Minnesota – Anaheim 4:5 (kon.) | Winnipeg – Colorado 6:2 (kon.) | Chicago – Montreal 4:3 (kon.)
Pittsburgh – Ottawa 3:2 (kon.) | NY Islanders – St. Louis 4:6 (kon.) | LA Kings – Philadelphia 1:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Ottawa Senators
cz Sobota 06.12.2014, 19:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravím všechny příznivce NHL. Vítám vás u dnešního zápasu. V Consol Energy Center přivítá domácí Pittsburgh Penguins hostující tým Ottawa Senators. Utkáním vás bude provázet Karel Janeba.

Tučňáci z Pittsburghu se pyšní velice povedenou sezónou, po pětadvaceti zápasech jsou na pátém místě celé NHL a po výhře za 3 body by mohli skončit i první, o motivaci pro dnešní duel tak mají postaráno. Tučňákům a celé NHL vévodí v počtu bodů Sidney Crosby, na kontě jich má už 33. Stejný počet má i útočník Philadelphie Jakub Voráček, jenž se drží na druhém místě. Sidney si tak jistě bude chtít dát náskok proti svému českému sokovi a to nám dneska slibuje perfektní podívanou.

Senátoři z Ottawy jsou na tom o něco hůř. Po pětadvaceti zápasech obsazují až jednadvacátou příčku, což rozhodně není to, co by diváci či hráči chtěli. Po odchodu dua Jason Spezza Aleš Hemský se předpovídalo, že lídr týmu bude Erik Karlsson. Což je také pravda, právě on je nejvíc bodujícím hráčem Ottawy, na svém kontě má již 18 bodů. Ottawa by se při výhře mohla posunout až na osmnácté místo, což zní jistě líp, než 21. A tak je jasné, že dnešní utkání bude ve velkém tempu.

Československá stopa
    Milan Michálek (OTT)

Vzájemné zápasy:
    Ottawa – Pittsburgh 3:2
    Ottawa – Pittsburgh 1:2

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Pittsburgh Penguins:Fleury (Greiss) – Domoulin, Martin, Maatta, Ehrhoff, Scuderi, Despres – Spaling, Crosby, Downie – Malkin, Sutter, Comeau – Klinkhammer, Goc, Megna – Sill, Ebbett, Adams

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Phillips, Karlsson, Methot, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Stone -Hoffman, Zibanejad, Ryan – Condra, Legwand, Neil – Michálek, Lazar, Chiasson

Rozhodčí: Wes McCauley, Francis Charron – Shandor Alphonso, Mike Cvik.

00:01

00:01
    Začalo nám utkání, u puku jsou Senátoři z Ottawy.

00:16
    Downie se ihned ze začátku ocitl sám před Andersonem! Nepřekonal ho ale.

00:28
    Útok Sidneyho Crosbyho zastavil ofsajd.

01:15
    Tentokrát zastavil ofsajd Ryana. Hra má zatím velmi velké tempo.

01:42
    Pittsburgh vybojoval útočné pásmo, ovšem po nejisté přihrávce od Martina o něj ihned přišel.

02:08
    Jevgenij Malkin si jde sednout na dvě minuty za hrubost.

02:31
    Ottawa zatím hraje velmi nejistě přesilovou hru. Tučňáci skvěle brání.

02:52
    Michálkova přihrávka našla pouze Suttera, který vyráží dopředu.

03:23
    A máme zde bitku! Sill a Chiasson se do sebe pustili, souboj nakonec skončil nerozhodně.

03:23
    Souboj vyprovokoval Sillův hit na Turrise, který odchází do šaten.

03:23
    Sill se nakonec také odebírá do šaten, což se přirozeně nelíbí domácím fandům. Dostal trest do konce utkání, stejně jako Alex Chiasson.

04:17
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A je to gól! Ve vlastním oslabení ujel JEVGENIJ MALKIN a úchvatnou kličkou překonal Andersona, na kterého ale posléze tvrdě spadl a Anderson bude pravděpodobně střídán. Bez asistence
    Jevgenij MALKIN - 1:0

04:36
    Ani následná střela bekhendem od Crosbyho neskončila gólem.

05:23
    Sidney Crosby si skvěle vybruslil, beton Andersona ale věděl, kam puk poletí.

05:23
    Trest pro hráčskou lavici Ottawy za příliš mnoho hráčů na ledě.

05:42
    Ehrhoffovu pohotovou střelu kryje Anderson. Ottawa se následně osvobozuje.

06:23
    Pittsburghu se nedaří protlačit se do pásma, hraje se převážně u nich zatím.

07:00
    Comeauova střela k Andersonovi ani nedoletěla a k puku se stihl dostat Curtis Lazar, který vyhazuje.

07:23

08:03
    Ottawa se chvíli zdržela v pásmu Pens, nicméně ani jednou nevystřelila.

08:23

08:53
    Malkinova přihrávka, hledající Maattu před brankou, skončila na holi jednoho z hráčů Ottawy.

09:15
    Po komerční pauze pokračujeme v zápase. Nyní se Senátoři drží v pásmu Tučňáků.

09:51
    Neil nahazuje kotouč a oba celky střídají.

10:21
    Martin skvěle vybojoval kotouč, nicméně Pens se stále nemohou protlačit kupředu.

11:03
    Bobby Ryan zavezl kotouč do pásma domácích. Hra pokračuje ve velkém tempu.

11:38
    Crosby se nedokázal protlačit do pásma hostí a Pittsburgh bude opět rozehrávat ze svého pásma.

12:03
    Stone skvěle objel klec! Nicméně Fleury se stihl přesunout včas.

12:57
    Hra má rychlý spád, žádné velké šance ale moc k vidění nejsou.

14:05
    Ehrhoffovu střelu nestihl nikdo z dojíždějících dorazit! Hosté vyhazují.

14:53
    Po další pauze opět hra pokračuje. Nicméně stále se hraje spíše ve středním pásmu.

15:23
    Pittsburgh ve velké šanci výhodu nevyužil a tak na trestnou za nedovolené bránění odchází Borowiecki.

15:37
    Malkinova dělovka jen těsně míjí branku. Puk následně opustil útočné pásmo.

16:08
    Legwand se v oslabení dostal až před Fleuryho, ten byl ale pozorný.

16:38
    Přihrávka Suttera před branku nikoho nenašla a Pittsburgh tak musí opustit pásmo.

17:05
    Ehrhoffova rána jako z děla skončila na betonu Andersona. Následná mela před brankou skončila výhozem kotouče.

17:23

17:57
    Adamsův pokus z levé strany Anderson kryje.

18:21
    Ottawa se nyní usadila v pásmu Pens.

19:05
    Megnův průnik dopředu zastavil ofsajd. Zbývá 55 sekund do konce, podaří se ještě někomu udělat něco se skórem?

19:37
    A opět Ehrhoff, ale i tentokrát jej Anderson vychytal.

19:52
    Za podražení si jde sednout Chrstian Ehrhoff (PIT).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi konec první třetiny, po které vedou domácí 1:0. Hra má velmi rychlé tempo, již v páté minutě otevřel skóre Rus Jevgenij Malkin. Od té doby se skóre neměnilo. Co nám přinese následujících 40 minut?

20:01

20:30
    Turris po dlouhém rozmýšlení vypálil, jeho pokus ale Fleury zkrotil.

21:13
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Milan Michálek získal na modré čáře kotouč a přesnou ranou zápěstím jej poslal přímo na Fleuryho odkud jej tečí usměrnil za záda Fleuryho DAVID LEGWAND a srovnává skóre. Asistence: Milan Michálek, Erik Karlsson.
    Milan MICHÁLEK - 1:1

22:45
    Tempo se zklidnilo, hraje se ovšem velmi do těla, což potvrdil hit Bobbyho Ryana.

23:19
    Milan Michálek je vyloučen na dvě minuty za držení.

25:00
    Z přesilovky zatím nic moc nevzniklo. Ottawa se skvěle brání.

25:19

25:47
    Marc Methot je vyloučen na dvě minuty za držení.

26:09
    Crosbyho střela minula branku Andersona. Ottawa následně vyhazuje.

26:53
    Downie nedokázal před odkrytou klecí trefit kotouč.

27:22
    Gocova přihrávka našla Ehrhoffa, jeho střela zase beton Andersona.

27:44
    Sutter z bezprostřední blízkosti nepřekonal Andersona.

27:47

28:06
    Karlsson se po zmatku před brankou Andersona rozhodl vyhodit na zakázané uvolnění.

28:44
    Bobby Ryan našel krásnou přihrávkou MIKA ZIBANEJADA, který střelou mezi betony posílá hosty do vedení. Asistence: Bobby Ryan, Marc Methot
    Mika ZIBANEJAD - 1:2

30:17
    Karlsson nedokázal protlačit kotouč za Fleuryho z výtečné pozice.

30:55
    Hosté jsou celkem při chuti a zaskočili domácí. Nyní se krásnou střelou prezentoval Hoffman.

31:52
    Pittsburgh se už nějakou dobu drží v pásmu Ottawy, na branku zatím ale nevystřelil.

33:11
    Malkin po kombinacích o mantinel přichází o kotouč. Následná střela od Comeaua končí mimo.

33:52
    Nyní jsou u puku Senátoři. Fleury zastavil pokus Condry.

34:27
    Fleury neskutečným zákrokem zastavil dorážku hostujícího celku.

35:05
    Curtis Lazar vybojoval kotouč a zakládá útok hostujícího celku.

35:41
    Legwand se z ničeho nic ocitl sám v mezikruží. Fleuryho ale střelou zápěstím překonat nedokázal.

36:17
    Fleury drží domácí nad vodou. Nyní se velmi činil proti střele Zibanejada.

36:41
    Crosby nedokázal situaci 2 na 1 využít. Nyní Pens dusí Ottawu.

37:16
    Sidney Crosby byl sražen k zemi a hala bouří. Následně byl vyloučen Erik Condra.

38:03
    JEVGENIJ MALKIN tečuje střelu Suttera za záda Andersona a je srovnáno, Pittsburgh přesilovku využil rychle. Asistence: Brandon Sutter, Olli Maatta.
    Brandon SUTTER - 2:2

39:24
    Třetina se již spíše dohrává.

39:49
    Neilsova střela jen těsně minula branku Fleuryho.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Je za námi druhá perioda, po které je stav nerozhodný 2:2. Zprvu třetiny se prosadil Milan Michálek a sedm minut na to Mika Zibanejad. Dvě minuty před koncem tečoval střelu Maatty Brandon Sutter a skóre se tak srovnalo. Uvidíme, co nám přinese poslední perioda.

40:01

Začala třetí perioda. U puku jsou Pens.

40:26
    MacArthur dostal vysokou hůl do obličeje od Fleuryho. Na trestnou půjde Comeau.

41:46
    Legwand zásoboval střelami Fleuryho, následný pokus Karlssona končí v ochranné síti.

42:07
    Zibanejad z velké blízkosti neprotlačil kotouč za Fleuryho.

42:26

43:16
    Pittsburgh se nedokáže vyhrabat ze svého pásma, obrana Ottawy brání výtečně.

43:55
    Kotouč od Malkina skončil na střídačce Ottawy.

44:11
    Ebbett se pěkně protáhl přes obranu a dostal se až zakončení, to ale neskončilo gólem. Halou nyní zní obvyklé "Let's go Pens".

45:16
    Chiasson vychytal nahození soupeře a Ottawa jde dopředu.

45:55
    Comeau místo úniku raději přihrál na Malkina. Celý útok se ale zhroutil a nakonec pelášil na druhou stranu Bobby Ryan, jeho pokus ale Fleury zlikvidoval. Následovat bude krátká komerční přestávka.

46:21
    Tempo hry se opět snížilo. Hraje se víceméně ve středním pásmu.

47:05
    Adams se protlačil až do útočného pásma, přihrál zpět na modrou lajnu na Maattu, který ale trefil pouze levý beton Andersona.

48:34
    Po zpomalenější části hry se tempo opět zvýšilo. Grybova střela míjí branku Fleuryho.

49:41
    Souhra Ebbett – Malkin se tentokrát nepovedla, kotouč získala Ottawa.

50:20
    Ani jednomu z týmů se nedaří usadit se v pásmu soupeře.

50:50
    Crosby se stylově protáhl skrze obránce Ottawy, zavěsit do sítě však nestihl.

51:41
    Ani Malkinova dělovka neprošla.

51:54
    Neil skvěle vybojoval kotouč, přihrál jej na Ryana, který z mezikruží ale Fleuryho neprostřelil.

52:05
    Ani pokus Phillipse neskončil za zády Fleuryho.

52:56
    Pittsburgh se usadil v pásmu Ottawy, ta je ale velmi rychle vystěhovala a hra se tak opět přesouvá do středního pásma.

53:24
    Sidney Crosby z pravého kruhu minul klec Andersona. U puku jsou nyní delší dobu Pens. Domoulinovu střelu jen tak tak vykryl Anderson.

54:01
    Ottawa se osvobozuje a následně končí Pittsburgh v ofsajdu.

54:12
    Goc ztratil kotouč v pásmu Ottawy. Ta nyní vyráží kupředu.

55:17
    Crosby se svého klasického úhlu minul klec. Pittsburgh se snaží vsítit gól seč to jen jde.

56:25
    Malkin a Comeau ujeli do situace dva na jednoho! Nicméně druhý jmenovaný nedokázal prostřelit Andersona.

57:01
    Ani dělovka Ehrhoffa neprošla. Pittsburgh nyní doslova drtí Ottawu.

57:26
    Ottawa se konečně osvobozuje. Domácí sklízí hlasitý potlesk.

58:10
    Sidney Crosby vybojoval kotouč v rohu, najel si a přihrál na volného CHRISTIANA EHRHOFFA, který si s pukem ještě chvíli postál a poté tvrdou ranou prostřelil Andersona. Asistence: Sidney Crosby, Craig Adams
    Christian EHRHOFF - 3:2

59:05
    Ottawa to zkouší v šesti!

59:07
    Oddechový čas pro domácí.

59:23
    Karlsson neprostřelil Fleuryho a domácí vyráží dopředu.

59:44
    Crosby netrefil prázdnou branku!

60:00

A je dobojováno. V poslední třetině pohřbil veškeré naděje na prodloužení Christian Ehrhoff, když minutu a deset sekund do konce neskutečnou dělovkou zblízka propálil Andersona. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale v posledních minutách Ottawa nestíhala Pittsburghu, který se hnal za vítězstvím jako kočka za myší.

3 hvězdy utkání:
    1. Christian Ehrhoff (PIT) 1+0
    2. Jevgenij Malkin (PIT) 2+0
    3. Milan Michálek (OTT) 0+1

Milan Michálek (OTT) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:13

Utkání sledovalo 18 492 diváků!

Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek večera. (21:44:31)

Karel Janeba

Góly a asistencie: 5. Malkin, 39. Malkin (Sutter, Maatta), 59. Ehrhoff (Crosby, Adams) – 22. Legwand (Michálek, Karlsson), 29. Zibanejad (Ryan, Methot)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Domoulin, Martin, Maatta, Ehrhoff, Scuderi, Despres – Spaling, Crosby, Downie – Malkin, Sutter, Comeau – Klinkhammer, Goc, Megna – Sill, Ebbett, Adams
    Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Phillips, Karlsson, Methot, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Condra, Legwand, Neil – Michálek, Lazar, Chiasson

Rozhodca: Wes McCauley, Francis Charron – Shandor Alphonso, Mike Cvik

Diváci: 18 492