!

14:28
    Seleznjov sa teraz snažil natlačiť pred Engrena z ľavej strany, to sa mu však nepodarilo a od puku ho dobrým obranným zákrokom odzbrojil jeden z hostí.

15:24
    Mario Kempe teraz vybojoval puk v rohu klziska a nabil pred bránkou dobre postavenému Horákovi, ktorý však poslal puk len do Engrena!

15:56
    Atlant Mytišči dál gól!
    Gól strelil LEVICKIJ, Asistencie Taraťuchin.
    Veľká chyba domácich v obrane! Obrancovia Víťazu teraz pristúpili k bráneniu veľmi laxne a odpoveďou je prvý gól hostí! Šitikov si teraz nepostrážil nahodený puk za bránou, pričom sa k nemu dostal Taraťuchin, ktorý aj keď bol atakovaný, dokázal poslať puk pred bránku, kde ho nedôrazne pokrytý Levickij poslal za Lisutina.

18:04
    Bodrov sa teraz krásne natlačil z pravej strany a dokázal sa dostať aj do zakončenia. Mám dojem že hráč hostí bol faulovaný a mohli sme vidieť samostatný nájazd, ten sa však nepíska a hra je momentálne prerušená, keďže hráč hostí v páde atakoval domáceho brankára, ktorý je otrasený.

18:49
    Hostia opäť pohrozili, tentoraz sa dokázali dostať do prečíslenia, pričom s pukom do pásma sa dostal Černov, ktorý sa však rozhodol pre strelu, ktorá nebola presná.

19:01
    Minúta do konca prvej tretiny.

20:00

Druhá tretina sa začne približne o 14:47 hod.

V prvom dejstve sme videli útočný hokej a pár dobrých šancí na oboch stranách. Hostia preukázali väčšiu dravosť v zakončení a zaslúžene vedú, po tom ako domáci chybili v obrane. Druhá tretina za daného stavu ponúka zaujímavú zápletku v boji o dôležité body, ktoré znamenajú účasť v play-off.

Hráči nám už pomaly vychádzajú zo šatní. Druhá tretina sa o malú chvíľu začne.

20:01

20:01
    Domáci uspeli v úvodnom vhadzovaní v druhej tretine a môžu tak začať s rozohrávkou za vlastnou bránou.

20:27
    Lisutin teraz musel von z brány, keďže na nahodený puk si skoro nakorčuľoval Černov, ktorý by postupoval sám na bránu.

20:44
    Miesto puku teraz skončil v bráne Jakubov, ktorý neudržal rovnováhu a hra je prerušená.

21:17
    Afinogenov teraz ukázal že ešte nepatrí do starého železa. Hráč so skúsenosťami z NHL si teraz vo veľkej rýchlosti prebral puk a dokázal ohroziť Engrena, ktorý puk však dokázal vyraziť a celú situáciu vyriešiť.

21:49
    Šitikov teraz dostal ideálnu prihrávku pred bránu od Jakubova, opäť však vidíme miesto puku v bráne hráča domácich a hra je prerušená, keďže Engren ostal otrasený.

22:12
    Hra je prerušená po zásahu Engrena, ktorý musel riešiť tvrdú strelu bez prípravy, ktorej autorom bol Vaščenko.

22:17
    Gilroy to teraz spravil veľmi zle, puk miesto mantinelu smeruje mimo hraciu plochu a Víťaz si zahraje presilovú hru.

22:28
    Horák prišiel o puk na modrej čiare a hostia sa dokázali oslobodiť.

23:16
    Tvrdá strela od Porselanda končí zblokovaná a následne sa domáci dostali do stredného pásma a hra je prerušená pre offside.

23:46
    Presilová hra domácich sa kráti, Víťaz nedokázal vymyslieť doposiaľ nič, čím by ohrozil Engrena v bráne hostí.

24:18
    Hostia v plnom počte.

24:20
    Semenkov teraz vyslal tvrdú strelu od modrej čiary, Engren však puk vyráža.

24:46
    Domáci sú v druhej tretine aktívnejší a majú viac z hry, v bráne Atlantu však stojí doposiaľ bezchybný Engren.

25:08
    Domáci hokejisti začínajú s rozohrávkou za vlastnou bránou.

25:25
    Viťaz Podolsk dal gól!
    Gól strelil MAMIN, Asistencia: Vyglazov.
    Krásny hokejový moment! Engren teraz išiel po puk za bránu, nepodarilo sa mu ho však rozohrať a dostal sa k nemu MAXIM MAMIN, ktorý ho na dvakrát poslal pred bránku, pričom na druhýkrát to spravil veľmi šikovne a puk sa od hokejky Engrena odrazil až za bránkovú čiaru!

26:20
    Kousal bol v rohu klziska dôrazne atakovaný, faul sa však nepíska, domáci ostávajú v útočnom pásme.

27:05
    Gól strelil SOLODUCHIN. Asistencie Kučerjavenko, Seleznjov.
    Domáci hokejisti idú behom pár sekúnd do vedenia! Po prihrávke z pravej strany sa presadil SOLODUCHIN, ktorý si dobre nakorčuľoval do priestoru medzi kruhmi a stačilo mu iba nastaviť hokejku a poslať puk za Engrena!

28:10
    Domáci sú pri chuti! Víťaz sa teraz dostal do prečíslenia, pričom Jakubov volil pred prihrávkou strelu, ktorá však nebola presná.

30:07
    Hrá sa vo veľkej rýchlosti a obe mužstvá sa dostávajú do ideálnych pozícii pre strelenie gólu. Hokej musí dnes diváka baviť.

31:08
    Šitikov sa teraz dostal s pukom do útočného pásma a tvrdou strelou z ľavého kruhu ohrozil Engrena!

31:45
    Hra je po dlhej dobe prerušená, puk skončil na ochrannej sieti.

32:27
    Kempe si vybojoval faul a domáci si zahrajú presilovú hru. Za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Korobov.

32:33
    Domáci si dokázali po vhadzovaní udržať útočné pásmo. Víťaz má na ľade svoju prvú formáciu.

33:00
    Puk po akcii na jeden dotyk nekončí v bráne hostí! Horák v páde nedokázal umiestniť puk do brány a Atlant bude mať čo robiť aby sa ubránil.

33:57
    Kousal dostal pred bránu skackavý puk od Horáka a nedokázal ho umiestniť z ideálnej pozície za chrbát brankára Atlantu. Hra je prerušená a nasledovať bude vhadzovanie v tretine hostí.

34:30

34:44
    Soloduchin teraz krásne prenechal puk jednému zo svojich spoluhráčov, tomu však strela nesadla.

35:07
    Puk končí po strele od jedného z hostí na tyči domácej brány! Veľká šanca Atlantu sa nekončí gólom!

36:06
    Cyganov sa teraz predviedol ako dobrý korčuliar a dokázal v pohybe vyslať strelu na bránu hostí. S tou si však Engren poradil a v hre sa pokračuje ďalej.

36:32
    Gól strelil LEVICKIJ, Asistencie: Gilroy, Tjuljapkin.
    Začíname odznova! Hostia vyrovnávajú a opäť sme svedkami veľmi slabej defenzívnej hry domácich, ktorý nechali hráčovi hostí príliš veľký priestor, ktorý LEVICKIJ dokonale využil a v priestore pred bránkou tečoval strelu od Gilroya, ktorý sa oprel do puku na modrej čiare. Hráč hostí zmenil smer puku a Lisutin nemal šancu zasiahnuť.

38:28
    Domáci v závere druhej tretiny s útočnou aktivitou, v útočnom pásme však nedokázali vymyslieť nič, čím by ohrozili Engrena.

39:01
    Minúta do konca druhej tretiny.

39:35
    Hostia sa dopustili postavenia mimo hru a uvidíme vhadzovanie v strednom pásme.

39:43
    Veľká šanca domácich, hneď po vhadzovaní! K puku sa dostal Kousal, ktorý s ním prešiel modrú čiaru a kolmou prihrávkou vyslal do zakončenia Kempeho, ktorý v pohybe trafil len betóny Engrena!

40:00

Tretia tretina sa začne približne o 16:37 hod.

40:01

40:10
    Domáci vyhrali úvodné vhadzovanie v tretej tretine a hneď sa snažia presunúť do útočného pásma.

40:34
    Kempe váhal s prihrávkou a následne poslal puk do priestoru nikoho. Škoda pre domácich, keďže hráč domácich sa nachádzal v ideálnej pozície, pre strelu.

41:08
    Sošnikov so snahou dostať sa pred bránku nepochodil a Lisutin si puk pri tyči postrážil. Hra je prerušená a uvidíme buly v tretine domácich.

41:39
    Jakubov dobre zapracoval pri mantineli, vymenil si prihrávku so svojim spoluhráčom a následne sa pokúsil o strelu, puk mu však skĺzol z hokejky a nenašiel si cestu medzi tri tyče.

42:39
    Domáci sú na začiatku tretej tretiny aktívnejší, Engren však doposiaľ veľa práce nemal.

43:15
    Porseland teraz pri prechode do útoku padol k ľadu a pýtal si faul, píšťalka rozhodcu sa však neozvala a v hre sa pokračuje ďalej.

43:43
    Skvelý obranný zákrok Sergeja Šmeljova, hráč hostí teraz dobrým obranným zákrokom dokázal vypichnúť prihrávku domácich, ktorý sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému.

44:56
    Skvelá práca Afinogenova v útočnom pásme! Na tohto hráča sa dá pozerať aj v pokročilom veku! Kapitán Víťazu teraz vyzvŕtal obrancov Atlantu v útočnom pásme a dokázal sa dostať aj do zakončenia!

46:28
    Na opačnej strane sa dobrou prácou v tretine domácich prezentoval Chlopotov, ktorý zaviezol puk do útočného pásma a vyslal ku zakončeniu jedného zo svojich spoluhráčov, ktorému však puk skĺzol z hokejky a nedokázal tak ideálne vystreliť.

47:42
    Lisutin prerušuje hru po akcii Levického a nasledovať bude vhadzovanie v tretine Víťazu.

47:51
    Afinogenov opäť krúži v pásme a robí si z hráčov hostí prekážkové kužele.

48:48
    Domáci hráči si teraz v útočnom pásme nerozumeli a puk už majú v moci hostia, ktorý začínajú s rozohrávkou.

49:39
    Bodrov nedokázal vymyslieť za bránkou nič a bol od puku odstavený, Atlant však ostáva v útočnom pásme.

50:47
    Gól strelil GILROY.
    Atlant sa dostáva do vedeia! Domáci teraz kopili chyby v obrane a doplatili na ne vedúcim gólom hostí! Presadil sa MATTHEW GILROY, ktorý získal puk na modrej čiare, nakorčuľoval si do pravého kruhu, naznačil strelu, počkal si na pohyb obrancov a nakoniec strelou švihom z mierneho uhla prekonal Lisutina, keď poslal puk pod hornú tyč.

51:47
    Koroljov sa teraz dostal do úniku z ľavej strany a dokázal vystreliť na Engrena, ktorý puk vyráža betónom a hra je následne prerušená, keďže hráč domácich narazil na mantinel a ostáva otrasený.

52:46
    Čas sa kráti a domáci aktuálne začínajú s rozohrávkou za vlastnou bránou, hostia majú nahrané a budú sa zrejme sústrediť na defenzívu.

53:38
    Kudinov teraz nevedel kde mu stojí hlava a pred bránkou pôsobil neistým dojmom. Domáci chybujú v obrane a môže to dnes pre nich znamenať K.O.

54:50
    Domáci sa nevedia dostať cez útočnú modrú a ich prechod do útoku je komplikovaný.

55:05
    Veľká šanca domácich, ktorú mal Šitikov! Hráč Víťazu sa teraz šikovne natlačil pred Engrena z ľavej strany a dokázal aj zakončiť, Engren si však puk postrážil a nepustil ho za svoj chrbát.

55:55
    Lisutin si postrážil puk, po strele od jedného z hostí a vyrazil ho betónom do rohu klziska.

56:56
    Ani strela od Grebeškova si nenašla cestu do siete a hra je následne prerušená. Vhadzuje sa v tretine Atlantu.

57:06
    Hostia vyhrali dôležité vhadzovanie vo vlastnej tretine a môžu ísť dopredu.

57:59
    Šitikov to teraz skúsil strelou bekhendom, s tou však Engren nemal väčšie problémy a hra je následne prerušená.

58:40
    Kousal to skúsil strelou švihom z ľavého kruhu, tú však Engren bez problémov zlikvidoval a prerušil hru.

58:40
    Oddychový čas domácich.

58:40
    Hostia vyhrali dôležité vhadzovanie v obrannom pásme a môžu íst do útoku.

58:48
    Gól strelil TARAŤUCHIN. Asistencie Levickij, Gilroy.
    Hostia vyhrali vhadzovanie vo vlastnej tretine, následne sa k puku dostal Gilroy, ktorý ho poslal do stredného pásma, následne sa ho dotkol ešte Levickij, až sa dostal ku Taraťuchinovi, ktorý sa s ním dostal do pásma a nemal problém trafiť odkrytú bránu.

60:00
    Koniec zápasu. (17:09:03)

Jakub Bobovič

Góly a asistencie: 26. Mamin (Vyglazov), 28. Soloduchin (Kučerjavenko, Seleznjov) – 16. Levickij (Taraťuchin), 37. Levickij (Gilroy, Tjuljapkin), 51. Gilroy, 59. Taraťuchin (Levickij, Gilroy)

Viťaz Moskovská oblasť: Lisutin (Sateri)– Grebeškov, Porseland, Seleznjov, Golovkov, Kudinov, Semenkov, Vaščenko – M.Kempe, Horák, Kousal, Koroljov, Soloduchin, Kučerjavenko, Šitikov, Afinogenov, Jakubov, Cyganov, Mamin, Makarenko, Vyglazov.

Rozhodca: Bukin, Komarov – Matjuša, Petrov