Vítkovice – SaiPa 1:3 (kon.) | Tappara – Třinec 5:1 (kon.) | Kuopio – Växjö 1:3 (kon.)
IFK Helsinky – Skellefteå 5:3 (kon.) | Rauma – Luleå 2:0 (kon.) | Vienna – Zürich 5:3 (kon.)
Villach – Frölunda 1:7 (kon.) | Berani Zlín – Eisbären 4:2 (kon.) | Ingolstadt – Zug 3:2 (po pr.)
Salzburg – Kloten 7:1 (kon.) | SønderjyskE – Krefeld 4:5 (kon.) | Hamburg – Nottingham 6:0 (kon.)
Ženeva – Briançon 5:1 (kon.) | Fribourg – Djurgården 3:1 (kon.) | Stavanger – Bern 5:2 (kon.)
Bolzano – Pardubice 4:3 (kon.) | Linköping – TPS 1:2 (kon.) | HV71 – Jyväskylä 0:3 (kon.)
KalPa Kuopio
1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Växjö Lakers
cz Utorok 07.10.2014, 17:30 • Kuopion Jaahalii • Liga majstrov

S tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji hezký zbytek úterního večera. (19:52:46)

Češi v akci :
    Tomáš Kubalík (KAL) – 0+0
    Michal Birner (KAL) – 0+1

Växjö se naopak posunulo na první místo skupiny G před pražskou Spartu, kterou nicméně čeká ještě odehrát ve středu utkání s posledním týmem skupiny Manheimem. Pokud Sparta získá plný počet bodů postoupí právě ona z prvního místa díky vzájemným utkáním s Växjö. A v tom případě švédský tým bude muset doufat, že se vejde do první pětice týmů, které postupují z místa druhého.

Växjö už si ve třetí třetině pohlídalo vedení a zaslouženě vyhrálo na ledě KalPy Kupio 3:1. Strůjcem k vítězství byla jednoznačně první třetina a dvě slepené branky Kiiskinena a Johnosona mezi devátou a jedenáctou minutou. KalPa dokázala v minutě čtyřicáté pouze korigovat v přesilovce gólem Koivista. Navíc už se KalPa nezmohla a tak pro ní letošní ročník ligy mistrů končí.

60:00

59:58
    Domácí už nestihnou ani zakončit.

59:30
    Domácí se sami vyhnali z vlastní třetiny.

59:13
    Oddechový čas pro domácí KalPu.

59:13
    Växjö vyhodilo kotouč pouze za cenu zakázaného uvolnění.

58:24
    KalPa v šesti bez brankáře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:07
    Växjö už se do žádného bezhlavého útočení nepouští a snaží se kontrolovat příznivý výsledek.

56:21
    Vhazuje se po pravici brankáře Steena (VAX)

56:21
    Topi Pipponen (KAL) vypálil z kruhu, ale rána byla sražena do ochranné sítě.

55:21
    Odkud domácí zakládají další útočnou akci.

54:35
    Situaci dva na dva teď domácí nevyřešili ideálně a tak se hra opět stěhuje do obranného pásma KalPy.

53:05
    Komerční přestávka.

53:05
    Stále čekáme ve třetí třetině na gólový zápis. KalPa má nejvyšší čas s utkáním něco udělat, ale velké šance z jejich strany zatím nepřichází.

51:23
    Hlavní rozhodčí pozměnil verdikt čárového při odpískaném hybridním zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude na středu hřiště.

50:35
    Hostující hráč tečoval nahození o milimetry mimo branku Perhonena. Velká šance hostů navýšit vedení.

49:45

49:23
    Växjö se osvobozuje.

48:35
    Další šance domácích končí pouze ranou mimo tři tyče.

47:55
    Janne Kerannena (KAL) se pokoušel překvapit zadovkou brankáře Steena, ten byl pozorný a kotouč přikryl.

47:45
    Cory Murphy (VAX) si jde odpočinout na dvě minuty za podražení. Šance pro domácí KalPu snížit na rozdíl jediné branky.

47:00
    Zámek domácí KalPy skončil pouze ranou nad branku Steena.

45:18
    Střela Patricka Lundha (VAX) našla připravenou lapačku domácího strážce branky.

43:53
    Nick Johnson (VAX) dostal přihrávku před úplně odkrytou branku, ale nepochopitelně minul, co se dá neproměnit to je neskutečné.

41:50
    Střelu jednoho z domácích forvardů bez potíží vyráží Steen mimo branku, KalPa začala třetí část velmi aktivně a nepouští hosty ke koutoči zatím.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:10 .

Druhou třetinu byla aktivnější domácí KalPa, která nastřelila tyč v 25-té minutě a měla několik dalších dobrých šancí. Växjö naopak mělo možnost odskočit na větší brankový rozdíl, nicméně Janu Lajunen neproměnil nařízené trestné střílení. Domácí tak dokázali v závěru druhé třetiny snížit na rozdíl dvou branek přesilovkovou ranou Miika Koivista a tato branka jim dodává přeci jen větší šance do závěrečné dvacetiminutovky se zápasem ještě něco udělat.

40:00
    KOIVISTO - 1:3

39:51
    KalPa právě vstřelila branku!
    Tvrdou a nádhernou střelou od modré vymetl všechny pavučiny v brance hostů MIIKA KOIVISTO. Asistence: Mikhael Rouhomaa, Michal Birner.

39:00
    Hosté vyhazují a hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:11
    Ránu od modré kryje v lapačce Steen (VAX).

37:52
    Za nedovolené bránění vyloučen Noah Welch (VAX) , další možnost pro KalPu něco se zápasem udělat.

37:20
    Janne Keranen (KAL) se protáhl kolem levého mantinelu a zkusil pozornost hostujícího brankáře, ten byl opět na svém místě.

36:00
    Po dlouhém obléhání domácí branky vystřelil Gustaf Rydahl (VAX) , ránu zastavil pravým betonem Perhonen.

33:33
    Domácí výrazně zvýšili svou aktivitu a tlačí se před branku Steena, ale ten zatím odolává.

32:35
    Steen vytáhl teď parádní zákrok. V tváří tvář vychytal Ilomakiho (KAL)

31:55
    Střelu Mutanena (KAL) z levého kruhu zneškodnil brankář Steen.

31:25
    Hra se teď přelévala ze strany na stranu, přerušení přineslo až postavení mimo hru, které přibrzdilo nadějnou akci Aslina (VAX).

27:40

26:37
    Jani Lajunen(VAX) se postavil k exekuci trestného střílení, ale Perhonena v brance KalPy ranou na vyrážečku nepřekonal.

26:35
    Za podražení Miika Kovista(KAL) bylo nařízeno trestné střílení.

26:16
    Hosté ve čtyrech.

25:40
    Domácí mají příležitost snížit stav. Přesilovka 5-3.

25:40
    Welch (VAX) dvě minuty za krosček.

25:19
    KalPa nastěhovaná v pásmu a vymýšli přesilovkovou kombinaci.

24:43
    Domácí nastřelili tyč Steenovi (VAX) branky.

24:16
    Další dvě minuty pro hosty za držení vyloučen Gustaf Rydahl (VAX)

23:31

22:46
    Domácí obkroužili kotouč několikrát dokola třetiny, ale bez efektu. Hosté vyhazují.

21:31
    Vyloučen hostující Welch za nedovolené bránění.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:18.

Švédské Växjö jednoznačně ovládlo první třetinu 3:0. Největší podíl na tomto vedení má dvojice Kiiskinen, Johnson, která zařídila první dvě branky hostů. Domácí KalPa musí hru jednoznačně a po všech směrech zlepšit pokud chce ještě reálně pomýšlet na postup ze skupiny G. K tomu má zatím blíže Växjö které i při vítězství bude muset čekat na výsledky z ostatních stadionů.

20:00
    LARSSON - 0:3

17:53
    Växjö právě vstřelila branku!
    Lehkou střelou od modré se prosazuje hostující EDDIE LARSSON a zvyšuje již na 3:0 pro hosty. Asistence: Rhett Rakhshani, Vile Varakas.

17:00
    Växö zamklo svého soupeře v obranném pásmu, ale nedokázali ohrozit branku ani jednou ranou.

14:50
    Obrovskou šanci teď zahodil Joona Harjama (KAL) z levého kruhu stál už jen proti Steenovi (VAX) ten však kotouč vyrazil nad branku.

13:14
    Växjö se provinilo zakázaným uvolněním.

13:00
    KalPa se poprvé usadila v útočném pásmu, ale žádné nebezpečí se nekonalo.

12:18
    Domácí se provinili postavením mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
    JOHNSON - 0:2

10:57
    Odražený kotouč z klubka hráčů dorazil do sítě domácích pohotově NICK JOHNSON. Asistence: Tuomas Kiiskinen.
    KIISKINEN - 0:1

08:54
    Z vrcholu kruhu se ranou do pravého horního rohu prosazuje TUOMAS KIISKINEN. Asistence: Nick Johnson, Robert Rosen.

06:08
    Po zakázaném uvolnění Växjö se hra přesouvá před jejich branku.

04:50
    První velkou šanci měli hosté, Patrik Lundh(VAX) přebruslil po pravém křídle, ale nedokázal kotouč zasunout do branky.

03:33

02:51
    Växjö se zatím přesilová hra vůbec nedaří, nedokáží se usadit v útočném pásmu.

01:33
    Vyloučen domácí Saku Kinnunen (KAL) na dvě minuty za hákování.

01:17
    Úvodní střídání máme za sebou, po nahození hostů končí kotouč na střídačce domácích, vhazuje se ve středním pásmu.

00:01

KalPa Kuopio: Perhonen (Smura) – Lyytinen, Timonen, Puistola, Koivisto, Konttinen, Halonen, Seppala, Junnila – Kubalík, Rissanen, Keranen – Voutilainen, Ruohomaa, Birner – Harjama, Ilomaki, Kolehmainen – Kinnunen, Mutanen.

Växjö Lakers: Nihlstorp (Steen) – Murphy, Lundgren, Laakso, Welch, Larsson, Varakas, Martinsson, Aslin – Kallio, Johansson, Rakhshani – Johnson, Rosen, Kiiskinen – Lundh, Lajunen, Reddox – Josefsson, Rydahl..

Česká stopa v utkání
    Do dnešního utkání by mělo nastoupit duo českých útočníků a to v týmu domácí KalPy Kuopio, konkrétně bývalý hráč plzeňské škodovky, Columbusu a naposledy Lva Praha Tomáš Kubalík a další bývalý hráč Lva Praha Michal Birner.

První vzájemné střetnutí dnešních soupeřů zvládlo ve Švédsku lépe domácí Växjö, když KalPu přehrálo v poměru 2:1. A to dodává Växjö mírnou výhodou před dnešním střetnutím.

Växjö Lakers je ve skupině G na místě druhém se stejným počtem bodů jako KalPa, ale musí hrát také na 3 body, aby se posunulo před první Spartu, v druhém případě, aby se v tabulce druhých postupových týmů dostalo na páté postupové místo. Hostům ze Švédska patří aktuálně v domácí Elitserien třetí místo.

KalPa Kupio je prozatím ve skupině G na třetím nepostupovém místě, pokud chce udržet naději na postup musí dnes nutně zvítězit a doufat v příznivé výsledky z ostatních stadionů a postoupit buď z druhého místa nebo v případě prohry první Sparty Praha přímo z místa prvního. Aktuální formu na to domácí KalPa má, v domácí SM lize je na druhém místě.

Vítám vás u online přenosu z utkání 6.kola hokejové ligy mistrů. Budeme sledovat utkání mezi finský týmem KalPa Kuopio a švédským týmem Växjö Lakers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Suchánek

Góly a asistencie: 40. Koivisto (Ruohomaa, Birner) – 9. Kiiskinen (Johnson, Rosen), 11. Johnson (Kiiskinen), 18. Larsson (Rakhshani, Varakas)

KalPa Kuopio: Perhonen (Smura) – Lyytinen, Timonen, Riikola, Koivisto, Konttinen, Halonen, Seppala, Pipponen – Kubalík, Rissanen, Keranen – Ilomaki, Ruohomaa, Birner – Harjama, Kinnune, Mutanen – Pitkänen, Liedes, Tammela.
    Växjö Lakers: Steen (Nihlstrop) – Laakso, Welch, Larsson, Varakas, Lundgren, Murphy, Martinsson, Strömwal – Kallio, Johansson, Rakhshani – Johnson, Rosen, Kiiskinen – Lundh, Lajunen, Reddox – Josefsson, Rydahl, Aslin.