Togliatti – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Nižnekamsk – Jugra Chanty-Mansijsk 3:4 (po pr.) | Helsinki – Riga 5:2 (kon.)
Jokerit Helsinki
5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
HC Dinamo Riga
Streda 15.10.2014, 17:30 • Hartwall Aréna Helsinki • KHL

Skončilo nám dnešné hokejové predstavenie, Jokerit si v prvej tretine vypracoval dvojgólové vedenie a pevne držal opraty zápasu vo svojich rukách. Druhá tretina bola podobná tej prvej a v tej záverečnej domáci poľavili na dôraze, o čom svedčí aj fakt, že oba góly inkasovali pri svojej presilovej hre. Každopádne zvíťazilo lepšie mužstvo a tak tri body právom zostávajú v hokejovom Fínsku. Ďakujem za pozornosť, pekný večer Vám želá Vladimír Korduliak. (19:44:37)

60:00

59:45
    Jokerit svoju akciu v pásme hostí chybnou prihrávkou pokazil a tak si ešte pozrieme akciu Dinama.

59:25
    Dnešné stretnutie sleduje 10.157 divákov, veľmi slušná návšteva v Hartwall Aréne.

59:20
    Opäť zakázané uvoľnenie hostí, a hra sa opäť vráti pred brankára Masalskisa.

59:10
    Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa vráti pred brankára Masalskisa.

58:45
    Puk na hokejkách domácich hráčov, ktorí spoza bránky Karlssona rozohrajú svoju ďalšiu akciu.

58:13
    Hostia v plnom počte, nielenže svoje oslabenie prežili bez ujmy, ešte aj vsietili svoj druhý dnešný gól.

57:16
    Dinamo opäť puk vyhodilo von zo svojho pásma a Jokerit akoby hru už len dohrával, napriek tomu, že má v poli výhodu o jedného muža.
    BIČEVSKIS - 5:2

55:52
    Dinamo Riga dalo gól!
    Pekná akcia hostí, ktorí dávajú svoj druhý gól a opäť v oslabení. Bičevskis ušiel s Meijom do brejku dva na dva, Meija poslal puk z pravej strany na ľavú stranu k bránkovisku nabiehajúcemu Sotnieksovi, ktorý vystrelil, Karlssonovi puk zostal v bránkovisku a MARIS BIČEVSKIS ho usmernil poľahky do jeho siete. Asistencie: Gints Meija a Kristaps Sotnieks.

55:05
    Dinamo hrá s pukom v pásme Jokeritu, no nie na dlho, domáci už vyrážajú vpred.

54:13
    Daržins dostal za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou trest dve plus dve minúty, Jokerit sa s Dinamom pohrá.
    MOSES - 5:1

53:49
    Jokerit Helsinki dáva gól!
    Kombinančná akcia Jokeritu končí pukom na palici STEVEHO MOSESA, ktorý si nakorčuľoval na ľavý kruh a okolo ľavého betóny poslal puk do siete Masalskisa. Asistencie: Daine Todd a Topi Jaakola.
    INDRAŠIS - 4:1

52:52
    Indrašis poslal do brejku Daržinsa, ktorý sa zbavil obrancu domácich, nakorčuľoval až pred bránku, položil si Karlssona na ľad a chcel cez kľučku zakončiť, no Karlsson roztiahol betóny a puk na bránkovej čiare zastavil. Toho si všimol MIKS INDRAŠIS, ktorý nakorčuľoval na dorážku a puk prepasíroval do bránky domácich. Lauris Daržins a Charles Genoway.

52:36
    Cipulis zbytočne fauloval Todda, za hrubosť dostal dve minúty.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 3. Pöysti (Hahl), 10. Omark (Moses, Jaakola), 31. Koukal (Omark, Moses), 39. Moses (Omark), 54. Moses (Todd, Jaakola) – 53. Indrašis (Daržins, Genoway), 56. Bičevskis (Meija, Sotnieks)

Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius) – Lajunen, Gunderson, Väänänen (A), Saari, Todd, Jaakola, – Aaltonen, Kapanen (C), Huhtala – Rita, Harju, Mäki – Moses, Koukal, Omark – Pöysti, Hahl (A), Ben-Amor
    HC Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – Cibulskis, Jerofejev, Pujacs (C), Genoway, Porejs, Sotnieks, Grinbergs – Dzerins, Daržins (A), Indrašis – M. Redlihs, Bičevskis, Meija – Saulietis, Ščastlivyj (A), Hossa – Bukarts, Videll, Cipulis

Rozhodca: Buturlin, Gusev – Otmachov, Palej

Diváci: 10.157