A. Mytišči – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | HC Slovan – Čerepovec 0:3 (kon.) | Záhreb – Novgorod 1:4 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
Utorok 16.09.2014, 20:00 • Arena Záhreb (kapacita 15,024 divákov) • KHL

Domáci hokejisti prehrávajú doma proti Torpedu Nižnij Novgorod a pripisujú si tak na svoje konto piatu prehru v doterajšom priebehu sezóny a ostávajú tak na poslednom mieste v Západnej konferencii, naopak hostia sa víťazstvom na ľade Medveščaku vyšvihli na piatu pozíciu v tabuľke Západnej konferencie. (23:11:03)

60:00
    WOLSKI - 1:4

59:57
    Torpédo Novgorod dal gól!

Do prázdnej brány skóruje Wolski ktorý dokorčuľoval puk skôr ako posledný brániaci hráč domácich.

59:33
    Domáci to nevzdávajú ani v posledných sekundách, ich snaha je však márna.

58:52
    Domáci hokejisti sa previnili postavením mimo hry a hra sa tak presťahuje do stredného pásma.O víťazovi dnešného stretnutie je tak už zrejme rozhodnuté.

58:34
    Vhadzovanie pred Kasutinom, hostia len vyhadzujú cez všetky čiary.

58:01
    Domáci hokejisti hrajú bez brankára.

58:01
    Práve prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

56:49
    Domáci hokejisti sú nasťahovaní v útočnom pásme, avšak strela od Carleho končí len zblokovaná na ochrannej sieti.

56:35
    Hosťujúci hokejisti sa previnili zakázaným uvoľnením a tak bude nasledovať vhadzovanie pred Kasutinom.

55:34
    Teraz sa domáci rútili do prečíslenia dvoch proti jednému, ale z tejto výhody nakoniec nič nebolo kedže Stewart bol natlačený do brány ktorá sa posunula a hra je tak prerušená.

54:39
    Domácim hokejistom sa čas na vyrovnanie kráti.Šance si síce dokázať vytvorili ale chýbala potrebná efektivita v zakončení.

53:54
    Na Kasutina teraz smeroval nepríjemný puk ktorý skákal a tak ho hosťujúci brankár radšej ukryl do lapačky, nasledovať bude vhadzovanie po jeho pravici.

53:09
    Vzápätí ďalšia veľká šanca domácich ! Segal dostal prihrávku od St.Pierreho a mal pred sebou prázdnu bránu ! Triafa však len tyč brány Kasutina a tak sa stav nemení.

53:03
    Po dlhšej dobe musel zasahovať aj Kasutin, keď skvelú prihrávku od Segala dostal Pelletier, jeho strelu spomedzi kruhov však Kasutin chytá a pripisuje si dôležitý zákrok.

52:08
    Domáci prežili oslabenie relatívne v kľude a majú k dispozícii posledných 7 minút na prípadný zvrat.

51:52
    Domáci v plnom počte.

50:29
    Domáci hokejisti sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.

49:52
    Ďalšia presilová hra pre hostí.Na trestnú lavicu odchádza za nedovolené bránenie v hre Jason Krog.
    KRASNOSLOBODTSEV - 1:3

48:06

Torpedo využíva presilovú hru, keď sa presadil KRASNOSLOBODTSEV, ktorý strelou švihom z ľavého kruhu prekonáva Dekanicha ktorému puk prešiel pomedzi betóny.

47:30
    Pri puku sú hosťujúci hokejisti, ktorým sa však úvod presilovej hry veľmi nevydaril a dvakrát po sebe stratili pásmo.

46:59
    V hre sa pokračuje vhadzovaním pred Dekanichom.

46:59
    Nasleduje komerčná prestávka.

46:59
    Hostia z Novgorodu si zahrajú presilovú hru.Na trestnú hru odchádza za seknutie Stewart.

45:41
    Ani jeden z tímov si v tretej tretine nedokázal vytvoriť vážnejšiu príležitosť.

44:19
    Hraje sa dlhšiu dobu bez prerušenia, načo v tomto zápase nie sme zvyknutý.

43:21
    Pred bránu Dekanicha sa z pravej strany natlačil Krasnoslobodtsev, domáci brankár však z prehľadom puk kryje.

40:34
    Na obraze hry sa nič nemení.Hra je príliš rozkúskovaná.Domáci musia doháňať jednogólové manko a hlavne musia dbať na disciplinovanosť, kedže v druhej tretine sa hralo viac pri vylúčeniach ako v plnom počte.

40:01
    Domáci hokejisti vyhrali úvodné vhadzovanie v tretej tretine.

Vyhraté vhadzovania: 25:21

Druhá tretina nám góly nepriniesla, zato sme videli kopu vylúčení a tak sa stav stretnutia nemení, hostia z Novgorodu vedú o gól, presnejšie 1:2.Tretia tretina začne približne o 21:48

40:00

39:43
    Hostia v plnom počte.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:58

37:43
    Úplne zbytočné vylúčenie v útočnom pásme fauloval Salminen a tak odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

36:58
    Ďalšie vylúčenie, domáci Branislav Mezei odchádza na trestnú lavicu za hákovanie

36:23
    Na ľade sa značne priostrilo, v krátkej chvíli sme videli množstvo vylúčení.Teraz sa však venujme opäť hokeju.

35:30
    Domáci hokejisti počas presilovej hry nedokázali vymyslieť nič a tak sa garde vymenilo, avšak ani hostia presilovú hru nevyužívajú a tak konečne vidíme hru piatich proti piatim.

33:36

31:36
    Ďalšie vylúčenie, za hostí si odchádza na trestnú lavicu odpočinút za hákovanie Babchuk.

31:10
    Vzájomné vylúčenie po šarvátke.Na trestnú lavicu odchádza za hostí Kulyomin, ktorý dostáva menší trest za hrubosť.

31:10
    Do slovnej výmeny sa zapojili aj obaja tréneri, v hre sa bude pokračovať vhadzovaním v strednom pásme.

31:10
    Domáci brankár inkasoval trest do konca zápasu a k tomu ešte trest na 10 minút za nešportové správanie.

31:10
    Domáci brankár zhodil vyrážačku a lapačku a je vylúčení pravdepodobne do konca stretnutia.Do brány Medveščaku prichádza náhradný brankár Dekanich.

31:10
    Na ľade vznikla menšia šarvátka pri bráne Medveščaku keď jeden z hráčov hostí predpadol cez Brusta a následne brankár domácich spadol, čo hostia využili a skórovali do odkrytej brány, gól však neplatí.Do šarvátky sa zapojil aj domáci brankár, k pästnému súboju sa však hráči neodhodlali.

30:28

29:32
    Hosťom sa presilová hra veľmi nedarí, keďže sa na dlhšiu dobu nedokázali udržať v útočnom pásme a ohroziť Brusta.

28:28
    Po šanci hostí pri ktorej bol pri nahodení puku na Brusta pridržaní jeden z hráčov ktorý mohol dorážkou poslať puk do siete odchádza na trestnú lavicu za seknutie Carle

27:22
    Pri ľavom kruhu sa dostal k puu Bjorkstrand a strelou švihom skúsil pozornosť Kasutina, ktorý s týmto pukom veľa práce nemal.

27:16

27:10
    Domácim síce vyšiel prechod do útoku a následne sa usadili na dlhú dobu v útočnej tretine, avšak žiadne väčšie nebezpečenstvo pre Kasutina z toho nehrozilo.

25:55
    Hostia sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary a domáci začínajú akciu až za bránou Brusta.

25:16
    Domáci hokejisti si zahrajú presilovú hru.Na trestnú lavicu odchádza za sekanie Kulyomin

24:21
    Brust bol opäť ďaleko od svojej brány a rozohrávkou veru nepomohol svojim obrancom, kedže sa puk dostal k hosťom, ktorý sa na malú chvíľu usadili v pásme.

23:29
    Po zakázanom uvoľnení hostí sa hra presťahovala pred Kasutina, domáci však z toho nič nevyťažili.

21:43
    Spoza brány sa do zakončenia dostal Kulyomin, avšak bol tiesnený brániacim hráčom Medveščaku a s jeho pokusom nemal Brust veľké problémy.

21:30
    Domáci brankár rozohráva puky na môj vkus príliš ďaleko od svojej brány, zatiaľ sa mu to však nestalo osudným.

21:07
    Aktívnejšie vstúpili do druhej tretiny domáci, ktorý sú častejšie pri puku.

20:01
    Úvodné vhadzovanie druhej tretiny vyhrali domáci hokejisti, ktorý sa pri prechode do útočného pásma previnili postavením mimo hry a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.

20:01

Hráči pomaly vychádzajú zo šatní.Druhá tretina sa čochvíľa začne.

Ľadová plocha je už pripravená na začiatok druhej tretiny, čakáme už iba na obidvoch aktérov dnešného zápasu.

Po prvej tretine je stav 1:2 pre hostí, keď sme v krátkom slede troch minút videli tri góly, z toho jeden v oslabení, ten sa podarilo streliť hosťom zásluhou Kulyomina.Druhá tretina začne približne o 20:54.

20:00

19:01
    Práve prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:54
    Domáci za krátku dobu čo boli v útočnej tretine nevymysleli nič čo by dokázalo ohroziť Kasutina v bráne hostí.

17:36
    Strela Immonena z pravého kruhu, ktorá nemala šancu ohroziť Brusta v domácej bránke, brankár domácich ju však pre istotu skryl do lapačky.

16:27

15:55
    Domáci sú nasťahovaný v útočnej tretine a teraz mal Kasutin čo robiť keď sa ku prihrávke pred bránkoviskom dostal Segal.Veľká šanca pre domácich.

14:27
    Opäť sa bude vylučovať.Na trestnú lavicu odchádza za hákovanie Dmitry Kaziononov a to je šanca pre domácich, zvrátiť nepriaznivý stav.
    BERNATSKY - 1:2

12:33

Hostia vybojovali na modrej čiare stratený puk, ktorý nahadzoval pred Brusta Galuzin, jeho nahodenie tečoval BERNATSKY a aj s pomocou toho že domáci brankár mal zakrytý výhľad končí puk v sieti.
    PELLETIER - 1:1

11:54
    Medveščak Záhreb dal gól!

Krátko po tom ako sa vylúčení Bernatsky vrátil z trestnej lavice Medveščak vyrovnáva keď PELLETIER dostal skvelú prihrávku pred bránu kde bol osamotený, položil si Kasutina, dal si puk na bekhand a pohodlne zasunul puk do brány.

11:32
    KULYOMIN - 0:1

9:45

Hostia po vylúčení Bernatského vyhrali vhadzovanie pred Kasutinom a vo dvojici sa rútili na Brusta, pričom pri puku bol KULYOMIN ktorý strelou švihom z pravého kruhu prekonáva Brusta.

9:32
    Domáci si zahrajúp presilovú hru, na trestnú lavicu odchádza za držanie Bernatsky.

9:31
    Kasutin radšej pridržal nahodený puk a tak bude nasledovať vhadzovanie po jeho ľavici.

8:20
    Domáca akcia ktorá začala za Brustom končí len u obrancov hostí.

7:50
    V hre sa pokračuje vhadzovaním v strednom pásme.

7:50
    Zatiaľ sme veľa vzruchu pred brankármi azda asi len s výnimkou presilovej hry Medveščaku nevideli.Nasledovať bude komerčná prestávka.

6:58
    Hosťujúcim hokejistom sa presilová hra veľmi nevydarila, teraz sa však domáci previnili zakázaným uvoľnením a vhadzovať sa bude pred Brustom.

6:36

4:58
    Domácim hokejistom sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary a tak sa oslobodiť, hosťom sa presilová hra veľmi nedarí.

4:36
    Presilovú hru si zahrajú aj hosťujúci hokejisti, na trestnú lavicu odchádza za nedovolené bránenie v hre Martinovič.

4:14
    Domácim vyšiel úvod stretnutia aj vďaka presilovej hre, uvidíme ako na to budú odpovedať hostia, teraz sa v krátkom slede dvakrát vhadzovalo pred Brustom, avšak väčší rozruch to neprinieslo.

3:05

2:47
    Kasutin musel opäť zasahovať, keď z ľavého kruhu vyslal strelu švihom Krog, Kasutinovi puk vypadol a k dorážke sa dostával ďalší dobiedzajúci hráč domácich, o toho sa však už postarali hosťujúci obrancovia.

2:30
    Domáci teraz uzavreli hostí v ich tretine a k strele od modrej sa dostal Hutchinson, Kasutin však jeho strelu kryje a prerušuje hru.

01:05
    Domáci si hneď v úvode zahrajú presilovú hru, keď za Kasutinom fauloval Valentenko ktorý odchádza na trestnú lavicu za držanie

00:01
    Úvod do prvej tretiny vyšiel lepšie hosťom, ktorý vyhrali úvodné vhadzovanie a sú pri puku.

00:01

Domáci hokejisti nastupujú na dnešný zápas v tmavomodrých dresoch, hostia odohrajú dnešný zápas v bielej kombinácii dresov.

Hráčov už vidíme nastupovať na ľadovú plochu.Ako pred každým zápasom KHL tak aj dnes si vypočujeme hymny obidvoch krajín a po nich už nič nebude brániť začiatku stretnutia.

KHL Medveščak Záhreb: Brust (Dekanich)– Carle(A), Martinovič, Hutchinson, Mezei, Katic, Flood – Bjorkstrand, Murray(C), Glumac, Pelletier(A), St.Pierre, Thomas, Stewart, Krog, Anderson, Segal, Rodman, Perkovich

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin(Gelashvili )- Bernatsky, Hietanen(A), Valentenko(C), Grigoryev, Babchuk, Khomitsky, Alyayev, Osipov – Krasnoslobodtsev, Nokeleinen, Galuzin, Wolski, Salminen, Immonen, Kazionov(A), Kazionov, Kulyomin, Zharkov, Dvurechenskij , Potapov

Rozhodca: Buturlin, Romasko – Sivov, Šeljanin.

Domáci hokejisti majú po piatich kolách na konte len tri body, keď doposiaľ štyri zápasy prehrali a z víťazstva sa tešili len v jednom prípade.Zo skóre 11:20 sa nachádzajú na poslednej štrnástej pozícii v tabuľke Západnej konferencie.Nevydarený vstup do sezóny nenechal chladných ani funkcionárov Medveščaku, ktorý získali pred týmto zápasom do tímu dvojicu hráčov so skúsenosťami z NHL a to konkrétne američana Arona Palushaja a kanaďana Jamesa Wrighta.

Hostia sú po úvodných štyroch zápasoch na ôsmej pozícii v Západnej konferencii, keď majú za dve výhry a dve prehry na konte 6 bodov a skóre 10:10.

Dobrý večer, vážení športoví priatelia.Vítam Vás pri on-line prenose zo zápasu 6.kola Kontinentálnej hokejovej ligy v ktorom Medveščak Záhreb privíta na domácom ľade Torpedo Nižnij Novgorod.Zápas začína o 20:00 hod.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Jakub Bobovič

Góly a asistencie: 12. Pelletier (St.Pierre, Flood) – 10. Kulyomin (Kazionov, Babchuk), 13. Bernatsky (Galuzin), 49. Krasnoslobodtsev, 60. Wolski (Immonen)

Rozhodca: Buturlin, Romasko – Sivov, Šeljanin