Boston – Ottawa 4:2 (kon.) | Toronto – Chicago 3:2 (kon.) | Tampa Bay – Washington 4:3 (kon.)
Florida – Philadelphia 2:1 (kon.) | NJ Devils – Columbus 3:2 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 0:1 (1:2 po s.n.)
Pittsburgh – Buffalo 5:0 (kon.) | Carolina – Arizona 3:0 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.)
Minnesota – Dallas 4:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 2:3 (kon.) | San Jose – NY Islanders 3:1 (kon.)
Carolina – LA Kings 3:2 (kon.) | Buffalo – Detroit 3:2 (2:1 po s.n.)
Pittsburgh Penguins
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Buffalo Sabres
cz Nedeľa 02.11.2014, 00:05 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

S konstatováním, že Pittsburgh Penguins poráží na svém ledě Buffalo Sabres naprosto jednoznačně, a to poměrem 5:0, se s Vámi loučí a dobrou noc na neděli přeje Tomáš Lysý. (02:43:03)

Československá stopa v utkání:
    Do dnešního zápasu žádný český ani slovenský hráč nenastoupil.

Tři hvězdy utkání:
    1. Jevgenij Malkin (PIT) 1+2
    2. Chris Kunitz (PIT) 2+1
    3. Marc-André Fleury (PIT) 18 zák., 0 gólů, 100,0%

Zápas je u konce. Není třeba zápas sálodlouze hodnotit, Penguins měli po celý zápas, vyjma úseku od začátku druhé třetiny do zhruba osmadvacáté minuty jasnou převahu. Od poloviny zápasu skóre narůstalo a zastavilo se až na stavu 5:0, když se o góly zasloužili postupně Chris Kunitz, Blake Comeau, Patric Hörnqvist, znovu Chris Kunitz a Jevgenij Malkin.

60:00

59:53
    Marc-André Fleury v posledních vteřinách málem ztratil čisté konto po tom, co Pens chybovali ve středním pásmu a Cody McCormick se protlačil až před branku domácích, kde Fleury dokázal, že si dnešní shot-out zaslouží.

59:28
    Zach Sill z pravé strany míjí branku, jeho střela byla poměrně ukvapená.

59:24
    Zápas se dohrává před brankou Jhonase Enrotha.

59:00
    Posledních šedesát vteřin dělí Fleuryho od shot-outu a Pittsburgh od nyní již jasných třech bodů.

58:40
    Zemgus Girgensons se zčistajasna ocitl před brankou Fleuryho, který musel vytáhnout asi nejtěžší ze svých dnešních patnácti zákroků.

58:18
    Buffalo je v plném počtu a "vylepšuje" si úspěšnost oslabení v dnešním duelu na 40%.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu a ve stejném času vyhazuje Tyler Myers puk až k Fleurymu.

57:26
    Až nyní se domácí dostali ke střele, Letang přinutil svojí střelou d modré gólmana Buffala k dobrému zákroku.

57:15
    Opravuji se, počtvrté a minuta přesilové hry Pens je ta tam.

57:00
    A Sabres vyhazují i potřetí během prvních pětačtyřiceti vteřin přesilovky.

56:43
    Další neúspěšný pokus o útok v podání Pittsburghu.

56:29
    Buffalo krátce po vyhraném buly posílá kotouč až k Fleurymu.

56:18
    Oslabení je přesně to, co by Buffalo za tohoto stavu chtělo. Čtyři oslabení, tři góly, toť vizitka Sabres. Nyní si jí hosté budou moci kosmeticky vylepšit, pokud se tedy ubrání dvouminutovému trestu Zemguse Girgensonse, který nedovoleně bránil pronikajícího Sidneyho Crosbyho.

Na vyloučení: 4-5.

55:29
    Pittsburgh v závěru zápasu jednoznačně kraluje. Po výborným pasu Malkina míří Pascal Dupuis po své střele zápěstím do připraveného Enrotha.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 5. Kunitz (Hörnqvist, Crosby), 32. Comeau (Malkin, Dupuis), 37. Hörnqvist (Kunitz, Malkin), 43. Kunitz (Letang, Crosby), 54. Malkin (Crosby, Ehrhoff)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Määttä, Letang, Ehrhoff, Martin, Despres, Scuderi – Kunitz, Crosby, Hörnqvist – Dupuis, Malkin, Comeau – Spaling, Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams. Trenér: Mike Johnston
    Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Gorges, Myers, Weber, Strachan, Benoit, Ristolainen – Moulson, Ennis, Stafford – Mitchell, Girgensons, Gionta – Foligno, Hodgson, Stewart – Deslauriers, McCormick, Flynn. Trenér: Ted Nolan

Rozhodca: Ghislan Hebert, Brad Meier – Andy McElman, Mark Shewchyk

Diváci: 18652