Sturm Graz – Rheindorf Altach 2:2 (kon.) | Grodig – Austria 0:0 (kon.) | Wolfsberger – Admira Wacker Mödling 2:1 (kon.)
Neustadt – Ried 0:1 (kon.)
SV Grodig
0:0 (0:0)
FK Austria Viedeň
cz Sobota 27.09.2014, 18:30 • DAS.GOLDBERG Stadion • Rakúska Bundesliga

S konstatováním, že v zápasu SV Grödig proti FK Austrii Vídeň nepadl žádný gól, i když jsme pár zajímavých šancí na obou stranách viděli, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:43:04)

Červené karty: 0-0.

Zápas je u konce. Dá se říct, že utkání skončilo spravedlivou remízou, i když hosté trefili v prvním poločasu po Royerově hlavičce pravou tyčku. Grödig vstoupil do druhého poločasu lépe, z čehož plynula hlavně šance Reyny. Ten postupoval sám na branku, jenže střelou zpoza vápna mířil nad. Když osm minut před koncem zamířil po centru Djuriće těsně vedle Maak, poté si Omer Damari nevymodlil pokutový kop a nakonec již v nastaveném času zblokovala obrana hostí dobrou střelu Salomona z pětadvaceti metrů, bylo jasné, že zápas skončí bezgólovou remízou.

90+5
    Žlutý zákrok Thomase Salamona na Phillipa Huspeka

90+4
    Poslední žlutou kartu zápasu dostává po čtrnácti minutách na hřišti Thomas Salamon, který fauloval Phillippa Huspeka.

90+3
    Linder bude muset rozehrát míč znovu, po tom, co na něj při výkopu zle dotíral Roman Wallner. Může být rád, že za nebezpečnou a poměrně nefér hru nedostal žlutou kartu.

90+1
    Po rohu Austrie Vídeň se žádné ohrožení branky nekonalo.

90+1
    Thomas Salamon vypálil z dobrých třiceti metrů, když se k němu dostal obranou domácích odražený centr. Salamon měl dost času ke zpracování míče, taktéž ke střele, jenže jeho pokus zblokovala obrana domácích na roh.

90
    Běží poslední minuta zápasu, samozřejmě bez nastavení.

89
    Poslední střídání dnešního zápasu. Velmi aktivní Yordi Reyna, který měl dnes několik šancí, odchází ze hřiště a nahradí jej Sascha Boller.

89
    Utkání se nám blíží do závěru, vypadá to, že dneska asi gól neuvidíme.
    Nafilmovaný pád Omera Damariho

88
    Nejenže si Damari penaltu nevymodlil, ještě dostává od sudího žlutou kartu za filmování.

88
    Omer Damari si chtěl vymodlit penaltu, když vběhl s míčem po levé straně do pokutového území. Byl sice v kontaktu s domácím obráncem, ale rozhodčí pokutový kop rezolutně odmítl.

86
    Ofsajd domácích. Po faulu poslal Stefan Nutz dlouhý míč na Matthiase Maaka, který nyní nemůže zakončovat, neboť byl v ofsajdu.

85
    Hra je na malou chvíli přerušena po tom, co Phillipp Huspek musí být ošetřován. Mader může být rád, že nedostal žlutou, do Huspeka vletěl jako tank.

84
    Phillipp Huspek byl faulován Florianem Maderem. Grödig tak zůstane na své obranné polovině u míče.
    Zakončení Matthiase Maaka po centru Djuriće

82
    Více jak osmdesátiminutové čekání na gól mohlo být ukončeno. To by však po krásném centru Djuriće musel Matthias Maak trefil zblízka tři tyče a nemířit zhruba dva metry vedle!

81
    Který se hned při své první minutě na hřišti uvedl faulem na Wallnera a domácí budou mít k dispozici přímý volný kop z levé postranní čáry zhruba čtyřicet metrů od branky.

80
    Je tady to, co se dalo při pohledu na kulhajícího Suttnera očekávat. Beka hostí nahrazuje na posledních zhruba deset minut Thomas Salamon.

79
    Timo Brauer byl ve velké šanci, když převzal míč na hranici vápna a vystřelil pravačkou. Bohužel ke smůle domácícho celku, jeho pokus je znovu zblokován.

77
    Markus Suttner nyní nevypadá, že by mohl pokračovat ve hře. Po faulu na něj je hra přerušena a i když Suttner následně vstal na vlastní nohy, jeho pohyblivost je značně omezena a viditelně kulhá.

76
    Druhé střídání na domácí straně. Pro Daniela Schütze končí zápas čtrnáct minut před koncem. Naopak na takovou dobu se na trávník podívá Roman Wallner.

75
    Střelu Suttnera po rozehrání přímého volného kopu zblokovala obrana hostí.

74
    Druhá žlutá karta pro domácí. Robert Strobl dostává napomenutí po faulu na Omera Damariho.

74
    Rohový kop pro Austrii Vídeň, která nyní převzala iniciativu.
    Přímý volný kop Markuse Suttnera

74
    Jenže Markus Suttner svojí pumelicí trefil pouze kupu hráčů ve zdi.

73
    Robert Strobl si pomohl nedovoleným faulem, když srazil Omera Damariho. Inkasuje žlutou kartu a ještě z toho bude nebezpečná standardní situace hostí metr od hranice velkého vápna, navíc ještě přesně ze středu!

71
    Skákavá střela Daniela Royera z pětadvaceti metrů prolétla vedle pravé tyče branky Stankoviće, který by na ní jen těžko dosáhl, kdyby Royer trefil míč přesně.

69
    Basketbalový zákrok Grünwalda bylo to poslední, co hostující záložník předvedl. Je totiž střídán Romanem Kienastem.

68
    Alexander Grünwald si spletl fotbal s basketbalem a dostává žlutou kartu za zcela jasnou a úmyslnou ruku.

65
    Matthias Maak se snažil před brankou naběhnout na střílený centr Nutze, jenže balon minul a dobrá šance domácích vychází do ztracena.

65
    Po faulu Maria Leitgeba budou mít míč opět domácí.

64
    Tentokrát byl v ofsajdu nachytán Sandro Djuric, kterého velmi dobře viděl Daniel Schütz, ale Djurić byl v době přihrávky za obranou hostí.

63
    Také hosté se po delším času odvážili k útoku, jenže pokus Grünwalda dopad téměř stejně jako před malou chvílí šance Potzmanna. Střela hostujícího záložníka levačkou proletěla vedle.

61
    Z velké dálky napřáhl po pasu Huspeka domácí Marvin Potzmann, ale jeho rána levačkou byla hodně nepřesná.

59
    Další ofsajd domácích, ve kterém je znovu Reyna! Matthias Maak jej našel výborným pasem za obranu, jenže Reyna si nepohlídal ofsajdovou pozici.

58
    Tentokrát Reyna nebude moci pokračovat ve hře, neboť po přihrávce Schütze byl nachytán v ofsajdové pasti.

57
    Opět velmi aktivní Reyna, jehož hlavička po přihrávce Potzmanna našla jen gólmana hostí.

56
    Další útok domácích přerušuje faul Rotpullera na Huspeka.
    Střela na branku Yordiho Reyny

54
    Yordi Reyna postupoval po pasu Huspeka sám na branku, jenže zakončil hodně zbrkle, když střílel ještě před vápnem, což mělo za následek střelu mimo tři tyče.

53
    Domácí jsou nyní lepším týmem a nutí svým tlakem Austrii k chybám.

52
    Další roho pro Austrii Vídeň.

51
    Prnví střídání na straně Grödigu. Roberta Völkla střídá Sandro Djuric.
    Šance Phillipa Huspeka

50
    Phillip Huspek po přihrávce Schütze na nic nečekal, zpracoval si míč a vypálil z první. Jeho pumelice proletěla těsně nad brankou Austrie Vídeň.

48
    Rohový kop také pro Austrii. Míč poslal do ohně Mathias Maak. Gólman Grödigu odvrátil míč na půlku hřiště, kde jej sebral Christian Ramsebner, nicméně u pravé lajny o míč přišel.

48
    U střídaček nyní hráči bojují o míč v pořádné mele, nakonec jsou úspěšnější hosté a míří dopředu.

47
    Stefan Nutz se staví k rohovému kopu, který bez problémů odvrátil Markus Suttner.

46
    Hosté hned v úvodu druhého poločasu míří dopředu, jenže pro jejich aktivitu neměla obrana domácí vůbec žádné pochopení.

Rohy: 3-4.

Skončil nám první poločas, který příliš krásy nepřinesl. Za zmínku může stát pouze hlavička útočníka Grödigu Reyny, který těsně minul ve čtyřiatřicáté minutě branku, a pokus hostujícího Royera o čtyři minuty později, který orazítkoval pravou tyčku.

45+3

45+2
    Jenže ani po druhém rohu se nic nestalo a rozhodčí následně ukončuje prvních 45 minut.

45+2
    Austria bude míti možnost zopakovat rohový kop.

45+1
    Roh pro Austrii Vídeň.

45
    V prvním poločase bude nastavena jedna minuta.

44
    Na konci prvního poločasu tu máme samou zblokovanou střelu! Nejprve od hostujícího Madera, poté od Schütze a nakonec od Brauera.

43
    Domácí zůstanou u míče. Ač má Lars Stryger Larsen žlutou kartu, zahrál nyní hodně nebezpečně a rozhodčí to také viděl.

42
    Pěkná rána Daniela Royera prosvištěla vedle pravého horního rohu branky Stankoviće.

41
    Po centru Daniela Royera se zkoušel prosadit z hranice vápna Omer Damari, ale ani tentokrát jeho střela nešla mezi tři tyče, protože k němu rychle přistoupila obrana domácích a zblokovala jeho ránu.

39
    Jens Stryger Larsen obdržel první žlutou kartu svého týmu za stažení hráče soupeře.
    Tyčka po hlavičce Daniela Royera

38
    Největší šance zápasu. Daniel Royer si naběhl na přesný centr Suttnera a hlavičkou trefuje pravou tyčku branky Stankoviće! K následné dorážce se nedostal Florian Mader.

38
    Další ostrý zákrok, tentokrát od Alexandera Grünwalda.

36
    Po faulu Suttnera bude mít Philipp Huspek na pravé straně možnost přímého volného kopu, ale je daleko od branky, taže se dá čekat, že pouze nacentruje míč na své spoluhráče.

36
    Daniel Royer napřáhl z pořádně velké vzdálenosti, jenže také jeho pokus byl zblokován domácí obranou.

34
    Yordi Reyna se snažil zakončit hlavičkou krásný centr Strobla, ale těsně minul tři tyče!

32
    Zblokovaná rána Meilingera k brance neprošla, což byla snad jediná dobrá zpráva pro Stankoviće, který by měl obtížnou pozici na chycení míče.

31
    Po kopu z rohu hřiště se obrana hostí ubránila.

30
    Hra se plynule přesunula až před branku domácích, kde bude mít Austria rohový kop.

28
    Za faul Timo Brabnera na Marco Meilingera vytahuje rozhodčí první žlutou kartu dnešního zápasu.

28
    Hned po rohovém kopu fauloval Timo Brabner hostujícího Marca Meilingera, takže domácí přijdou o míč.

27
    Rohový kop pro Grödig, který zahraje Christian Ramsebner.

26
    První střídání zápasu, bohužel vynucené. James Holland, který byl před pěti tvrdě faulován, odchází ze hřiště kvůli zranění. Nahrazuje jej Mario Leitgeb.

25
    Další faul, tentokrát Brauera na Grünwalda.

25
    Hra znovu pokračuje.

24
    Hra je nyní kvůli faulům hodně kouskovaná, nyní dokonce na chvilku přerušena, po tom, co na zemi leží po faulu jednoho z domácích hráčů James Holland.

23
    Po faulu Alexandera Grünwalda opět zůstanou u míče domácí. Následně se pokusil o střelu Timo Brauer, když dostal míč po přihrávce Huspeka, ale hosté k němu rychle přistoupili a zblokovali míč.

20
    Obrana hostí se bez problémů ubránila, zatím tedy žádná velká šance k vidění nebyla.

19
    Yordi Reyna bude rozehrávat přímý volný kop z pravé strany. Dá se očekávat, že bude pouze centrovat, je s míčem daleko od branky.

18
    Roh pro hosty po dalším rychlém útoku Austrie.

17
    Ale také Austria ukázala, že dokáže rychle zahrozit. Po levé straně utekl Grünwald, který našel na hranici velkého vápna Meilingera. Ten se vůbec s ničím nerozpakoval, vystřelil z první, ale hodně minul levou tyčku branky.

16
    Ba naopak. Na druhé straně byl faulován Robert Völkl, který poté sám nacentroval míč do vápna. U míče byl první Suttner, který jej hlavičkou poslal do náručí svého gólmana.

16
    Rohový kop také na druhé straně. Robert Strobl jej poslal do ohně, ale ani před brankou Stankoviće se nic nestalo.

14
    Christian Ramsebner fauloval Daniela Schütze, takže domácí budou stále u míče.

14
    Po rohou však žádné nebezpečí nezahrozilo, hosté bez potíží odkopávají míč na středový kruh.

14
    Roh SV Grödig po rychlém protiútoku. Zahrávat jej bude Lukas Rotpuller.

13
    Marco Meilinger volil v obtížné pozici raději malou domů k Heinzi Lindnerovi.

13
    Stejně tak i na druhé straně, kdy si pozici v postavení mimo hru nepohlídal Phillipp Huspek.

12
    Ofsajd Austrie Vídeň, ve kterém byl nachytán Marco Meilinger po přihrávce Floriana Madera.

12
    Hra se po jeho výkopu vrátila před branku Austrie, ale hosté rychle získali míč zpět do své moci. Při pokusu o rychlý útok se ale neprosadili.

11
    Další pokus hostů je nyní hodně nepřesný, Stanković vůbec nemusel zasahovat.

9
    Alexander Grünwald se rychle posouval po levé straně a chystal se centrovat do vápna domácích, jenže trefil hned prvního bránícího hráče.

7
    A další faulovaný domácí hráč, tentokrát Christoph Martschinko.

6
    Faulu se nyní dopustil také Alexander Grünwald. Domácí budou chtít založit útočnou akci.

4
    Po čtyřech minutách jsme žádné gólové vzrušení před oběma brankami neviděli, zatím se oba týmy hlavně "otrkávají".

3
    Christian Ramsebner byl faulován Yordym Reynou. U míče zůstanou fotbalisté Austrie.

2
    Po rohu se ale nic nestalo, hosté se bez problému ubránili.

1
    Roh pro domácí fotbalisty, který zahraje Stryger.

1

Do startu zápasu zbývá deset minut. Nenechte si ujít tento zápas desátého kola rakouské ligy.

SV Grödig: Stanković – Martschinko, Maak, Strobl, Schütz – Nutz, Völkl, Potzmann, Huspek, Brauer – Reyna. Trenér: Michael Baur.
    Náhradníci: Djurić, Strasser, Wallner, Boller, Sunday, Goininger, Hart

FK Austria Vídeň: Linder – Ramsebner, Suttner, Larsen, Rotpuller – Mader, Grünwald, Holland, Meilinger, Royer – Damari. Trenér: Gerald Baumgartner.
    Náhradníci: Harrer, Kienast, Hadzikić, Ortlecher, Kamara, Salamon, Leitgeb

Rozhodčí: Markus Hameter – Alan Kijas, Senad Cerimagic – Markus Katona.
    Rozestavení FK Austria

Pozvánka na venkovní zápas Austrie Vídeň

S informacemi ohledně sestav se přihlásíme hodinu před zápasem. Nenechte si tento souboj o navrácení se na čelní pozice rakouské Bundesligy ujít!

FK Austria Vídeň:
    Hosté sice v tabulce okupují sedmé místo s náskokem jednoho bodu na Grödig, nicméně jejich forma je poslední zápasy mírně řečeno gradující! Nejprve připravila Austria nejbohatšímu rakouskému klubu Salzburgu třetí porážku v řadě a poté deklasovala Kitzbühel v rakouském poháru poměrem 5:0. Svojí vítěznou vlnu rozhodně nebude chtít Austria přerušit!

SV Grödig:
    V dosavadních devíti kolech si domácí tým připsal deset bodů, když se mu podařilo pouze dvakrát vyhrát a čtyřikrát remizovat. Také jeho skóre je poměrně hodně záporné: 11:18. Pod sebou má Grödig už jen Wiener Neustadt (7 bodů) a Josko Ried (6 bodů). Naopak, jak už bylo řečeno, na čtvrté místo zajišťující předkolo Evropské ligy ztrácí domácí pouze 2 body.

Posledních pět zápasů:
    Vorwarts Steyr – Grödig 0:2 – Rakouský pohár
    Admira – Gródig 0:0.
    Grödig – Altach 3:3.
    Linz – Grödig 0:2 – Přátelský zápas.
    Rapid – Grödig 2:0.

Favorita dnenšního zápasu lze hledat jen těžko. Oba týmy patří do spodní poloviny tabulky a příliš se jim doposud nedaří. Útěchou pro ně může být, že jejich ztráta na třetí Admiru je díky vyrovnanosti rakouské ligy velmi malá. Admira má na čtvrtém místě (poslední pozice zajišťující evropské poháry) celkem 12 bodů. SV Grödig na ní z osmého místa ztrácí 2 body a Austria, která je o pozici výše než její dnešní soupeř, pouhý bod.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u desátého kola rakouské Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví SV Grödig proti FK Austrii Vídeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.