Novosibirsk – Ufa 3:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Riga 5:2 (kon.) | Togliatti – Helsinki 1:2 (kon.)
Nižnekamsk – Petrohrad 1:5 (kon.) | Soči – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (kon.) | D. Moskva – Jekaterinburg 4:2 (kon.)
Viťaz – Kazaň 2:3 (po pr.)
Neftechimik Nižnekamsk
1:5 (1:2, 0:0, 0:3)
SKA Petrohrad
Piatok 19.09.2014, 17:00KHL

Je dobojované! Petrohrad vstúpil do poslednej časti len s jednogólovým náskokom, ale potom prišla posledná desaťminútovka, v ktorej Neftechimik zmietol ako uragán. Domáci od dobrého vstupu do zápasu nedokázali viac presadiť a tak dnes prehrali 1:5. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (19:17:00)

60:00

59:25
    Vyzerá to tak, že SKA sa už oslabeniu o dvoch hráčov ubráni a Ivannikov dnes skončí len s jedným obdržaným gólom.

58:30
    Ivannikov mal v poslednej minúte veľa práce, ale domáci nedokázali zatiaľ dvojnásobnú presilovku využiť.

57:26
    Teraz dostáva 2 minúty Tichonov za podrazenie a hostia budú hrať v trojici.

56:24
    Hosťujúci Judin dostáva 2 minúty za hrubosť a tak bude mať presilovku Nižnekamsk.

55:46
    Krásnym zákrokom sa blysol Kolppanen, ktorý natiahol lapačku proti strele Červenku.

54:33
    V oslabení sa domáci dostal do brejku, ale Bilalov sa nedostal k puku po prihrávke spoluhráča.

53:48
    Teraz domácich oslabuje Hersley, ktorý dostáva 2 minúty za hrubosť.
    ČERVENKA - 1:5

53:13
    Petrohrad dal gól!
    Obrana Neftechimiku je skutočne veľmi čajová a tak sa dá povedať, že je rozhodnuté. Kolppanen bol prekonaný po tečovanej strele od ROMANA ČERVENKU. Asistencie: Dmitrij Kalinin, Ilja Kovalčuk.

51:20
    Nižnekamsk rázom prehráva o tri góly a tak to nebudú mať jednoduché, keďže ich obrana je v posledných minútach poriadne deravá.
    KOVALČUK - 1:4

50:24
    Hostia presilovku využívajú zásluhou Kovalčuka a tak vedú už o tri góly. Asistencie: Artemij Panarin, Vadim Šipačjov.

50:00
    Stapleton podrazil protihráča a tak je tu presilovka pre Petrohrad.
    ŠIPAČJOV - 1:3

48:24
    SKA predsa len odskakuje na rozdiel dvoch gólov. VADIM ŠIPAČJOV peknou strelou , ktorá sa odrazila od tyče zvyšuje na 1:3. Asistencie: Patrik Thoresen, Jevgenij Dadonov.

47:12
    Tichonov ukázal, že je platný aj v defenzíve, keď zastavil unikajúceho Stapletona.

Martin Platko

Góly a asistencie: 1. Rjazancev (Sexton, Milovzorov) – 10. Ponikarovskij, 13. Dadonov (Kutejkin, Panarin), 49. Šipačjov (Thoresen, Dadonov), 51. Kovalčuk (Šipačjov), 54. Červenka (Kalinin, Kovalčuk)

Neftechimik Nižnekamsk: Kolppanen – Eronen, Rjazancev, Berezin, Kosmačev, Jevsejenkov, Bilalov, Bryncev – Stapleton, Sexton, Milovzorov – Hennessy, Stepanov, Chochrjakov – Žukov, Rybin (C), Klimenko – Trunjov, Polygalov, Tverdochlebov.
    SKA Petrohrad: Ivannikov – Chafizullin, Kalinin, Alexandrov, Kutejkin, Chudinov, Belov, Judin, Jermakov – Tichonov, Kovalčuk (C), Ponikarovskij – Dadonov, Panarin, ŠIpačjov – Martensson, Thoresen, Červenka – Kučerjavenko, Makarov, Burdasov.

Rozhodca: Gofman, Olenin – Sivov, Sazonov