Almería – Córdoba 1:1 (kon.)
UD Almería
1:1 (1:1)
Cordoba CF
Piatok 12.09.2014, 21:00 • Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería) • Španielska LaLiga
    GHILAS

90+5
    Koniec zápasu. (22:52:45)

90+5
    Neskutočné! Ghilas sa uvoľnil a mohol rozhodnúť tento zápas, lenže Rubén nakoniec vyrazil na rohový kop.

90+4
    Následný rohový kop Verzu dokázala obrany hostí zblokovať a ide sa do protiútoku.

90+3
    Po faule Cartabiu mali domáci priamy kop, ktorý totálne pokazili.

90+2
    Lenže to by sa museli dostať domáci do šestnástky Córdoby a vystreliť.

90+1
    Hrá sa v strede ihriska, kde sa Almería nadychuje k záverečnému náporu.

90
    Rozhodca Teixeira nadstavuje 4 minúty.

89
    Čoskoro vstúpime do poslednej minúty riadnej hracej doby. Pred Córdobu to vyzerá na bodový zisk.

88
    Voľný kop rozohral Verza, ale jeho center z diaľky defenzíva hostí odvrátila.

87
    A títo dvaja sa o niekoľko sekúnd stretli v súboji. Tentokrát unika Dubarbier a Cartabia ho zastavil zatiahnutím za dres.

86
    Cartabia sa po čase pripomenul domácemu publiku, ale Dubarbier ho pri pokuse o kľučku odzbrojil.

85
    Striedanie v tíme UD Almería: z ihriska odchádza Gaspar Panadero, prichádza Tomera Hemeda.

84
    Priamy kop Córdoba nevyužila na ohrozenie bránky a tak šiel dopredu Édgar, ktorého zastavil za cenu karty Rossi.

83
    Domáci Édgard vidí žltú kartu po faule na Fidela.

82
    Carlos včas vybehol z bránky a pokryl nákop z kopačky Dubarbiera.

80
    Desať minút do konca. Omar zabránil Hemedovi dostať loptu na nabiehajúceho Gonzaleza.

79
    Domáci rozohrávali opäť rohový kop, ale center Verzu nebol presný, no Almería napriek tomu zostane na polovici súpera.

78
    Hostia sa musia momentálne len brániť, domáci sa všemožne snažia streliť vedúci gól.

76
    Striedanie v tíme UD Almería: z ihriska odchádza Fernando Soriano, prichádza Terasil Dangda.

76
    Striedanie v tíme Córdoba CF: z ihriska odchádza Borja García, prichádza Abel Gómez.

75
    Ani ďalší roh Almeríe sa neskončil gólom, tentokrát už hlavička Soriana netrafila priestor brány.
    SORIANO

74
    Soriano sa chytá za hlavu! Po peknom centri od rohovej zástavky hlavičkoval do brvna.

73
    Na druhej strane bude po odvrátenom centri Gonzaleza rozohrávať rohový kop Almería.

71
    Garciov center nebol zlý, ale domáca obrana si s ním poradila a odvrátila na vhadzovanie.

70
    Córdoba ukázala peknú kombinačnú fázu a získala rohový kop.

69
    Striedajúci Pantič sa ešte poriadne nedostal k lopte a už fauloval a dostáva žltú kartu.

68
    Striedanie v tíme Córdoba CF: z ihriska odchádza Edu Campabadal, prichádza Aleksandar Pantič.

67
    Edu Campabadal ma po jednom zo súbojom zrejme nejaké zranenie a tak bude nútene striedať.

66
    Ten istý hráč exekuoval samotnú štandartku, ale v šestnástke nikoho jeho center nenašiel. Za zmienku stojí pád Soriana, ale ten je už rozhodcom dnes poriadne prečítaný.

65
    Verza neúspešný pri pokuse o prenesenie hry na spoluhráča. Pre svoj tím ale získal rohový kop.

65
    Striedanie v tíme UD Almería: z ihriska odchádza Wellington Silva, prichádza Enrique Gonzalez.

64
    Garcia (COR) zahral rukou a rozhodca prerušuje hru.

63
    Hostia sa hrajú s domácimi vyrovnanú patriu a vyzerá to tak, že a už sa dostali do deja druhého polčasu.

61
    Striedajúci Ghilas mohol hneď po vstúpení na trávnik skórovať! Loptu si spracoval, otočil sa a tesne minul ľavú tyč.

60
    Striedanie v tíme Córdoba CF: z ihriska odchádza Mike Havenaard, prichádza Nabil Ghilas.

59
    Defenzíva Cordoby si poradila s centrom Verzu a môže rozohrávať akciu.

58
    Havenaar vo vzdušnom súboji poslal k zemi Dos Santosa a Almería bude zahrávať priamy kop.

56
    Partey dostáva žltú kartu po faule na Rossiho. Hostia budú rozohrávať.

55
    A mohlo to byť ináč! Campabanal centroval na Garcíu a ten nožničkami minul brvno.

53
    Fidel zahral za hranicou pravidiel a domáci získavajú loptu. Córdoba je zatiaľ v druhom polčas neviditeľná.

52
    Verza rozohrával loptu od rohového kopu, ale Mendez nebol pustený do zakončenia v šestnástke.
    HEMED

51
    Ofsajdová pasca teraz nezaklapla a tak Hemed postupoval na Carlosa, ktorý nemal zákrok. Lopta trafila bočnú sieť.

50
    Silva nastrelil zrejme ruku jedného z hosťujúcich obrancov, ale Teixeira aj túto situáciu ignoruje.

48
    Almería je zatiaľ v druhom polčase lepším tímom, vstúpila do neho rovnako aktívnej ako do prvého polčasu.

47
    Za simulovanie bol potrestaný žltou karou Silva.

47
    Silva vyslal do šestnástky center, ale obrana Córdoby si bez problémov poradila.

46
    Havenaar tvrdo fauloval a domáci budú kopať priamy kop.

46

Prvý polčas je už minulosťou. Oba tímy odchádzajú do šatní za nerozhodného stavu 1:1. Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci hráči a už v 12.minúte ich poslal do vedenia Édgar. Potom však hostia z ničoho nič udreli gólom Cartabiu a zápas sa vyrovnal. Córdoba ešte mala niekoľko šancí dostať sa do vedenia, ale skóre sa už vo zvyšnom priebehu prvého polčasu nemenilo.

45+1

45+1
    Cartabia dokázal prestreliť múr, ale Rubén bol na mieste a loptu chytil do rukavíc.

45
    Tentokrát bol Partey pri snahe získať loptu agresívny nad rámec pravidiel a hostia získavajú priamy kop.

44
    Na žlté karty je už vyrovnané, rovnako ako na góly. Potrestaný bol Fernando Soriano.

43
    Teraz veľmi chytro Partey zastavil útok Córdoby a založil útok svoj ho tímu.

42
    Havenaar si pridržal protihráča a rozhodca prisudzuje loptu Almeríi.

41
    Následný priamy kop Verzu bol odvrátený od brány Carlosa.

41
    Rozhodca Teixeira už stratil trpezlivosť a udeľuje prvú žltú kartu. Deivid dostáva žltú kartu za faul na Silvu.

40
    Do konca prvého polčas zostáva len päť minút plus nadstavený čas. Zápas nabral svoje tempo a pribudli aj emócie.

39
    Verzov center vyvolal v pokutovom území niekoľko hlavičkových súbojov, ale zakončenie nepriniesol.

39
    Center Mendeza donútil hosťujúcu obranu poslať loptu na rohový kop pre Almeríu.

38
    Japonec Havenaar sa pri útočnej snahe dopustil faul na Dos Santosa, ktorý ho pred časom postrčil.

36
    Po faule Crespa na Silvu mali domáci priamy kop, ktorý však nebol dobre realizovaný a v pokutovom území si na loptu vyskočil len Carlos.

36
    Córdoba tento moment ustála a následne skúšal Cartabia kontrovať. Rubén nemusel zasahovať, ale strela to bola nepríjemná.

35
    Na druhej strane prišla prihrávka z pravej strany pred bránku Carlosa, ktorý mal problémy po hre Soriana na zemi. Ten chcel aj v páde streliť gól.

33
    Pred Rubénom to horelo. Po strele Hovenaara hral zrejme jeden domáci obranca rukou, ale rozhodca neragoval. Potom Trujillo ohrozil vlastného brankára.

32
    Dlhý center Mendeza nenašiel spoluhráča. Domácim v posledných minútach chýba presnosť.

31
    Fanúšikovia Almeríe nie sú spokojní s doterajšou hrou svojich miláčikov. Soriano sa dostal k lopte za cenu faulu. Ani za sklz nedostane žltú kartu.

29
    Defenzíva hostí zachytila skazenú prihrávku Soriana a už sa Córdoba ženie do protiútoku. Zápas je veľmi vyrovnaný. Andalúzske derby bude ešte veľmi zaujímavé.

28
    Rozhodca Teixeira signalizuje faul. Deivid bol príliš agresívny a tak Almería získava loptu.

27
    Tieto minúty patria hosťom. Rossi si všimol nabiehajúceho Havenaara a tak vyslal krásnu prihrávku za obranu, ktorú domáci obranca na poslednú chvíľu poslal za postrannú čiaru.

25
    Ako píšem, Córdoba vystrkuje rožky. Na ľavej strane Crespo presne odcentroval, v ohni si na neho naskočil Havenaar a jeho zakončenie hlavou tesne míňa Rubenénovu svätyňu.

24
    Tesne za šestnástkou vystrelil Campabadal, ale jeho pokus o chlp minul pravú tyč.

23
    Hostia sa po vyrovnávajúcom góle osmeľujú a sú oveľa nebezpečnejší. Havenaar však bol proti presile a strelu poslal len do obrancu.

22
    Strelec domáceho gólu Édgar musel byť ošetrovaný, ale už je na nohách a v zápase bude môcť pokračovať.

22
    Od postrannej čiary centroval Navarro, ale jeho pokus nebol presný a nepriniesol ohrozenie brány hostí.

21
    Do šestnástky sa predieral Wellington Silva a pri svojej snahe dokonca spadol. Rozhodca na nevôľu domácich ukazuje, že to faul nebol.

20
    Córdoba z ničoho nič vyrovnala a ukázala svoju silu v protiútokoch. Domáci sa už nasťahovali na polovicu hostí a pokúšajú sa odpovedať.
    Federico CARTABIA - 1:1

19
    Córdoba CF dáva gól!
    Je vyrovnané! Hosťujúci Fidel krásnou prihrávkou vysunul Federica Cartabiu, ktorý z hranice šestnástky po zemi k tyči prekonal brankára Rubéna.

18
    Hostia kopali voľný kop, ale ten odvrátil Dubarbier a vyslal spoluhráčov do protiútoku.

17
    Tak Cartabia je akýsi obetný baránok. Teraz ho fauloval Brazílčan Silva.

15
    Na pravej strane dostal dlhú loptu Hemed, ale jeho postupu zabránil rozhodca, ktorý ho videl v ofsajde.

14
    Cartabia následne ako posiela na zem Dubarbiera, ale rozhodca ani v tomto prípade neudeľuje kartu.

13
    Napomínaný bol domáci futbalista po údere lakťom do Cartabiu.
    ÉDGAR - 1:0

12
    Almería dala gól!
    Trpezlivosť a úpenlivá snaha priniesla domácim vedúci gól. Sorianov center ešte obrana hostí odvrátila. ale potom spoza šestnástky centroval Navarro na ÉDGARA, ktorý volejom prekonal Juana Carlosa.

10
    Úvodná desaťminútovka je za nami. Pokojná atmosféra sprevádza domácich pri ich snahe streliť vedúci gól.

9
    Almería naďalej oblieha šestnástku hostí a zvyšuje svoj nápor. Hostia to dnes nebudú mať vôbec jednoduché.

8
    Wellington Silva poslal prihrávku do šestnástky na Trujilla, ale ten loptu netrafil dobre a tá letí nad bránu. Córdoba bude rozohrávať.

7
    Do pokutového územia Córdoby smerovali dva centrované lopty. Ten druhý skončil na hlave Hemeda, ale ten minul brvno.

6
    Po dlhej kombinácii získala Almería rohový kop. Postaral sa o to Crespo svojim obranným zákrokom.

5
    Ukázali sa už aj hostia z Córdoby! Cez dvoch obrancov sa dostal Carabia, ale jeho strela zo strednej vzdialenosti našla pripraveného brankára Rubéna.

4
    Center v podaní Mendeza zo strany nebol presný a obrana hostí jeho pokus zastavila.

3
    Domáci sa častejšie držia na polovicu súpera, ale je to len také oťukávanie.

2
    Ako prvý mal prácu brankár hostí Carlos, ale strela domáceho Hemeda nebol príliš silná a nenarobila mu veľké problémy.

1
    Úvodný výkop mali hráči nováčika z Córdoby.

1

UD Almería: Rubén – Dubarbier, M. Dos Santos, Ximo, Ángel Trujillo – Soriano, Verza, Méndez, Parley, Wellington – Hemed.
    Náhradníci: Julián – Vélez, Quique, Dangda, Corona, Panadero, Míchel.

Córdoba CF: Juan Carlos – Crespo, López, Deivid, Campabadal – García, Garai, Rossi, Fidel – Havenaar.
    Náhradníci: Saizar – Vico, Ghilas, Gómez, Matos, Ekeng, Pantić.

Rozhodca: Fernando Teixeira – Victoriano Díaz, Manuel Torre – Miguel Bosch.

Príjemný večer všetkým priaznivcom španielskeho futbalu. Primera División, teda najvyššia španielska futbalová súťaž už má za sebou úvodné 2 kolá. V dnešnej predohrávke budeme sledovať zaujímavý súboj minuloročného nováčika ligy s tohtoročným nováčikom. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať andalúzskym súbojom medzi UD Almería a Córdoba CF. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 21:00 na Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería).

UD Almería

Domáci nemajú za sebou práve najlepší vstup do novej sezóny. Zverencom trénera Francisca patrí v tabuľke La Ligy 17.miesto so ziskom 1 bodu. Z prvých dvoch kôl získali len 1 bod a to v prvom kole, keď doma remízovali s Espanyolom 1:1. Pred reprezentačnou prestávkou prehrali v Madride s Getafe 1:0. Najlepším strelcom tímu je s 1 gólom Soriano.

Córdoba

Hostia z Córdoby, ktorej patrónom je archanjel Rafael majú ako nováčik celkom pekný vstup do novej sezóny, aj keď to nie je vyjadrené bodovo. Zverencom trénera Alberta Ferrera patrí v tabuľke La Ligy 18.miesto so ziskom 1 bodu. V prvom zápase sezóny absolvovali krst ohňom na Santiago Bernabeu, ale dá sa povedať, že nesklamali. Real síce vyhral 2:0, ale Cordobčania veľmi dlho odolávali. Následne v druhom kole hostia doma remízovali s Celtou Vigo 1:1 a vybojovali prvý bod v La Lige.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.