Jekaterinburg – Vladivostok 5:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:4 (kon.) | Nižnekamsk – Togliatti 1:4 (kon.)
Kazaň – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 1:0 (kon.)

59:20
    Jugra Chanty-Mansijsk je už v šestici!! Domáci im ale nič vážnejšie nechcú v závere zápasu dovoliť.

58:59
    Posledná minúta tretej tretiny!!! Podarí sa domácim udržať svoje tesné vedenie?

57:08
    Signalizovaný ofsajd zastavil rozbehnutého domáceho Timkina.

56:41
    Delovka od modrej, ktorú vyslal Rajala skončila na zadnom mantineli.

55:22
    Jan Kovář nahadzoval puk na teč pred hostujúcu bránu, pred ňou však žiadni jeho spoluhráči neboli.

53:48
    Jugra sa snažila opäť dostať puk za Košečkinov chrbát, no domáci tím sa nakoniec ubránil.

52:30
    Těreščenko pálil od modrej. Jeho strela bola zblokovaná obrancom hostujúceho mužstva.

49:32
    Kovář tečoval Mozjakinovu strelu tesne mimo brány.

48:42
    Ben Maxwell dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

47:26
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Kovář našiel pred bránkou Birjukova pripraveného SERGEJA MOZJAKINA, ktorý vyčaril úsmev domácim fanúšikom. Asistovali: Jan Kovář, Jevgenij Birjukov.

46:14
    V tomto momente toho na ľade veľa nevidíme. Obe strany si posielajú nepresné prihrávky.

45:45
    Puk sa skončil na ochrannej sieti. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

43:18
    Platonov to skúsil priamo z vhadzovania, no Birjukov bez problémov chytá puk do svojej náruče.

42:01
    Domáci v plnom počte.

41:30
    Magnitogorsk sa výborne bráni a nič vážnejšie hosťom nedovoluje.

40:01
    Hostia začali túto tretinu presilovkou, pretože na konci druhej bol vylúčený Dan Zaripov.

40:01

40:00

39:54
    Posledné sekundy 2. tretiny. Magnitogorsk drží puk vo svojej obrannej tretine.

38:46
    V posledných sekundách ešte snaha domáceho mužstva, ktorá sa opäť končí na hokejkách hosťujúcej obrany.

37:35
    Pepeljajevova strela tečovaná do roho klziska.

36:40
    Magnitogorsk išiel do menšieho úniku. Hostia sa však aj so šťastím ubránili.

33:58
    Maxwell si ide odsedieť 2 minúty za seknutie.

32:24
    Jakucena dostáva dve minúty za držanie. Teraz šanca pre hostí na vrátenie vedenia na svoju stranu.
    KOVÁŘ - 4:4

31:44
    Opäť máme vyrovnané! Mozjakin našiel presne voľného JANA KOVÁŘE, ktorý len priklepol puk do prázdnej brány hostí. Asistoval Sergej Mozjakin.

30:29
    Pepeljajev inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.
    OSALA - 3:4

29:17
    Ďalší gól! Tentoraz presne našiel Kaletnik peknou prihrávkou pripraveného OSKARA OSALOVA, ktorý umiestnil puk nad vyrážačku bezmocného Birjukova.

28:40
    Dnes sme svedkami naozaj svižného hokeja. Hrá sa nám z jedna strany na druhú. Diváci sa dnes majú na čo pozerať!
    SERGEJEV - 2:4

27:29
    Jugra dal gól!
    ANDREJ SERGEJEV posiela hostí do vedenie 2:4. Pre Sergejeva je to dnes už druhý úspešný strelecký zásah. Asistoval mu Ben Maxwell!

26:30
    Ďalšie zakázané uvoľnenie domácich, nasleduje vhadzovanie po pravici domáceho gólmana.

25:19
    Lukáš Kašpar – 2 minúty – sekanie.
    Danis Zaripov – 2 minúty – podrazenie.
    BORTNIKOV - 2:3

24:05
    Magogin naznačil strelu, natiahol na seba troch domácich hráčov vrátene domáceho gólmana, ktorý odkryl svoju svätyňu, a tak nemal žiadny problém poslať puk do prázdnej bránky IGOR BORTNIKOV! Asistoval mu Igor Magogin.

21:10
    Kašpar to skúsil spoza kruhov, no jeho strela švihom bola zblokovaná mimo Košečkinovej brány.

20:48
    Domáci kombinujú pred Birjukovom, ktorý ešte stále čaká na svoj prvý zákrok v tejto tretine.

20:01

20:00

19:38
    V závere 1. tretiny inkasuje dve minúty za hákovanie Buljanskij.
    ZARIPOV - 2:2

17:59
    A máme ihneď vyrovnané! O rýchlu odpoveď domácich sa postaral strelou pod hornú tyč DANIS ZARIPOV. Asistovali mu: Jan Kovář, Chris Lee.
    SERGEJEV - 1:2

17:26
    Domáci gólman nestačil na perfektnú strelu od ANDREJA SERGEJEVA, ktorý umiestnil puk pod hornú tyčku bezmocného Košečkina. Asistoval mu Vitalij Šitnikov.

16:40
    Hostia roztočili poriadny kolotoč, domáci ale aktívne bránia.

15:29
    Nasledujú ťažké minúty pre domácich. Druhý vylúčení hráč domáceho mužstva je Grigorenko, ktorý si ide odsedieť 2 minúty za podrazenie.

14:45
    Za úder do oblasti hlavy a krku dostáva 2+10 minút domáci hráč Šafigulin.
    KOVÁŘ - 1:1

14:07
    Domáci si doslova rozobrali obranu hostí. Mozjakin nahodil puk pred hosťujúcu bránu, kde sa najlepšie zorientoval JAN KOVÁŘ, ktorý v ťažkých podmienkach prekonal prekvapeného Birjukova. Asistoval mu Sergej Mozjakin.

13:16
    Máme tu prvé vylúčenie v dnešnom zápase. Nasleduje presilovka pre domácich.

11:15
    Timkin nebezpečne vypáli na nič nevidiaceho Birjukova, ktorý aj so šťastím puk nakoniec vyrazil do bezpečia.

8:47
    Metallurg sa snaží o rýchlu odpoveď, no hostia pozorne bránia.
    JACENKO - 0:1

06:14
    Čibisov sa hral s pukom za bránou domáceho mužstva, krížnou prihrávkou našiel pripraveného IVANA JACENKA, ktorý nemal problém umiestniť puk presne za Košečkinov chrbát. Asistovali mu: Andrej Čibisov, Andrej Sergejev.

4:18
    Chabarov to skúsil z ťažkého uhlu, no minul Birjukovu bránu.

2:57
    Toni Rajala zahodil obrovskú šancu na skórovanie. Po perfektnej práci s pukom nedokázal trafiť úplne prázdnu domácu bránu!

01:48
    Antipin nahodil puk do útočného pásma, no tam sa ho zmocnili hosťujúci hokejisti.

00:39
    Hostia po vyhratom buly ihneď usadený v útočnom pásme a robia problémy brániacemu Magnitogorsku.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Pečurskij (Košečkin) – Lee, Antipin, Batyršin, Birjukov, Bereglazov, Těreščenko, Chabarov – Mozjakin, Kaletnik, Šafigulin, Timkin, Zaripov, Jakucenja, Platonov, Kovář, Osala, Kosov, Potěchin, Grigorenko, Kameněv.

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Gorjačevskich) – Larsen, Sergejev, Pepeljajev, Mamkin, Sokolov, Želdakov, Putilov – Rajala, Magogin, Čibisov, Buljanskij, Kašpar, Šitnikov, Maxwell, Jacenko, Gorbunov, Romancev, Bortnikov, Gusev.

Rozhodca: Bělov, Cyplakov – Ivanov, Nesterov.

Dobrý deň vítam Vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu ďalšieho kola Kontinentálnej hokejovej ligy v ktorom domáci Metallurg Magnitogorsk privíta mužstvo menom Jugra Chanty-Mansijsk. Zápas začína o 13:00 hod.

Metallurg Magnitogorsk sa po 15. odohratých dueloch nachádza na nádhernom 1. mieste v tabuľke VÝCHODNEJ konferencie. Domáci majú na svojom konte už 35 bodov po tom, čo vo svojom poslednom zápase nedokázali vyhrať na domácom ľade proti Vladivostoku, a tak prehrali tesne 3:4! Domáci majú nádherné skóre 53:21. Jugra Chanty-Mansijsk je na tom o niečo horšie. Mužstvo hrajúce vo VÝCHODNEJ konferencii má na svojom konte po už 13. odohratých dueloch presne 14. bodov. Hostia majú zaujímavé skóre, a to 33:35!

V tomto zápase máme zrejme všetci favorita jasného, no radšej by som volil stávku na počet gólov. A to: Padne 5 gólov a viac s pekným kurzom 1.83! Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si spolu s nami zápas medzi mužstvami Metallurg Magnitogorsk a Jugra Chanty-Mansijsk. Dúfam, že budeme svedkami kvalitného hokeja!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Michal Štetina

Góly a asistencie: 15. Kovář (Mozjakin), 18. Zaripov (Kovář, Lee), 30. Osala, 32. Kovář (Mozjakin), 48. Mozjakin (Kovář, Birjukov) – 7. Jacenko (Čibisov, Sergejev), 18. Sergejev (Šitnikov), 25. Bortnikov (Magogin), 28. Sergejev (Maxwell)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Lee, Antipin, Batyršin, Birjukov, Bereglazov, Těreščenko, Chabarov – Mozjakin, Kaletnik, Šafigulin, Timkin, Zaripov, Jakucenja, Platonov, Kovář, Osala, Kosov, Potěchin, Grigorenko, Kameněv.

Rozhodca: Bělov, Cyplakov – Ivanov, Nesterov