Helsinki – Riga 3:1 (kon.) | HC Slovan – Togliatti 2:3 (0:1 po s.n.) | Záhreb – Nižnekamsk 5:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC SLOVAN Bratislava
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Lada Togliatti
Pondelok 22.12.2014, 19:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • KHL

Slovan mal v zápase miestami drvivú prevahu, no hostia sa dokázali tlaku ubrániť a zápas dostať do predĺženia. Napokon rozhodli o svojom víťazstve v samostatných nájazdoch, keď Jurij Petrov prestrelil Janusa v bránke domácich. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí gólman Iľja Ježov, v tíme domácich Tomáš Surový. Ja sa s vami pre dnešok lúčim a privítam Vás na štedrý večer, keď vypredaná Slovnaft Aréna bude hostiť Neftechimik Nižnekamsk. Dobrú noc všetkým želá z Bratislavy Vladimír Korduliak. (21:35:06)

PETROV - 2:3

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Lada Togliatti.
    Rozhodujúci nájazd premenil Jurij Petrov.

3. séria
    0:1
    Rok Tičar rovnako trafil len do rukavice Ježova.

2. séria
    0:1
    Georgij Belousov prestrelil bránku Janusa.

2. séria
    0:1
    Tomáš Netík rovnako ako predtým Nagy, ako cez kopírku.

1. séria
    0:1
    Jurij Petrov prestrelil Janusa.

1. séria
    0:0
    Ladislav Nagy nedal, Ježov puk zrazil do rohu klziska.

Samostatné nájazdy začínajú.

Samostatné nájazdy bude začínať domáci HC Slovan.

Ani predĺženie neprinieslo víťaza zápasu, budeme teda po krátkej úprave ľadu pokračovať v samostatných nájazdoch, jediné čo je isté, že Černikov, sediac na trestnej lavičke, sa ich zúčastniť nemôže.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:48
    Černikov dostal dve minúty za držanie, neskoro.

64:31
    Nedorost nepresekal puk za chrbát Ježova, ako so šarvátkou naložia arbitri? Napokon nikoho vylučovať nebudú.

63:57
    Murley od ľavého kruhu preveril pozornosť Ježova, bez úspechu, gólman hostí puk vyrazil späť do hry.

63:05
    Šulakov sa odhodlal od pravého kruhu k zakončeniu, Janus ho vychytal.

63:05
    Dnešné stretnutie sleduje 10.055 divákov, po dlhej dobe vypredaná Slovnaft Aréna.

62:33
    Od pravého kruhu Starosta minul bránku Ježova.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 3. Surový (Šťastný, Vondrka), 53. Netík (Sersen) – 13. Valujskij (Romanov, Golubev), 50. Streľcov (Fjodorov), rozh. náj. Petrov