Omsk – Togliatti 1:0 (kon.) | Barys – Nižnekamsk 6:5 (1:0 po s.n.) | Jekaterinburg – Čeljabinsk 1:0 (kon.)
Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Soči – Helsinki 3:2 (2:1 po s.n.) | Jaroslavľ – Riga 4:1 (kon.)
A. Mytišči – Novokuzneck 4:2 (kon.) | D. Moskva – Petrohrad 4:3 (po pr.) | Záhreb – Vladivostok 3:4 (kon.)
HC Slovan – Chabarovsk 1:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
HC Dinamo Riga
Piatok 31.10.2014, 17:00 • Arena 2000 • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom ľadového hokeja. Kontinentálna hokejová liga dnes pokračuje ďalším kolom a slušnou porciou zápasov. Moje meno je Michal Štetina a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Lokomotivom Jaroslavľ a HC Dinamo Riga. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17:00 SEČ.

Domáci v tejto sezóne zatiaľ zaostávajú za očakávaniami. Lokomotivu patrí v tabuľke Západnej konferencie 10.miesto so ziskom 29 bodov pri skóre 55:57. Z posledných piatich zápasov získali 7 bodov za 2 víťazstvá a 3 prehry. V poslednom kole doma prehrali s Jokeritom 1:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Martin Thornberg, ktorý nazbieral 16 kanadských bodov za 7 gólov a 9 asistencií.

Hostia sú na tom ešte horšie a v tabuľke konferencie ešte nižšie. Dinamu patrí v tabuľke Západnej konferencie 13.miesto so ziskom 26 bodov pri skóre 50:67. Z posledných piatich zápasov získali 8 bodov za 3 víťazstvá a 2 prehry. Najproduktívnejším hráčom tímu je Indrašis, ktorý nazbieral 14 kanadských bodov za 4 góly a 10 asistencií.

Lokomotiv Jaroslavľ: Kolesnik (Sanford) – Kronwall, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Martynov, Gorochov, Ljubuškin, Višněvskij – Averin, Apalkov, Plotnikov (A) – Platt, Novotný, Thörnberg – Konkov, Kartajev, Korškov – Musatov, Sprukts, Gračjov

HC Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Pujacs – Darzinš, Džerinš, Redlihs – Sčastlivyj, Videll, Hossa – Bicevskis, Meija, Indrašis – Cipulis, Upitis, Skvorcovs

Rozhodca: Olenin, Bondar – Menshik, Chubykin.

00:01

01:54
    Hneď v úvode stretnutia môžme vidieť obrovskú šancu na strane hostí. Meija sa dostal k odrazenemu puku, zakončil do prázdnej brány, no v poslednej chvíli sa preukázal perfektným zákrokom jeden z domácich obrancov, ktorý nedovolil Rige otvoriť skóre dnešného stretnutia.

02:14
    Hrá sa nám v svižnom tempe. Dnes zrejme uvidíme kopec gólov.

03:29
    Prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí. Za podrazenie dostáva dve minúty Sotnieks.

04:46
    Domácim hokejistom táto presilovka absolútne nevychádza, a tak sa Riga bez problémov bráni.

05:29
    Hostia v plnom počte.

07:20
    Jurčina pálil tvrdo od modrej, no jeho strelu domáci gólman dosť dobre videl a s prehľadom vyrazil do bezpečia.

08:38
    Platt sa dostal do úniku, ale puk ho neposlúchol a ušiel s čepele.

10:50
    Ďalšia presilovka pre domácich. Za nedovolené bránenie dostáva dve minúty Redlihs. Podarí sa domácim skórovať?

11:50
    Bude nasledovať trestné strieľanie! Thörnberg bol v úniku hákovaní, a tak je tu ďalšia šanca pre domácich.

11:54
    Thörneberg sa teraz právom drží za hlavu! S brankárom hostí sa pekne pohral, no keď sa chystal zakončiť, tak mu puk ušiel a domáci si na úvodný gól musia ešte počkať!

12:50
    Hostia v plnom počte. Domácim sa nepodarilo využiť ani druhú početnú výhodu.

14:40
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    STAFFAN KRONWALL si prebral puk na modrej, položil si braniaceho hráča a s prehľadom poslal puk za Masalskisov chrbát! Bez asistencie!
    Staffan KRONWALL - 1:0

16:08
    Domáci pri chuti streliť ďalší gól, no Masalskis už o niečo pozornejší.

17:52
    Gorochov tvrdo vypálil od modrej, jeho strela letela priamo do lapačky brankára hostí.

18:06
    VLADISLAV KARTAJEV poslal strelou švihom elegantne puk za bezmocného Masalskisa. Domáci sa teda v závere 1. tretiny dostávajú do vedenia 2:0. Bez asistencie!
    Vladislav KARTAJEV - 2:0

19:58
    Dve sekundy pred sirénou sa bude ešte vylučovať na domácej strane! Za podrazenie inkasuje 2 minúty Novotný.

20:00

20:01

21:58
    Domáci v plnom počte.

22:24
    V dnešnom stretnutí mimoriadne aktívny Thörnberg si pôjde na 2 minúty oddýchnuť za podrazenie.

23:42
    Hrá sa naozaj svižný hokej. Domáci fanúšikovia sa majú na čo pozerať!

24:38

25:06
    Lukojanov sa snažil natlačiť pred domáceho gólmana, no obrana domácich mu v tom zabránila a vytlačila ho do rohu klziska.

27:15
    Domácim dnes početné výhody zatiaľ nesedia. Teraz im ju ponúka Džerinš, ktorý sa previnil podrazením.

28:01
    Lokomotiv Jaroslavľ už usadená v útočnom pásme, roztáča kolotoč a zamestnáva Masalskisa!

29:15
    Ani táto početná výhoda nebude pre domácich tá správna. Hostia v plnom počte.

30:16
    Máme za sebou polovicu stretnutia. Zatiaľ sme videli dva úspešné strelecké zásahy na domácej strane. Hostia sa v koncovke trápia. Jaroslavľ je ale o niečo lepším a aktívnejším mužstvom. Poďme do druhej polovice dnešného stretnutia. Čo nám prinesie?

32:35
    Z pravej strany preveril Masalskisa Plotnikov, no jeho strela príklepom končí priamo v náruči brankára hostí.

33:01
    Hostia sa snažia streliť kontaktný gól. Domácich hokejistov uzavreli na dlhší čas v obrannom pásme, no vážnejšie ohroziť Kolesnika sa im nepodarilo.

34:05
    Po dlhšej dobe sa nám konečne prerušuje, a tak dostáva priestor reklamná prestávka.

35:16
    23:4 – toto je aktuálny počet striel na bránku oboch mužstiev. Tieto čísla nám jasne ukazujú, kto je v dnešnom zápase strelecky aktívnejší!

36:05
    Novotný dnes 2-raz oslabuje domácich. Tentoraz dostáva dve minúty za hákovanie.

36:52
    Dinamo Riga dalo gól!
    Predsa len sa dočkali streleckého zásahu aj hostia! HC Dinamo Riga roztočilo poriadny kolotoč pred Kolesnikom, ktorý mal oči na stopkách, no po peknej kombinácii ku ktorej sa pridal aj zadný mantinel dokázal ANDRIS DŽERINŠ znížiť stav stretnutia na 2:1. Asistovali mu: Krisjanis Redlihs, Mikelis Redlihs.
    Andris DŽERINŠ - 2:1

38:59
    Máme pred sebou poslednú minútu 2. tretiny. Hostia sa ešte zo všetkých síl snažia streliť "gól do šatne", no domáci si zrejme tesné vedenie dokážu ustrážiť.

40:00

40:01

41:03
    Začala sa posledná tretina dnešného stretnutia. Domáci si po dvoch častiach vypracovali tesné vedenie 2:1.

42:45
    Nasleduje vylúčenie na hosťujúcej strane – (Podrazenie) Redlihs M.!

43:08
    Domáci už usadený v útočnom pásme a roztáčajú kolotoč, no chýba k tomu vážnejšia strela, ktorá by donútila Masalskisa k zákroku.

44:45

45:18
    Domáci do tejto tretiny nabehli s obrovským nasadeným, hostia sú vstupom Lokomotiva do tejto časti hry úplne zaskočený.

47:29
    Masalskis drží svoj tím nad vodou. Spŕška striel domácich zasypala hosťujúcu bránku. Stav sa nemení.

48:04
    Hra sa presunula do stredného pásma. Uvidíme, čo prinesie druhá polka tretej tretiny.

49:18
    Hra je prerušená, nasleduje reklamná prestávka.

50:02
    Puk skončil mimo hracej plochy, na tribúne. V tomto momente môžme vidieť radosť fanúšika, ktorý s prehľadom chytil puk do svojej náruče.

50:43
    Hostia dostávajú šancu na vyrovnanie! Vylúčenie na strane domácich – Plotnikov S. (Hákovanie)

52:30
    Meija mohol vyrovnať po tom, čo sa dostal do úniku, no jeho strela švihom letela naozaj veľmi tesne vedľa pravej tyčky Kolesnikovej brány!!!

52:45
    (Nebezpečná hra vysokou hokejkou) Sotnieks K. – nechcený faul rozhodca nekompromisne zapískal.

53:03
    Domáci prelomili smolu v početných výhodách zásluhou JEGORA AVERINA, ktorý dostal presnú prihrávku na hokejku a bez problémov poslal puk do siete brankára hostí. Asistovali: Sergej Plotnikov, Daniil Apalkov.
    Jegor AVERIN - 3:1

55:53
    Sčastlivyj dostal nechcene presnú prihrávku od domáceho hráča, ktorý poslal prvého menovaného do úniku, no Kolesnik sa predviedol perfektným zákrokom a nedovolil Rige vrátiť sa do zápasu.

57:42
    Odrazený puk od pravej tyčky hosťujúceho brankára sa dostal k pripravenému JEGOROVI KORŠKOVI, ktorý ho jemne poslal do odkrytej svätyňe. Asistovali mu: Vladislav Kartajev, Sergej Konkov.
    Jegor Korshkov Y - 4:1

59:06
    Stretnutie sa už len dohráva, domáci fanúšikovia na nohách, dnes ostanú všetky 3 body doma!!!

60:00
    Koniec zápasu. (19:14:29)

Michal Štetina

Góly a asistencie: 15. Kronwall, 19. Kartajev, 54. Averin (Plotnikov, Apalkov), 58. Korshkov Y (Konkov, Kartayev) – 37. Džerinš (Redlihs, Redlihs)

Lokomotiv Jaroslavľ: Kolesnik (Sanford) – Kronwall, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Martynov, Gorochov, Ljubuškin, Višněvskij – Averin, Apalkov, Plotnikov (A) – Platt, Novotný, Thörnberg – Konkov, Kartajev, Korshkov – Musatov, Sprukts, Gračjov

Rozhodca: Olenin, Bondar – Menshik, Chubykin