NY Islanders – San Jose 4:3 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Dallas 2:3 (kon.) | NY Rangers – Carolina 2:1 (1:0 po s.n.)
Washington – NJ Devils 6:2 (kon.) | Montreal – Boston 6:4 (kon.) | Ottawa – Colorado 5:3 (kon.)
LA Kings – St. Louis 1:0 (1:0 po s.n.)
Ottawa Senators
5:3 (1:3, 1:0, 3:0)
Colorado Avalanche
cz Piatok 17.10.2014, 01:50 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Hokejisté z hlavního kanadského města, které dnes čeká první domácí zápas sezony, mají za sebou poměrně úspěšný úvodní trip v sezoně. První utkání nového ročníku sice prohráli na ledě Nashvillu v poměru 3:2, poté se však rozparádili na Floridě. Nejprve porazili silnou Tampu Bay v poměru 3:2 po samostatných nájezdech, následně svěřenci trenéra Paula MacLeana zdolali fotbalovým výsledkem 1:0 Floridu.

Robin Lehner- 95% úspěšných zásahů

Mladý tým, který kormidluje legendární brankář Patrick Roy, zatím jen marně vzpomíná na minulou podařenou sezonu. Z úvodních čtyř zápasů Laviny vyhrály jediný, když v pondělí triumfovaly na ledě Bostonu v poměru 2:1. Předtím prohrály dvakrát s Minnesotou při hrozivém skóre 0:8. V dosud svém posledním utkání hráči Colorada rovněž kapitulovali, když prohráli v poměru 3:2 v nastaveném čase Torontu. Zatím svěřencům Patricka Roye chybí to, co jich zdobilo v minulém ročníku- skvělá ofenzivní činnost. V úvodních čtyřech partiích vstřelili hráči Colorada pouhé tři branky.

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Phillips, Karlsson, Wiercioch, Ceci, Gryba, Borowiecky, – MacArthur, Turris, Stone – Ryan, Zibanejad, Chiasson – Condra, Lewgand, Neil – Michálek, Smith, Lazar

Colorado Avalanche: Berra– Johnson, Holden, Barrie, Hejda, Guenin, Stuart – Iginla, Duchene, McGinn – Briere, MacKinnon, Tanguay – Everberg, O´ Reilly, Landeskog – Talbot, Mitchell,McLeod.

Brankářská jednička Colorada Avalanche Semjon Varlamov byl několik hodin před zápasem umístěn na listinu zraněných hráčů a do dnešního střetnutí v Ottawě nenastoupí. Prostor tedy dostane švýcarský gólman Reto Berra, který zatím odchytal dva zápasy, v nichž se mu vedlo velmi dobře.

Začátek utkání se stále posouvá. Zřejmě za to může skutečnost, že se jedná o první domácí zápas Ottawy v nové sezoně.

Vyprodanou arénou v Ottawě už zazněly hymny USA a Kanady, utkání za malou chvíli konečně začne.

00:01

00:18
    Turris vjel do ofsajdu, po přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.

01:24
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tak to je svižný start pro hosty, ve středním pásmu vybojoval kotouč Briere, posunul ho na MacKinnona, který posunul mezi nohami bránícího hráče na ALEXE TANGUAYE, který svou svižnou střelu z levého kruhu poslal za bezmocného Andersona. Asistence: Nathan MacKinnon, Daniel Briere.
    Alex TANGUAY - 0:1

02:46
    Tak to je hodně nepříjemná situace pro Colorado. John Mitchell natlačil Kyla Turrise na brankáře Reta Berru, který notnou chvíli ležel bezvládně na ledě. Připomínám, že Colorado přišlo na ranním rozbruslení o svou současnou jedničku Semjona Varlamova.

02:46
    A pozor! Reto Berra zamířil do kabin, to znamená, že šanci zachytat dostává třetí brankář Calvin Pickard, který byl ještě ráno na farmě Colorada!

02:52
    A Senátoři mohli třetího brankáře Lavin přivítat hodně nepříjemně, Karlsson vypálil od modré čáry hodně nebezpečně, Pickard si však připsal důležitý první zákrok.

03:28
    Everberg pálil zpoza obránce bekhendem hodně pomalu, s tím nemohl mít Anderson sebemenší problém.

04:49
    Čtvrtá formace Ottawy si dokázala vytvořit tlak, žádná větší šance však z toho nebyla.

05:33
    Turris pálil z levého kruhu jen těsně mimo bránu Colorada.

05:48
    Výtečný obranný zákrok Erika Karlssona, který zhatil přečíslení dva na jednoho v podání hostujících hokejistů.

06:00
    Na druhé straně se dostali domácí hokejisté do útočného pásma jen za cenu ofsajdu.

06:17
    O´Reilly vjel do útočného pásma a z takřka nulového úhlu vypálil, Anderson byl připraven u své pravé tyče. Následuje první reklamní přestávka.

Jenom ještě upozorním, že Calvin Pickard si dnes zcela nečekaně odbývá svůj debut v NHL!

06:38
    Karlsson se ocitl v postavení mimo hru, přechod do útočného pásma zatím působí domácímu týmu poměrně velké problémy.

07:00
    Svůj útočný výpad po levém křídle zakončil Turris nepříjemnou střelou švihem, Pickard vyrazil puk betonem.

08:13
    MacKinnon zkoušel štěstí zpoza brány, Anderson si však svou pravou tyč pohlídal.

08:38
    Karlsson obdržel přihrávku do mezikruží a z otočky vypálil, jeho jedovatá rána zaplachtila mimo Pickardovu bránu.

08:43
    A uvidíme první přesilovou hru zápasu, Maxime Talbot se dopustil nedovoleného háčku při bránění Turrise a poprvé v dnešním zápase oslabuje své mužstvo.

09:01
    Hostům se povedlo ihned po vhazování vyhodit kotouč do bezpečí, následně se domácím nepovedl přechod do útočného pásma, opět se dopustili ofsajdu.

09:17
    A opět se Laviny osvobozují, tentokrát lehkým výhozem do středního pásma.

09:31
    A do třetice všeho dobrého pro hostující hokejisty, domácí se zatím nedokážou dostat do tempa.

09:55
    A tak přichází trest. JOHN MITCHELL ukázal výbornou práci v oslabení. Nejprve vystihl rozehrávku Ottawy, přebruslil domácího obránce Karlssona a vzápětí svůj únik zakončil přesnou kličkou, s níž si Anderson nevěděl rady. Bez asistence.

10:43
    Hosté hrají v plném počtu. Tohle oslabení zvládli na jedničku podtrženou. Nejen, že neinkasovali, John Mitchell navíc vstřelil branku.
    John MITCHELL - 0:2

10:53
    Lazar se po pravém křídle dostal do zajímavého zakončení, Pickard však zasáhl a zatím nepůsobí dojmem rozklepaného nováčka, i když jej samotného musela nečekaná příležitost chytat jistě zaskočit.

11:01
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Vzápětí však domácí hokejisté poprvé Pickarda překonávají! Ihned po vyhraném buly vypálil Lazar, hostující brankář vzápětí nevěděl, kde má kotouč, čehož využil ZACK SMITH, který doklepl kotouč do brány. Curtis Lazar.
    Zack SMITH - 1:2

11:19
    Následně si navíc hosté zahrají přesilovou hru, Hejda zahákoval Chiassona a už usedá na trestnou lavici.

11:49
    Velice efektní zákrok lapačkou proti prudké ráně Turrise od modré čáry vytáhl Pickard.

12:48
    Dlouho, dlouho domácí kombinovali v útočném pásmu, než se odhodlal Bobby Ryan ke střele, Pickard měl s jeho prudkou ránou švihem notné problémy, nakonec svou svatyni i s pomocí obětavých obránců ubránil.

13:19
    Hejda skáče na led a hosté hrají v plném počtu.

14:07
    Již třetí přesilovou hru si zahrají domácí. Matt Duchene podrazil ve středním pásmu Milana Michálka, za což obdržel od rozhodčího dvouminutový trest ve hře.

14:36
    Nick Holden vyhazuje kotouč daleko za hranice červené čáry.

14:55
    Pickard radši přerušil hru poté, co se k němu dostali lehké nahození jednoho z hráčů Ottawy.

15:00
    Hosté se opět osvobozují.

15:27
    McLeod vyvezl kotouč až do útočného pásma, navíc vystřelil, jeho pokus však byl zblokován.

16:07
    Určitě vyvedenější přesilové hry, než byla ta právě skončená, znají domácí hokejisté. Za dvě minuty snad ani jednou vážněji neohrozili Pickarda.

17:00
    První přesilovou hru si zahrají hosté. Dvě minuty za držení nebezpečného Matta Duchena obdržel Eric Gryba.

17:38
    Hosté svou první početní převahu beze zbytku využívají. Pohlednou kombinaci první přesilovkové formace Lavin zakončoval přesnou střelou do horního růžku brány GABRIEL LANDESKOG. Asistence: Nathan MacKinnon, Ryan O´Reilly.
    Gabriel LANDESKOG - 1:3

18:39
    Rozhodčí dnes už počtvrté v první třetině vyloučil hostujícího hráče, tentokrát dvě minuty za držení obdržel Daniel Briere.

19:36
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Hned na úvod dnešního utkání musel trenér Colorada Patrick Roy řešit velice nepříjemnou situaci. Poté, co se na ranním rozbruslení zranil Semjon Varlamov, podtrhl smolný den brankářů Lavin už ve třetí minutě dnešního klání také Reto Berra, pro něhož skončil zápas po nepříjemném střetu s Kylem Turrisem.
    Do ostrého zápasu tak poprvé ve své kariéře naskočil Calvin Pickard, který se k týmu připojil narychlo až dnes. Svou úlohu zatím zvládá velmi dobře a zatím může mít stejně jako jeho spoluhráči úsměv na tváři.
    Laviny v první třetině udělily svému soupeři lekci z produktivity. Domácím nebyly nic platné čtyři přesilové hry, ani jednu z nich Senátoři nevyužili. Ba naopak, v 10. minutě dokonce ve vlastní početní převaze lovili kotouč ze sítě poté, co se trefil Mitchell.

20:01

20:39
    Domácí dohrávali na úvod druhé třetiny přesilovou hru, vážnější šanci si však nevytvořili.

21:00
    Prudká rána Legwanda poté, co vjel do útočného pásma. Pickard si poradil.

21:27
    Následně pálil Wiercioch, ani on si na brankáře Colorada nepřišel.

21:44
    Chybná rozehrávka Ottawy končí zakázaným uvolněním, hra se přesune před Andersona.

22:18
    Ryan vybojoval kotouč a z nulového úhlu a v kleče vystřelil. Pickard neměl se zásahem sebemenší problém.

22:57
    Anderson zasáhl proti střele Talbota. To však nebyla nejzásadnější zpráva okamžiku. Po hvizdu rozhodčího došlo k první ostřejší potyčce v zápasu. Cody McLeod a Mark Borowiecky se pustili do sebe. Colorado si zahraje přesilovou hru, Borowiecky dostal čtyřminutový trest, McLeod pouze dvě minuty.

23:28
    Domácím se povedlo dostat kotouč daleko od vlastní brány.

23:59
    A opět. Hosté se zatím nemohou při této přesilovce usadit v pásmu.

24:57
    Nevyvedená přesilová hra Colorada je u konce.

25:10
    Iginla zkusil štěstí střelou švihem od modré čáry, Anderson se zaskočit nenechal.

25:24
    Na druhé straně pálil z pravého kruhu hodně razantně jeden z hráčů Ottawy, Pickard vyrazil jeho pokus betonem.

25:31
    Nate Guenin vyhodil kotouč z obranného pásma do hlediště a smířen se svým osudem, odjíždí na trestnou lavici.

25:55
    Karlsson dvakrát napřáhl a vypálil od modré, jeho druhá rána byla nebezpečná.

26:11
    Domácí na pátý pokus přesilovou hru přece jen využívají. Karlssonovu střelu zápěstím z vrcholu levého kruhu vyrazil Pickard jen na číhajícího DAVIDA LEGWANDA, který doklepl kotouč do odkryté klece. Asistence: Erik Karlsson, Kyle Turris.
    David LEGWAND - 2:3

27:30
    V aréně to jen zahučelo poté, co Erik Karlsson mířil jen těsně nad Pickardovu bránu. Domácí kapitán se dostal do pořádně ráže, za krátký časový úsek obsypal hostující bránu čtyřmi střelami.

28:44
    Hosté si zahrají svou třetí přesilovou hru poté, co Eric Gryba přidržel hokejku Maxima Talbota. Následně se do sebe pustili Cody McLeod a Chris Neil. Bitka nakonec skončila nerozhodně, oba kohouti následně zamířili zchladit emoce na trestnou lavici.

28:52
    Domácí zvládli úvod oslabení a rychle se osvobozují.

29:20
    MacKinnonovu střelu zápěstím bez větších problémů pokryl Anderson.

29:44
    Kotouč teď daleko od vlastní brány poslal sám Craig Anderson.

30:24
    Jammie McGinn obdržel přihrávku zpoza brány do mezikruží a v dobré pozici trefil tyčku Andersonovy brány!

30:44
    Gryba opustil trestnou lavici a Ottawa hraje v plném počtu.

31:03
    Guenin vypálil od modré čáry pořádnou dělovku, jeho projektil zamířil mimo domácí svatyni.

31:45
    Postavení mimo hru domácího týmu.

32:13
    Johnsonův nepříliš razantní pokus od modré čáry vyrazil Anderson pravým betonem do hlediště.

32:44
    O´Reilly nabil MacKinnonovi a úřadující vítěz Calderovy trofeje napálil svou razantní ránu do brankové konstrukce.

33:12
    Guenin vyslal zdravici na Andersona, který neměl s jeho střelou sebemenší problém.

33:50
    Hostující hráči teď mají jednoznačně více ze hry, Anderson se musí mít na pozoru.

34:12
    Zack Smith obral ve středním pásmu o kotouč Erika Johnsona a vydal se na samostatný útočný výpad, snažil se překonat Pickarda střelou mezi betony, brankář Colorada se však zaskočit nenechal a připsal si důležitý zákrok.

35:15
    Mitchell našel za mnoha hráči ukrytého Landeskoga, který z bezprostřední blízkosti Andersona nepřekonal.

36:18
    MacKinnon pálil přes dva obránce, Anderson jeho střelu vyrazil mimo nebezpečí.

36:45
    Karlssonova jedovka od modré čáry zapadla mimo levou tyč.

37:00
    Fenomenální zákrok Calvina Pickarda, který teď doslova ukradl domácím gól! Kotouč po střele Ryana, který se už radoval, vykopl na poslední chvíli z brankové čáry.

38:20
    Útočnou aktivitou nyní hýří domácí.

38:40
    Ve velmi dobré pozici pálil Borowiecki, netrefil ovšem bránu.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:31
    McGinn se dostal do blízkosti Andersona, brankář Ottawy ucpal veškerý potenciální volný prostor a úspěšně zasáhl.

39:40
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Vhazovat se bude před Andersonem.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině byli aktivnější hráči Colorada. Na rozdíl od úvodní dvacetiminutovky se však ani jednou nezaradovali ze vstřelené branky, pouze dvakrát rozezvučeli brankovou konstrukci. Byli to tak paradoxně domácí, kteří se dokázali ve druhé třetině prosadit. Konkrétně se to povedlo ve 27. minutě v přesilové hře Davidu Legwandovi.
    Čeká nás tedy napínavá třetí třetina, která začne zhruba v 3:43.

40:01

40:11
    MacKinnon vjel se svou typickou výbušností do útočného pásma a z pravého kruhu vypálil, netrefil však bránu.

41:20
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez vážnějších šancí na jedné, či druhé straně.

42:00
    Karlsson vypálil od pravého mantinelu, Pickard stál připraven u své levé tyče.

42:09
    Condra pálil poté, co obdržel přihrávku zpoza brány, Pickard zakročil.

42:37
    Talbot stál před bránou, ale svou střelou z úhlu nenašel mezeru v Andersonově postavení.

42:53
    Po dlouhé době uvidíme přesilovou hru, zahrají si ji hosté, dvě minuty za držení dostal Mika Zibanejad.

43:13
    Postavení mimo hru v podání Lavin. Svěřenci trenéra Patricka Roye sice svou první přesilovou hru využili, následně jim však hra v početní převaze příliš nevycházela, změní to teď?

43:28
    MacKinnon pálil z vrcholu levého kruhu švihem, Anderson si svůj zákrok lapačkou náležitě vychutnal.

43:48
    Domácí vyhodili kotouč do středního pásma.

44:00
    A další úspěšné osvobození bránící se čtveřice.

44:40
    Zmar této přesilové hry podtrhl Iginla, který trefil bránícího hráče do brusle.

44:53
    Domácí hrají v plném počtu.

45:32
    Smith vypálil od modré čáry zápěstím, jeho nevýrazný projektil skončil na zadním mantinelu.

46:05
    McArthur se ocitl v dobré pozici v mezikruží, Pickard však vytáhl další důležitý zákrok, když včas sepnul betony.

47:01
    Nick Holden míří na trestnou lavici, a to znamená jediné. Domácí si zahrají první přesilovou hru ve třetí třetině.

47:32
    Početní převaha Senátorů neměla dlouhého trvání. Mark Stone podrazil Stuarta a už usedl na lavici hanby.

48:04
    Duchene vjel do útočného pásma a z levého kruhu vyslal takový pozdrav na bránu Andersona.

48:39
    Velká radost v kanadské metropoli. Poprvé od druhé minuty utkání je vyrovnáno. Přečíslení tři na dva přetavil v branku BOBBY RYAN, který střelou z levého kruhu zaskočil Calvina Pickarda, jemuž kotouč proklouzl mezi betony. Tuto situaci si brankář Colorada za rámeček nedá. Asistence: Cody Ceci.
    Bobby RYAN - 3:3

50:55
    Domácích hráčů je naráz plný led, ozvali se i domácí fanoušci.

51:19
    Zibanejad vyslal střelu příklepem z vrcholu kruhů, Pickard si s nepříjemným pokusem poradil.

51:43
    Senátoři otáčejí stav utkání! Skvělou práci odvedl Mark Stone, který nahrál od zadního mantinelu na najíždějícího CLARKA MCARTHURA. Ten z první překonal Pickarda. Asistence: Mark Stone.
    Clarke MCARTHUR - 4:3

53:20
    Hosté chtějí vyrovnat, ale momentálně se nacházejí v křeči. Jsou očividně zaskočení z rychlého obratu.

53:40
    Teď navíc musí Colorado řešit další nepříjemnost. Maxime Talbot najel do Andersona, za což si musí zákonitě odpykat dvouminutový trest.

54:21
    Tlak Ottawy vyústil v pokus nabuzeného McArthura, který si sjel až před Pickarda, hostujícího brankáře však podruhé v rozmezí několika minut nepřekonal.

54:45

55:26
    Bobby Ryan vybojoval kotouč u mantinelu, najel si do levého kruhu a vypálil švihem. Svou střelu poslal těsně nad Pickardovu bránu, v Ottawě to jen zahučelo.

55:40
    Hosté hrají v plném počtu, nyní musí vrhnout všechny síly do útoku, jestli ještě něco chtějí s nepříznivým skóre udělat.

56:30
    Jsou to však domácí, kteří zatím drží všechny trumfy v ruce a momentálně operují v útočném pásmu.

57:15
    Teď navíc musel Pickard přerušit hru poté, co se k němu dostal skákavý kotouč ze středního pásma. Velmi chytré od domácích hráčů.

57:18
    Landeskog se hnal do brejku. Kapitána Lavin zastavil hvizd rozhodčího- ofsajd.

57:25
    Zakázané uvolnění Colorada. Hra se přesune před Pickarda.

58:00
    Calvin Pickard zamířil na střídačku, Colorado to zkouší v šesti!

58:38
    A je nejspíš rozhodnuto. Jammie McGinn ztratil kotouč ve středním pásmu, David Legwand přihrál CHRISI NEILOVI, který zpoza modré čáry trefil prázdnou bránu Colorada. Asistence: David Legwand.
    Chris NEIL - 5:3

59:32
    Kotouč mají domácí hokejisté a kontrolují závěr dnešního zápasu.

60:00

Domácí premiéra Ottawy v novém ročníku NHL tedy končí úspěšně, ač to tak dlouho nevypadalo. Hráči Colorada totiž vedli od druhé minuty až do poloviny třetí třetiny, poté však domácí udeřili dvakrát v rozmezí třech minut a rozhodli o cenné výhře. Gólem do prázdné brány poté zisk dvou bodů pečetil Chris Neil.
    Laviny může mrzet především množství nevyužitých šancí v prostřední části, kdy mohly definitivně rozhodnout o své výhře. Leč nestalo se tak a pokračuje nepříliš povedený vstup celku zpod Skalistých hor do nového ročníku NHL.

Československá stopa v utkání

Jan Hejda (COL)- 0 bodů, +0, TOI 17:01
    Milan Michálek (OTT)- 0 bodů, +2, TOI 17:38

Tři hvězdy zápasu

1. Clarke McArthur (OTT)- 1 bod (1+0)
    2. Curtis Lazar (OTT)- 1 bod (0+1)
    3. Nathan MacKinnon (COL) – 2 body (0+2)

To je ode mě pro dnešek všechno. Pokud jdete spát, přeji dobrou noc, pokud právě vstáváte do práce, přeji úspěšný den. (04:31:36)

Václav Petrů

Góly a asistencie: 12. Smith (Lazar), 27. Legwand (Karlsson, Turris), 49. Ryan (Ceci), 52. McArthur (Stone), 59. Neil (Legwand) – 2. Tanguay (MacKinnon, Briere), 10. Mitchell, 18. Landeskog (MacKinnon, O´Reilly)

Colorado Avalanche: Berra (3.Pickard) – Johnson, Holden, Barrie, Hejda, Guenin, Stuart – Iginla, Duchene, McGinn – Briere, MacKinnon, Tanguay – Everberg, O´Reilly, Landeskog – Talbot, Mitchell,McLeod

Rozhodca: McIsaac, O´Rourke – Barton, Driscoll