Helsinki – Riga 3:1 (kon.) | HC Slovan – Togliatti 2:3 (0:1 po s.n.) | Záhreb – Nižnekamsk 5:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Slovan Bratislava
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Lada Togliatti
Pondelok 22.12.2014, 19:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • KHL

Slovan mal v zápase miestami drvivú prevahu, no hostia sa dokázali tlaku ubrániť a zápas dostať do predĺženia. Napokon rozhodli o svojom víťazstve v samostatných nájazdoch, keď Jurij Petrov prestrelil Janusa v bránke domácich. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí gólman Iľja Ježov, v tíme domácich Tomáš Surový. Ja sa s vami pre dnešok lúčim a privítam Vás na štedrý večer, keď vypredaná Slovnaft Aréna bude hostiť Neftechimik Nižnekamsk. Dobrú noc všetkým želá z Bratislavy Vladimír Korduliak. (21:35:06)

PETROV - 2:3

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Lada Togliatti.
    Rozhodujúci nájazd premenil Jurij Petrov.

3. séria
    0:1
    Rok Tičar rovnako trafil len do rukavice Ježova.

2. séria
    0:1
    Georgij Belousov prestrelil bránku Janusa.

2. séria
    0:1
    Tomáš Netík rovnako ako predtým Nagy, ako cez kopírku.

1. séria
    0:1
    Jurij Petrov prestrelil Janusa.

1. séria
    0:0
    Ladislav Nagy nedal, Ježov puk zrazil do rohu klziska.

Samostatné nájazdy začínajú.

Samostatné nájazdy bude začínať domáci HC Slovan.

Ani predĺženie neprinieslo víťaza zápasu, budeme teda po krátkej úprave ľadu pokračovať v samostatných nájazdoch, jediné čo je isté, že Černikov, sediac na trestnej lavičke, sa ich zúčastniť nemôže.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:48
    Černikov dostal dve minúty za držanie, neskoro.

64:31
    Nedorost nepresekal puk za chrbát Ježova, ako so šarvátkou naložia arbitri? Napokon nikoho vylučovať nebudú.

63:57
    Murley od ľavého kruhu preveril pozornosť Ježova, bez úspechu, gólman hostí puk vyrazil späť do hry.

63:05
    Šulakov sa odhodlal od pravého kruhu k zakončeniu, Janus ho vychytal.

63:05
    Dnešné stretnutie sleduje 10.055 divákov, po dlhej dobe vypredaná Slovnaft Aréna.

62:33
    Od pravého kruhu Starosta minul bránku Ježova.

61:48
    Zaťovič sklepol puk pred Janusom, ten mu zrejme ešte obtrel masku, arbitri nechali pokračovať v hre.

61:42
    Od modrej nahodil puk na bránku Belousov, Janus v pokľaku puk ukryl do náručia.

60:43
    Opatrnosť na oboch stranách, pozrieme si samostatné nájazdy?

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Ani tretia tretina nerozhodla o víťazovi dnešného duelu, Slovan ľahkovážnou hrou dovolil súperovi skórovať a ten jeden gól dokázal už len dorovnať. Po krátkej prestávke ideme do predĺženia. Pomer striel po šesťdesiatich minútach 44:21.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:52
    Hostia v plnom počte, ideme do predĺženia.

58:44
    Sersen vystrelil od modrej, v páde na ľad zachytil puk jeden z hráčov hostí a vyhodil ho von z pásma až k Janusovi.

57:52
    Golubev dostal dve minúty za nešportové správanie, hostia nahodili puk na Janusa, ktorý ho prikryl, Golubev dobrzdil a na Janusa úmyselne poslal sneh, no a už je vonku.

57:00
    Bartovič nahodil puk na bránku hostí, čiarový píska domácim ofsajd, priznám sa, že ho zrejme videl len on.
    Zranený Nagy ležiac na ľadovej ploche

55:06
    Nagy inaksoval tvrdý zákrok a v bolestiach sa krúti na ľadovej ploche.

54:24
    Nagy opäť v individuálnej akcii z ľavej strany dostal puk až pred bránkovisko, v páde vystrelil, Ježov poľahky puk zrazil do rohu klziska.

53:29
    Belosuov dotiahol puk do pásma až keď už tam mal spoluhráča, ofsajd na modrej.
    NETÍK - 2:2

52:45
    Slovan Bratislava dal gól!
    Tak táto strela sa konečne ujala, spoza ľavého kruhu príklepom vypálil TOMÁŠ NETÍK a Ježov dostal teplomer. Asistencia: Michal Sersen.

52:15
    Výborný Janus, najskôr vyrazil strelu od modrej v podaní Hunkesa, v dorážke z medzikružia vychytal do lapačky Petrova!

51:24
    Nagy sa rútil z ľavej strany s pukom až pred bránku Ježova, nedokázal už však puk zasunúť do bránky hostí.

50:00
    Za tento gól si môže Slovan sám, prenechal až príliš priestoru pre kombinančú hru hostí a ten gól sa tam priam pýtal. Slovan nehrá to, čo v druhej časti hry a teraz bude musieť doťahovať náskok súpera.
    A. STREľCOV - 1:2

49:22
    Togliatti dáva gól!
    A je to tu, spoza bránky poslal Fjodorov puk pred bránkovisko a ALEXANDER STREĽCOV ho prepasíroval za Jarov chrbát. Asistencia: Fjodor Fjodorov.

48:50
    Šenfeld nakorčuľoval z pravej strany až k bránke Janusa, našťastie ju netrafil.

47:53
    Bojujeme o každý meter hracej plochy, hokejová krása sa nám v týchto chvíľach z plochy vytratila.

45:39
    Pekná strela z pravej strany z hokejky Belousova, Janus opäť puk vyrazil a podržal svoj tím.

45:09
    Strela Surového od modrej minula bránku Ježova, puk sa odrazil od mantinelu na druhú stranu, nikto v modrom však nedorážal.

43:50
    Strelu od pravého kruhu z hokejky Šulakova Janus vyrazil, Černikov nedokázal puk zasunúť do odkrytej časti Jarovej bránky, Slovan si zahráva.

42:29
    Šťastný stratil na útočnej modrej puk, strelu z medzikružia v podaní Vasilija Streľcova zblokoval Surový.

41:52
    Štajnoch poslal ťažký puk Ölveckému, zakázané uvoľnenie HC.

40:41
    Tičar vystrelil spoza pravého kruhu, Ježov puk zrejme vyrazil na ochrannú sieť.

40:07
    Domáci v plnom počte a Slovan poďme do toho.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:42.

Slovan tlačil hostí v druhej tretine, mal množstvo príležitostí, no Ježov v bránke hostí bol rozhodne proti. Niektoré akcie domáci zbytočne prekombinovali, o všetkom tak rozhodne trertia časť hry. Pomer striel po dvoch tretinách do priestoru bránky 33:13.

40:00
    Ježov na kolenách, no drží svoj tím stále v hre o zisk bodov

39:49
    Slovan opäť puk vyhodil von zo svojho pásma, je po presilovke hostí v tejto časti hry.

39:25
    Nagy dostal puk do útočného pásma a získal nejaké tie cenné sekundy.

39:11
    Romanov vystrelil od modrej, puk domáci poslali na ochrannú sieť, vhadzujeme po pravej ruke Janusa.

38:19
    Skrumáž pred Janusom, puk poskakoval pred bránkoviskom, ešte že ho tam nikto v bielom drese neposlal a Starosta až po 15 sekundách podal hokejku Janusovi späť do rúk, Lada tlačí, Slovan sa úporne bráni.

38:07
    Nedovolené bránenie v podaní Štajnocha a dve minúty, bude horúco pred Janusom.

37:59
    Strelou spoza pravého kruhu preveril Janusa Hunkes, Janus puk ukryl do náručia.

36:37
    Tičar sa rútil sám na Ježova, chcel to na blafák, ani toto sa nepodarilo.

36:12
    Trošku slabšia hokejová pasáž, puk opäť lieta zo strany na stranu, bez strely do priestoru bránky.

33:15
    Slovan aktívnym tímom, tlačí hostí, kombinuje ako v hokejovej učebnici, no bez gólu v sieti hostí, to ovocie vo vypredanej aréne veru chýba.

31:57
    Slovan to prekombinoval v pásme hostí, puk z hokejky Šťastného spoza pravého kruhu končí po teči hráča hostí opäť na ochrannej sieti.

30:37
    Barancev sa dostal k zakončeniu, vystrelil spoza kruhov, Janus puk cez rameno vyrazil späť do hry.

30:16
    Po prechode modrou strieľal Nagy, puk po teči hráča hostí končí opäť na ochrannej sieti.
    Puk z lapačky Ježova po strele Surového doluje čiarový rozhodca

29:40
    Slovan tlačí hostí v pásme, no nie a nie to tam padnúť, strelu Surového z ľavého kruhu ukryl do lapačky Ježov.

28:56
    Netík vozil puk na hokejke, až kým mu neušiel do stredného pásma.

27:43
    Hudáček preveril Ježova, ktorý mu puk po strele z ľavej strany ukryl do náručia.

27:15
    Petrov dostal ideálny puk pred bránku, mohol sa opýtať Janusa, kam to chce, Jurij to však trestuhodne prestrelil.

26:06
    Nagy potiahol po pravej strane puk do pásma, nakorčuľoval s ním medzi kruhy, vystrelil, obranca hostí puk zrazil na ochrannú sieť.

25:41
    Tičarovu reklamnú strelu z ľavej strany Ježov zrazil pred seba a puk následne prikryl pod rukavicu.

24:32
    Hostia v plnom počte, Slovan tlačil hostí, pekne strieľal, ani jeden puk sa do siete Ježova nedostal.

22:59
    Od mdorej tvrdo pekne vystrelil Sersen, jeho puk Ježov chcel schovať v lapačke, vypadol mu, Slovan naďalej v pásme.

22:56
    Jeglič vystrelil od ľavého kruhu, Ježov puk schoval v pokľaku do náručia.

22:32
    Belousov dostal dve minúty za vrazenie na mantinel, opäť presilová hra pre Slovan.

22:04
    Murley poslal spoza bránky puk pred bránku Hudáčkovi, v poslednej chvíli puk efektne vypichol Zaťovič.

21:49
    Starosta tvrdo príklepom od modrej preveril pozornosť Ježova, ktorý puk v pokľaku schoval do lapačky.

20:03
    Hostia v plnom počte.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:54.

Slovan začal aktívnejšie a pomerne skoro sa ujal vedenia v zápase. Mal hernú a aj streleckú prevahu, no prišli vylúčenia domácich a presilovú hru o dvoch hráčov hostia využili na vyrovnanie. Pomer striel po úvodnej časti 15:5, uvidíme, aký scenár nám pripraví druhá časť hry.

20:00

19:55
    Slovan svoju útočnú akciu prekombinoval a je po tretine.

19:10
    Hostia so štyrmi hráčmi a vyhodili puk von zo svojho pásma.

18:38
    Nagy strelou od pravého kruhu netrafil bránku, Barankov pokus stečovala defenzíva hostí na ochrannú sieť.
    Slovan presilovku päť na tri nevyužil

18:03
    Opäť seknutie, teraz v podaní Fjodorova, Slovan si zahrá 1:07 presilovku päť na tri, teda veríme, že ten čas bude kratší.

17:10
    Za seknutie Sersena odchádza von Golubev, presilová hra pre domácich.

16:23
    Murley nahodil puk na Ježova a gólman hostí ho musel prikryť, Slovan vybojoval pásmo na vhadzovanie.

15:21
    Hostia v plnom počte a pokračujeme v hre s plným počtom hráčov na oboch stranách.

15:08
    Nagy vystrelil od ľavého kruhu, Ježov puk vyrazil pred seba, v dorážke z medzikružia neuspel Nedorost, Ježov ten puk kdesi schoval, ani sám neviem kde.

14:44
    Puk skončil na striedačke hostí, Nagy ukazoval že od hráča Lady, arbitri hru vykázali do stredného pásma.

14:19
    Hostia vyhodili puk až k Janusovi, opäť akcia spoza bránky domácich.

14:13
    Jeglič vystrelil od ľavého kruhu, puk bol tečovaný na ochrannú sieť, vhadzujeme po pravej ruke Ježova.

13:42
    Sersen pálil od modrej, trafil len ležiaceho Zaťoviča a puk na chvíľku skončil v strednom pásme.

13:21
    Za podrazenie odišiel na trestnú Vasilij Streľcov, presilová hra pre Slovan.

13:05
    Spoza kruhov pekne príklepom vystrelil Bartovič, Ježov šiel do pokľaku a puk ukryl vo svojom výstroji.

12:43
    Domáci v plnom počte.
    VALUJSKIJ - 1:1

12:19
    Menšiu skrumáž pred Janusom vyriešil SEMJON VALUJSKIJ, ktorý podvihol puk a ponad ležiaceho Janusa ho poslal do bránky. Asistencie: Stanislav Romanov a Denis Golubev.

12:09
    Hostia točia domácich na kolotoči.
    Slovan na kolotoči

11:09
    Slovan vyhodil puk von zo svojho pásma, hostia budú o chvíľu späť.

10:43
    Zbytočný faul Baranku, hákovanie a dve minúty, Slovan sa bude brániť. Na trestnú sadá aj Nedorost, dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Presilová hra hostí päť na tri.

10:29
    Signalizované vylúčenie Baranku, Ježov na striedačke.

09:12
    Surový dostal ťažký puk z rohu klziska pred bránkovisko, tečovať ho do bránky hostí nedokázal.

08:23
    Hostia v plnom počte, ani Slovan ponuku na gól neprijal.

08:09
    Hostia vyhodili puk von z pásma, je po presilovke domácich.

08:00
    Baranka efektne príklepom vypálil ponad ležiaceho hráča, Ježov Ivanov štipľavý puk schoval v lapačke.

07:29
    Až teraz Slovan zamkol hostí v pásme, podarí sa to? Kto?

07:08
    Slovan zatiaľ nedokázal zamknúť hostí v pásme, Lada bráni už modrú čiaru.

06:32
    Hostia vyhodili puk až k Janusovi, od gólmana belasých začína akcia Slovana.

06:23
    Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou a trest v trvaní dvoch minút pre Slobodu. Presilovú hru bude hrať domáci tím.

05:22
    Domáci v plnom počte, Lada svoju ponuku na vyrovnanie neprijala.

04:39
    Slovan vyhodil puk von z pásma, keď hostia vystrelili párkrát na bránku Janusa, všetko mimo jeho bránku, strela z otočky v podaní Zaťoviča z medzikružia si pýtala zákrok Janusa.

03:22
    Podrazenie v podaní Baranku a presilová hra pre hostí.
    Slovnaft Aréna Bratislava dnes po prvýkrát buráca
    SUROVÝ - 1:0

02:51
    Andrej Šťastný poslal puk medzi kruhy na hokejku TOMÁŠA SUROVÉHO, ktorý peknou strelou po ľade prekonal Ježova v bránke hostí. Asistencie: Andrej Šťastný a Michal Vondrka.

02:13
    Vidíme počiatočné oťukávanie sa súperov, puk síce lieta z pásma do pásma, defenzíva oboch tímov zatiaľ na výbornú.

00:58
    Prvá strela na bránku v podaní Nagya po individuálnej akcii, Ladislav vystrelil od pravého kruhu, Ježov puk schoval do lapačky.

00:01

Moderátor dnešného duelu už pozýva na ľadovú plochu prvú päťku tímu hostí a po nej celý tím Lady, potom si predstavíme úvodnú pätorku domácich, prvítame domácich borcov, vypočujeme si hymny Ruskej federácie a Slovenskej republiky a všetko bude pripravené k úvodnému buly zápasu.

Príjemný podvečer z bratislavskej Slovnaft Arény, dnes privítame staronového účastníka KHL, tím Lada Togliatti. Na ľadovej ploche už prebieha rozkorčuľovanie oboch tímov, domáci v modrých dresoch v bránke s Jaroslavom Janusom, hostia v dresoch bielych a do bránky sa postaví od úvodu Iľja Ježov. Do zostavy domácich sa vracia Ladislav Nagy, naopak, chýba Sigalet či Brejčák, Slovan bude dnes hrať na tri obranné dvojice.

HC Slovan Bratislava:

Lada Togliatti:

Rozhodca:

Gusev, Odinš – Koršak, Černyšov.

HC Slovan predviedol v Slovnaft Aréne v poslednom mesiaci tohto roka kvalitné výkony a do tabuľky Západnej konferencie si pripísal 11 bodov. V pondelok večer nás čaká súper – Lada Togliatti, s ktorým Slovan v tejto sezóne už bodoval, keď v októbri zvíťazil v Lada-Aréne po výsledku 6:3.

Lada Togliatti – načrime do histórie klubu. Klub Lada Togliatti vznikol v roku 1976 pod názvom Torpedo, ktoré niesol až do roku 1989. V histórii ruských najvyšších súťaží klub zaknihoval 2 majstrovské tituly v rokoch 1994 a 1996, štyrikrát obsadil druhé miesto a dvakrát sa mu ušla „bronzová“ medaila. Na medzinárodnej scéne zaznamenal úspechy v podobe víťazstva Pohára Európskych majstrov v roku 1997 a v roku 2006 vyhral aj Interkontinentálny pohár.

Klub účinkoval v KHL od jej vzniku, hneď v prvom ročníku hráči v play-off obsadili konečné pekné 13. miesto, keď v prvom kole play-off nestačili na CSKA Moskva a po sérii 2:3 na zápasy sa s play-off rozlúčili. V druhom ročníku to výkonmi na play-off nestačilo a Lada obsadila v konečnom účtovaní 22. miesto. Pre nedostatok finančných prostriedkov a problémy s halou, keď jej kapacita 2.900 divákov nepostačovala kritériám stanoveným v pravidlách súťaže KHL, musel klub svoje účinkovanie v nadnárodnej súťaži prerušiť. Späť do kolotoča sa vrátil až v práve prebiehajúcej sezóne.

V súčasnosti modro-bielo-červený dres klubu obliekajú hráči z Ruskej federácie, po dvoch hráčoch majú zastúpenie Slovenská republika – Peter Podhradský a Karol Sloboda, i Česká republika – Jiří Hunkes a Martin Zaťovič. Káder uzatvára Kanada, v drese Lady hráva gólman Jeff Glass. Svoje domáce zápasy hráva klub v Ľadovom dvorci „Lada-Aréna“ s kapacitou 6.122 divákov. Hlavným trénerom mužstva je domáci Sergej Alexandrovič Svetlov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenala Lada Togliatti z 38 zápasov 39 bodov, Slovan odohral o jeden zápas viac a získal celkom 51 bodov. V tabuľke formy zaznamenali hostia 3 body za domáce víťazstvo s Jekaterinburgom, HC Slovan má v tabuľke formy 8 bodov za 2 víťazstvá v riadnom hracom čase a 1 víťazstvo po samostatných nájazdoch.

Najproduktívnejším hráčom v domácom tíme je a dlho bude Ladislav Nagy s 27 kanadskými bodmi (14+13), druhým v poradí je 19 bodový Rok Tičar (6+13). V tíme hostí je najproduktívnejším Jurij Petrov s 19 kanadskými bodmi (6+13), v závese sa drží Semjon Valujskij so 16 bodmi (10+6). Gólman domácich Johan Backlund disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 90,7% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,22 gólov na zápas, Jaroslav Janus s 89,8% úspešnosťou drží priemer 2,68 gólov na zápas. Na druhej strane Iľja Ježov s 92,7% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,37 gólov na zápas, Jeff Glass88,0% úspešnosť zásahov s priemerom 3,66 gólov na zápas.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu z bratislavskej Slovnaft Arény, HC Slovan bude hostiť Ladu Togliatti, aj z tohto zápasu Vám v pondelok večer krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 3. Surový (Šťastný, Vondrka), 53. Netík (Sersen) – 13. Valujskij (Romanov, Golubev), 50. Streľcov (Fjodorov), rozh. náj. Petrov