Omsk – Togliatti 1:0 (kon.) | Barys – Nižnekamsk 6:5 (1:0 po s.n.) | Jekaterinburg – Čeljabinsk 1:0 (kon.)
Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Soči – Helsinki 3:2 (2:1 po s.n.) | Jaroslavľ – Riga 4:1 (kon.)
A. Mytišči – Novokuzneck 4:2 (kon.) | D. Moskva – Petrohrad 4:3 (po pr.) | Záhreb – Vladivostok 3:4 (kon.)
HC Slovan – Chabarovsk 1:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
HC Dinamo Riga
Piatok 31.10.2014, 17:00 • Arena 2000 • KHL

59:06
    Stretnutie sa už len dohráva, domáci fanúšikovia na nohách, dnes ostanú všetky 3 body doma!!!
    Jegor Korshkov Y - 4:1

57:42
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    Odrazený puk od pravej tyčky hosťujúceho brankára sa dostal k pripravenému JEGOROVI KORŠKOVI, ktorý ho jemne poslal do odkrytej svätyňe. Asistovali mu: Vladislav Kartajev, Sergej Konkov.

55:53
    Sčastlivyj dostal nechcene presnú prihrávku od domáceho hráča, ktorý poslal prvého menovaného do úniku, no Kolesnik sa predviedol perfektným zákrokom a nedovolil Rige vrátiť sa do zápasu.
    Jegor AVERIN - 3:1

53:03
    Domáci prelomili smolu v početných výhodách zásluhou JEGORA AVERINA, ktorý dostal presnú prihrávku na hokejku a bez problémov poslal puk do siete brankára hostí. Asistovali: Sergej Plotnikov, Daniil Apalkov.

52:45
    (Nebezpečná hra vysokou hokejkou) Sotnieks K. – nechcený faul rozhodca nekompromisne zapískal.

52:30
    Meija mohol vyrovnať po tom, čo sa dostal do úniku, no jeho strela švihom letela naozaj veľmi tesne vedľa pravej tyčky Kolesnikovej brány!!!

50:43
    Hostia dostávajú šancu na vyrovnanie! Vylúčenie na strane domácich – Plotnikov S. (Hákovanie)

42:45
    Nasleduje vylúčenie na hosťujúcej strane – (Podrazenie) Redlihs M.!
    Andris DŽERINŠ - 2:1

36:52
    Dinamo Riga dalo gól!
    Predsa len sa dočkali streleckého zásahu aj hostia! HC Dinamo Riga roztočilo poriadny kolotoč pred Kolesnikom, ktorý mal oči na stopkách, no po peknej kombinácii ku ktorej sa pridal aj zadný mantinel dokázal ANDRIS DŽERINŠ znížiť stav stretnutia na 2:1. Asistovali mu: Krisjanis Redlihs, Mikelis Redlihs.

36:05
    Novotný dnes 2-raz oslabuje domácich. Tentoraz dostáva dve minúty za hákovanie.

35:16
    23:4 – toto je aktuálny počet striel na bránku oboch mužstiev. Tieto čísla nám jasne ukazujú, kto je v dnešnom zápase strelecky aktívnejší!

30:16
    Máme za sebou polovicu stretnutia. Zatiaľ sme videli dva úspešné strelecké zásahy na domácej strane. Hostia sa v koncovke trápia. Jaroslavľ je ale o niečo lepším a aktívnejším mužstvom. Poďme do druhej polovice dnešného stretnutia. Čo nám prinesie?

27:15
    Domácim dnes početné výhody zatiaľ nesedia. Teraz im ju ponúka Džerinš, ktorý sa previnil podrazením.

22:24
    V dnešnom stretnutí mimoriadne aktívny Thörnberg si pôjde na 2 minúty oddýchnuť za podrazenie.

19:58
    Dve sekundy pred sirénou sa bude ešte vylučovať na domácej strane! Za podrazenie inkasuje 2 minúty Novotný.
    Vladislav KARTAJEV - 2:0

18:06
    VLADISLAV KARTAJEV poslal strelou švihom elegantne puk za bezmocného Masalskisa. Domáci sa teda v závere 1. tretiny dostávajú do vedenia 2:0. Bez asistencie!
    Staffan KRONWALL - 1:0

14:40
    STAFFAN KRONWALL si prebral puk na modrej, položil si braniaceho hráča a s prehľadom poslal puk za Masalskisov chrbát! Bez asistencie!

11:54
    Thörneberg sa teraz právom drží za hlavu! S brankárom hostí sa pekne pohral, no keď sa chystal zakončiť, tak mu puk ušiel a domáci si na úvodný gól musia ešte počkať!

11:50
    Bude nasledovať trestné strieľanie! Thörnberg bol v úniku hákovaní, a tak je tu ďalšia šanca pre domácich.

10:50
    Ďalšia presilovka pre domácich. Za nedovolené bránenie dostáva dve minúty Redlihs. Podarí sa domácim skórovať?

03:29
    Prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí. Za podrazenie dostáva dve minúty Sotnieks.

01:54
    Hneď v úvode stretnutia môžme vidieť obrovskú šancu na strane hostí. Meija sa dostal k odrazenemu puku, zakončil do prázdnej brány, no v poslednej chvíli sa preukázal perfektným zákrokom jeden z domácich obrancov, ktorý nedovolil Rige otvoriť skóre dnešného stretnutia.

Michal Štetina

Góly a asistencie: 15. Kronwall, 19. Kartajev, 54. Averin (Plotnikov, Apalkov), 58. Korshkov Y (Konkov, Kartayev) – 37. Džerinš (Redlihs, Redlihs)

Lokomotiv Jaroslavľ: Kolesnik (Sanford) – Kronwall, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Martynov, Gorochov, Ljubuškin, Višněvskij – Averin, Apalkov, Plotnikov (A) – Platt, Novotný, Thörnberg – Konkov, Kartajev, Korshkov – Musatov, Sprukts, Gračjov
    HC Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Pujacs – Darzinš, Džerinš, Redlihs – Sčastlivyj, Videll, Hossa – Bicevskis, Meija, Indrašis – Cipulis, Upitis, Skvorcovs

Rozhodca: Olenin, Bondar – Menshik, Chubykin