CSKA Moskva – Arsenal Tula 2:1 (kon.) | Lok. Moskva – Saransk 1:1 (kon.) | Zenit – FK Dinamo Moskva 3:2 (kon.)
Rostov – Kazaň 1:2 (kon.)
FK Rostov
1:2 (1:2)
FC Rubin Kazaň
cz Sobota 13.09.2014, 19:00 • Stadion Olimp - 2, Rostov. Kapacita: 15,840. • Ruská Premier Liga

Rozhodčí Bezborodov ukončil dnešní zápas, ve kterém FK Rostov nestačil na FC Rubin Kazaň a podlehl jí 1:2. Všechny 3 góly padly v první polovině zápasu. Skóre otevřel v 9. minutě Grigorjev a v 11. minutě vyrovnal na 1:1 Portnjagin. Hosté byli aktivnější a dostávali se do šancí, no a ve 37. minutě šli do vedení, když se přesně trefil Kanunnikov. Druhý poločas už tolik zajímavý nebyl a branka v něm nepadla. Nicméně Kazaň si vítězství zasloužila a za 3 body je velmi ráda. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (20:56:54)

90+6

90+5
    Domácí tým je u míče a pohybuje se s ním na útočné polovině. Nicméně teď přišla nepřesná přihrávka a balon skončil v zámezí.

90+3
    Dohráno má Eduardo, kterého na poslední minutky vystřídal Sorokin.

90+1
    Rostov zahrával rohový kop, ale hosté se ubránili a centrovaný balon odhlavičkovali do bezpečí. Domácí fotbalisté to zkouší znovu.

90+1
    Bucharov dostal přihrávku do velkého vápna, kde si připravil míč na střelu a poté vypálil, avšak brankář Ryžikov zasáhl výtečně a nebezpečnou střelu zneškodnil.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 5 minut.

90
    Do zajímavé šance se dostal také domácí tým, ale před brankou jeden z fotbalistů netrefil balon, a připravil se tak možná i o gól.

89
    Hosté teď vystihli soupeřovu rozehrávku a vyrazili do protiútoku, na jehož konci byla střela Azmouna, ale ten branku těsně minul.

88
    Zápas už se spíše jen dohrává a probíhá mezi pokutovými územími.

87
    Kanunnikov se znovu ocitl v šanci a opět pálil velmi nepřesně. Rozehrávat bude brankář Pletikosa.

86
    Kanunnikov si na pravém křídle dovedl balon do vápna, odkud také vystřelil, ale jeho pokus ke vzdálenější tyči byl velmi nepřesný.

84
    Do pokutového území si naběhl Byung-Soo, který se snažil trefit míč hlavou, ale brankář Ryžikov byl u balonu dříve a lapil ho do rukavic. Ve vzdušném souboji si Byung-Soo pomohl faulem, a tak sudí musel hru přerušit.

83
    V posledních minutách je Rostov aktivní, ale cestu k soupeřově brance si hledá velmi složitě, protože Rubin Kazaň se brání velmi pozorně. Hosté by v závěrečných minutách velmi neradi přišli o 3 body.

82
    Do zakončení se dostal také Grigorjev, ale jeho pokus byl nepřesný a branku minul.

81
    Kalačev se snažil vyrovnat na 2:2, ale jeho pokus byl zablokován protihráčem, a tak se stav skóre nemění.

81
    Georgiev fauloval a rozhodčí ho potrestal žlutou kartou.

79
    Kazaň vyrazila do rychlého brejku, na jehož konci byl Eduardo a jeho prudká střela, avšak Pletikosa byl pozorný a připsal si sedmý úspěšný zákrok.

78
    Domácí tým dostal výhodu standardní situace, ale z volného přímého kopu nic nevytěžil. Hosté se ubránili a centrovaný balon odvrátili do bezpečí.

78
    Georgiev se po ošeštření vrátil na zelený pažit.

77
    Georgiev je ošetřován za postranní čarou.

77
    Po přerušení se pokračuje ve hře.

76
    Kambolov nemůže pokračovat ve hře, a tak ho na trávníku nahrazuje Djadjun.

76
    Hra je znovu přerušena, opět kvůli zranění.

75
    Žlutou kartu za faul vyfasoval Djakov.

75

75
    Hra je stále přerušena a Kambolov je odnášen na nosítkách za postranní čáru.

74
    Ošetřovaným hráčem je Kambolov.

73
    Hra je přerušena, protože jeden z fotbalistů má zdravotní potíže.

72
    Byung-Soo by rád pomohl svému týmu, ale nepřesnou střelou to určitě nepůjde.

72
    Nicméně hosté ze standardní situace nic nevytěžili a stav skóre se nemění.

72
    Eduardo se opět ocitl v šanci, avšak jeho pokus odvrátil protihráč na rohový kop.

71
    Poslední střídání provádí Rostov: dohráno má Poloz, kterého nahradil Byung-Soo.

70
    Azmoun nenechal rozehrát svého protihráče a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.

70
    V zajímavé pozici se ocitl Eduardo, který pálil z bezprostřední blízkosti, avšak jeho pokus tečoval ještě protihráč a Pletikosa zasáhl na jedničku.

67
    V obrovské šanci se ocitl Poloz, který se dostal k odraženému balonu a vystřelil, avšak trefil pouze boční síť.

66
    Hosté poprvé střídají: ze hry odchází Portnjagin, který se dnes zapsal mezi střelce a připsal si i asistenci. Na trávníku ho nahrazuje Azmoun.

65
    Hosté vyrazili do brejku a mohli navýšit vedoucí skóre, avšak Portnjagin nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit domácího brankáře, který si připsal parádní zákrok.

65
    Pozorný Ryžikov vyskočil ze všech hráčů nejvýše a centrovaný balon lapil do rukavic.

64
    Bucharov se dostal do zakončení, ale jeden z obránců odvrátil balon na rohový kop.

62
    Grigorjev dostal zajímavou přihrávku za obranu, ale brankář Ryžikov byl pozorný, vystartoval a balon uklidil do rukavic. Dobíhající Grigorjev se tak k balonu nedostal, ale bylo to opravdu o fous.

61
    Útočnou akci domácího celku zastavilo ofsajdové postavení, ve kterém se zapomněl Bucharov.

61
    Portnjagin se vrátil zpět na hrací plochu.

61

60
    Faulovaným hráčem byl Portnjagin, který dostal loktem, ale sudí kartu nevytasil.

60
    Hra je přerušena, protože na trávníku zůstal ležet jeden z fotbalistů.

58
    Nabiullin dostal parádní přihrávku do vápna, odkud vystřelil z otočky, avšak dobře postavený protihráč střelu zablokoval.

57
    Z levé strany odcentroval balon do vápna Eduardo, avšak brankář Pletikosa byl připraven a míč si stáhl do rukavic. Nikdo z hostů se tak ke střele nedostal.

53
    Faulovaný byl Bucharov, ale rozhodčí nedovolený zákrok neodpískal a hru nechal pokračovat. Domácí fotbalisté se velmi zlobí a dožadují se standardní situace, avšak zloba je zbytečná, protože sudí si za svým rozhodnutím stojí. Podle opakovaného záběru jsme viděli, že Bucharov byl opravdu faulovaný a Rostov měl zahrávat volný přímý kop z dobré vzdálenosti.

52
    U míče je domácí Rostov, který se pohybuje na útočné polovině a na soupeře vyvíjí tlak, avšak Kazaň se brání velmi pozorně a svého soupeře do šancí nepouští.

50
    Prozatím je druhý poločas velmi nudný, protože se hraje převážně mezi pokutovými územími a ve středu hřiště. Žádné šance k vidění nejsou, a tak doufejme, že se obraz hry zlepší.

46
    Rostov přišel o balon ve středu hřiště, avšak hostům se nepodařil přechod na útočnou polovinu, a tak se míč přestěhoval zpět na kopačky domácích fotbalistů.

46
    Neuvidíme už ani Miliće, kterého nahradil Bordačev.

46
    Do druhého poločasu už se nepodívá Doumbia, kterého vystřídal Bucharov.

46
    Míč do druhého poločasu uvedl domácí tým.

46

Hráči se vrací zpět na hrací plochu, a tak druhý poločas začne za malý okamžik.

Rozhodčí Bezborodov ukončil první poločas za stavu 1:2. Prozatím sledujeme zajímavé utkání a k vidění byly hezké góly. Do vedení šel Rostov už v 9. minutě, když se přesně trefil hlavičkující Grigorjev. Nicméně hosté se nevzdali a v 11. minutě vyrovnali na 1:1, to se trefil Portnjagin, který také hlavičkoval. Aktivnější byli hosté, kteří několikrát zaměstnali domácího brankáře, ale Pletikosa svůj tým čtyřikrát podržel, avšak v 37. minutě znovu inkasoval, to se z bezprostřední blízkosti trefil Kanunnikov. Doufejme, že poločas druhý bude pokračovat v podobném tempu.

Druhý poločas začne přibližně v 20:01.

45+1

45
    První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45
    Z pravé strany přilétl do vápna zajímavý centr, ale domácí tým branku soupeře neohrozil, protože Grigorjev uvízl v ofsajdu.

44
    Domácí tým kombinuje na útočné polovině, ale soupeř rozehrávku aktivně napadá.

42
    Ozdojev chtěl navýšit vedoucí náskok hostů, avšak brankáře nepřekonal. Nicméně Pletikosa měl potíže a nepříjemnou střelu zlikvidoval nadvakrát.

38
    Vypadalo to, že Portnjagin svého protihráče fauloval, ale sudí nedovolený zákrok neodpískal a nechal hru pokračovat.
    Maxim KANUNNIKOV - 1:2

37
    Rubin Kazaň právě vstřelila branku!
    Portnjagin obehrál ve velkém vápně svého protihráče a poté se prezentoval přesnou přihrávkou před branku, kde ocitl MAXIM KANUNNIKOV, který v pádu trefil balon a dostal ho za brankářova záda. Tento gól je celkem kuriózní a určitě bude nominován na gól 7. kola.

36
    Po ošetření se Xulu vrátil zpět na trávník a pokračuje ve hře.

36
    Hosté se přesunuli na útočnou polovinu a poté se prezentovali parádním centrem do vápna, avšak obránci domácího celku se ubránili na jedničku.

36
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.

35
    Hra je přerušena, ošetřit potřebuje Xulu.

33
    Doumbia se opět ocitl v šanci, ale tentokrát si počínal velmi nezkušeně. Měl příliš hodně prostoru, ale vůbec toho nevyužil. Doumbia se rozhodl pro unáhlenou střelu, která byla spíše zklamáním a hosty nemohla ani trošičku vystrašit.

32
    Doumbia si přichystal balon na střelu a vypálil asi z 18 metrů, avšak jeho pokus mu protihráč úspěšně zablokoval.

30
    Eduardo se dostal k odraženému balonu, připravil si ho na levačku a poté vystřelil. Nicméně balon mu sklouzl po kopačce a střela mu ani trošičku nesedla. Míč tak končí vysoko nad brankou a Pletikosa bude rozehrávat.

27
    Pletikosa si připisuje dnešní třetí zákrok, a drží tak Rostov ve hře. Ke střele se prodral Kanunnikov, ale brankář Pletikosa zasáhl opravdu na jedničku.

25
    K centrovanému balonu se dostal Kalačev, který se prezentoval nepřesnou střelou, a tak bude Ryžikov rozehrávat.

24
    Hosté se před standardní situací ubránili, ale za cenu dalšího rohového kopu.

23
    Na druhé straně se do šance dostal Poloz, který ze své kopačky vyslal jedovatý pokus, avšak protihráč se mu do střely postavil a úspěšně ji zablokoval. Následovat bude rohový kop.

23
    Do šance se dostal Karadeniz, avšak jeho střelecký pokus postrádal přesnost, a tak Pletikosa nemusel vůbec zasahovat.

20
    Hosté ze standardní situace nic nevytěžili, a tak se domácí tým v pohodě ubránil.

20
    Hosty chtěl poslat do vedení Portnjagin, ale brankář Pletikosa svůj tým podržel a úspěšným zákrokem střelu zneškodnil. Následovat bude rohový kop.

18
    Na druhé straně se do šance dostal Grigorjev, ale jeho pokus hlavou byl nepřesný a Ryžikov nemusel zasahovat.
    Ozdojev trefuje brankovou konstrukci

17
    Hosté mohli jít do vedení, ale Ozdojev trefil pouze brankovou konstrukci! Ozdojev podnikl parádní sólo, obehrál své protihráče a poté se prezentoval technickou střelou, která mířila do levého horního rohu, ale orazítkovala pouze břevno.

15
    Do šance se dostal Portnjagin, který se dostal k centrovanému balonu a poté vystřelil, avšak jeho pokus byl nepřesný.
    Igor PORTNJAGIN - 1:1

11
    Hosté podnikli útočnou akci podél levé postranní čáry, kde obdržel přihrávku Karadeniz který si přichystal balon na centr a poté ho poslal před branku, kde se výborně uvolnil hlavičkující IGOR PORTNJAGIN, který nedal domácímu brankáři šanci a přesnou trefou vyrovnal na 1:1.
    Maxim GRIGORJEV - 1:0

9
    Rostov právě vstřelil branku!
    Kalačev se prezentoval parádním centrem do vápna, kde se ke střele hlavou dostal MAXIM GRIGORJEV a přesným zásahem poslal Rostov do vedení.

7
    Žlutou kartu vyfasoval Karadeniz, který poslal k zemi svého protihráče.

6
    Z pravé strany odcentroval balon do vápna Ozdojev a vypadalo to velmi nebezpečně, protože bránící protihráč nedokázal míč odkopnout do bezpečí a celou situaci musel hasit až brankář Pletikosa, který se natáhl k tyči a balon vyrazil do bezpečí. Kdyby se tak nestalo, centrovaný míč by skončil v brance.

5
    Útočnou akci domácího celku zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd, ve kterém se zapomněl Grigorjev.

3
    Domácí tým hned dvakrát fauloval, ale rozhodčí ani v jednom případě kartu neudělil. Kazaň pokaždé rozehrála nakrátko a poté o balon přišla.

2
    K centrovanému balonu se dostal Georgiev, který se prodral ke střele, avšak brankář Pletikosa byl pozorný.

1
    Kazaň se přesunula na útočnou polovinu a Kanunnikov chtěl odcentrovat balon před branku, avšak dobře zasáhl protihráč, který odehrál balon na rohový kop.

1
    Hosté oblékli vínové komplety.

1
    Domácí fotbalisté hrají v modrých kompletech.

1

-1
    Rozhodčí přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.

FK Rostov: Pletikosa (C) – Goreux, Djakov, Xulu, Milić – Gaţcan, Torbinskij – Kalačev, Poloz, Doumbia – Grigorjev.
    Náhradníci: Džanajev – Abazov, Bordačev, Chkhapelia, Trošečkin, Byung-Soo, Bucharov.

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Kambolov, S. Kvěrkvelija, Navas, Nabiullin – Ozdojev, Georgiev, Kanunnikov, Karadeniz (C), Eduardo – Portnjagin.
    Náhradníci: Filcov – Burlak, Getigežev, Ustinov, Djadjun, Kisljak, Děvič, Azmoun, Sorokin.

Rozhodčí: Bezborodov – Goluběv, Petrosjan.

-3
    Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

Mírným favoritem je dnes Kazaň, ale na soupeřově půdě to nebude mít určitě jednoduché. Rostov může jedině překvapit.

FC Rubin Kazaň je na tom lépe a po šesti odehraných zápasech se v tabulce nachází na 10. pozici, a to se sedmibodovým ziskem. Kazaň jednou zvítězila, čtyřikrát remizovala a jednou byla poražena. Dosavadní stav skóre je 5:8.

FK Rostov se po šesti odehraných zápasech nachází na 14. pozici a na svém kontě má 4 body. Rostov jednou zvítězil, jednou remizoval a už čtyřikrát byl poražen. Dosavadní stav skóre je 8:20. Rostov inkasoval ze všech týmů nejvíce branek.

Hezký večer, ruská Premier Liga má na programu 7. kolo, ve kterém na sebe narazí mimo jiné i FK Rostov a FC Rubin Kazaň. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Lucie Rapantová

Góly: 9. Grigorjev (Kalačev) – 11. Portnjagin (Karadeniz), 37. Kanunnikov (Portnjagin)

Karty:   75. Djakov (RTV) – 7. Karadeniz (RKZ), 70. Azmoun (RKZ), 81. Georgiev (RKZ)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 6:5.
    FK Rostov: Pletikosa (C) – Goreux, Djakov, Xulu, Milić (46. Bordačev) – Gaţcan, Torbinskij – Kalačev, Poloz (71. Byung-Soo), Doumbia (46. Bucharov) – Grigorjev.

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Kambolov (76. Djadjun), S. Kvěrkvelija, Navas, Nabiullin – Ozdojev, Georgiev, Kanunnikov, Karadeniz (C), Eduardo (90+3. Sorokin) – Portnjagin (66. Azmoun).

Rozhodca: Bezborodov – Goluběv, Petrosjan