Slovensko – Španielsko 2:1 (kon.) | Bielorusko – Ukrajina 0:2 (kon.) | S. Macedónsko – Luxembursko 3:2 (kon.)
Anglicko – San Maríno 5:0 (kon.) | Litva – Estónsko 1:0 (kon.) | Slovinsko – Švajčiarsko 1:0 (kon.)
Lichtenštajnsko – Čierna Hora 0:0 (kon.) | Moldavsko – Rakúsko 1:2 (kon.) | Švédsko – Rusko 1:1 (kon.)
Litva
1:0 (0:0)
Estónsko
cz Štvrtok 09.10.2014, 20:45Kvalifikácia ME

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý večer. Vítám Vás u sledování kvalifikačního utkání na Euro 2016, kde dnes Litva přivítá na svém stadionu celek Estonska v rámci druhého kola. Úvodní výkop utkání je naplánován na 20:45. Buďte s námi a sledujte, kdo získá důležité body do kvalifikační tabulky.

Litva

Litevští fotbalisté rozehráli kvalifikační skupinu na půdě outsidera skupiny, San Marina, kde o své výhře rozhodli již v první půli, kde se nejprve v páté minutě trefil Matulevičius a poté přidal druhou branku v šestatřicáté minutě Novikovas. V druhé polovině hráči Litvy tlačili na domácí branku, ale další gól již nepřidali. Litevští nechali San Marino vystřelit pouze jednou mimo branku, takže Ariauskis se v brance Litvy moc nezapotil.

Estonsko

Estonsko v první kole přivítalo v Tallinu fotbalisty Slovinska. Velmi vyrovnané utkání vypadalo dlouho na bezbrankovou remízu. Jenomže v devětasedmdesáté minutě se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Stevanović, který reprezentuje Slovinsko. Přesilovou hru hráči Estonska využili v šestaosmdesáté minutě zásluhou Purjeho, který byl v tom okamžiku pouhou minutu na hřišti. Díky podařenému střídání trenéra Pehrssona tak zůstali všechny body na půdě Estonska.

Poslední vzájemné utkání

V roce 2012 spolu sehrály oba celky přátelské utkání, které vyznělo lépe pro hráče Estonska, kteří dokázali porazit Litvu 1:0.

Poslední soutěžní utkání spolu obě mužstva odehrála v roce 1999 v kvalifikaci o EURO 2000. Obě utkání vyhráli Estonci poměrem 2:1.

Litva: Arlauskis – Vaitkunas, Freidgeimas, Kijanskas, Andriuškevičius – Novikovas, Vičius, Kalonas, Panka, Černych – Matulevičius.
    Náhradníci: Zubas, Černiauskas – Slavickas, Lukša, Mikoliunas, Kuklys, Žulpa, Chvedukas, Stankevičius, Beniušis.

Estonsko: Pareiko – Jääger, Bärengrub, Klavan, Kallaste – Zenjov, Mets, Antonov – Lindpere, Anier, Vunk.
    Náhradníci: Aksalu, Londak – Morozov, Artjunin, Dmitrijev, Kams, Kruglov, Vassiljev, Saag, Ojamaa, Hunt, Purje..

Po doznění národních písní se bude moci za pár okamžiků začít dnešní duel.

1

1
    Míč uvedli do utkání domácí hráči, kteří dnes nastoupili ve žlutých dresech.

2
    Novikovas fauloval Kallasteho a hosté se tak dostanou zadarmo k balónu.

3
    Ve vápně se dostal ke střele Antonov, ale jeho pokus mířil mimo branku Arlauskise.

5
    Vaitkunas se snažil nacentrovat do vápna, ale trefil pouze svého spoluhráče a míč zamířil do autu.

6
    Litva operovala ve vápně hostů, ale ti se dobře brání.

7
    Do veliké šance se dostal domácí Matulevičius, který se ocitl sám před Pareikem, který mu ovšem rychlým výběhem sebral balón od nohy a zabránil brance.

8
    Míč je po většínu času ve středu hřiště.

9
    Henri Anier to zkusil na branku. Arlauskis si s jeho pokusem poradil bez problémů.

10
    Hosté si vybojovali první rohový kop v utkání.

11
    Ten rozehrál Antonov na vzdálenější tyč. Po hlavičce jednoho z domácích obránců budou mít hosté k dispozici další roh.

11
    Z druhé strany poslal míč před branku Lindpere, ale míč si stáhl do rukavic Arlauskis.

12
    Kallaste zastavil nedovoleně Novikovase.

13
    Ránu ze střední vzdálenosti vyslal Kalonas, ale jeho pokus byl sražen mimo branku.

14
    Panka přišlápl nohu Zenjova a rozhodčí odpískal další faul domácích.

15
    Freidgeimas odrazil míč na rohový kop pro Estonsko.

16
    Pro míč si následně došel bez větších problémů Arlauskis.

17
    Domácí se derou po levé straně do útoku, kde ovšem dlouo nesetrvali a ba naopak na druhé straně mohl ohrozit domácí branku Bärengrub.

19
    Do vápna hostů se snášel míč z kopačky Novikovase. Míč ovšem nenašel hlavu nikoho z litevských hráčů.

20
    Novikovas vypálil před vápnem levačkou, míč mířil vedle levé tyče Pareikovy branky.

22
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

23
    Roh rozehrál Novikovas, balón se snesl na přední tyč, ale tam ho odhlavičkovali hosté do bezpečí.

24
    U balónu jsou domácí a jen málokdy ho půjčují Estoncům. Ti ovšak pozorně brání a Litevce nepouští k bezprostřednímu ohrožení brány.

26
    Na půlce fauloval Panka hostujícího Metse.

27
    Na pravé straně unikal Novikovas, ale následně ve vápně podklouzl, míč se dostal na Kallonase a jeho zblokovaná rána skončila mimo branku.

29
    Po delší době si zahrál s míčem Arlauskis, který odkopával daleko od své branky.

30
    Z levé strany centroval do vápna Litvy Kallaste, ale moc to přetáhl a míč skončil za brankou.

31
    Panka si počínal nedovoleně a hráči Estonska se tak dostávají zcela zadarmo k míči.

32
    Žlutou kartu dostává Sergei Zenjov (Estonsko).

33
    Obraz hry je stále stejný. U míče jsou převážně hráči Litvy, ale pozorná obrana Estonska je do vyložených šancí nepouští.

34
    Novikovas rozehrál další litevský roh, který následně odvrátila obrana Estonska do bezpečí.

36
    Arlauskis neudržel balón v náručí a míč se dosal k Lindperemu, který ho napálil na branku. Jeho pokus byl sražen a balón nakonec zamířil do autu.

37
    Hosté zahrávali rohový kop, který se jim absolutně nepovedl a domácí si hned do protiútoku.

39
    Krásnou ránu ze třiceti metrů vyslal Novikovas. Pareiko byl pozorný a míč vyboxoval ven.

40
    Vičius se srazil s Lindperem, který zůstává na trávníku a je viditelně otřesen.

41
    Hostující hráč je zpět na nohou a hra pokračuje dál.

43
    Z levé strany vyzkoušel pozornost domácího gólman Matulevičius, ale jeho rána byla z kategorie těch slabších.

44
    Do vápna domácích centroval Lindpere, ale jeho centr se neujal a litevští obránci odvrátili hrozbu.

45
    K rohovému kopu se postavil Antonov, který to moc přetáhl a u míče jsou opět domácí hráči.

45
    Rozhodčí Gómez nastaví jednu minutu nad rámec prvního poločasu.

45+1
    Pokus Lindpereho byl zablokován domácí obranou, přesto u míče zůstanou hosté.

45+1

Skončil první poločas kvalifikace o ME, mezi Litvou a Estonskem. Zatím sledujeme nepříliš pohledný fotbal, který nám nenabídl ani jednu branku. Obě mužstva se soustředí více na defenzivní činnost a proto jsme také neviděli žádnou vážnější akci.

46

47
    Andriuškevičius poslal hostujícího Zenjova na zem, mezi fotografy.

49
    Litevštví hráči si vybojovali rohový kop, který rozehraje Novikovas.

49
    Jeho centr se odrazil před Panka, který branku přestřelil.

50
    Estonci se snaží přejít po pravé straně do vápna, ale to se jim nedaří.

51
    Anierův pokus byl zblokován.

52
    Zenjov fauloval Matulevičiuse a byl to faul zralý na žluté napomenutí. Hostující hráč už jedno má, tak si musí dávat větší pozor.

53
    Domácí hráči byli blízko první brance. Dlouhý aut vhodi jeden z domácích přesně na hlavu Panka, kterého vychyal Pareiko.
    Hlavička Panka.

55
    Hosté se snaží hru zklidnit. Balón mají na své polovině a nikam s ním nespěchají.

57
    Antonova rána si nenašla cestu do branky Arlauskise.

58
    Novikovas byl faulován Kallastem na půli hřiště. Rozhodčí to samozřejmě viděl a píská faul hostujícímu hráči.

59
    Další dlouý aut Vaitkünase do vápna. Pro míč si tentokrát došel hostující gólman.

60
    Vaitkūnas byl přistižen v ofsajdovém postavení.

61
    Žlutou kartu dostává Vytautas Andriuškevičius (Litva).

62
    Hosté měli k dispozici volný přímý kop, který rozehrál Lindpere. Jeho centr si bez větších problémů pohlídala obrana litevského celku.

63
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Mindaugas Kalonas, přichází Saulius Mikoliunas.

64
    Žlutou kartu dostává Ken Kallaste (Estonsko).

64
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Sergei Zenjov, přichází Henrik Ojamaa.

65
    Hostující Anier si nabíhal za obranu domácích, ovšem praporek vylétl nad hlavu pomezního. Odpískán byl ofsajd.

67
    Estonsko se dostalo do vápna, kde během chvíle přišlo o míč.

68
    Černych si počínal nedovoleně a je mu odpískán faul na Kallasteho.

69
    Vaitkūnas srazil Antonova na zem a hosté budou rozehrávat.

70
    Po delší době si s míčem zahraje také domácí Arlauskis, který bude odkopávat od své brány.

71
    Novikovas se ocitl v ofsajdu a u míče tak zůstanou hosté z Estonska.

73
    Hra je teď plná nepřesností, což jistě nepřidává na kvalitě dnešního utkání.

74
    Litva operuje před vápnem Estonska, ale domácí se nemohou prosadit proti obraně soupeře.

75
    Černych se dostal z pravé strany do zakončení, ale jeho ránu pravačkou vystihl Pareiko.

75
    Roh pro domácí.

76
    Litva právě vstřelila branku!
    Z levé strany vypálil jeden z domácích na Pareika, který míč vyrazil přímo na volného Matulevičiuse, který poslal balón vzduchem před branku, kde ho dorazil hlavou SAULIUS MIKOLIUNAS.
    Saulius MIKOLIUNAS - 1:0

76
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Joel Lindpere, přichází Konstantin Vassiljev.

78
    Černychova rána se nevešla mezi tři tyče.

79
    Ojamaa se pokusil vypálit a to se mu také povedlo. Domácí brankář musel zasahovat.

80
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Martin Vunk, přichází Ats Purje.

81
    Estonsko se snaží o rychlou odpověď, ale pozorná obrana domácích jim to stěžuje.

83
    Čas se hostům krátí a na míči jsou stále domácí hráči ve žlutých dresech.

84
    Vičius se dopustil faulu na Purjeho, čehož si také všiml dnešní arbitr.

85
    Estonsko má k dispozici rohový kop.

85
    Pro míč si nejvýše vyskočil Arlauskis a schoval ho ve svých rukavicích.

86
    Kallaste (Estonsko) zbytečně zatáhl za dres Vunkovi a od rozhodčího Gómeze vidí druhou žlutou kartu a následně také kartu červenou. Hosté budou dohrávat v deseti.

87
    Žlutou kartu dostává Egidijus Vaitkunas (Litva).

89
    Purja mířil z dobré pozici pouze vedle pravé tyče Arlauskisovy branky.

90
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Deivydas Matulevičius, přichází Ričardas Beniušis.

90
    Rozhodčí Gómez přidá tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Beniušis fauluje hostujícího Aniera a hosté mají volný přímý kop.

90+2
    Vassiljev poslal balón na branku, ale Arlauskis vyboxoval balón daleko od branky.

90+3
    Místo toho, aby se snažili hosté zaútočit, tak zbytečně faulují a obírají se tak o drahocenný čas.

90+4
    Asi poslední pokus v dnešním utkání vyslal Vassiljev na branku Arlauskise. Ten zasahovat nemusel, jelikož pokus hostujícího hráče neprošel k brance.

90+4

Je dobojováno. Druhý poločas už nabídl více vzrušení. Domácí se dostali do vedení v šestasedmdesáté minutě, kdy se trefil hlavou Mikoliunas a rozjasal fanoušky Litvy. Estonsko zbrzdila druhá žlutá karta pro Kallasteho, který tak musel předčasně do sprch. Domácí si již konec zápasu zkušeně pohlídali a došli si pro zasloužené tři body. S konstatováním, že Litva poráží Estonsko 1:0, se s Vámi loučím. (22:39:39)