Boston – Montreal 0:2 (kon.) | Tampa Bay – Minnesota 2:1 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Philadelphia – Columbus 4:2 (kon.) | Washington – Buffalo 1:2 (kon.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.)
Nashville – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Dallas – LA Kings 5:4 (kon.) | Colorado – Carolina 4:3 (kon.)
Edmonton – Chicago 1:7 (kon.) | Calgary – NJ Devils 5:4 (2:1 po s.n.) | San Jose – Arizona 3:4 (0:1 po s.n.)

2. Tomáš Tatar (DET) – 1 gól
    3. Jonathan Bernier (TOR) – 26 zákrokov. (03:54:52)

Góly v oslabeniach – 1:0

Vážení diváci, máme tu záver dnešného zápasu. Toronto Maple Leafs zvíťazilo nad Detroitom Red Wings v pomere 4:1. Najväčšiu zásluhu na víťazstve "javorových listov" má Tyler Bozak, ktorý sa dvakrát presadil. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.

60:00

59:25
    Kyle Quincey ešte mohol skorigovať stav stretnutia, no jeho strela netrafila domácu bránu.

58:40
    Zápas sa už iba dohráva, o víťazovi je rozhodnuté !
    BOZAK - 4:1

58:13
    Toronto Maple Leafs dalo gól! TYLER BOZAK definitívne rozhoduje dnešný zápas gólom do prázdnej brány. Asistencia : Winnik

58:00
    Vhadzovať sa bude pred Bernierom to znamená, že brána hostí je opäť prázdna.

57:38
    Vhadzuje sa v strednom pásme takže sa Howard vracia do brány.

57:20
    Jimmy Howard odchádza na striedačku. Detroit hrá power-play,

56:36
    Zakázané uvoľnenie Detroitu. Hostia tak zrejme nenaviažu na sériu dvoch výhier po sebe.
    HOLLAND - 3:1

55:38
    Toronto Maple Leafs dalo gól! Zrejme je rozhodnuté. Gustav Nyquist dnes rozhodne nemá svoj deň. Tentokrát mu puk zobral PETER HOLLAND, ktorý sa dostal podobne ako Bozak do úniku a strelou pod brvno navýšil vedenie Toronta už na 3:1.

55:15
    Prebieha posledná päťminútovka riadneho hracieho času. Vhadzovať sa po ofsajde domácich bude v strednom pásme.

54:34
    Domáci priaznivci až tešili z gólu. Strela Mike Santorelliho prešla medzi betónmi Jimmyho Howarda a našťastie pre Detroit tesne minula bránu.

53:10
    Strela Daniela Clearyho minula domácu bránu.

52:55
    Snaha Detroitu o vyrovnanie graduje.

52:32
    Sheahan peknou "žabkou" našiel pred bránou Darrena Helma, ktorý svoju akciu zakončil strelou iba do pripraveného Berniera.

52:09
    Domáci v plnom počte.

51:27
    Detroitu presilová hra zatiaľ vôbec nevychádza.

50:39
    Po pol minúte presilovky sa domáci tím oslobodzuje.

50:09
    Akcia Detroitu pokračovala a práve po faule na Tatara odchádza na trestnú lavicu za držanie Stephane Robidas.

49:35
    Tomáš Tatar sa opäť prekľučkoval obranou domácich, no namiesto strely volil prihrávku čo sa nakoniec ukázalo ako nie príliš šťastne riešenie.

48:50
    Po ďalšom domácom ofsajde sa bude vhadzovať v strednom pásme.

48:03
    Phil Kessel si po pravej strane pekne nakorčuľoval, nakoniec sa mu podarilo aj vystreliť, no jeho strela švihom Howarda nezaskočila.

47:46
    Hra je opäť prerušená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme ale až po krátkej reklamnej prestávke.

46:55
    Phil Kessel sa už dostával do šance. V poslednej chvíli ho ale zastavil Darren Helm.

46:30
    Hra teraz nabrala na obrátkach. Hrá sa už pomerne dlho bez prerušenia.

45:34
    V čase, keď na hraciu plochu nastupoval vylúčený Robidas mali hostia šancu vyrovnať. Spoza brány peknou prihrávkou našiel Franzen Abdelkadra, no ten sa z tesnej blízkosti nedokázal presadiť.

45:03
    Nyquist sa snažil odčiniť svoju chybu, no jeho strelu Jonathan Bernier chytá do svojho náručia.

44:37
    Ofsajd domácich. V postavení mimo hru sa ocitol Trevor Smith.
    BOZAK - 2:1

43:44
    Toronto Maple Leafs dalo gól! Obrovská chyba Detroitu je potrestaná. Nyquist sa absolútne nedohodol s Kronwallom a tak sa TYLER BOZAK dostal do úniku. Sám zoči-voči Howardovi nakoniec uspel pekným bekhendovým zakončením.

43:34
    Detroit bude hrať presilovku, vylúčený je Robidas.

43:34
    Obrovská šanca pre Tomáša Jurča. Dravým spôsobom sa pretlačil k zakončeniu no puk zdvihol privysoko.

42:15
    Jake Gardiner dnes vyslal už snáď štvrtú strelu na bránu Howarda.

41:20
    Brankára na oboch stranách sú v úvode poslednej tretiny pomerne často ohrozovaní, no strely útočníkov nemajú gólové parametre.

40:37
    Na druhej sa snažil skórovať Peter Holland. Jimmy Howard ale už tradične predvádza veľmi spoľahlivý výkon.

40:07
    Hneď po pár sekundách musel zasahovať Bernier, strelu Nyquista ale vyrazil do bezpečia.

40:01

Štatistiky

Strely na bránu – 17:22
    Vhadzovania – 16:27
    Hity – 26:16
    Góly v oslabeniach – 0:0

Máme za sebou 40 minút dnešného duelu. Do dvoch tretinách je stav vyrovnaný 1:1 po tom, ako sa 31. minúte presadil slovenský reprezentant Tomáš Tatar. Posledná tretina začne približne o 15 minút a na jej sledovanie vás srdečne pozývam.

40:00

39:35
    V závere druhej tretiny sa snažia oba tímy hlavne neinkasovať.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:46
    Ofsajd v podaní "javorových listov".

38:10
    A opäť zahrozili Abdelkader s Tatarom. Slovák nebezpečne pálil z otočky, ale Bernier potvrdil svoje brankárske kvality.

37:20
    Winnik sa natlačil pred Howarda. Stav ale ostáva stále 1:1.

36:53
    Veľký závar pred Bernierom. Dvakrát nebezpečne strieľal Tatar, raz Abdelkader, no z tohto súboja vyšiel víťazne domáci brankár.

35:45
    Tomáš Jurčo teraz takmer neudržal stabilitu, no napokon sa stihol vyhnúť domácemu brankárovi.

35:05
    Ďalší tvrdý súboj. Tentokrát si to po zákroku Franzena odniesol Dion Phaneuf, no vylučovať sa tentokrát nebude.

34:43
    Po samostatnej akcii van Riemsdyka sa bude vhadzovať opäť po ľavej ruke Jimmyho Howarda.

34:31
    Tomáš Tatar hrá vo veľkej pohode. Tentokrát podržal puk, počkal si na svojich spoluhráčov a peknou prihrávkou našiel Abdelkadra. Jeho strelu nakoniec na dvakrát kryje Jonathan Bernier.

34:00
    Gardinerovu strelu vyráža Howard svojím pravým betónom.

33:33
    Zakázané uvoľnenie aj na strane Detroitu. Vhadzovať sa bude pre Jimmym Howardom.

32:55
    Hokejisti Detroitu sú strelecky oveľa aktívnejší. Na strelecké pokusy vedú aktuálne 20:12.

32:34
    Hra je prerušená z dôvodu posunutia domácej brány.

32:19
    Zakázané uvoľnenie Toronta.

31:31
    Po strelenom góle Detroit samozrejme herne ožil.

30:35
    S domácim obrancom to ale nevyzerá dobre. Odchádza totiž do šance.
    TATAR - 1:1

30:28
    Detroit Red Wings dal gól!
    Krásny gól v podaní hostí. Xavier Ouellet krásne našiel slovenského útočníka TOMÁŠA TATARA, ktorý sa po tvrdom súboji zbavil Romana Poláka a bez problémov poslal puk do odkrytej brány. Asistencie: Ouellet, Lashoff.

30:03
    Hostia v plnom počte.

29:47
    Presilovka domácich sa pomaly končí ...

29:20
    Van Riemsdyk sa snažil podobným spôsobom ako Komarov natlačiť pred Howarda. Tentokrát bola obrana Detroitu úspešnejšia a následne odstreľuje puk až za Berniera.

28:35
    Už tradične sa hostia na začiatku presilovky oslobodzujú.

28:03
    Za hákovanie putuje na lavicu hanby hosťujúci útočník Gustav Nyquist.

27:47
    Toronto sa usadilo v útočnom pásme. Žiadne šance si ale nevypracovalo.

27:20
    Opäť sa bude vhadzovať pred Howardom.

26:25
    Krásna akcia po osi Kronwall – Cleary – Helm. Posledný menovaný tečoval puk tesne pred bránou ale domáci brankár si poradil. Napriek tomu to bola veľká šanca.

26:14
    A vzápätí ďalší ofsajd domácich, nasleduje reklamná prestávka.

25:31
    Ofsajd Toronta.

25:11
    Z dobrej pozície strieľal kapitán Detroitu Henrik Zetterberg. Jeho strelu Bernier reflexívne vyrazil mimo brány.

25:03

24:27
    V úvode druhej tretiny je to skôr boj ako hokej. Na oboch stranách vidíme až príliš veľa nepresností.

23:40
    V druhej tretine sme zatiaľ vážnejšiu šancu nevideli.

23:03
    Van Riemsdyka hľadal bekhendovou prihrávkou Phila Kessela, ten sa ale k zakončeniu napokon nedostal.

22:25
    Po strele DeKeysera si ďalší zákrok pripisuje Bernier.

22:03
    S pravej strany si pekne nakorčuľoval Josh Leivo. Po zákroku Howarda sa bude vhadzovať v obrannom pásme Detroitu.

21:28
    Na druhej strane strieľal Kadri ale opäť len do Howardovho náručia.

21:06
    Strela Abdelkadra bola zrazená. Útočník hostí si ešte pýtal vylúčenie ale rozhodca vylučovať nebude.

20:30
    Prvýkrát v druhej tretine zasahuje Bernier, po tom ako sa ho snažil prekvapiť Quincey.

20:14
    Po 14 sekundách tu máme zakázané uvoľnenie Detroitu. Vhadzovať sa tak bude pred Howardom.

20:01

Štatistiky

Strely na bránu – 8:12
    Vhadzovania – 6:11
    Hity – 11:11
    Vylúčenia – 1:3

Vážení diváci, máme za sebou úvodnú tretinu po ktorej môžu byť spokojnejší domáci. Zásluhou Lea Komarova sa v 12. minúte dostali do vedenia a keďže to bol jediný presný zásah v prvej časti vedú tak "javorové listy" 1:0. Druhá tretina začne približne o 2:10.

20:00

19:38
    V závere sa ešte prvý útok Detroitu snažil ešte niečo vymyslieť, no zrejme sa v prvej tretine už nič nestane.

19:20
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

19:03

18:30
    Veľmi nevydarená presilovka Toronta pokračuje.

17:47
    A opäť. Detroit sa bráni veľmi dobre. Howard ešte nemusel zasahovať.

17:20
    Na úvod presilovky hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

17:03
    Ďalšie vylúčenia strane hostí. Dve minúty za držanie dostáva Johan Franzen.

16:56
    V postavení mimo hry sa ocitol Darren Helm a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.

16:18
    Na druhej sa snažil o vyrovnanie Nyquist, domáci brankár bol ale dobre postavený a jeho strelu bez väčších problémov chytá.

15:58
    A znovu strieľal Gardiner a znovu nebezpečne. Tentokrát len tak nahodil puk pred bránu Howarda, ktorý s ním mal veľké problémy.

15:03
    Jake Gardiner nebezpečne strieľal od modrej čiary. Jeho strelu hosťujúci brankár vyráža a tak sa bude vhadzovať po jeho pravici.

14:38

14:15
    Detroit zatlačil svojho súpera. Vytvoril si veľký tlak, ale Bernier stále ostáva stopercentný.

13:30
    Tatar našiel krásnou prihrávkou Nyquista. Švédsky útočník ale v dobrej pozícii netrafil bránu.

12:57
    V úvode presilovej hry obrana Toronto výborne zblokovala strelu Tatara, Detroit ale naďalej ostáva v útočnom pásme.

12:38
    Prvú presilovú hru si zahrá aj Detroit. Vylúčený je Peter Holland.
    KOMAROV - 1:0

11:39
    Toronto Maple Leafs dalo gól! Domáci tím sa dostáva do vedenia. Po nedôraznom bránení od Anderssona sa LEO KOMAROV dravým spôsobom natlačil pred Howarda a nakoniec pretlačil puk za jeho chrbát. Asistencie: Santorelli, Kadri.

11:10
    Hostia sú síce strelecky aktívnejší, no väčšie šance mali zatiaľ domáci.

10:40
    Ďalší zákrok Berniera, tentokrát po strele Abdelkadra.

10:30
    Hra je prerušená a opäť nasleduje reklamná prestávka.

9:58
    Obrovská šanca aj na strane Detroitu. Daniel Cleary strieľal prakticky na prázdnu bránu ale nakoniec trestuhodne minul.

9:20
    Na dvakrát teraz dorážal Kadri, skvelý zákrok lapačkou ale opäť predviedol Howard.

8:47
    Na druhej strane sa snažil ohroziť Berniera Tatar, jeho strela bola napokon zblokovaná.

8:18
    David Clarkson využil zaváhanie jedného z obrancov hostí, no Howarda chytá výborne.

7:43
    Hra je prerušená. Nasleduje reklamná prestávka.

7:21

7:10
    Obrovský závar pred Howardom. James van Riemsdyka dostal prihrávku takmer pred prázdnu bránu, ale Howard predviedol fantasticky zákrok betónom.

6:37
    Z ľavej strany pálil Kessel, no trafil iba Quinceho.

5:50
    Detroit sa opäť bráni veľmi dobre. Domáci zatiaľ Howarda neohrozili.

5:21
    Toronto bude hrať ďalšiu presilovku. Dve minúty sa nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostáva Glendening.

4:47
    Hra sa v týchto momentoch odohráva prevažne v strede ľadovej plochy. V hre oboch tímov zatiaľ viazne spolupráca.

4:10
    Od začiatku stretnutia sa hrá veľmi tvrdo.

3:35
    Opäť mal prácu Bernier. Tentokrát vyskúšal jeho pozornosť Rilley Sheahan.

2:54
    Zetterberg zakončoval z tesnej blízkosti. Bernier si ale poradil.

2:36

1:50
    Efektne sa snažil zakončoval Kadri, no Jimmy Howard sa nenechal prekvapiť.

1:30
    Toronto sa nasťahovalo do obranného pásma Detroitu.

0:47
    Hneď na úvod presilovky Toronta sa hostia oslobodzujú.

0:36
    Hneď na úvod tu máme prvé vylúčenie. Dve minúty za hákovanie dostáva Johan Franzen.

00:01

Nasledujú štátne hymny oboch zámorských krajín.

Obe mužstvá sú už na ľadovej ploche. Zápas sa o malú chvíľu začne i keď s drobným časovým oneskorením.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Franson, Gardiner, Polák, Rielly, Robidas – van Riemsdyk, Bozak, Kessel, Komarov, Kadri, Santorelli, Winnik, Holland, Clarkson, Pánik, Smith, Leivo.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall, Ericsson, Quincey, DeKeyser, Lashoff, Quellet – Nyquist, Zetterberg, Franzen, Abdelkader, Sheahan, Tatar, Jurčo, Helm, Cleary, Miller, Andersson, Glendening.

Vítam vás pri stretnutí Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings.

Toronto porazilo v poslednom zápase Tampa Bay Lightnings 5:2, čím prerušilo sériu troch prehier v rade. Hráči Toronta si vyslúžili poriadnu dávku kritiky, keď v dvoch zápasoch za sebou inkasovali 15 gólov. Včera sa na tréningu zranil Phil Kessel, ktorý pociťoval bolesť v krku, Kessel by podľa trénera Carlyleho mal dnes nastúpiť. Útočník Joffrey Lupul nebude čeliť Red Wings, ale jeho návrat je "na spadnutie", podľa Carlyle.

31.10. Columbus – Toronto 1:4

Detroit je celý hotový z toho akú ma formu Tomáš Tatar a všetci čakajú čo vymyslí dnes. Tomáš má z posledných štyroch zápasov štyri góly a jednu asistenciu. Do brány sa vráti Jim Howard, ktorého v minulom zápase vystriedal Petr Mrázek, pre ktorého to bola premiéra v tomto ročníku. Pavel Dacjuk chýbal v posledných dvoch stretnutiach a dnes sa to nezmení, Dacjuk dnes s určitosťou nenastúpi. Xavier Ouellette z Grand Rapids sa ukázal ako dobrá náhrada za Brendana Smitha. Detroitvyhral tri zo svojich posledných štyroch zápasoch.

Jakub Kindl (DET) – 16.zap, 2+2=4, 2+ .
    Tomáš Tatar (DET) – 19.zap, 8+3=11, 1+ .
    Tomáš Jurčo (DET) – 16.zap, 1+4=5, 1+ .
    Petr Mrazek (DET) – 90,3%, 3.00 priemer gólu na zápas.
    Roman Polak (TOR) – 20zap., 3+2=5, 5-..
    Richard Pánik (TOR) – 19zap., 4+1=5, 2+.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 12. Komarov (Santorelli, Kadri), 44. Bozak, 56. Holland, 59. Bozak (Winnik) – 31. Tatar (Ouellet, Lashoff)