Jekaterinburg – Vladivostok 5:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:4 (kon.) | Nižnekamsk – Togliatti 1:4 (kon.)
Kazaň – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 1:0 (kon.)

59:20
    Jugra Chanty-Mansijsk je už v šestici!! Domáci im ale nič vážnejšie nechcú v závere zápasu dovoliť.

58:59
    Posledná minúta tretej tretiny!!! Podarí sa domácim udržať svoje tesné vedenie?

57:08
    Signalizovaný ofsajd zastavil rozbehnutého domáceho Timkina.

56:41
    Delovka od modrej, ktorú vyslal Rajala skončila na zadnom mantineli.

55:22
    Jan Kovář nahadzoval puk na teč pred hostujúcu bránu, pred ňou však žiadni jeho spoluhráči neboli.

53:48
    Jugra sa snažila opäť dostať puk za Košečkinov chrbát, no domáci tím sa nakoniec ubránil.

52:30
    Těreščenko pálil od modrej. Jeho strela bola zblokovaná obrancom hostujúceho mužstva.

49:32
    Kovář tečoval Mozjakinovu strelu tesne mimo brány.

48:42
    Ben Maxwell dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

47:26
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Kovář našiel pred bránkou Birjukova pripraveného SERGEJA MOZJAKINA, ktorý vyčaril úsmev domácim fanúšikom. Asistovali: Jan Kovář, Jevgenij Birjukov.

46:14
    V tomto momente toho na ľade veľa nevidíme. Obe strany si posielajú nepresné prihrávky.

45:45
    Puk sa skončil na ochrannej sieti. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

43:18
    Platonov to skúsil priamo z vhadzovania, no Birjukov bez problémov chytá puk do svojej náruče.

42:01
    Domáci v plnom počte.

41:30
    Magnitogorsk sa výborne bráni a nič vážnejšie hosťom nedovoluje.

40:01
    Hostia začali túto tretinu presilovkou, pretože na konci druhej bol vylúčený Dan Zaripov.

40:01

Michal Štetina

Góly a asistencie: 15. Kovář (Mozjakin), 18. Zaripov (Kovář, Lee), 30. Osala, 32. Kovář (Mozjakin), 48. Mozjakin (Kovář, Birjukov) – 7. Jacenko (Čibisov, Sergejev), 18. Sergejev (Šitnikov), 25. Bortnikov (Magogin), 28. Sergejev (Maxwell)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Lee, Antipin, Batyršin, Birjukov, Bereglazov, Těreščenko, Chabarov – Mozjakin, Kaletnik, Šafigulin, Timkin, Zaripov, Jakucenja, Platonov, Kovář, Osala, Kosov, Potěchin, Grigorenko, Kameněv.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Gorjačevskich) – Larsen, Sergejev, Pepeljajev, Mamkin, Sokolov, Želdakov, Putilov – Rajala, Magogin, Čibisov, Buljanskij, Kašpar, Šitnikov, Maxwell, Jacenko, Gorbunov, Romancev, Bortnikov, Gusev.

Rozhodca: Bělov, Cyplakov – Ivanov, Nesterov