Tereza Martincová
Tereza Martincová (Q)
0
1 3
cz Pondelok 08.09.2014, 19:10 • Court Banque Nationale • WTA Quebec - Coupe Banque Nationale présentée par IGA (krytý tvrdý povrch)

To je ode mě pro dnešek z toho utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (20:50:05)

Statistiky celého zápasu

Esa: 5-1
    Dvojchyby: 4-2
    Úspěšnost prvního poádní: 53% – 66%
    Brejkboly: 5/7 – 1/4

Američanka Shelby Rogersová si v prvním setu velmi hladce poradila s Českou tenistkou Terezou Martincovou. Ve druhém setu sice vedla Rogersová už 3:0 na gemy, ale Martincová se dokázala během následujících 4 gemů vrátit zpět do zápasu. Jenže mladá česká tenistka neudržela krok se čtvrtou nejvýše nasazenou Američankou a ta nakonec přeci jen slaví vítězství po setech 6:1 a 6:3. Zápas trval necelých 66 minut a do druhého kola tedy postupuje Shelby Rogersová, která ve druhém kole vyzve lepší z dvojice Johanna Kontaová – Asia Muhammadová.

Konec zápasu

6:3
    Hned první mečbol zápasu 4. nasazená Shelby Rogersová proměňuje a vítězí tedy v dnešním utkání. Zároveň si Američanka připisuje první výhru do vzájemné bilance.

A-40
    Česká rodačka poslala míček do autu. Rogersová má k dispozici gembol, setbol i mečbol.

40-40
    Česká tenistka sice trefila dvakrát za sebou přesně základní čáru, ale ani to Američanku nerozhodilo. Martincová nakonec poslala míček do sítě. Shoda.

30-40
    Rogersová měla fiftýn na raketě, nedokázala však dostat míček do kurtu. Naopak Tereza Martincová mí k dispozici brejkbol!

30-30
    Úder Rogersové od základní čáry dolétl příliš daleko.

30-15
    Američanka si připisuje další eso.

15-15
    Dvojchyba z rakety Shelby Rogersové.

15-0
    Za vítězstvím vyšla správným směrem, eso!

5:3
    Míček, ktery Martincová udeřila na kříži končí za základní čárou. Jsme svědky rebrejku. Shelby Rogersová bude podávat na vítězství!

40-15
    Následně ale chybuje při snadném úderu, míček končí v síti. Dva brejkboly pro Američanku!

30-15
    Famózní stopbal od Terezy Martincové při náběhu na síť.

30-0
    Češka nechala až příliš otevřenou svojí forhendovou stranu kurtu, do kterého Američanka úspěšně zaútočila.

15-0
    První, ani druhé podání Martincové nevyšlo.

4:3
    Konec přestávky, podávat bude Tereza Martincová.

4:3
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:3
    Česká tenistka se vrací do zápasu! Proměňuje druhý brejkbol a získává tedy sedmý gem druhé sady. Sama Martincová za nedlouho půjde podávat na potvrzení brejku.

15-40
    První z nich Rogersová umazává po chybě Martincové, která poslala z returnu míček do autu.

0-40
    Martincové úder měl správnou délku, Američanka nedokázala vrátit míček přes síť. Tereza Martincová má k dispozici 3 brejkboly!

0-30
    Rogersová poslala míček do sítě.

0-15
    Martincové vyšel úder přesně na základní čáru, Rogersová poslala velmi vysoký a pomalý míček přes síť, Martincová tedy zvolila smeč a také správnou stranu.

4:2
    Míček v síti na polovině Rogersové. Martincová získává šestý gem druhého setu.

30-40
    Američanka poslala míček příliš daleko do autu. Gembol!

30-30
    Přímý bod z podání od české tenistky.

30-15
    Dvojchyba v podání Terezy Martincové.

15-15
    Nyní naopak Rogersová zaútočila a Martincová chybovala.

0-15
    Martincová zahnala Američanku do rohu kurtu a poté už jí stačilo pouze dostat míček přes síť.

4:1

4:1

4:1
    Česká tenistka se snažila zaútočit po čáře, míček se však vychýlil ze své dráhy letu a dopadl do autu. Rogersová získává pátý gem druhé sady.

40-30
    Míček z rakety Rogersové končí v bočním autu.

40-15
    Další z povedených a velmi tvrdých servisů Američanky, Martincová dokázala míček poslat pouze do sítě. Rogersová má k dispozici dva gemboly.

30-15
    Martincové return zamířil do spodní části sítě.

15-15
    Američanka trefuje míček rámem, rázem se míček ocitá mimo v autu.

15-0
    Velmi svižný servis Rogersové bylo na Martincovou příliš.

3:1
    Američanka se zhoršila na příjmu, míček letí pouze do sítě. Česká tenistka slaví zisk teprve druhého gemu v celém utkání.

40-A
    Martincová dokázala v dlouhé výměně přehrát svojí soupeřku od sítě. Gembol!

40-40
    Martincová si soupeřku připravila povedeným prvním podáním, smeč na závěr celé výměny už byla pouze třešničkou na pomyslném dortu. Shoda.

40-30
    Po příliš dlouhém míčku české tenistky je tu možnost brejku pro Američanku. Brejkbol!

30-30
    Ani česká tenistka však není všemohoucí a chybuje. Míček se ocitá v síti.

15-30
    Rogersová odpaluje míček na returnu mimo kurt.

15-15
    Další return Rogersové končí v síti.

15-0
    Přímo bomba z returnu doputovala k raketě Martincové, která nedokázala na tuto ránu ani zareagovat.

3:0

3:0

3:0
    Hned ten první využívá po chybě české tenistky na returnu. Třetí gem druhého setu patří Shelby Rogersové.

40-15
    Míček končí v síti po úderu Martincové. Američanka má k dispozici dva gemboly.

30-15
    Česká tenistka nedokázala zareturnovat do kurtu.

15-15
    Martincová byla na příjmu až příliš zbrklá. Míček pohltila síť.

0-15
    Druhá dvojchyba Rogersové v utkání.

2:0
    Úder Martincové končí v síti. Američanka vyhrála druhý gem ve druhé sadě a zároveň brejkuje svojí dnešní soupeřku.

40-30
    Američanka trefuje velmi přesně roh kurtu. Brejkbol!

30-30
    Česká tenistka předvedla dobré první podání, Rogersová pouze zastavila míček raketou.

30-15
    Až příliš velký důraz dala Shelby Rogersová do svého úderu, který zaletěl až do autu.

30-0
    Tereza pouze přibrzdila dráhu letu míčku.

15-0
    Shelby byla i v obraně, kdy odvracela smeč Martincové lobem, úspěšná.

1:0

1:0

1:0
    Martincová posílá míček na returnu do autu. Američanka tedy získává první gem druhé sady čistou hrou.

40-0
    Američance vyšlo i třetí podání, třetí eso ve druhém setu.

30-0
    Následováno druhým esem.

15-0
    První eso zaznamenává Shelby Rogersová.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Shelby Rogersová.

6:1
    Česká tenistka posílá na returnu míček pouze do sítě. Gem a set pro Američanku!

A-40
    Souboj nízkých míčků u sítě vyhrává Rogersová. Brejkbol, setbol!

40-40
    Martincové se povedlo hrozbu brejku minimálně oddálit. Shoda.

40-30
    Tereze se nepovedl forhendový úder, který končí hodně daleko mimo kurt. Brejkbol, setbol!

30-30
    Eso z rakety Terezy Martincové.

30-15
    Česká tenistka má velké problémy vracet přes síť silné údery soupeřky.

15-15
    Po jednom z úderů Martincové končí míček v síti.

0-15
    Rogersová přinutila Češku doběhnout k síti, odkud se Martincové povedlo Američanku udolat.

5:1
    Rogersová úspěšná při hře na síti. Američanka tedy získává šestý gem prvního setu a je jediný gem od vítězství v prvním setu.

40-15
    Američanka takřka neudělala ani krok, zatímco Martincová musela několikrát seběhnout z jedné strany na druhou. Stopbal už ale česká tenistka nedoběhla.

30-15
    Martincová udeřila míček na returnu rámem, podle toho vypadal i úder, který končí za základní čárou.

15-15
    Tereza nedokázala vrátit míček přes síť, ve které se míček zastavuje.

0-15
    Češka si dokázala poradit s vysokým lobem soupeřky. Martincová si vybrala dobrou stranu kurtu při své smeči.

4:1

4:1

4:1
    Poslední z gembolů nakonec přeci jen česká tenistka proměňuje a tím získává svůj první gem v tomto utkání. Rogersová poslala míček do autu.

30-40
    Ani druhý z gembolů neproměněn. Martincová byla donucena přeběhnout k síti, odkud poslala míček přesně na raketu soupeřky, ta už neměla sebemenší problém s křižným prohozem.

15-40
    První z nich nedokázala využít, poslala velmi slabý úder, který končí ještě před sítí.

0-40
    Přímý bod Martincové z podání. Česká tenistka má k dispozici tři gemboly!

0-30
    Američanka se dlouho úspěšně bránila, nakonec míček poslala do autu.

0-15
    Rogersová nezačíná pátý gem dobře, posílá míček do sítě.

4:0
    Podobná situace, jen na druhé polovině kurtu. Shelby Rogersová získává čtvrtý gem v řadě.

A-40
    Míček z rakety Martincové na returnu letí příliš daleko za základní čáru. Gembol!

40-40
    Česká rodačka se dlouho musela bránit, ale jakmile zavelela k útoku, zahnala svojí soupeřku a nakonec získala fiftýn. Shoda.

40-30
    Martincová je při svém útoku po čáře úspěšná. Američanka má stále k dispozici gembol.

40-15
    Shelby tak dlouho svými údery zaháněla Martincovou, až ve finální fázi nemohla Češka míček doběhnout.

30-15
    Česká rodačka nedokázala vrátit přes síť míček, který dopadl jen těsně před obě čáry do levého rohu kurtu.

15-15
    Chyba Martincové na returnu, míček letí do autu.

0-15
    Americkou tenistku zastavuje páska, do které poslala míček.

3:0

3:0

3:0
    Američanka brejkbol využívá poté, co se české tenistce nepovedlo svůj úder poslat do vymezené části kurtu.

40-30
    Vyhozený míček z kurtu. Brejkbol!

30-30
    Američanka se snažila zaútočit po čáře, proti byla páska.

30-15
    Stopbal z rakety Martincové, tentokrát nedoběhla soupeřka.

30-0
    Shelby použila na Martincovou lob, který byl úspěšný. Česká tenistka nestačila míček doběhnout.

15-0
    Míček z rakety Rogersové zamířil po úderu z returnu do autu.

2:0
    Úplně stejná chyba připravila Terezu o možnost brejku. Američanka tedy potvrzuje ziskem druhého gemu v prvním setu předchozí brejk.

A-40
    Česká tenistka poslala míček na returnu příliš daleko. Gembol!

40-40
    Američanka celou výměnu posílala své údery do pravé části kurtu, finální míček ale poslala na stranu levou. Martincová nedokázala doběhnout. Shoda.

30-40
    První dvojchyba zápasu, které se dopouští Shelby Rogersová. Brejkbol!

30-30
    České zástupkyni na tomto turnaji vyšel úder do rohu kurtu. Američanka se za míčkem pouze ohlédla.

30-15
    Tereza byla na síti méně úspěšná, než její soupeřka.

15-15
    Nyní už to bylo od Američanky mnohem zdařilejší, dokázala si Martincovou prvním servisem připravit a poté jí poslat čopovaný míček na stranu druhou.

0-15
    Martinová poslala na returnu míček po čáře, Rogersová nedosáhla.

1:0

1:0

1:0
    Česká mladá tenistka trefuje míček od základní čáry rámem. Míček následně končí daleko mimo kurt. První brejk je na světě.

40-30
    Američanka trefuje milimetrově přesně postranní čáru. Brejkbol!

30-30
    Výborný první servis Češky a Rogersová chybuje.

30-15
    Slabý úder na příjmu od Martincové.

15-15
    Česká tenistka poslala z hluboké obrany míček za základní čáru.

0-15
    První return z rakety Rogersové míří do sítě.

0:0

Na servisu začne česká tenistka Tereza Martincová.

Ohlášeny 3 minuty do začátku zápasu.

Obě hráčky jsou již na kurtu a probíhá rozcvička před samotným zápasem.

První zápas na kurtu Banque Nationale je u konce. My se tedy za několik minut budeme moci soustředit na zápas Rogersová – Martincová.

První plánovaný zápas se na centrálním dvorci ještě nedohrál, právě probíhá druhý set. Podle oficiálních zpráv by měl být začátek zápasu odložen na 19:15.

Vzájemná bilance – tyto dvě tenistky na okruhu WTA proti sobě nesehráli ještě ani jedno utkání a tak dnešek bude pro obě premiérou. Sázkové kanceláře jasně favorizují nasazenou Američanku.

Tereza Martincová – tato teprve devatenáctiletá česká tenistka je aktuálně na 277. pozici v žebříčku WTA. Tereza ani jednou v kariéře neokusila kvalifikaci, natož hlavní soutěž v Quebecu, tato možnost se jí naskytla až letos, kdy dokráčela úspěšně kvalifikací až do 1. kola hlavní soutěže, ve kterém vyzve 4. nasazenou Američanku Shelby Rogersovou. Svůj poslední zápas odehrála Martincová na okruhu ITF v Miami, kde dokráčela až do samotného finále, ve kterém ale bohužel prohrála s první nasazenou Andreeou Mituovou z Rumunka 2:6 a 4:6.

Nejvyšší umístění v žebříčku WTA: 263. (21. června 2014)

Shelby Rogersová – je 21-letá americká tenistka, která se aktuálně pohybuje na 79. pozici v žebříčku WTA. V hlavní části soutěže v Quebecu tato Američanka ještě ani jednou v kariéře nestartovala, ale v roce 2012 sehrála kvalifikaci, kde byla vyřazena ve 2. kole. Jejím posledním vystoupením bylo druhé kolo na grandslamu US Open, ve kterém podlehla Italce Flavii Pennettaové 4:6 a 3:6.

Nejvyšší umístění v žebříčku WTA: 79. (8. září 2014)

Přeji příjemné odpoledne všem tenisovým nadšencům. Dnes je na programu 1. kolo turnaje kategorie WTA v Quebecu, ve kterém se mimo jiné utká Shelby Rogersová proti české tenistce Tereze Martincové. Zápasu se odehraje na centrálním kurtu jako druhý v pořadí. Předpokládaný čas začátku zápasu je naplánován na 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.