Jekaterinburg – Jugra Chanty-Mansijsk 1:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 6:1 (kon.) | Kazaň – Vladivostok 4:3 (kon.)
Petrohrad – Riga 2:1 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pondelok 13.10.2014, 15:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Príjemné popoludnie všetkým priaznivcom kvalitného hokeja. Dnes nám KHL ponúka len štyri stretnutia. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Avtomobilistom Jekaterinburg a Jugrou Chanty-Mansijsk. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 15:00 SEČ.

Domácim po nevydarenom vstupe do sezóny postupne stúpa forma a už sa odpútali z dna konferencie. Jekaterinburgu patrí v tabuľke Východnej konferencie 12.miesto so ziskom 13 bodov pri skóre 35:51. Z posledných piatich zápasov dvakrát vyhrali a trikrát prehrali. Najproduktívnejším hráčom tímu je Jakub Petružálek, ktorý nazbieral 11 kanadských bodov za 4 góly a 7 asistencií.

Hostia sú na tom o niečo lepšie, ale pred Avtomobilistom majú len bodový náskok. Jugre patrí v tabuľke Východnej konferencie 10.miesto so ziskom 14 bodov pri skóre 37:40. Z posledných piatich zápasov však hostia len raz vyhrali. V poslednom kole prehrali v prestrelke na ľade Magnitogorsku 4:5. Najproduktívnejším hráčom tímu je Maxwell, ktorý nazbieral 12 kanadských bodov za 5 gólov a 7 asistencií.

00:01

00:55
    Prvú akciu potiahli hostia. Maxwell potiahol puk do útočného pásma a prihral na Kašpara, ktorý minul bránu.

01:51
    Hostia sa držia častejšie pri puku, ale teraz boli v rozohrávke nepresní a je z toho icing.

02:51
    Lesnuchin nahadzoval na Kovářa, ale tento pokus nepriniesol prvý gól.

03:01
    Brulé nezachytil prihrávku od spoluhráča a je z toho zakázané uvoľnenie na domácej strane.

03:47
    Jugra sa musela brániť tlaku domácich, ale Gorjačevskich si poradil so zakončením Solomonova.

04:30
    Opäť domáci. Golyšev poslal puk na Michnova a ten okamžite zakončil. Gorjačevskich bol na mieste.

05:08
    Brankár hostí a rozhodne nenudí. Teraz ho preveril Lewandowski po prieniku Komarova.

05:45
    Z blízkosti modrej čiary skúšal šťastie Kozlov, ale narazil na lapačku brankára Chanty-Mansijsku.

06:40
    Gorjačevskich zakročil aj po strele Simakova. Aktívnejší sú v týchto chvíľach rozhodne domáci hokejisti.

07:30
    Po čase sa do útočného pásma dostali aj hostia, ale Kovář si poradil s dorážkou Čibisova.

08:27
    Pred Kovářom to poriadne horelo. Český brankár nemal puk pod kontrolou, ale nakoniec uspel proti dotierajúcemu útočníkovi hostí.

09:30
    Hra sa upokojila a momentálne sa ani jeden z tímov nevie dostať do útočného pásma a presne zakončiť.

10:49
    Čibisov sekol pri snahe o dorážku Kovářa a tak dostáva 2 minúty a presilovku budú hrať domáci.

11:40
    Jugre sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.

12:18
    Bortnikov s Jacenkom ušetrili niekoľko cenných sekúnd v útočnom pásme.

12:49
    Už sa hrá v plnom počte. Jekaterinburg sa v tejto presilovke prakticky k ničomu nebezpečnému nedostal.

13:37
    Kovář pokryl strelu Pepeljajeva od modrej čiary.

14:40
    Hosťujúci hokejisti sa snažia hrať v tejto fáze veľmi aktívne, ale do vedenia mohli ísť domáci, ale Michnov nedokázal dostať odrazený puk do poloodkrytej bránky Gorjačevskicha.

15:20
    Prebieha už posledná päťminútovka prvej tretiny, Kovář musel zasahovať proti strele hosťujúceho hráča.

16:30
    Brulé a spol., teda prvá formácia Avtomobilistu rozbieha ďalšiu akciu. Podarí sa im ešte počas prvej tretiny streliť gól?

17:55
    Od modrej preveril Kovářa hosťujúci Mamkin. Bude sa vhadzovať.

18:14
    Po ofsajdovom postavení domácich sa bude vhadzovať v strednom pásme.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:49
    Už sa hrá opatrne a vyzerá to tak, že hráči čakajú na sirénu, ktorý ukončí prvú tretinu.

20:00

Skončila sa prvá tretina, ktorá nám nepriniesla góly. Jekaterinburg bol predsa len aktívnejší, ale všetky príležitostí úspešne pokryl Gorjačevskich. Uvidíme, čo nám prinesie ďalšia časť.

20:01

21:03
    Ako prvý musel v druhej tretine zasahovať Kovář, hostia začali túto časť aktívnejšie.

21:29
    Megalinskij dostáva 2 minúty za sekanie a Jugra získava presilovku.

22:20
    Domáci dokázali puk vyhodiť cez všetky čiary, Kovář zatiaľ nemusel riešiť nič nebezpečné.

23:12
    Kovář previedol v krátkom čase hneď niekoľko výborných zákrokov a tak sa už domáci oslabeniu zrejme ubránia.

23:29
    Je to tak. Avtomobilist hrá v plnom počte.

24:30
    Hostia pôsobia veľmi dobrým dojmom a aj po presilovke sa stále derú do útočného pásma. Defenzíva Jekaterinburgu má čo robiť.

25:40
    Komarov skúšal strelu zblízka, ale Gorjačevskicha nedokázal prekonať.

26:50
    Na druhej strane sa skúšal presadiť Čibisov, ale jeho strela minula bránku Kovářa.

27:47
    Rýchly protiútok Jekaterinburgu 2 na 1 začal Simakov a na druhej strane hľadal Viklunda, ktorý ale nezakončil.

28:32
    Nepríjemnosti pre Gorjačevskicha! Antonov strieľal od modrej čiary a potom prišlo ešte niekoľko dorážok, ale hostia sa zásluhou brankára ubránili.

30:15
    Bude sa vylučovať na oboch stranách. Lepisto dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou a Maxwell 2 minúty za sekanie.

31:11
    Jekaterinburg dal gól!
    A domáci sa ujímajú vedenia. Na ľavej strane sa dostal k odrazenému puku FILIPP METLJUK a do odkrytej bránky bez problémov zavesil. Bez asistencie.
    Filipp METLJUK - 1:0

32:10
    Domáci mohli pridať aj druhý gól, ale Lewandowski sa tešil predčasne, keďže rozhodca odpískal ofsajd a on to prepočul.

32:15
    Už sa hrá v plnom počte na oboch stranách.

33:50
    Lesnuchin obalamutil domácich obrancov a potom z dobrej vzdialenosti preveril Kovářa.

34:37
    Zblízka strieľal Megalinskij, ale puk letí len nad brvno bránky Jugry.

35:22
    Solomonov dostáva 2 minúty za hákovanie. Jugra má šancu počas presilovky na vyrovnanie.

36:50
    Z prvej vystrelil Pepeljajev, ale Kovář predviedol ešte lepší zákrok!

37:22
    Avtomobilist sa dokázal ubrániť a už sa hrá v plnom počte.

38:29
    Postnikov strieľal od modrej čiary, ale Gorjačevskich dokázal tento pokus vyraziť.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

40:00

Druhá tretina je už minulosťou. Domáci Jekaterinburg sa v 32.minúte gólom Metljuka ujal vedenia. Jugra však ukázala, že vie byť nebezpečná a tak o víťazovi určite nie je rozhodnuté.

40:01

40:00
    Jugra vyhrala úvodné vhadzovanie, ale prvú šancu si vypracovali domáci hráči. Po prvej akcii zápasu sa bude aj vyľučovať.

40:33
    Sergejev vylúčený na dve minúty za držanie.

41:00
    Jekaterinburg vstúpil do poslednej časti hry s jasným cieľom navýšiť svoj náskok a od začiatku obstreľujú bránku Gorjačevskicha.

41:47
    Alexej Simakov vylúčený na dve minúty za hákovanie a počet hráčov nahracej ploche sa vyrovná.

42:33
    Jugra už s piatimi hráčmi a bude hrať cca minútovú presilovú hru.

43:10
    Jugra sa snažila krúžiť v pásme, ale jednému z obrancov nesadol puk na hokejku a takmer založil protiútok Jekaterinburgu. V poslednej chvíli dokázal v ležiacej polohe hokejkou ťuknúť puk do strany.

43:47
    Domáci v plnom počte, ale hostia teraz pokračujú v útočnom tlaku.

44:29
    Jugra s pukom za bránkou, hráči striedajú.

45:10
    Hráči Jugry nedokázali s pukom nič vymyslieť a prišli oň, následne sa domáci previnili ofsajdom.

45:50
    Bude sa opäť vylučovať po akcii hostí, ktorí nedokázali spôsobiť Kovárovi nejaké väčšie problémy.

46:21
    Antonov vylúčený na dve minúty za hákovanie.

46:30
    Jugra opäť krúži v útočnom pásme a čaká na príležitosť na vyrovnanie.

46:58
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

47:06
    A darí sa im to znovu, Jugra sa musí vracať.

47:30
    Jugra opäť vo svojom obrannom pásme, presilovka im vôbec nevychádza podľa svojich predstáv.

48:21
    Hostia maximálne nevyužili svoju presilovú hru, domáci sa výborne bránili a už hrajú s piatimi hráčmi.

49:34
    Lešnuchin sa dostal ku strele od modrej čiary, ale triafa iba do Kovářa.

49:39
    Lešnuchin vylúčený na dve minúty za držanie.

50:00
    Jekaterinburg teda so šancou na zvýšenie náskoku.

50:40
    Domáci viacerími streľami dokázali ohroziť hosťujúceho gólmana, ale po menšom zmätku pred bránkou posielajú hostia puk na opačnú stranu klziska.

51:39
    Hostia v plnom počte.

52:20
    Jugra bojuje a získava puk v obrannom pásme bez toho, aby domáci vystrelili, ale po následnej akcii sa dostali do ofsajdu.

52:51
    Delovku Mamkina musel Kovář vyrážať a následne si puk už berú domáci hráči, ktorí sa chystajú útočiť.

53:00
    S rýchlym protiútokom si Gorjačevskich poradil.

54:10
    Čas rýchlo ubieha, domáci dobre bránia, hosťom sa nedarí streliť vyrovnávajúci gól.

54:51
    Aj napriek tomu to stále skúšajú, ale pri nahodenom puku do pásma bol ako prvý brankár Kovář.

55:20
    Na ľade zostáva ležať Pepeljajev a hra je prerušená a bude sa vyľučovať.

55:24
    Domáci hráč Lewandowski vylúčený na 5 + do konca zápasu za napadnutie zozadu.

55:40
    Prichádza teda veľká šanca pre hostí vyrovnať, podarí sa im to?

56:20
    Hostia krúžia v pásme a opäť čakajú na správnu príležitosť, zatiaľ bez vážnejšieho ohrozenia.

56:38
    Hostia sa dostali von z pásma kvôli ofsajdu.

57:00
    Hostia sú už však späť v pásme, krúžia, krúžia, následnú strela z medzikružia posiela Kovář za bránku.

57:15
    Domáci vyhrávajú vhadzovanie vo svojom obrannom pásme a posielajú puk na druhú stranu klziska.

57:55
    Hostia teraz poriadne tlačia domácich, ktorí nestíhajú korčuľovať v oslabení a nedokážu poslať puk von z pásma.

59:10
    Výborná práca domácich! Najprv Kovář zlikvidoval delovku od modrej a aj následnú dorážku jedného z hráčov. Teraz sa ale bude zrejme ešte vyľučovať a hostia budú hrať presilovku o dvoch hráčov.

59:10
    Oddychový čas hostí.

59:12
    Nakoniec sa vyľučovať teda nebude, hostia už hrajú bez brankára.

59:30
    Šiesti proti štyrom! Hostia obstreľujú Kovářovú bránku, ale nevedia poslať puk za jeho chrbát.

59:45
    Domáci posielajú puk von z pásma a už sa zrejme ubránia.

60:00

Jekaterinburg dokázal ubrániť najtesnejší výsledok 1:0, ktorý v hokeji často nevidíme. Hlavne záver tretej tretiny bol v réžii hostí, ktorí hrali 4 a pól minúty presilovú hru. Vypracovali si množstvo šancí, ale gól im zrejme dnes súdený nebol. Tri body si odnáša Jekaterinburg, Jugra aj napriek štatisticky lepšej práci bez bodu. Ďakujem vám za pozornosť a prajem vám príjemný zvyšok dňa. (17:13:39)