A. Mytišči – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | HC Slovan – Čerepovec 0:3 (kon.) | Záhreb – Novgorod 1:4 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
Utorok 16.09.2014, 20:00 • Arena Záhreb (kapacita 15,024 divákov) • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Dobrý večer, vážení športoví priatelia.Vítam Vás pri on-line prenose zo zápasu 6.kola Kontinentálnej hokejovej ligy v ktorom Medveščak Záhreb privíta na domácom ľade Torpedo Nižnij Novgorod.Zápas začína o 20:00 hod.

Domáci hokejisti majú po piatich kolách na konte len tri body, keď doposiaľ štyri zápasy prehrali a z víťazstva sa tešili len v jednom prípade.Zo skóre 11:20 sa nachádzajú na poslednej štrnástej pozícii v tabuľke Západnej konferencie.Nevydarený vstup do sezóny nenechal chladných ani funkcionárov Medveščaku, ktorý získali pred týmto zápasom do tímu dvojicu hráčov so skúsenosťami z NHL a to konkrétne američana Arona Palushaja a kanaďana Jamesa Wrighta.

Hostia sú po úvodných štyroch zápasoch na ôsmej pozícii v Západnej konferencii, keď majú za dve výhry a dve prehry na konte 6 bodov a skóre 10:10.

KHL Medveščak Záhreb: Brust (Dekanich)– Carle(A), Martinovič, Hutchinson, Mezei, Katic, Flood – Bjorkstrand, Murray(C), Glumac, Pelletier(A), St.Pierre, Thomas, Stewart, Krog, Anderson, Segal, Rodman, Perkovich

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin(Gelashvili )- Bernatsky, Hietanen(A), Valentenko(C), Grigoryev, Babchuk, Khomitsky, Alyayev, Osipov – Krasnoslobodtsev, Nokeleinen, Galuzin, Wolski, Salminen, Immonen, Kazionov(A), Kazionov, Kulyomin, Zharkov, Dvurechenskij , Potapov

Rozhodca: Buturlin, Romasko – Sivov, Šeljanin.

Hráčov už vidíme nastupovať na ľadovú plochu.Ako pred každým zápasom KHL tak aj dnes si vypočujeme hymny obidvoch krajín a po nich už nič nebude brániť začiatku stretnutia.

Domáci hokejisti nastupujú na dnešný zápas v tmavomodrých dresoch, hostia odohrajú dnešný zápas v bielej kombinácii dresov.

00:01

00:01
    Úvod do prvej tretiny vyšiel lepšie hosťom, ktorý vyhrali úvodné vhadzovanie a sú pri puku.

01:05
    Domáci si hneď v úvode zahrajú presilovú hru, keď za Kasutinom fauloval Valentenko ktorý odchádza na trestnú lavicu za držanie

2:30
    Domáci teraz uzavreli hostí v ich tretine a k strele od modrej sa dostal Hutchinson, Kasutin však jeho strelu kryje a prerušuje hru.

2:47
    Kasutin musel opäť zasahovať, keď z ľavého kruhu vyslal strelu švihom Krog, Kasutinovi puk vypadol a k dorážke sa dostával ďalší dobiedzajúci hráč domácich, o toho sa však už postarali hosťujúci obrancovia.

3:05
    Hostia v plnom počte.

4:14
    Domácim vyšiel úvod stretnutia aj vďaka presilovej hre, uvidíme ako na to budú odpovedať hostia, teraz sa v krátkom slede dvakrát vhadzovalo pred Brustom, avšak väčší rozruch to neprinieslo.

4:36
    Presilovú hru si zahrajú aj hosťujúci hokejisti, na trestnú lavicu odchádza za nedovolené bránenie v hre Martinovič.

4:58
    Domácim hokejistom sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary a tak sa oslobodiť, hosťom sa presilová hra veľmi nedarí.

6:36
    Domáci v plnom počte.

6:58
    Hosťujúcim hokejistom sa presilová hra veľmi nevydarila, teraz sa však domáci previnili zakázaným uvoľnením a vhadzovať sa bude pred Brustom.

7:50
    Zatiaľ sme veľa vzruchu pred brankármi azda asi len s výnimkou presilovej hry Medveščaku nevideli.Nasledovať bude komerčná prestávka.

7:50
    V hre sa pokračuje vhadzovaním v strednom pásme.

8:20
    Domáca akcia ktorá začala za Brustom končí len u obrancov hostí.

9:31
    Kasutin radšej pridržal nahodený puk a tak bude nasledovať vhadzovanie po jeho ľavici.

9:32
    Domáci si zahrajúp presilovú hru, na trestnú lavicu odchádza za držanie Bernatsky.

9:45
    Torpédo Novgorod dal gól!

Hostia po vylúčení Bernatského vyhrali vhadzovanie pred Kasutinom a vo dvojici sa rútili na Brusta, pričom pri puku bol KULYOMIN ktorý strelou švihom z pravého kruhu prekonáva Brusta.
    KULYOMIN - 0:1

11:32

11:54
    Medveščak Záhreb dal gól!

Krátko po tom ako sa vylúčení Bernatsky vrátil z trestnej lavice Medveščak vyrovnáva keď PELLETIER dostal skvelú prihrávku pred bránu kde bol osamotený, položil si Kasutina, dal si puk na bekhand a pohodlne zasunul puk do brány.
    PELLETIER - 1:1

12:33

Hostia vybojovali na modrej čiare stratený puk, ktorý nahadzoval pred Brusta Galuzin, jeho nahodenie tečoval BERNATSKY a aj s pomocou toho že domáci brankár mal zakrytý výhľad končí puk v sieti.
    BERNATSKY - 1:2

14:27
    Opäť sa bude vylučovať.Na trestnú lavicu odchádza za hákovanie Dmitry Kaziononov a to je šanca pre domácich, zvrátiť nepriaznivý stav.

15:55
    Domáci sú nasťahovaný v útočnej tretine a teraz mal Kasutin čo robiť keď sa ku prihrávke pred bránkoviskom dostal Segal.Veľká šanca pre domácich.

16:27

17:36
    Strela Immonena z pravého kruhu, ktorá nemala šancu ohroziť Brusta v domácej bránke, brankár domácich ju však pre istotu skryl do lapačky.

18:54
    Domáci za krátku dobu čo boli v útočnej tretine nevymysleli nič čo by dokázalo ohroziť Kasutina v bráne hostí.

19:01
    Práve prebieha posledná minúta prvej tretiny.

20:00

Po prvej tretine je stav 1:2 pre hostí, keď sme v krátkom slede troch minút videli tri góly, z toho jeden v oslabení, ten sa podarilo streliť hosťom zásluhou Kulyomina.Druhá tretina začne približne o 20:54.

Ľadová plocha je už pripravená na začiatok druhej tretiny, čakáme už iba na obidvoch aktérov dnešného zápasu.

Hráči pomaly vychádzajú zo šatní.Druhá tretina sa čochvíľa začne.

20:01

20:01
    Úvodné vhadzovanie druhej tretiny vyhrali domáci hokejisti, ktorý sa pri prechode do útočného pásma previnili postavením mimo hry a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.

21:07
    Aktívnejšie vstúpili do druhej tretiny domáci, ktorý sú častejšie pri puku.

21:30
    Domáci brankár rozohráva puky na môj vkus príliš ďaleko od svojej brány, zatiaľ sa mu to však nestalo osudným.

21:43
    Spoza brány sa do zakončenia dostal Kulyomin, avšak bol tiesnený brániacim hráčom Medveščaku a s jeho pokusom nemal Brust veľké problémy.

23:29
    Po zakázanom uvoľnení hostí sa hra presťahovala pred Kasutina, domáci však z toho nič nevyťažili.

24:21
    Brust bol opäť ďaleko od svojej brány a rozohrávkou veru nepomohol svojim obrancom, kedže sa puk dostal k hosťom, ktorý sa na malú chvíľu usadili v pásme.

25:16
    Domáci hokejisti si zahrajú presilovú hru.Na trestnú lavicu odchádza za sekanie Kulyomin

25:55
    Hostia sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary a domáci začínajú akciu až za bránou Brusta.

27:10
    Domácim síce vyšiel prechod do útoku a následne sa usadili na dlhú dobu v útočnej tretine, avšak žiadne väčšie nebezpečenstvo pre Kasutina z toho nehrozilo.

27:16

27:22
    Pri ľavom kruhu sa dostal k puu Bjorkstrand a strelou švihom skúsil pozornosť Kasutina, ktorý s týmto pukom veľa práce nemal.

28:28
    Po šanci hostí pri ktorej bol pri nahodení puku na Brusta pridržaní jeden z hráčov ktorý mohol dorážkou poslať puk do siete odchádza na trestnú lavicu za seknutie Carle

29:32
    Hosťom sa presilová hra veľmi nedarí, keďže sa na dlhšiu dobu nedokázali udržať v útočnom pásme a ohroziť Brusta.

30:28

31:10
    Na ľade vznikla menšia šarvátka pri bráne Medveščaku keď jeden z hráčov hostí predpadol cez Brusta a následne brankár domácich spadol, čo hostia využili a skórovali do odkrytej brány, gól však neplatí.Do šarvátky sa zapojil aj domáci brankár, k pästnému súboju sa však hráči neodhodlali.

31:10
    Domáci brankár zhodil vyrážačku a lapačku a je vylúčení pravdepodobne do konca stretnutia.Do brány Medveščaku prichádza náhradný brankár Dekanich.

31:10
    Domáci brankár inkasoval trest do konca zápasu a k tomu ešte trest na 10 minút za nešportové správanie.

31:10
    Do slovnej výmeny sa zapojili aj obaja tréneri, v hre sa bude pokračovať vhadzovaním v strednom pásme.

31:10
    Vzájomné vylúčenie po šarvátke.Na trestnú lavicu odchádza za hostí Kulyomin, ktorý dostáva menší trest za hrubosť.

31:36
    Ďalšie vylúčenie, za hostí si odchádza na trestnú lavicu odpočinút za hákovanie Babchuk.

33:36

35:30
    Domáci hokejisti počas presilovej hry nedokázali vymyslieť nič a tak sa garde vymenilo, avšak ani hostia presilovú hru nevyužívajú a tak konečne vidíme hru piatich proti piatim.

36:23
    Na ľade sa značne priostrilo, v krátkej chvíli sme videli množstvo vylúčení.Teraz sa však venujme opäť hokeju.

36:58
    Ďalšie vylúčenie, domáci Branislav Mezei odchádza na trestnú lavicu za hákovanie

37:43
    Úplne zbytočné vylúčenie v útočnom pásme fauloval Salminen a tak odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

38:58

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

39:43

40:00

Druhá tretina nám góly nepriniesla, zato sme videli kopu vylúčení a tak sa stav stretnutia nemení, hostia z Novgorodu vedú o gól, presnejšie 1:2.Tretia tretina začne približne o 21:48

40:01
    Domáci hokejisti vyhrali úvodné vhadzovanie v tretej tretine.

40:34
    Na obraze hry sa nič nemení.Hra je príliš rozkúskovaná.Domáci musia doháňať jednogólové manko a hlavne musia dbať na disciplinovanosť, kedže v druhej tretine sa hralo viac pri vylúčeniach ako v plnom počte.

43:21
    Pred bránu Dekanicha sa z pravej strany natlačil Krasnoslobodtsev, domáci brankár však z prehľadom puk kryje.

44:19
    Hraje sa dlhšiu dobu bez prerušenia, načo v tomto zápase nie sme zvyknutý.

45:41
    Ani jeden z tímov si v tretej tretine nedokázal vytvoriť vážnejšiu príležitosť.

46:59
    Hostia z Novgorodu si zahrajú presilovú hru.Na trestnú hru odchádza za seknutie Stewart.

46:59
    Nasleduje komerčná prestávka.

46:59
    V hre sa pokračuje vhadzovaním pred Dekanichom.

47:30
    Pri puku sú hosťujúci hokejisti, ktorým sa však úvod presilovej hry veľmi nevydaril a dvakrát po sebe stratili pásmo.

48:06

Torpedo využíva presilovú hru, keď sa presadil KRASNOSLOBODTSEV, ktorý strelou švihom z ľavého kruhu prekonáva Dekanicha ktorému puk prešiel pomedzi betóny.
    KRASNOSLOBODTSEV - 1:3

49:52
    Ďalšia presilová hra pre hostí.Na trestnú lavicu odchádza za nedovolené bránenie v hre Jason Krog.

50:29
    Domáci hokejisti sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.

51:52

52:08
    Domáci prežili oslabenie relatívne v kľude a majú k dispozícii posledných 7 minút na prípadný zvrat.

53:03
    Po dlhšej dobe musel zasahovať aj Kasutin, keď skvelú prihrávku od Segala dostal Pelletier, jeho strelu spomedzi kruhov však Kasutin chytá a pripisuje si dôležitý zákrok.

53:09
    Vzápätí ďalšia veľká šanca domácich ! Segal dostal prihrávku od St.Pierreho a mal pred sebou prázdnu bránu ! Triafa však len tyč brány Kasutina a tak sa stav nemení.

53:54
    Na Kasutina teraz smeroval nepríjemný puk ktorý skákal a tak ho hosťujúci brankár radšej ukryl do lapačky, nasledovať bude vhadzovanie po jeho pravici.

54:39
    Domácim hokejistom sa čas na vyrovnanie kráti.Šance si síce dokázať vytvorili ale chýbala potrebná efektivita v zakončení.

55:34
    Teraz sa domáci rútili do prečíslenia dvoch proti jednému, ale z tejto výhody nakoniec nič nebolo kedže Stewart bol natlačený do brány ktorá sa posunula a hra je tak prerušená.

56:35
    Hosťujúci hokejisti sa previnili zakázaným uvoľnením a tak bude nasledovať vhadzovanie pred Kasutinom.

56:49
    Domáci hokejisti sú nasťahovaní v útočnom pásme, avšak strela od Carleho končí len zblokovaná na ochrannej sieti.

58:01
    Práve prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

58:01
    Domáci hokejisti hrajú bez brankára.

58:34
    Vhadzovanie pred Kasutinom, hostia len vyhadzujú cez všetky čiary.

58:52
    Domáci hokejisti sa previnili postavením mimo hry a hra sa tak presťahuje do stredného pásma.O víťazovi dnešného stretnutie je tak už zrejme rozhodnuté.

59:33
    Domáci to nevzdávajú ani v posledných sekundách, ich snaha je však márna.

59:57

Do prázdnej brány skóruje Wolski ktorý dokorčuľoval puk skôr ako posledný brániaci hráč domácich.
    WOLSKI - 1:4

60:00

Domáci hokejisti prehrávajú doma proti Torpedu Nižnij Novgorod a pripisujú si tak na svoje konto piatu prehru v doterajšom priebehu sezóny a ostávajú tak na poslednom mieste v Západnej konferencii, naopak hostia sa víťazstvom na ľade Medveščaku vyšvihli na piatu pozíciu v tabuľke Západnej konferencie. (23:11:03)

Jakub Bobovič

Góly a asistencie: 12. Pelletier (St.Pierre, Flood) – 10. Kulyomin (Kazionov, Babchuk), 13. Bernatsky (Galuzin), 49. Krasnoslobodtsev, 60. Wolski (Immonen)

Rozhodca: Buturlin, Romasko – Sivov, Šeljanin