Liverpool – Southampton 2:1 (kon.) | Newcastle – Manchester City 0:2 (kon.)
Liverpool FC
2:1 (1:0)
Southampton FC
Nedeľa 17.08.2014, 14:30 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League

Želám pekný zvyšok víkendu. Dnes sa odohrá ešte jeden zápas Anglickej Premier League, je to stretnutie medzi Newcastle – Manchester City s výkopom o 17:00. Aj z neho nájdete na našej stránke online prenos. (16:26:33)

V druhom polčase sme napokon videli poriadnu drámu a dva góly! Hosťom sa od úvodnej aktivity podarilo vyrovnať v 56.minúte Clyneom, ale v 79.minúte Sturridge zariadil pre domácich na úvod nového ročníka 3 body. Sledovali sme zaujímavé, aktívne a vyrovnané stretnutie so šťastím koncom pre domácich.

90+4

90+4
    Pri lopte sú domáci a snažia sa hrať do rohu ihriska a podržať tak loptu a nazbierať cenné sekundy. Zrejme im už 3 body neuniknú.

90+3
    Aktivita zo strany hostí moc neprichádza, viac sledujeme ostrejších zákrokov, hlavný rozhodca necháva v hre pokračovať a nepíska to.

90+2
    Škrteľ si teraz poradil s Pellém, aj keď to vyzeralo ako nedovolený zákrok, Clattenburg nepíska.

90
    Nadstavujú sa ešte 4 minúty! Hostia už útočia vo veľkom, nič iné im ani neostáva.

90
    Domáci Sterling sa odhodlal ku sólu, ktoré ťahal skoro od vlastnej brány, v strede poľa však spadol a o lopty prišiel.

89
    Pri lopte sú teraz domáci, ale nikam sa neponáhľajú. Loptu držia na svojej polovičke.

88
    Brvno domácej brány sa teraz zatriaslo! V 16-tke domáceho tímu sa do lopty oprel Schneiderlin, ale lopta len opečiatkovala brvno! Hsotia tak mohli v samom závere vyrovnať, čo by domácich položilo poriadne na kolená.

87
    Po nedovolenom zákroku mali hostia priamy kop, po ktorom sa ku lopte dostal Long, cez Škrteľa sa mu však loptu odcentrovať do 16-tky nepodarilo.

86
    Až teraz sa hostia dostali ku lopte a aj ohrozili domácu bránu. Ward-Prowse sa dostal ku strele spoza 16-tky, lopta končí v moci domáceho brankára. Ten sa s odkopom nikam neponáhľa a zbiera cenné sekundy.

85
    Pri lopte sú teraz domáci, nikam sa pochopiteľne neponáhľajú. Hosťom sa čas na vyrovnanie už rýchlo stráca.

84
    Tak, teraz sa domácim podarilo dostať sa do útočnej akcie, center Allen z ľavej strany končí len pri stopérovi hostí. O loptu tak prišli a rýchlo sa musia vrátiť späť sa brániť útoku hostí.

83
    Hostia sú teraz síce aktívnejší, ale domáci sa nesústredili len na bránenie. Po zisku lopty sa snažia ju čo najdlhšie podržať a následne založiť útočnú akciu. Hostia ich vysoko napádajú a celé im to tak komplikujú.

82
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Davis, prichádza Isgrove.

81
    Long hľadal dlhým centrom z pravej strany svojich spoluhráčov, domáca obrana odvrátila loptu do autu.

80
    Tak, čaká nás určite zaujímavý záver zápasu! Hostia sa snažia o rýchlu odpoveď, domáci odkopávajú lopty preč. Sterling si tak ku gólu pripisuje aj asistenciu a výrazným podielom prispieva na cestu Liverpoolu za víťazstvom v prvom zápase tohto ročníka Premier League.