Helsinki – Riga 3:1 (kon.) | HC Slovan – Togliatti 2:3 (0:1 po s.n.) | Záhreb – Nižnekamsk 5:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Slovan Bratislava
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Lada Togliatti
Pondelok 22.12.2014, 19:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • KHL
    PETROV - 2:3

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Lada Togliatti.
    Rozhodujúci nájazd premenil Jurij Petrov.

64:48
    Černikov dostal dve minúty za držanie, neskoro.

57:52
    Golubev dostal dve minúty za nešportové správanie, hostia nahodili puk na Janusa, ktorý ho prikryl, Golubev dobrzdil a na Janusa úmyselne poslal sneh, no a už je vonku.
    NETÍK - 2:2

52:45
    Slovan Bratislava dal gól!
    Tak táto strela sa konečne ujala, spoza ľavého kruhu príklepom vypálil TOMÁŠ NETÍK a Ježov dostal teplomer. Asistencia: Michal Sersen.

52:15
    Výborný Janus, najskôr vyrazil strelu od modrej v podaní Hunkesa, v dorážke z medzikružia vychytal do lapačky Petrova!
    A. STREľCOV - 1:2

49:22
    Togliatti dáva gól!
    A je to tu, spoza bránky poslal Fjodorov puk pred bránkovisko a ALEXANDER STREĽCOV ho prepasíroval za Jarov chrbát. Asistencia: Fjodor Fjodorov.

45:39
    Pekná strela z pravej strany z hokejky Belousova, Janus opäť puk vyrazil a podržal svoj tím.

43:50
    Strelu od pravého kruhu z hokejky Šulakova Janus vyrazil, Černikov nedokázal puk zasunúť do odkrytej časti Jarovej bránky, Slovan si zahráva.

38:19
    Skrumáž pred Janusom, puk poskakoval pred bránkoviskom, ešte že ho tam nikto v bielom drese neposlal a Starosta až po 15 sekundách podal hokejku Janusovi späť do rúk, Lada tlačí, Slovan sa úporne bráni.

38:07
    Nedovolené bránenie v podaní Štajnocha a dve minúty, bude horúco pred Janusom.

36:37
    Tičar sa rútil sám na Ježova, chcel to na blafák, ani toto sa nepodarilo.

29:40
    Slovan tlačí hostí v pásme, no nie a nie to tam padnúť, strelu Surového z ľavého kruhu ukryl do lapačky Ježov.

27:15
    Petrov dostal ideálny puk pred bránku, mohol sa opýtať Janusa, kam to chce, Jurij to však trestuhodne prestrelil.

22:59
    Od mdorej tvrdo pekne vystrelil Sersen, jeho puk Ježov chcel schovať v lapačke, vypadol mu, Slovan naďalej v pásme.

22:32
    Belousov dostal dve minúty za vrazenie na mantinel, opäť presilová hra pre Slovan.

21:49
    Starosta tvrdo príklepom od modrej preveril pozornosť Ježova, ktorý puk v pokľaku schoval do lapačky.

18:03
    Opäť seknutie, teraz v podaní Fjodorova, Slovan si zahrá 1:07 presilovku päť na tri, teda veríme, že ten čas bude kratší.

17:10
    Za seknutie Sersena odchádza von Golubev, presilová hra pre domácich.

15:08
    Nagy vystrelil od ľavého kruhu, Ježov puk vyrazil pred seba, v dorážke z medzikružia neuspel Nedorost, Ježov ten puk kdesi schoval, ani sám neviem kde.

13:21
    Za podrazenie odišiel na trestnú Vasilij Streľcov, presilová hra pre Slovan.

13:05
    Spoza kruhov pekne príklepom vystrelil Bartovič, Ježov šiel do pokľaku a puk ukryl vo svojom výstroji.
    VALUJSKIJ - 1:1

12:19
    Menšiu skrumáž pred Janusom vyriešil SEMJON VALUJSKIJ, ktorý podvihol puk a ponad ležiaceho Janusa ho poslal do bránky. Asistencie: Stanislav Romanov a Denis Golubev.

10:43
    Zbytočný faul Baranku, hákovanie a dve minúty, Slovan sa bude brániť. Na trestnú sadá aj Nedorost, dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Presilová hra hostí päť na tri.

08:00
    Baranka efektne príklepom vypálil ponad ležiaceho hráča, Ježov Ivanov štipľavý puk schoval v lapačke.

06:23
    Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou a trest v trvaní dvoch minút pre Slobodu. Presilovú hru bude hrať domáci tím.

03:22
    Podrazenie v podaní Baranku a presilová hra pre hostí.
    SUROVÝ - 1:0

02:51
    Andrej Šťastný poslal puk medzi kruhy na hokejku TOMÁŠA SUROVÉHO, ktorý peknou strelou po ľade prekonal Ježova v bránke hostí. Asistencie: Andrej Šťastný a Michal Vondrka.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 3. Surový (Šťastný, Vondrka), 53. Netík (Sersen) – 13. Valujskij (Romanov, Golubev), 50. Streľcov (Fjodorov), rozh. náj. Petrov