Uramovu prihrávku pred prázdnu bránu dostal Albín PODSTAVEK a ten prekonáva Ruczaja po druhýkrát.

Na trestnú lavicu putuje hosťujúci hráč Spady na 2 minúty za seknutie.

56:15
    Oddychový čas hostí.

55:41
    Hosťujúcemu mužstvu sa nedarí výraznejšie presadiť v útoku, preto zostáva skóre nezmenené.

53:59
    Do protiútoku mohli ísť domáci hráči, ale Faith dostal puk na päty.

52:42
    Zblokovanú strelu skryl do lapačky domáci brankár Blažíček.

52:31
    Hra je pozastavená, kvôli probléme s bránou.

51:42
    Kamešovu tvrdú strelu vyráža Ruczuj, puk letí na ochrannú sieť.

50:02
    Csíkszereda nedokázala využiť prečíslenie 3 na 2.

48:56
    Na ľade zostal ležať po zákroku Faitha hosťujúci obranca Gecse.

46:53
    Uram potiahol puk na krídle a naservíroval prihrávku voľnému Polčíkovi, ktorý trafil konštrukciu brány Ruczuja.

40:37

Faithovu strelu tečoval pred bránou FROLÍK, ktorý nedal Ruczajovi šancu a zvyšuje tak na 3:1!

40:24

Kowalczyk strelou od modrej trafil hokejku Urama, ktorý pohotovo našiel PODSTAVKA.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 5 minút .

Po druhej tretine je stav nerozhodný, 1:1. Za Nové Zámky sa presadil Juraj FAITH, za Csíkszeredu dokázal po minute odpovedať Daniel TRANCA.

40:00

38:49
    Domáci hráči si nerozumeli a hra bola vykázaná z pásma. Ofsajd.

37:07
    Protiútok hostí končí v Blažíčkovej lapačke.

36:20

34:20
    Vylúčenie na strane hostí. na 2 minuty putuje na trestnú lavicu Papp.

33:00
    Tým HC Csíkszereda dal gól!

Gól: TRANCA Daniel
    Asistencia: Sjölund Niklas

32:29

Frolík potiahol puk za bránu a z otočky nahrával pred bránu odkrytému FAITHOVI, ktorý Ruczujovi nedal šancu.

Rýchly protiútok hostí končí na hrudi Blažíčka.

29:40
    Dobrým obranným zákrokom sa vyznamenal domáci obranca Leško, ktorý zastavil útok hostí.

28:52
    Hra sa presúva z jednej strany na druhú.

27:56
    Super zákrok Ruczuja, puk schováva vo svojej lapačke.

26:22
    Domáci v plnom počte.

25:36
    Tvrdú strelu Čaládiho vyráža dobre chytajúci Ruczuj.

24:17
    Na ľade ostáva otrasený hosťujúci hráč po tvrdom zákroku Hrudíka, ktorý putuje na trestnú.

23:32
    Výborný Blažíček! Rýchlo protiútok zakončení tvrdou strelou zastavil jeho ľavý betón.

22:17
    Domáci hráči začali tretinu lepšie, no gól sa im streliť nedarí.

20:01

V prvej tretine sme gól nevideli. Aktívnejšie začali domáci hráči, ktorí niekoľkokrát vyskúšali pozornosť obrany Csíkszeredy. Mužstvo z Rumunska sa postupne zápájalo do hry a taktiež preverili pozornosť domácich hráčov a hlavne brankára Blažíčka niekoľkými dobre mierenými strelami.

20:00

19:42
    V prečíslení 5 na 3 zahadzuje dobrú šancu Chrenko.

19:14
    Škaredý zákrok na Hurtaja, bude odmenení dvoma minútami pre Spadyho.

18:19
    Za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou si na dve minúty sadne hosťujúci hráč Gecse.

17:28
    Strelu spomedzi kruhov zblokovala obrana hosťí.

15:53
    Ľahké nahodenie hosťujúcich hráčov, ktoré chytá Blažíček a hneď aj rozohráva obrancovi.

13:17
    Hosťujúci hráči sa sami pripravili o útočné pásmo a musia zakladať útok od znova.

11:48
    Rozhodcovia musia krotiť Podstavka, ktorému sa nepáčilo rozhodnutie čiarového rozhodcu.

11:01
    Nagy vystrelil od modrej, Blažíček betónom vyráža.

9:47
    Do nájazdu si nakorčuloval domáci útočník Frolík, no Ruczuj si s jeho strelou poradil.

8:05
    Csíkszereda sa zmocnila puka a vyrazila do útoku, kde vyslali sériu striel na Blažíčka, ten však chytá.

6:24
    Kowalczyk dostal krížnu prihrávku od Urama a nastreluje brvno.

5:33
    Vylúčenie na strane hostí, za hákovanie putuje na trestnú lavicu Spady.

3:14
    Domáci v dobrej príležitosti, no Baron netrafil skackajúci puk.

0:57
    Spolu s Curillom odchádza na trestnú lavicu aj domáci Albín Podstavek. Hrá sa 4 na 4.

Hneď v úvode odchádza na trestnú lavicu hosťujúci hráč Curilla.

00:01

HC Nové Zámky: Blažíček (Krajčovič) – Kowalczyk,Hrudík, Podstavek, Polčík, Uram – Huba, Kameš, Hurtaj, Faith, Frolík – Král, Šiška, Uhnák, Štefanka M., Čaládi – Leško, Baron, Dubec, Chrenko, Štefanka O.

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Kožuch) – Nagy, Salló, Mihály, Satek, Curilla – Bors, Spady, Tranca, Sjolund, Molnár Zs. – Gecse, Papp, Bíró T.A., Bíró O.A., Bíró M. – Pál, Rokaly, Farkas, Hildebrand, Molnár Zo.

Rozhodca: Druga, Bachúrik – Vas, Somos..

V piatok 19.9. príde dlho očakávaná chvíľa fanúšikov Nových Zámkov. V tento deň odohrajú naši hokejisti prvé stretnutie MOL ligy na domácom ľade. Na juh Slovenska zavíta rumunský účastník tejto nadnárodnej súťaže a to HSC Cszíkszereda. Stretnutie sa začína o 18:00.

Ako už bolo spomenuté, fanúšikovia sa tohoto zápasu nevedia dočkať. Veď nečudo, Nové Zámky zakončili minulý rok tak, že snáď lepšie sa ani nedalo a to titulom. Prišla však nová sezóna, nové výzvy, medzi ktoré určite patrí aj obhajoba titulu. Ako sa však hovorí, obhájiť je ťažšie.

Poďme ale pekne po poriadku. Káder Nových Zámkov zostal až na malé detaily pokope. Naši hráči za sebou majú aj prvý ligový zápas a v ňom sa tešili z výhry 5:6 po predĺžení nad maďarský Újpeštom Budapešť. Výhra sa rozhodne nerodila ľahko. Maďarské mužstvo potiahla najmä prvá formácia zložená z hráčov z Fínska a Slovenska, tento útok sa postaral dovedna o 4(!) góly do Blažíčkovej siete. Bielo- zelení síce prehrávali po dvoch tretinách 1:5, no potom zavelili k veľkému obratu a nakoniec získali dôležité dva body. Dôležité nie tak do tabuľky, ako najmä do psychickej pohody.

Mužstvo hostí z Csíkszeredy taktiež poznačili zmeny, iné sa ani nedalo očakávať, keďže tento rumunský zástupca v minulej sezóne nepostúpil ani do play off. Do mužstva prišiel slovenský obranca Jaborník, navyše po minuloročnom angažovaní zostal aj český útočník Čurila, v bráne je slovenská stálica Kožuch.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 33. Faith (Frolík), 41. Podstavek (Uram, Kowalczyk), 41. Frolík (Faith), 59. Podstavek (Uram) – 33. Tranca (Sjölund)

HC MIKRON Nové Zámky: Blažíček (Krajčovič) – Kowalczyk,Hrudík, Podstavek, Polčík, Uram – Huba, Kameš, Hurtaj, Faith, Frolík – Král, Šiška, Uhnák, Štefanka M., Čaládi – Leško, Baron, Dubec, Chrenko, Štefanka O.

Rozhodca: Druga, Bachúrik – Vas, Somos.