Vladivostok – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Novokuzneck – Jekaterinburg 3:4 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 6:1 (kon.)
Ufa – Barys 5:3 (kon.) | A. Mytišči – HC Slovan 1:2 (kon.) | Novgorod – Viťaz 4:1 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Avtomobilist Jekaterinburg
Utorok 18.11.2014, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Je tu koniec napínavého zápasu, ktorý končí víťazstvom hostí. V tretej tretine sme videli 2 góly a oba na strane hostí. Tí si z Novokuznecka odnášajú cenné víťazstvo.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný deň. (15:18:19)

60:00

59:47
    Vhadzovať sa bude pred bránou Khakimova a ten sa teda vráti späť na ľadovú plochu.

59:26
    Oddychový čas hostí.

59:26
    Domáci odvolali brankára. Tak uvidíme či sa im podarí vyrovnať.
    BUMAGIN - 3:4

57:32
    Jekaterinburg dal gól!
    ALEXANDER BUMAGIN dáva gól ! Zdá sa, že je rozhodnuté. Tak hostia sa predsa len budú tešiť z víťazstva. Asistencia: Lewandowski

48:48
    Kuklev z Metallurgu odchádza na trestnú lavicu za podrazenie a sily na ľade sa vyrovnajú.

47:20
    Fairchild vypálil od modrej, puk sa odrazil od plexiskla a Galimov ešte dorážal ale Kovař chytá.

46:50
    Simakov z Jekaterinburgu odchádza na trestnú lavicu za hákovanie a domáci majú možnosť ísť do vedenia.

45:22
    Simakov pálil tesne nad hornú žŕdku Khakimovej brány. Rušné chvíle pred domácou bránou.

43:06
    VLADISLAV JEGIN vyrovnáva na 3-3. Tak zdá sa, že z tohto zápasu bude v tretej tretine dráma. Jegin vyrovnáva po prihrávke z ľavej strany od Jemelina a hostia sa tešia z vyrovnávajúceho gólu. Nechytateľná strela a krásny gól Jegina. Asistencia: S.Jemelin
    JEGIN - 3:3

41:35
    Khakimov to teraz neurobil najlepšie keď rozohrával novú akciu, ale našťastie pre domácich Mikhnov nezasunul puk za bránkovú čiaru.

40:35

40:01

Strely celkovo: 15-29
    Strely na bránu: 9-12

Je tu koniec druhej tretiny, ktorá nám priniesla veľa zaujímavých momentov. Tri góly a niekoľko vylúčení. Domáci vyhrávajú 3-2 po niekoľkých nevyužitých presilovkách Jekaterinburgu a do tretej tretiny pôjdu s cieľom dotiahnuť zápas do víťazného konca. Tretia tretina sa začne o 15 minút.

40:00

38:35
    Kuklev z Metallurgu odchádza na trestnú lavicu za podrazenie. Presilová hra pre hostí a možnosť na vyrovnanie.
    BRULE - 3:2

33:33
    A je znížené. Len minútu vydržal domácim náskok o dva góly. GILBERT BRULE znižuje na 3-2. Rozohrávku hostí zachytil Lazarev, prihral Simakovovi ten následne pred bránu Brulemu a bol z toho gól. Asistencie: Simakov, Lazarev
    KOMARISTY - 3:1

32:20
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    ALEXANDER KOMARISTY zvyšuje na 3-1. Domáci mali skvelú fázu hry a keď sa hostia nepresadili z presilovej hry udreli domáci a zvyšujú svoj náskok.

31:36

30:22
    Hosťom sa zatiaľ nedarí dostať do útočného pásma. Presilová hra im nevychádza.

29:36
    Fairchild z Metallurgu odchádza na trestnú lavicu za podrazenie. Presilová hra pre hostí.
    KOMARISTY - 2:1

28:05
    ALEXANDER KOMARISTY využíva presilovú hru a zvyšuje na 2-1. Asistencia: Belokhvostikov

27:08
    Metlyuk z Jekaterinburgu odchádza na trestnú lavicu za hákovanie. Presilovka pre domáci tím.

25:22
    Mitryakov skúsil peknú strelu od modrej čiary ale Kovař chytá. Tak hostia nevyužili veľkú možnosť na skórovanie počas presiloviek a ešte to môžu oľutovať.

Dnešné stretnutie sleduje 2986 divákov.

24:00

22:42
    Malinovsky je na ľade a hostia majú ešte chvíľu možnosť využiť presilovku o jedného hráča.

22:00
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane. Tento krát ide na trestnú lavicu Zotov taktiež za hákovanie.

20:42
    Malinovsky z Metallurgu odchádza na trestnú lavicu za hákovanie a hostia budú mať k dispozícii druhú presilovú hru.

20:20

20:01

Strely celkovo: 14-26
    Streky na bránu: 7-12

Máme za sebou prvú tretinu, ktorá nám priniesla jedno vylúčenie a dva góly. Videli sme pekný hokej s množstvom striel. Lepším tímom boli hostia, ktorí navyše na začiatku druhej tretiny budú pokračovať 20 sekúnd o jedného hráča viac. Druhá tretina začne o 15 minút.

20:00

18:20
    Nikita Kamalov z Metallurgu odchádza na trestnú lavicu za krošček a hostia budú hrať presilovú hru.

18:10
    Bumagin skúsil ďalšiu strelu na Khakimova ale ten znova chytá. Napínavý koniec prvej tretiny.

18:00
    Do konca prvej tretiny ostávajú necelé dve minúty.

17:30
    Viklund vypálil tvrdú strelu ale Khakimov vyráža. Na opačnej strane Maltsev vyskúšal pozornosť Kovařa.

16:50
    Teraz mal prácu Kovař po strele od modrej čiary. Domáci začínajú zlepšovať svoju hru.

14:50
    Zatiaľ sa hrá bez vylúčení a vidíme dobrý hokej. Lepším tímom je určite Jekaterinburg ale domáci sa dobre bránia.

12:48
    Hostia teraz obliehali bránku Khakimova ale ten drží svoj tím nad vodou. Rušné chvíle pre Metallurg.

10:28
    Viklund sa pokúsil otočiť skóre ale Khakimov si tento krát s jeho pokusom poradil.
    LEPISTO - 1:1

8:55
    SAMI LEPISTO vyrovnáva na 1-1. Simakov poslal puk z poza bránky rovno na hokejku Lepista a ten nechytateľnou strelou z pomedzi kruhov nedal Khakimovi šancu. Asistencia: A.Simakov

7:25
    Prvá veľká šanca hostí. Jemelin bol sám pred bránou ale Khakimova lapačka zachránila Metallurg od vyrovnania.

5:30
    Stoa vystrelil z uhla ale Kovař opäť chytá.
    SENTYURIN - 1:0

3:32
    SERGEJ SENTYURIN dáva prvý gól zápasu a posiela domáci tím do vedenia. Po strele jedného z hráčov Metallurgu puk vyrazil brankár Kovař a následný odrazený puk zasunul do siete Sentyurin.

2:14
    Prvá príležitosť pre domáci tím. O´Brien vyslal strelu na Kovařa ale ten si s ňou poradil.

00:01

Metallurg Novokuzneck: R.Khakimov(I.Sorokin)- J.O´Brien, S.Sentyurin, S.Dorofejev, M.Kuklev, M.Plotnikov- A.Romanov, D.Kurepanov, C.Fairchild, D.Maltsev, K.Gavrilychev- M.Skutar, V.Mitryakov, E.Belokhvostikov, A.Kosourov, R.Stoa- V.Zotov, A.Galimov, V.Malinovsky, A.Komaristy, N.Kamalov

Avtomobilist Jekaterinburg: J.Kovař(L.Fomin)- G.Brule, A.Lazarev, A.Simakov, T.Viklund, S.Lepisto- A.Rybakov, A.Golyshev, F.Metlyuk, A.Antonov, A.Bumagin- S.Gusev, N.Tryamkin, E.Lewanowski, V.Kozlov, A.Mikhnov- J.Zhuravlyov, V.Jegin, A.Garejev, S.Jemelin, A.Jefimov

Rozhodca: D.Bondar , A.Sergejev – J.Streltsov, D.Tarasov.

Vítam Vás pri sledovaní hokejového zápasu KHL medzi Metallurgom Novokuzneck a Avtomobilist Jekaterinburg.

Domáci Metallurg môže byť s doterajším priebehom sezóny pomerne spokojný. V tabuľke Východnej konferencie KHL mu patrí ôsme miesto s 31 bodmi. Zdá sa, že mu to bude na postup do play-off stačiť, ale o všetkom sa rozhodne až na konci základnej časti. Posledný zápas Metallurgu nevyšiel, keď prehral na domácom ľade s Ak Bars Kazaň 1-3. Predtým síce vyhral dva zápasy rovnako na domácom ľade, ale ak sa pozrieme na posledných päť zápasov, bilancia 3 prehry a 2 výhry nie je práve optimistická. Uvidíme ako sa mu bude dariť dnes proti tiež nie najlepšiemu súperovi z Jekaterinburgu.

Hostia z Jekaterinburgu na tom nie sú práve najlepšie. V tabuľke Východnej konferencie KHL sú o tri miesta nižšie ako ich dnešný súper, teda na jedenástom mieste so ziskom 30 bodov. Ak sa pozrieme na predchádzajúce zápasy tohto tímu, vidíme, že presne kopírujú zápasy ich dnešného súpera Metallurgu. V poslednom zápase na pôde Sibiru Novosibirsk prehrali 3-1, predtým v dvoch stretnutiach vyhrali a z posledných piatich zápasov si odniesli 2 výhry a 3 prehry. Naposledy sa tieto dva tímy stretli v tomto roku, konkrétne 23. septembra a z víťazstva sa tešil Metallurg Novokuzneck po výhre 3-2. Už dnes majú možnosť hráči Jekaterinburgu vrátiť súperovi požičané, a zlepšiť si tak postavenie v tabuľke a vyhliadky na postup do play-off.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Kuznetskie Sport Palace v Novokuznecku, ktorý má kapacitu 7533 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Patrik Saloky

Góly a asistencie: 4. Sentyurin, 29. Komaristy (Belokhvostikov), 33. Komaristy – 9. Lepisto (Simakov), 34. Brule (Simakov, Lazarev), 44. Jegin (Jemelin), 58. Bumagin (Lewandwski)

Rozhodca: D.Bondar , A.Sergejev – J.Streltsov, D.Tarasov