A. Mytišči – Helsinki 2:3 (kon.) | Petrohrad – Záhreb 5:2 (kon.) | Riga – HC Slovan 1:4 (kon.)
Atlant Mytišči
2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Jokerit Helsinki
Streda 08.10.2014, 17:30 • Arena Mytishci • KHL

To je odomňa už na dnes všetko, od klávesnice sa s Vami lúči Tomáš Fiala, prajem príjemný pekný večer. (19:42:08)

Tak, skončilo sa nám naozaj veľmi zaujímavé stretnutie. V ňom boli lepší hostia, tí ale akoby vypustili posledných 10 minút a dali možnosť na zníženie domácim, tým sa takmer podarilo vyrovnať ale chýbalo im kúsok povestného šťastia.
    S konštatovaním, že Jokerit zvládol svoj súboj na ľade Atlantu a do tabuľky si po výhre 2:3 pripisuje ďalšie 3 body. Po dnešku ich tak má na svojom konte 35, na vedúcu dvojicu z Petrohradu, respektíve z Moskvy naďalej stráca 4 body.
    Atlant zostáva stále na predposlednom mieste v západnej divízii a na ďalšie body si tak bude musieť počkať.

60:00

59:57
    Vyhrané vhadzovanie následná strela od modrej nebola vôbec zlá, ale puk je zblokovaný a končí v rohu!

59:51
    Omark to skúsil cez všetky čiary, ale je z toho iba zakázané uvoľnenie!

59:30
    Voronin sa natlačil pred Heleniusa, ale jeho bekhendové zakončenie sa neujalo, pretože bol tiesnený hneď dvojicou hráčov hostí.

59:01
    Puk je síce v obrannom pásme Jokeritu, ale hrá sa prevažne po rohoch, odkiaľ gól nemôže padnúť.

58:40
    Opäť sa nám hrá a Atlant hrá bez brankára so šiestimi hráčmi.

58:37
    Domáci tréner si vyžiadal oddychový čas.

58:37
    Na druhej strane Šmeljov trafil spoza hráča presne do Heleniusa. Hra je prerušená.

58:20
    Hostia si asi povedali, že najlepšia obrana je útok. A hneď vo dvojici sa rútili na Engrena, ale Huhtala prestrelil!

58:01
    Začali sa posledné 2 minúty tretej tretiny.

57:50
    Voronin vystrelil z ľavej strany, ale Helenius chytá!
    ČERNOV - 2:3

55:41
    Atlant Mytišči dál gól!
    A je znížené! Atlant rozprúdil svoj presilovkový kolotoč, puk sa dostal ku Dublenkovi, ten ho nahodil na bránu a k teču sa dostal ARŤOM ČERNOV. Asistencie: Yaroslav Dyblenko, Sergej Šmeljov.

54:58
    A bude sa vylučovať. Ideálna šanca pre domácich na zníženie. Na trestnú lavicu putuje Gunderson za držanie.

54:50
    Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú. Domáci zakladajú útok, ale ich súper ich pozorne čaká na vlastnej modrej. Atlant to bude mať ešte poriadne ťažké, ak chce pomýšľať na body.

54:15
    Podobná situácia sa zopakovala aj na druhej strane, treba ale dodať, že Jokeritu to v pohode stačí.

53:49
    Domáci následne nahodili puk do útočnej tretiny, ale tam boli pri ňom ako prvý hráči Jokeritu.

53:20
    Korpkari dostal prihrávku na modrú čiaru, ale odkryl sa mu priestor, mohol ísť s pukom až do brány, zvolil strelu, Engren si škulinku medzi betónami postrážil.

52:51
    A domáci sa previnili postavením mimo hry. Vhadzuje sa v strednom pásme, ale až po reklamnej prestávke.

51:59
    Gilroy sa dostal do súperovej tretiny po pravej strany, naznačil strelu, ale puk iba jemne nahodil pred Heleniusa, ten síce chvíľu nevedel, kde ho má, ale ten nakoniec skončil v rohu klziska.

51:22
    Opäť sa nám hrá dlhšiu dobu bez prerušenia, útoky sa nám striedajú z jednej strany na druhú, ale treba jedných dychom dodať že Atlant je v posledných minútach lepším mužstvom a druhý domáci gól visí na vlásku.

50:32
    Tak toto bola obrovská príležitosť na zníženie! Koncov si nakorčuľoval pred bránu, kde následne dostal prihrávku, ale jeho jemný teč končí tesne vedľa Heleniusovej pravej žrdke.

49:36
    Engquist nahadzoval puk z ľavej strany pred Heleniusa, ale jeho pokus je zblokovaný.

48:45
    Aaltonen vybojoval puk vo vlastnej tretine, ale na útok mu už nezostalo príliš veľa síl a tak nahodil puk iba do súperovej tretiny.

48:08
    Hra je teraz prerušená, vhadzuje sa po Heleniusovej ľavici.

47:50
    A opäť hrajú s pukom domáci, hoci sa dlhšiu dobu udržali v útočnom pásme žiadnu šancu, ani len jej náznak si vypracovať nedokázali.

46:49
    McLean bol o puk pripravený za domácou bránou a teraz sa musí ponáhľať smerom dozadu, pretože Šmeljov pohrozil rýchlym protiútokom.

45:59
    Atlant v posledných sekundách začal vystrkovať rožky, no to sú skôr také strely z núdze, ale určite lepšie, akoby sa jeho hráči mali iba brániť.

45:34
    Sošnikov sa spoza brány snažil natlačiť pred Heleniusa, aby následne zakončil, no stratil rovnováhu a v páde posunul aj bránu hostí. Hra je prerušená.

44:59
    Stále sa však hrá v jeho obrannej tretine. Akoby Jokerit pokračoval v početnej výhode, no opak je pravdou.

44:33
    Atlant hrá s piatimi hráčmi.

44:03
    Gundersonova strela bola zblokovaná a puk smeruje až ku Heleniusovi.

43:34
    Atlant vyhadzuje puk cez všetky čiary.

43:01
    Pri puku sú stále hostia, ich strely sú však takmer vždy zblokované výbornou obranou Atlantu, výbornou aspoň počas tohoto oslabenie.

42:41
    Ihneď po vhadzovaní strieľa Karalahti. Engren hru rerušuje.

42:33
    A bude sa vylučovať. Todd bol faulovaný pri vlastnej rozohrávke. Na trestnú lavicu poputuje za podrazenie Taraťuchin.

41:38
    Rukavišnikov potiahol puk do útočnej tretiny, následne vystrelil spoza Karalahtiho, ale Helenius chytá aj tento pokus.

41:18
    Nemec nahadzuje puk za Heleniusa... obe mužstvá striedajú.

40:42
    Na druhej strane Šmeljov vybojoval puk v útočnej tretine, ale jeho spoluhráči s ním nedokázali vymyslieť nič prevratného a teraz sa musia brániť.

40:20
    Na úvodnom vhadzovaní boli úspešnejší hostia. Omark sa ihneď vydal do úťoku a Engren jeho strelu z ľavej strany vyráža do rohu.

40:01

Obe mužstvá nastupujú na ľadovú plochu, tretia tretina sa o pár sekúnd môže začať.

Skončila sa nám druhá tretina, v ktorej jasne dominovali hostia. Tí svojho súpera nepustili takmer vôbec do zakončenia, navyše pridali 2 góly a to znamená, že majú hru plne pod svojou kontrolou a sú na najlepšej ceste k víťazstvu.
    Tretia tretina začne približne o 19:07.

40:00

39:56
    Moses padá na ľad v strednom pásma po zákroku hokejkou od Kolcova. Vylučovať sa ale nebude.

39:09
    Jokerit hrá s piatimi hráčmi.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:59
    O puk obe mužstvá bojujú v obrannom pásme Jokeritu, čo je však dôležité Korpikari sa o malú chvíľu vráti na ľadovú plochu.

38:10
    A opäť... z tribún sa začína ozývať hlasný piskot domácich fanúšikov.

37:40
    Jokerit ihneď po vhadzovaní vyhodil puk cez všetky čiary a jeho súper sa nevie dostať do útočného pásma.

37:08
    Koprpikari fauluje pred vlastnou bránou Majorova a putuje na trestnú lavicu za podrazenie.

36:51
    Hra nebola prerušená po dlhšej dobe, nestalo sa tak ani teraz po Omarkovej strele. Puk smeruje do stredného pásma.

35:45
    Lesčenko po dlhšom čase vyviezol puk z vlastnej tretiny, ale iba ho nahodil za Heleniusa.

34:56
    Rita si nastavil hokejku do prihrávky, snažil sa zakončiť z prvej, ale uk nedokázal trafiť. ten je teraz na hokejkách hráčov Atlantu.

34:20
    Hostia v tejto časti hry jasne dominujú. Helenius si pripísal ak dobre rátam iba 2(!) zákroky, čo je naozaj veľmi málo.

33:33
    Moses opäť v akcii! Tento americký útočník spravil klasickú zasekávačku na obrancu, následne vystrelil do proti pohybu Engrena, ale puk míňa bránu Atlantu doslova iba o centimetre.

33:02
    Moses sa zmocnil puku, obkorčuľoval obrancu a z pravej strany vystrelil, ale Engren tento pokus chytá a hru prerušuje. Nasleduje reklamná prestávka.

32:10
    Šmeljov skúšal odpovedať, ale jeho strela bola zblokovaná a následne sa k dorážke nedostal, lebo stratil rovnováhu.
    HUHTALA - 1:3

30:40
    Jokerit Helsinki dáva gól!
    Od modrej čiary vystrelil Gunderon, Engren chvíľu nevedel kde má puk, ale ten dopadol presne na hokejku TOMMIMO HUHTALOVI a pred forwardom hokejku bola iba odkrytá brána. Asistencie: Ryan Gunderson, Jumatti Aaltonen.

30:30
    Kapanen hľadal šikovne pred bránou Lajunena, ten vložil do jeho prihrávky iba hokejku a puk končí na ochrannej sieti.

30:01
    Karalahti strieľa od modrej, ale jeho tvrdá rana je zblokovaná domácim obrancom.

29:40
    Hostia vyhrali vhadzovanie, usadili sa v útočnom pásme a rozprúdili klasický presilovkový kolotoč.

29:29
    A bude sa vylúčovať Moses prenikal po pravej strane, už sa tlačil do zakončenia, ale v rozhodujúcej chvíli ho fauluje Velikov a odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

28:59
    Rita dokorčuľoval nahodený puk, ktorá sa odrazil od zadného mantineu a snažil sa prekvapiť Engrena, ten si ale bližšiu žrdku postrážil.

28:18
    A ďalšie prerušenie... opäť je to pre zakázané uvoľnenie. Vhadzuje sa po Heleniusovej ľavici.

27:58
    Puk majú na hokejkách domáci, ale iba za vlastnou bránou odkiaľ gól dajú iba veľmi ťažko.

27:22
    Hra je opäť prerušená po tom, čo Kapanen nespracoval dlhú prihrávku na útočnú modrú čiaru.

26:59
    Omark vystrelil spoza obrancu, ale jeho strela je zblokovaná iba do rohu, kde o puk bojujú obe mužstvá.

26:20
    Ozývajú sa aj domáci fanúšikovia zvučným skandovaním "Atlant", zatiaľ to však domácim hráčom príliš nepomáha. V druhej tretine toho príliš nevymysleli.

25:30
    Jeho spoluhráči to už ale neurobili najlepšie a previnili sa zakázaným uvoľnením, nasleduje reklamná prestávka.

25:05
    Veterán hostí Kalahti nahodil puk za Engrena, ale tam nebol nikto z hostí a domáci brankár ho poľahky spracoval a rozohral.

24:30
    Jokerit teraz zavrel svojho súpera v jeho tretine, ale okrem chabej strely od modrej čiary jeho hráči nevymysleli vôbec nič.

24:03
    Atlant sa pokúsil o rýchlu rozohrávku na Sošnikova, no forwardu domácich bol v útočnej tretine skôr ako samotný puk- postavenie mimo hry.

23:33
    Podobná situácia, ale tentokrát boli rozhodcovia benevolentnejší a nepíska sa. Puk je za bránou Jokeritu a na hokejkách ho majú hostia.

23:10
    Domáci si teraz nerozumeli pri rozohrávke a je z toho zakázané uvoľnenie.
    OMARK - 1:2

22:35
    Domáci chybujú na modrej čiare, puku sa zmocnil Moses, prihral na pravú stranu LINUSOVI OMARKOVI a ten strelou z prvej prekonáva Engrena ponad jeho rameno. Asistencia: Steve Moses.

22:17
    Prvý zákrok si pripisuje aj Engren. Ale aj toto bol pomerne jednoduchý zákrok, keďže strela smerovala od pravého mantinelu.

21:10
    Po Potapovovej strele si Helenius pripisuje prvý zákrok. Strela bola od modrej čiary, takže sa príiš nenarobil.

20:20
    Druhá tretina bola zahájená. Na úvodnom vhadzovaní boli úspešnejší domáci tí ale teraz čakajú iba za vlastnou bránou.

20:01

Tak, skončila sa nám prvá, no veľmi zajímavá tretina. Favorit z Helsínk sa v nej dostal do vedenia, no potom prišiel šok v podaní hosťujeho brankára, ktorý pustil pomerne ľahkú strelu od modrej z hokejky Taraťuchina. Po prvej tretine je tak stav stretnuti nerozhodný 1:1.
    Druhá tretina začne približne o 18:19.

20:00

19:55
    Do konca prvej tretiny zostáva odohrať už iba pár sekúnd. Puk je teraz za Engrenovou bránou, ale tam ho majú na hokejkách domáci. Už sa nič dôležité neudeje.

19:20
    Jokerit navyše vyhadzuje puk cez všetky čiary a buly v obrannom pásme hostí sa tak zopakuje.

19:10
    Ale boli to práve hostia, ktorí mohli inkasovať. Šmeljov dostal puk medzi kruhy, kde bol úplne osamotený a jeho strela triafa iba Heleniusa do masky a odtiaľ sa odráža na ochrannú sieť.

18:50
    Omark sa obtočil okolo svojej osy, aby následne od modrej vystreli. Brankár Atlantu vyráža aj tento puk do rohu jeho tretiny.

18:01
    Nahodený puk od modrej tečoval hosťujúci Hahl a Engren mal pri tomto zákroku problémy. Skóre sa nám však nemení.
    TARAťUCHIN - 1:1

16:37
    Tak, toto je obrovská chyba hosťujúceho gólmana. Puk dostal na modrú čiaru ANDREI TARAŤUCHIN, vystrelil z prvej a hoci strela smerovala presne do Heleniusovej hrude, na prekvapenie všetkych puk skončil v sieti. Asistencie: Oleg Jašin.

16:25
    Todd prebral puk v strednom pásme, obkorčuľoval Rukavišnikova, natlačil sa až pred Engrena, puk dokonca skončil v bráne Atlantu. Ale brána je posunutá a gól tak logicky platiť nemôže.

15:20
    Šmeljov sa ihneď po vhadzovaní pustil do útoku, ale musel zabrzdiť ešte pred útočnou modrou čiarou, keďže v pásme bol skôr jeho spoluhráč.

14:50
    Harju nastrelil puk na Engren od červenej čiary. Gólman domácich teraz radšej hru prerušuje.

13:37
    Koltsov sa dostával do situácie 2 na 1, ale rozhodol sa ísť do obrancu a ten mu zobral puk. Atlant sa musí brániť.

13:08
    Helenius prerušuje hru prikrytím puku, po tom, ako domáci hráči vytvorili veľký tlak v útočnom pásme.
    MOSES - 0:1

12:05

Petr Koukal prihrával z ľavej strany na stred, kde si puk sklepol STEVE MOSES a presnou strelou k pravej tyčke otvára skóre. Asistencia: Petr Koukal.

10:08
    Karalahti si počkal, následne vystrelil na Engrena, ktorý nemal vážnejšie problémy so strelou, ktorá smerovala na jeho hruď.

08:55
    Chybu domácich obrancov skúšal potrestať niektorí z útočníkov hostí, no Engren nemusel zasahovať, puk smeroval mimo bránu.

08:28
    Zblokovaná strela Omarka končí na ochrannej sieti.

07:09
    Huhtala to dobre skúšal, no nenašiel žiadnu hokejku svojho spoluhráča, keďže domáci obrancovia zblokovali jeho prihrávku.

05:48
    Puk poskakoval pred zmäteným Heleniusom, no hráči domácich toho nedokázali využiť.

04:40
    Taraťuchin sa dostal k puku v blízkosti brány Heleniusa, prihrával krížom na Jašina, ktorý netriafa odkrytú bránu.

03:58
    Aaltonen vystrelil spoza obrancu, jeho strela však bola zblokovaná a končí za bránou Engrena.

03:30
    Domáci hráči si teraz vôbec nerozumeli, puk zachytil Niko Kapanen, no vymyslieť sa mu nepodarilo nič.

01:50
    Helenius si musel dať pozor pred dotierajúcim Kolcovom, pred ktorým puk zaľahol.

0:38
    Kapanen si pripisuje prvú strelu, Engren ju však bez problémov chytá.

0:07
    Úvodné buly vyhrali domáci hráči a hneď zakladajú útok.

00:01

Obe mužstvá sú už nastúpené na ľadovej ploche, na radu prichádzajú hymny oboch krajín. Po hymnách už hľavnému rozhodcovi Bondarovi, resp. Gusevovi nebude nič brániť v zahájení zápasu.

Atlant Mytišči: Engren (Šikin) – Novopašin, Velikov, Baldajev, Dyblenko, Rukavišnikov, Němec, Dorofejev, Gilroy – Engqvist, Potapov, Majorov, Voronin, Taraťuchin, Gluchov, Černov, Leščenko, Koltsov, Sošnikov, Jašin, Šmeljov

Jokerit Helsinki: Helenius (Karlsson) – Korpikari, Todd, Jaakola, Karalahti, Gunderson, Lajunen – Moses, Maki, Rita, Hahl, Kapanen, Koukal, Aaltonen, Huhtala, Omark, McLean, Poysti, Harju

Rozhodca: Bondar, Gusev – Otmachov, Palei.

O favoritovi duelu tak niet pochýb.
    Podarí sa Jokeritu vyhrať a priblížiť sa tak na vedúce duo?
    Na túto otázku dostaneme odpoveď zajtra v stretnutí, ktoré začína o 17:30!!!

JOKERIT HELSINKI
    Hostia majú celkom iné "problémy". Momentálne bojujú o čelo západnej konferencie, keďže sú na 3.mieste so ziskom 32 bodov. Na vedúce duo z Petrohradu respektíve z Moskvy strácajú 7 bodov. Jokerit sa viezol až do posledného zápasu na víťaznej vlne, keďže z piatich zápasov až v štyroch prípadoch si pripísal výhru. Posledný zápas podľahol Jokerit na svojom ľade prekvapujúco Medveščaku 2:3.

ATLANT MYTIŠČI
    Domáce mužstvo odohralo doposiaľ v lige 12 stretnutí. Momentálne sa pohybuje však na nie veľmi populárnom 13. miesto v západnej divízii, pričom si jeho hráči pripísali na svoje konto iba chudobných 12 bodov. Menej ich má na "západe" na svojom konte iba Soči a to 10.
    Z hľadiska aktuálnej formy je na tom až na posledný zápas Atlant veľmi zle. Z piatich zápasov bodoval v dvoch prípadoch a to iba v tom poslednom zápase naplno, avšak nad azda najsilnejším mužstvom ligy Petrohradom (výhra 4:3).

Vítam Vás pri ďalšom zápase nadnárodnej KHL. Budem pre Vás komentovať dozaista veľmi zaujímavé stretnutie medzi Atlantom Mytišči a fínskym zástupcom Jokeritom Helsinki.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 17. Taraťuchin, 56. Černov (Dyblenko, Šmeljov) – 13. Moses (Koukal), 23. Omark (Moses.), 31. Huhtala (Gunderson, Aaltonen)

Rozhodca: Bondar, Gusev – Otmachov, Palei