2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
Nedeľa 23.11.2014, 17:00MOL liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Po nie príliš vydarenom stretnutí z piatka odohrajú naši hráči ďalšie stretnutie, tentokrát cestujú na ľad do maďarského Dunaujvárošu. Diváci budú určite svedkami veľmi kvalitného zápasu, keďže Dunauvjároš je aktuálne na 1. mieste a Nové Zámky na 3. mieste. Tento zápas by sme mohli označiť aj ako "stretnutie kola". Samotný zápas začína už o 17:00!

Ako už bolo spomenuté, Nové Zámky sa nachádzajú aktuálne na 3. mieste, pričom sa im podarilo získať 37 bodov, mužstvá pred nimi majú 40 bodov (Miškolc), respektíve 44 bodov (Dunaujvároš). Tento fakt teda znamená, že čelo tabuľky je veľmi vyrovnané a dôležitý je každý jeden zápas. Ten posledný Nové Zámky na svojom ľade nezvládli zrovna najlepšie. Podľahli totižto Ferencvárošu, mužstvu, ktoré je na 6. mieste 4:5. Hoci naši hráči prehrávali už 2:5, tak sa dokázali vrátiť do zápasu a znížili na rozdiel jedného gólu. Ich záverečný tlak však úspech nepriniesol a tak nezískali ani jeden bod.

Dunaujvároš, je ako už bolo spomenuté na výbornom 1. mieste, s náskokom 4 bodov pred "ľadovými medveďmi". Zdá sa ale, akoby sa "DAB" v posledných zápasoch trápil, inak by sme ani nemohli nazvať jeho posledné výsledky. Veď jeho hráči nezvládli stretnutie s Brašovom na svojom ľade a podľahli mu 2:5, ale najmä zápas s Miškolcom, keď prehrali zahanbujúco 6:0.

Dunaújváros Steel Bulls: Ševela (Kalnins)- Pozsgai, Martine Nagy, Mestyán, Erdélyi, Hruby, Dorok, Lérant- Azari, Szappanos, Papp, Pavuk, Peterdi, Galanisz, Kiss, Groschl, Somogyi, Kovács, Szepessy, Magosi

Rozhodca: Varjú, Halassy- Berger, Kis- Király.

Obe mužstvá sú už na hracej ploche. Stretnutie sa za pár sekúnd môže začať.

00:01

00:33
    Doplním ešte informáciu, že hosťujúci tréner Chlebec poslal do brány mladého Krajčoviča, ktorý v tejto sezóne príliš veľa možností zatiaľ nedostal.

01:01
    Pri puku je teraz hosťujúci Hurtaj, stále však čakáme na úvodnú šancu, respektíve zákrok jedného z dvoch brankárov.

02:02
    Máme tu prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí. Na trestnú lavicu odchádza Lérant za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

02:55
    Prvá dobrá šanca v dnešnom zápase!
    Od modrej strieľa Kowalczyk, jeho streľa však míňa domácu bránu iba o centimetre.

03:55
    Domáci teraz vyhadzujú puk cez všetky čiary a bez najmenších problémov sa bránia.

04:03
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

04:20
    Teraz nepochodil ani Podstavek s pukom.. Zámky sú od úvodu lepším mužstvom.

05:02
    Z ľavej strany vystrelil Král. Ševela ale jeho pokus kontroloval a táto strela nemala šancu na úspech.

06:14
    A bude sa opäť vylučovať. Na trestnú lavicu smeruje domáci Mestyán za podrazenie.

08:00
    Vo vlastnom oslabení sa do šance dostal Kiss, ale Krajčovič bravúrnym zákrokom drží svoj tým!

08:17

08:26
    HC Nové Zámky dali gól!
    Ihneď po tom, čo sa skončila presilová Nových Zámkov, tak nasledoval rýchly protiútok a zblízka sa podarilo otvoriť skóre MAREKOVI URAMOVI. Asistencie: Erik Čaládi, Albín Podstavek.

11:20
    Kowalczyk mohol zvýšiť náskok Zámkov! Tentokrát ale proti jeho strele výborne zasiahol Ševela.

11:51
    Nové Zámky hrajú v tomto stretnutí naozaj výborne. Ďalšia skrumáž pred Ševelom, ale ani toto nie je gól.

11:57
    Za sekanie odchádza na trestnú lavicu Juraj Faith. Presilovku si tak zahrajú aj domáci.

12:10
    Dunaújváros dal gól!
    Domáci priam bleskovo využívajú presilovú hru! Presnou strelou vyrovnáva ISTVÁN MESTYÁN. Asistencie: Nikandrosz Galanisz, Richárd Nagy.

13:25
    Krajčovič teraz radšej podržal strelu z diaľky a vhadzovať sa tak bude v tretine Nových Zámkov.

15:14
    PAPP VIKTOR si našiel na strelu výbornú šancu a Krajčovičovi nedal ani najmenšiu šancu. Asistencia: Szappanos Dávid.

15:14
    Na tresnú lavicu odchádza za podrazenie hostujúci Martin Baron.

16:34
    Na trestnú lavicu odchádza za hrubosť Peter Huba. Bude sa tak hrať 5:3.

17:30

V oslabení dokázal skórovať MARTIN FROLIK, ktorý individuálnou akciou nedal Ševelovi najmenšiu šancu. Bez asistencie

18:33
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí. Na trestnú lavicu odchádza Šiška za nedovolené bránenie.

19:02
    Do konca prvej tretine nám ostáva necelá minúta.

20:00

Druhá tretina sa začne približne o 17:50.

V prvej tretine sme videli vyrovnanú aktivitu oboch mužstiev. Hráči hostí častejšie putovali na trestnú lavicu. Do šatne sa odchádza za stavu 2:2.

20:01

20:05
    Druhá tretina bola zahájená vhadzovaním.

21:30
    Pavuk skúšal pozornosť Krajčoviča avšak bez výsledne.

22:10
    Azari mal skvelú polohu na ohrozenie bránka, ale nepodarilo sa mu to a tak prichádza Dunaújvaroš o puk.

22:40
    Martine ťahal protiútok, ale skončilo to postavením mimo hry.

24:10
    Šiška vybojoval puk, ale obrana domácich to zvládla na výbornú.

24:45
    Nagy ťahal puk do útočného pásma, pokúsil sa ohroziť hosťujúceho brankára, ale jeho pokus neobstál.

25:45
    Azari pri puku sa pokúsil niečo vymyslieť, ale ani jemu sa nedarí prekonať Krajčoviča.

26:50
    Dunaújvaroš je teraz častejšie pri puku ako hostia z Nových Zámkov.

28:00
    Pavuk sa dostal ku strele, s touto strelou si Krajčovič ale poradil rovnako dobre ako s následnou dorážkou Martineho.

29:12
    Výborná strela ALBINA PODSTAVEKA, ktorý umriestnil strelu pod hornú žrďku Ševelu. Asistencie: Martin Frolik, Ondrej Štefanka.

30:00
    Máme za sebou polku zápasu a Zámky sa dostali do vedenia zaslúhou Podstaveka, určite nás ešte čaká zaujímavý zvyšok stretnutia.

31:15
    Šiška vystrelil od modrej čiary,ale triafa iba zadný mantinel.

32:00
    Pavúk vystrelil na Krajčoviča, na druhej strane zase Hurtaj na Ševela, obe strely však boli vyrazené.

33:40
    Erdélyi vystrelil od modrej, ale Krajčovič jeho strelu dokázal zblokovať.

33:57
    Zaujímavá situácia, pretože obaja hráči Dunaújvárošu putujú na trestnú lavicu, Mestyán ako ja Kiss za podrazenie.

34:44

Hru 5:3 dokonale využil PETER HUBA keď skóroval z blízkosti a prekonal Ševela. Asistencie: Ĺubomir Hurtaj, Juraj Ďurčo.

35:10
    Nové Zámky pokračovali ďalej v útoku a snažia sa využiť presilovú hru.

36:01
    Na trestnú lavicu putuje Kiss za podrazenie.

37:22
    Zámky sú v útočnom pásme a snažia sa pridať ďalší gól.

37:22
    Na trestnú lavicu odchádza Frolík za sekanie.

38:01

39:22
    Na trestnú lavicu putuje Huba.

39:40
    Zámky vyhadzujú puk cez všetky čiary, zdá sa že v tejto tretine už gól neuvidíme.

40:00

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:38.

40:01

40:27

Hostia pridali veľmi rýchly gól, o ktorý sa postaral MAREK URAM, toto môže znamenať, že zápas je rozhodnutý. Asistencie: Michal Šiška, Tomáš Chrenko.

41:20
    Kiss skúšal potiahnuť puk po ľavej strane, ale bol zblokovaný obrancom.

42:30
    Papp mal výbornú pozíciu na strelu! Ale jeho strelu dokázal Krajčovič pokryť.

42:56
    Čaládi putuje na trestnú lavicu za hákovanie.

44:00
    Pozsgai to skúšal opäť na Krajčoviča,ale ten si môže pripísať ďalší skvelý zákrok.

44:30
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

45:45
    Zámky sa pokúšajú vytvoriť tlak na súpera. Kombinujú v ich útočnej tretine.

46:10
    Uram s Hurtajom si našli skvelú pozíciu na skórovanie, ale ich strely končia v betónoch Ševelu.

46:30
    Dunaújvaroš sa oslobodzuje vyhodením puku.

47:45
    Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú.

48:40
    Buly vyhral Dunaújavoš, ale bránku Krajčoviča to neohrozilo.

48:57
    Na trestnú lavicu odchádza Čaládi. Bude sa hrať 5:4.

49:30
    Zámky sa snažili vytvoriť prečíslenie, ale domácim sa podarilo ujať puku.

50:00
    Do konca zápasu nám ostáva 10minút. Čo vymyslia domáci?

50:40
    Pavuk to skúšal z pravej strany ,ale jeho strela prešla iba pri Krajčovičovej bráne.

51:35
    Papp sa snažil vytvoriť protiútok, ale jeho z toho iba postavenie mimo hry.

51:55
    Peterdi čakal na prihrávku pred bránkou, ale Krajčovič puk stihol pokryť.

52:10
    Uram skúšal prehodiť puk za Ševelu, ale bezvýsledne.

53:00
    Ševela ostáva ležať na ľadovej ploche, ale zdá sa,že to nieje nič vážneho.

53:25
    Kowalczyk vystrelil z pravej strany na bránku, ale jeho strela končí na zadnom mantineli.

54:19
    Martine putuje na trestnú lavicu za podrazenie.

55:00
    Zámky sa zdržiavajú v útočnej tretine.

55:50
    Uram nebezpečnou strelou sa snažil prekonať brankára Dunaújvarošu, ale ten si pripisuje ďalší výborný zákrok.

57:00
    Pri puku sú hráči Dunaújvarošu.

58:10
    Peterdi strielal z výbornej pozície, ale jeho strela končí v lapačke Krajčoviča.

58:19

59:00
    Do konca stretnutia nám ostáva jedna minúta. Dovolím si tvrdiť, že stav sa už nezmení.

59:22
    Baron odchádza na trestnú lavicu za nedovolenú hru s vysokou hokejkou.

59:50
    V posledných sekundách sa snažil ešte Šiška streliť gól, a tým zvýšiť náskok, ale Ševela puk vyrazil a stav sa tak nemení.

60:00

Prvá tretina sa skončila za stavu 2:2, ktorá bola výrazne ovplyvnená množstvom vylúčení. Po druhej tretine sa odchádzalo do šatní za stavu 2:4 zásluhou Podstaveka a Hubu. V tretej tretine mužstvo Dunaújvarošu zvýšilo svoju aktivitu, ale nestačilo to, pretože Nové Zámky vyhrávali 2:5, keď sa hneď v úvode tretej tretiny presadil Uram. (19:20:34)

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 13. Mestyán (Galanisz, Nagy), 16. Papp (Szappanos) – 9. Uram (Čaládi, Podstavek), 18. Frolik, 30. Podstavek (Frolik, Štefanka), 35. Huba (Hurtaj, Ďurčo), 41. Uram (Šiška, Chrenko)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Cikánek)- Šiška, Kowalczyk, Huba, Ďurčo, Baron, Hrudík, Leško, Král- Uram, Čaládi, Chrenko, Hurtaj, Frolík, Faith, Podstavek, Dubec, Štefanka O., Púchovská, Domian

Rozhodca: Varjú, Halassy- Berger, Kis- Király