NY Islanders – San Jose 4:3 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Dallas 2:3 (kon.) | NY Rangers – Carolina 2:1 (1:0 po s.n.)
Washington – NJ Devils 6:2 (kon.) | Montreal – Boston 6:4 (kon.) | Ottawa – Colorado 5:3 (kon.)
LA Kings – St. Louis 1:0 (1:0 po s.n.)
Ottawa Senators
5:3 (1:3, 1:0, 3:0)
Colorado Avalanche
cz Piatok 17.10.2014, 01:50 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je ode mě pro dnešek všechno. Pokud jdete spát, přeji dobrou noc, pokud právě vstáváte do práce, přeji úspěšný den. (04:31:36)

Tři hvězdy zápasu

1. Clarke McArthur (OTT)- 1 bod (1+0)
    2. Curtis Lazar (OTT)- 1 bod (0+1)
    3. Nathan MacKinnon (COL) – 2 body (0+2)

Československá stopa v utkání

Jan Hejda (COL)- 0 bodů, +0, TOI 17:01
    Milan Michálek (OTT)- 0 bodů, +2, TOI 17:38

Domácí premiéra Ottawy v novém ročníku NHL tedy končí úspěšně, ač to tak dlouho nevypadalo. Hráči Colorada totiž vedli od druhé minuty až do poloviny třetí třetiny, poté však domácí udeřili dvakrát v rozmezí třech minut a rozhodli o cenné výhře. Gólem do prázdné brány poté zisk dvou bodů pečetil Chris Neil.
    Laviny může mrzet především množství nevyužitých šancí v prostřední části, kdy mohly definitivně rozhodnout o své výhře. Leč nestalo se tak a pokračuje nepříliš povedený vstup celku zpod Skalistých hor do nového ročníku NHL.

60:00

59:32
    Kotouč mají domácí hokejisté a kontrolují závěr dnešního zápasu.
    Chris NEIL - 5:3

58:38
    Ottawa právě vstřelila branku!
    A je nejspíš rozhodnuto. Jammie McGinn ztratil kotouč ve středním pásmu, David Legwand přihrál CHRISI NEILOVI, který zpoza modré čáry trefil prázdnou bránu Colorada. Asistence: David Legwand.

58:00
    Calvin Pickard zamířil na střídačku, Colorado to zkouší v šesti!

57:25
    Zakázané uvolnění Colorada. Hra se přesune před Pickarda.

57:18
    Landeskog se hnal do brejku. Kapitána Lavin zastavil hvizd rozhodčího- ofsajd.

57:15
    Teď navíc musel Pickard přerušit hru poté, co se k němu dostal skákavý kotouč ze středního pásma. Velmi chytré od domácích hráčů.

56:30
    Jsou to však domácí, kteří zatím drží všechny trumfy v ruce a momentálně operují v útočném pásmu.

55:40
    Hosté hrají v plném počtu, nyní musí vrhnout všechny síly do útoku, jestli ještě něco chtějí s nepříznivým skóre udělat.

55:26
    Bobby Ryan vybojoval kotouč u mantinelu, najel si do levého kruhu a vypálil švihem. Svou střelu poslal těsně nad Pickardovu bránu, v Ottawě to jen zahučelo.

54:45
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

54:21
    Tlak Ottawy vyústil v pokus nabuzeného McArthura, který si sjel až před Pickarda, hostujícího brankáře však podruhé v rozmezí několika minut nepřekonal.

53:40
    Teď navíc musí Colorado řešit další nepříjemnost. Maxime Talbot najel do Andersona, za což si musí zákonitě odpykat dvouminutový trest.

53:20
    Hosté chtějí vyrovnat, ale momentálně se nacházejí v křeči. Jsou očividně zaskočení z rychlého obratu.
    Clarke MCARTHUR - 4:3

Václav Petrů

Góly a asistencie: 12. Smith (Lazar), 27. Legwand (Karlsson, Turris), 49. Ryan (Ceci), 52. McArthur (Stone), 59. Neil (Legwand) – 2. Tanguay (MacKinnon, Briere), 10. Mitchell, 18. Landeskog (MacKinnon, O´Reilly)

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Phillips, Karlsson, Wiercioch, Ceci, Gryba, Borowiecky, – MacArthur, Turris, Stone – Ryan, Zibanejad, Chiasson – Condra, Lewgand, Neil – Michálek, Smith, Lazar
    Colorado Avalanche: Berra (3.Pickard) – Johnson, Holden, Barrie, Hejda, Guenin, Stuart – Iginla, Duchene, McGinn – Briere, MacKinnon, Tanguay – Everberg, O´Reilly, Landeskog – Talbot, Mitchell,McLeod

Rozhodca: McIsaac, O´Rourke – Barton, Driscoll