test – Blansko 0:0 (po 2.tr) | Vítkovice – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Litvínov – Třinec 3:2 (1:0 po s.n.)
Pardubice – Slavia 4:2 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:2 (kon.) | Liberec – Hradec Králové 2:1 (kon.)
Plzeň – K. Vary 2:1 (kon.) | Sparta Praha – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Mountfield HK
cz Utorok 16.09.2014, 18:00 • Tipsport aréna, Liberec • Tipsport extraliga (ČR)

Nejlepší hráči: Petr Vampola – Rudolf Červený. (20:28:17)

Hradec už vyrovnat nestihl a z utkání tak jako vítězové odcházejí domácí Tygři. Jsou to první body pro Liberec v této sezóně, Hradec naopak poprvé padl.

60:00

59:59
    Time-out pro Liberec.

59:59
    Vteřinu před koncem jde sedět Petr Vampola (LIB) za sekání.

59:34
    Kica mohl skórovat do prázdné klece, ale zaváhal a obrana hostů mu v tom zabránila.

59:10
    Slovák orazítkoval mantinel za brankou.

59:08
    Oddechový čas pro hostující celek.

59:08
    Zakázané uvolnění Liberce, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

58:50
    Kantor venku z branky, Hradec hraje v šesti!
    Beránkova šance

58:20
    A znovu Beránek, tentokrát míří do břevna.

58:09
    Beránek už se natahoval pro volný puk na brankovišti, ale nedosáhl na něj.

57:39
    Šimánek zůstal ležet na ledě, hra se nakonec přerušuje. Ještě měli malou potyčku Bakoš s Vašíčkem, ale nakonec od sebe odcházejí.

56:55
    Vampola si řekl o puk, který nakonec dostal a po přejití modré čáry vyslal dobrou střelu. Ta však do branky nemíří.

56:24
    Dejovy kličky na pravé straně k ničemu nevedou, ale Hradec dále drží pásmo.

55:38
    A už i domácí celek hraje v pěti.

55:22
    Hosté jsou v plném počtu.

55:22
    Kudrna dostal dobrou přihrávku, ale trefil pouze Lašáka.

54:37
    Šimánkův pokus o průnik po levé straně je neúspěšný.

54:08
    Hra ve čtyřech jde zatím lépe Hradci, který se snaží proniknout do útočného pásma.

53:38
    Liberec si ale moc dlouho přesilovku nezahrál, Lukáš Krenželok (LIB) míří za katr, provinil se podražením. Hraje se ve čtyřech.

53:22
    Na trestnou jde Tomáš Mertl (HKM) za zásah do oblasti hlavy a krku, je to trest na dvě minuty + desetiminutový osobní trest.

53:22
    Výtisk byl sražen u domácí klece Mertlem.
    ŠIMEK - 2:1

53:10
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři vedou! Vampola našel před brankou RADIMA ŠIMKA, který zakončoval do poloodkryté klece a posílá tak domácí tým do vedení. Asistence: Petr Vampola, Martin Bartek.

51:55
    Pláněk trefuje tyčku!
    Vitásek zastavil hradeckou střelu na brankové čáře

51:51
    Vitásek vytáhl na brankové čáře téměř jistý gól Hradce!

51:22
    Valcourt si brousil zuby na únik, ale puk se mu zamotal do bruslí a nakonec z toho nebezpečná akce není.

51:05
    Ofsajdové postavení domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:30
    Mountfield už je v plném počtu.

50:05
    Další vyhození hostů.

49:34
    Domácí přicházejí o kotouč a musejí se opět vrátit až k Lašákovi.

49:23
    Liberec rozehrává ze svého pásma.

48:53
    Filippi z pravého kruhu zkoušel ohrozit branku, kotouč však neškodně projíždí do rohu.

48:30
    Jiří Šimánek (HKM) půjde na trestnou za hákování.

48:29
    Opět duo Vampola-Bartek dělá trable v pásmu, ale je tu faul hostů.

48:07
    Ofsajd Mountfieldu.

47:49
    V pásmu operoval Valský, ale nevymyslel žádnou kloudnou akci a domácí se musí vracet.

47:10
    Bakoš zastoupil Gřegořka na modré a udržel ještě pásmo pro Tygry.

46:13
    Šimek se snažil prosadit od modré, kotouč se ale zastavil před brankou Kantora.

45:45
    Vampola namazal Bartekovi do mezikruží, ten byl sám, ale střela mu napoprvé nesedla.

45:22
    Výtiskova skákavá střela udělala rozruch na brankovišti hostů.

44:45
    Bulíř vybojoval po vhazování puk, napřahoval se ke střele, ale byl obehrán.

44:31
    Zakázané uvolnění Hradce.

44:26
    Puk putoval po ose Šimek-Bartek-Vampola, ale nikdo z nich nedokázal vystřelit a Liberečtí tak přicházejí o pásmo.

44:08
    Přízemní střela Vitáska končí v nastavené lapačce Kantora.

43:35
    Hostům se zatím nedaří ve třetí části dostat do nebezpečné akce, aktivnější jsou Tygři.

43:01
    Filippi se prodral až do útočného pásma, kde předvedl dobrou střelu, která poskakovala Kantorovi na hrudi. Nakonec však dokázal hradecký gólman kotouč poslat mimo brankový prostor.

Dnešní utkání sleduje 3 624 diváků.

42:37
    Krenželokova střela z ostrého úhlu potrápila Kantora na brankovišti, nakonec nebezpečí zneškodnil.

42:15
    Zakázaného uvolnění se dopustili Bílí Tygři.

41:39
    Mountfield je v plném počtu.
    Bakošova střela do tyče

41:38
    Bakoš trefil tyčku!

41:16
    Filippi na modré nevybojoval puk pro sůvj tým.

40:42
    Bartek nahodil před branku, kde chtěl dorážet Krenželok, ale nebyl úspěšný.

40:26
    Liberec dohrává přesilovku z druhé třetiny.

40:01

Druhá třetina přinesla po jednom gólu na obou stranách, za hosty otevřel stav Červený, ale vzápětí odpověděl v přesilovce Bartek. Uvidíme, zda třetí třetina přinese vítěze nebo zda půjde utkání do prodloužení. Poslední část začne v 19:46.

40:00

39:55
    Kukumberg se dostal v oslabení s pukem do útočného pásma, kde ho podrží do konce třetiny.

39:40
    Ještě tu máme vyloučení před koncem druhé části, na trestnou jde Tomáš Slovák (HKM) za nedovolené bránění.

39:10
    Mertl našel Kudrnu, kterého vychytal Lašák s pomocí betonů.

38:50
    Bartek mohl střílet z kruhu, ale Šimánek dobře nastavil hůl.

38:15
    Beránkovi se nepodařilo zíksat kotouč v rohu.

37:49
    Tygři jsou opět v pěti.

37:40
    Mikuš tvrdě vystřelil a jel si ještě pro dorážku, Lašák, sice dezorientovaný, ale dokázal černou pryž pokrýt.

37:10
    Filippi unikl po pravé straně, ale trefil jen připavený beton Kantora.

36:18
    Šimánek střílel od modré, ale trefil pouze plexisklo, od něhož jde puk až do středního pásma.

35:49
    Petr Vampola (LIB) posedí na dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště.

35:48
    Hraje se nahoru-dolů bez větších šancí.

34:45
    Bulíř se opřel do kotouče od modré, ale střela neputuje za brankovou čáru.

34:32
    Hradec v plném počtu.

33:56
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

33:36
    Vampola chtěl oslovit Škoulu, ale ten o puk trestuhodně přichází na modré. Následovná akce Hradce končí ofsajdem.

32:50
    Škoula od modré tvrdě pálil a puk se zastavil kousek od branky hostů.

32:31
    Rudolf Červený (HKM) dostává dvě minuty za hákování.

32:31
    Jass se snažil dorazit kotouč v leže, ale Kantor pohotově zasahuje holí.

32:15
    Bakoš nebezpečně operoval před brankou Kantora, ale puk jde akonec mimo.

31:48
    Mountfield v plném počtu, tentokrát Liberečtí přesilovku nevyužili.

31:17
    Tygři nadále drží pásmo, ale kombinace je zbytečně dlouhá a střely nepřicházejí.

30:31
    Po kombinaci Liberce se ke střele dostal Filippi, ale kotouč moc zvedl a ten letí pouze na sklo za brankou.

29:48
    Tomáš Troliga (HKM) půjde sedět za nedovolené bránění.

29:46
    Škoula se mohl nebezpečně napřáhnout ke střele, ale raději puk chvíli podržel, ke střele se ale znovu nedostal.

29:18
    Vampola trefuje boční síťku z pravého kruhu.

28:42
    Vašíček si najížděl na dobrou přihrávku od svého spoluhráče a byl by v dobré pozici, puk mu však odskočil.

28:07
    Derner se z trestné dostal skoro do úniku, ale na rychlý kotouč už nedosáhl.

27:43
    Liberec je v plném počtu.

27:33
    Slovákova střela se odráží od Krenželoka.
    Valského únik

26:44
    Valský se dostal do úniku v oslabení, pokus prostřelit Kantora mezi nohy se mu však nepodařil. Každopádně, hostům se přesilovka moc nedaří.

26:23
    Liberečtí vyhazují přes všechny čáry.

26:00
    Hosté přicházejí o útočné pásmo a musejí se vracet až ke Kantorovi.

25:53
    Jankova dělovka pouze vmáčkla ďůlek do skla za brankou.

25:43
    Přesilovka pro Hradec, Lukáš Derner (LIB) si odsedí trest za podražení.

24:59
    Jelínek s Bakošem na brankovišti dělali poprask, ale rozhodčí po nějaké době nakonec přerušil hru.

24:00
    Beránkův pokus z mezikruží míří do helmy Lašáka, ten se i přesto zorientoval a odvrátil nebezpečí.

23:37
    Puk se dostal až k Vitáskovi na modrou, jeho střela nebyla dost razantní a zastavuje se o prvního hráče v cestě.

23:28
    Vampola si najel z levé strany, jeho pokus ale nejde směrem na branku.

22:57
    Liberečtí jsou stále na puku a rozjíždějí akci ze své třetiny.
    BARTEK - 1:1

22:32
    Je srovnáno, Liberec využívá přesilovku! MARTIN BARTEK si najel do pravého kruhu a ukázal svou smrtící ránu, která propadla až za záda Kantora. Asistence: Petr Vampola, Lukáš Krenželok.

22:16
    Vampola našel Výtiska před brankou, ten má však kolem sebe mnoho bránících hráčů.

21:52
    Stanislav Dietz (HKM) půjde sedět na trestnou, odpyká si zde trest za podražení Urbana.
    ČERVENÝ - 0:1

21:30
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Ve druhé třetině Hradečtí otevírají skóre! Knotek vybojoval puk na pravé straně, oslovil křižnou přihrávkou RUDOLFA ČERVENÉHO, který před sebou měl odkrytou branku a tuto skutečnost přetavil v úvodní gól. Asistence: Tomáš Knotek, Petr Beránek.

20:59
    Valský dobře naskočil do hry a šel téměř do úniku, dva bránící protihráči mu v něm však zabránili.

20:35
    Zakázané uvolnění Liberce, vhazování před domácí brankou.

20:10
    Kotouč mají Hradečtí a operují za Lašákovou klecí.

20:01

V první třetině jsme viděli zajímavé akce, ani jedna však gólem neskončila. Uvidíme tedy, zda se skóre otevře v druhé části. Ta začne v 18:53.

20:00
    Kudrnova dorážka do boční sítě

19:40
    Kudrna dorážel nahozený puk a trefil boční síťku.

19:14
    První třetina už se více méně dohrává, oba týmy nechtějí inkasovat před koncem periody.

18:43
    Červený utržil krvavý šrám před střídačkou Hradce.

18:09
    Valský s Filippim se hned po buly chtěli angažovat u levé tyčky Kantora, ten se k ní však natlačil a puk schoval u sebe.

17:11
    Pro dlouhé nahození jel Jelínek téměř až do rohu na protilehlé straně kluziště, ale u puku byli dříve hosté.

16:28
    Kukumberg se opřel do puku kousek za modrou, tvrdá střela však na branku nemíří.

15:53
    Vampola vybojoval kotouč pro Barteka, jeho pokus se však odráží od brusle jednoho z protihráčů.

15:05
    Gřegořkovo nahození od modré pouze nechává otisk na mantinelu za brankou.

14:23
    Hra se na chvílu uklidnila, Tygři jsou u puku a vymýšlejí další akce.

13:22
    Bulíř našel Filippiho před brankou, ten měl ale málo prostoru a času a nedokázal puk usměrnit za Kantora.

12:28
    Za brankou Hradce bojoval o puk Vampola, ale neukořistil ho. Liberec však dále drží Mountfield pod tlakem.

12:03
    Nová liberecká posila Bakoš se snažil uniknout, ale byl dobře zblokován na pravém kruhu.

11:31
    Šimek "nacentroval" před branku hostujícího celku, jeho spoluhráči však na puk nedosáhli a Kantor může zůstat klidný.
    Vampolova šance po zaváhání v hradecké rozehrávce

10:43
    Vampola se ocitl před Kantorem a vyslal prudkou střelu, moc ji však zvedl a tak puk míří vysoko nad brankovou konstrukci.

09:57
    Knotek dostal namazáno do mezikruží, kde byl sám a z dobré pozice vystřelil. Liberečtí však své zaváhání záhy napravili a dokázali střelu zblokovat.

09:43
    Kicův pokus z levého kruhu bez problémů odráží Kantor.

09:29
    Tentokrát domácí brankář svírá puk po akci Tvrdíka.

09:24
    Dietzův pokus zleva chytil Lašák a puk raději skrývá na ledě.

08:54
    Dej v protiútoku pouze obhodil své protihráče, o puk ale musí jít zabojovat ještě do rohu.

08:28
    Výpad Mertla zastavují beci domácích.
    Závar před Lašákovou brankou

07:54
    Šimánek si popojel do mezikruží a poslal kotouč na brankoviště, kde dorážel Kudrna. Lašák se však roztáhl po celé čáře a dokázal puk zachytit svými betony.

07:48
    Zakázaného uvolnění se dopouštějí Liberečtí, vhazování před Lašákem.

07:28
    Útočnou akci zakládá Šimek zpoza tygří branky.

07:02
    Ofsajd na straně hostů.

06:33
    Z pravého kruhu na druhé straně vyslal střelu Kukumberg, ale těsně minul svatyni domácího celku.

06:06
    Filippi hned na modré prozkoušel pozornost Kantora, lehké nahození lapil gólman do rukavice.

05:52
    Bartek operoval s kotoučem na pravém kruhu, nakonec se ale ke střele nedostal.

05:15
    Vampolovo nahození na bránu ze středního pásma, skákavý puk málem propadl Kantorovi, ale ten dokázal neposedný touš zkrotit.

04:45
    Dietz se napřahoval od modré, trefuje však mantinel za brankou.

04:15
    Kukumberg zkoušel střelu z ostrého úhlu, ale netrefil branku.

03:54
    Útočná akce domácích končí v rohu kluziště.

03:16
    Hosté mají puk na svých holích v obranném pásmu.
    Knotkova tyč

02:19
    Knotek našel prostor po levé straně a trefuje tyčku!

01:45
    Liberečtí drží útočné pásmo, souboj v rohu jim však nevychází.

01:21
    Valcourt ohrožoval Lašáka a na brankovišti se ještě otáčel Dej, puk však za gólmanem domácích nekončí.

00:51
    Filippi se snažil něco vymyslet po pravé straně, o puk ale přichází.

00:25
    První formace Mountfieldu zamířila do útoku, ale jejich snaha končí za Lašákovou klecí.

00:03
    Hradečtí vyhráli buly, ale puk míří za jejich branku.

00:01

Ještě si vyslechneme českou hymnu.

Hráči už nastupují na ledovou plochu.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Škoula, Derner, Gřegořek, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Krenželok, Vampola, Bartek – Bulíř, Filippi, Valský – Jelínek, Urban, Bakoš – Kica, Jass

Mountfield HK: Kantor (Sáblík) – Dietz, Slovák, Mikuš, Jank, Vašíček, Pláněk, Piegl, Troliga – Šimánek, Mertl, Kudrna – Valcourt, Kukumberg, Dej – Červený, Knotek, Beránek – Nedvídek, Tvrdík, Kopta

Rozhodčí: Horák, Souček – Gebauer, Lederer.

Oproti tomu Hradci se úvod nového ročníku povedl na výbornou. Šest bodů z dvou duelů, to je skvělá bilance, která pophání hráče za udržením horních příček tabulek. Přeci jen, mít náskok je lepší než ztracené body později narychlo dohánět. Mountfield si poradil s Vítkovicemi a s pražskou Spartou a už si brousí zuby na další úlovek pod Ještědem. Podaří se mu to? Začínáme v 18 hodin!

Libereckým vstup do sezóny moc nevyšel. V prvních dvou zápasech nedokázali ukořistit ani bod, odešli poraženi od Komety i Slavie. Tygři určitě nejsou s výsledky spokojeni, a do třetice se budou chtít porvat o bodový zisk před domácím hledištěm.

Dobrý večer z Liberce! Dnes budeme svědky utkání mezi Bílými Tygry a Mountfieldem HK.

Tomáš Dolejš

Góly a asistencie: 23. Bartek (Vampola, Krenželok), 54. Šimek (Vampola, Bartek) – 22. Červený (Knotek, Beránek)

Rozhodca: Horák, Souček – Gebauer, Lederer

Diváci: 3 624