Třinec – Dinamo Minsk 2:3 (1:3 po s.n.) | Košice – HC Slovan 1:3 (kon.) | Hradec Králové – Chabarovsk 2:3 (2:3 po s.n.)
Litvínov – Most 5:0 (kon.) | Motor ČB – Sparta Praha 4:7 (kon.) | Třebíč – Kometa Brno 2:1 (kon.)
Šumperk – Volžsk 4:5 (po pr.) | Hr. Králové – Trutnov 3:4 (0:1 po s.n.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:5 (2:2, 1:1, 1:1 - 0:1)
Ariada-Akpars Volžsk
cz Streda 06.08.2014, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Prípravný zápas

Dnes je to ze Zimního stadionu v Šumperku vše. Já se s Vámi loučím. Nashledanou. (20:35:03)

Domácí tedy uhráli solidní výsledek s ruským soupeřem, který je na ledě již tři týdny. Volžsk hrál velice dobře a remíza po základní hrací době je zasloužená. Rozhodující branku v prodloužení vštřelil Denis Kamajev, který hrál i v KHL za tým CSKA Moskva.

Po skončení zápasu následovaly tři samostatné nájezdy, které skončily výsledkem 2:1 (Velecký, Beneš – Jefgrafov).

63:41
    Volžsk právě vstřelil branku!
    DENIS KAMAJEV ujel po pravém křídle a krásnou střelou do růžku prostřelil brankáře Zelenku. Asistence: Sergej Čisťjakov.

63:19
    Nyní otestoval beton brankáře hostů Michal Velecký.

62:09
    Ofsajd Šumperka.

61:39
    Hraje se nahoru a dolu, ale bez střel na branku.

60:26
    hraje se tedy nyní prodloužení 4 na 4. U puku jsou hráči Volžsku.

60:01

60:00
    Konec třetí třetiny.

59:50
    Nyní už ale mají kotouč v moci hostující hráči.

59:26
    Šumperk stále bojuje. A je aktivnější než soupeř.

57:57
    Nyní se strhla mela před brankou Petrova. Sudí však stačili všechno rozdělit.

57:00
    Domácí zatím hrají aktivněji, hosté se je snaží obrat o puk.

56:20
    Kotouč v rohu kluzišti Volžsku.

54:47
    Jan Berger nyní krásně prokličkoval mezi hráči Volžsku. Střela už ale tak luxusní nebyla, protože trefil prvního hráče před sebou.

54:00

53:26

52:29
    Nádherný gól v podání ALEXEJE KOŽEVNIKOVA, který poslal přesnou střelu do tyčky, od které se kotouč odrazil do sítě. Asistence: Alexandr Islamov, Vladimir Šepelev.

52:07
    Bančerev vypálil od modré dělovku, která se odrazila od Zelenkové přilby do ochranné sítě.

52:00
    Kamil Vávra dostává dvě minuty za podražení. Přesilová hra domácím moc dlopuho nevydržela.

51:26
    Dvě minuty za hákování dostal Tomas Žuravlev. Další přesilovka pro Šumperk.

50:06
    Ariada-Akpars poslalo puk na icing.

49:00
    Draci právě vstřelili branku!
    MICHAL VELECKÝ vystřelil Drakům dnes čtvrtý gól. A musíme uznat, že byl parádní. Velecký si najel na levou stranu, kde vystřelil a od tyčky se kotouč odrazil přesně za záda Petrova. Asistence: Daniel Vachutka.

48:41
    Martin Novotný po dlouhé době otestoval gólmana Petrova.

48:41
    Branka je vychýlena ze svého postavení. Hra je přerušena.

46:09

45:56
    Miroslav Žáček dostává dvě minuty za vysokou hůl.

45:30
    Dlouho se hrálo nahoru a dolu bez střel na bránu. Nakonec nyní přerušují čároví hru pro ofsajd.

44:09
    Zakízané uvolnění týmu, který hraje ve žlutých dresech. Tím jsou domácí Draci.

43:44

43:44

43:27
    Draci kombinují stále v pásmu Volžsku.

42:41
    Berger trefil Petrova. Vhazovat se bude po jeho pravici.

41:44
    Vladimir Šepelev dostává dvě minuty za hákování. Hlavní rozhodčí na něj musel zvýšit hlas, aby mu jasně řekl, že hádat se s ním je zbytečné.

41:17
    Bruncova střela otestovala lapačku hostujícího brankáře.

40:53
    Dvakrát za sebou po bully to zkoušeli hráči Volžsku. Daniel Zelenka připraven.

40:37
    Zelenka si připsal první zákrok v této třetině.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:49.

Máme za sebou druhou dvacetiminutovku, která rozhodně přátelsky nevypadala. Divácí mohli vidět výměnu názorů pomocí rukavic. Do vedení se v této třetině dostali Draci. Konkrétně gól vstřelil Kamil Vávra, který v Šumperku bojuje o smlouvu. Hosté ale dokázali necelé tři minuty před koncem vyrovnat. Branka padla z hole Vladimira Šepeleva. Další třetina rozhodne, který z týmu vyhraje.

40:00

39:40
    Třetina se dohrává za brankou hokejistů ruského celku.

38:39
    Draci v ofsajdu.

38:31
    Nyní mohli zahrozit domácí, kteří se krásnou souhrou dostali až před gólmana Petrova! Pro hosty bylo veliké štěstí, že branka vypadla ze svého postavení.

37:13
    Teď si brankář Zelenka vybral slabší chvíli. Puk mu propadl pod lapačkou a hosté srovnávají skóre na 3:3! Střelu na brankáře domácích vyslal VLADIMIR ŠEPELEV. Asistence: Alexej Koževnikov.

36:54
    Šumperští hráči hrají v plném počtu.

35:53
    Jan Berger chtěl střelu mezi betony, ale gólman Oleg Petrov byl připraven.

35:53
    Bylo nařízeno trestné střílení. Jan Berger byl zahákován Sergejem Bologejšou!

34:54
    Miroslav Žáček dostává dvě minuty za hákování.

34:40
    A bude se vylučovat. Tentokrát budou potrestáni domácí hráči.

33:31
    Ten hráč, který dostal ranku byl KAMIL VÁVRA, který nyní technickou střelou k tyči prostřelil Petrova. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Asistence: Dnaiel Vachutka.

32:51
    Rusové už ale ukazují tvrdou hru. Nyní do branky spadnul jeden ze šumperských hráčů a hostující hráč mu dal ještě jednu lehčí ranku do nosu. Sudí Kubičík jen napomenul ruského hráče.

32:45
    Hostům se přesilovka vůbec nedaří.

31:10
    Vladimír Cink dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

31:10
    Zelenka na druhé straně si připisuje také zákrok.

30:24
    Petrov dokázal vychytat Lukáše Žalčíka v samostatném úniku!

30:20
    Vladislav Koutský si nyní připsal svůj poslední zákrok. Do branky se postaví Daniel Zelenka. Na druhé straně to stejné. Andreje Litvinova střídá Oleg Petrov.

28:23
    Sergej Čisťakov 2+2 minuty, Stanislav Zabornikov 2+2 minuty a za domácí celek Petr Gewise 2+2 minuty a Petr Beneš 2+2 minuty. Všichni jsou vyloučení za hrubost.

28:23
    Nejprve byl tvrdě naražen na mantinel jeden ze šumperských hráčů, což se snažil hned mstít Petr Beneš. Do něj se pustili ale hned dva hráči Volžsku. Beneš se ale statečně držel nakonec však udržel nohy na ledě a nespadnul. Všechny hráče pak museli oddělit čároví sudí.

28:23
    A strhla se nám tady velká rvačka a trochu nefér z ruského podání....

27:43

27:16
    Žalčíkovu střelu chytl krásně do lapačky Andrej Litvinov.

26:36
    Vladislav Koutský vychytal únik 2 na 1 fantastickým zákrokem! Draci by měli ale zpytvoat svědomí, jak se tohle mohlo Volžsku povést v oslabení...

25:43
    Alexandr Gutov dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

24:54
    Domácí nyní byli velice aktivní, hosté ovšem přesilovku ubránili.

24:03
    Petr Beneš od modré těsně minul branku hostů!

23:11
    Volžsk hned vyhodil puk. A při přechodu Draků do útočného pásma jím byl odpískán ofsajd.

22:54
    Dvě minuty za napadení dostává Alexandr Islamov.

22:45
    Draci jsou nyní v pásmu hostů. Těm se nedaří vyhodit puk.

21:55
    Zakázané uvolnění Volžsku.

21:29
    Zatím se hraje opatrný hokej. Ani jedna strana se nedostává do tlaku.

20:17
    Hosté jsou vykázání z pásma, protože některý z ruských hráčů projel brankovištěm.

20:01

Máme za sebou první třetinu dnešního utkání, která skočnila výsledkem 2:2. Hosté jsou rychlejší než domácí celek. Ovšem to je také zapřičiněno tím, že hosté jsou na ledě tři týdny. Draci se ovšem zvedli a stav 0:2 změnili na 2:2. Uvidíme, jak dopadne další dvacetiminutovka. Již nyní můžeme prozradit, že v půlce zápasu se do branky podívá Daniel Zelenka, který nyní kryje záda Vladislavu Koutskému.

20:00

19:49
    Tomáš Brunec si najel do výborné pozice, vyslal tvrdou střelu a tu dokázal tečovat ALEŠ STANĚK, který tak zmátl brankáře Litvinova. Asistence: Tomáš Brunec, Aleš Holík.

19:23
    Plášek zpoza branky přihrál na Marka Haase. Domácí forvard trefil dobře postaveného brankáře Volžsku.

19:18
    Hosté ve čtyřech.

19:01
    A hladina adrenalinu se zvedá. Dvě minuty za hrubost dostávají Kamil Vávra a Sergej Bogolejša. Bude hrát stále 5 na 3.

18:48
    Sedlákova střela od modré těsně minula klec Litvinova.

18:38
    Rusové výborně drží puky u mantinelech. Nyní musel kvůli tomu sudí Kubičík přerušit hru.

18:25
    Od modré to zkoušel Tomáš Sedlák, ale trefil přesně připraveného brankáře Volžsku.

18:15
    A bude tu přesilovka 5 na3! Dvě minuty za podražení dostane Alexej Koževnikov..

17:18
    Nyní přesilovka pro domácí celek! Hosté hráli v šesti a jdou za to na dvě minuty. Trest si odpyká Dimitirj Orlov.

17:13

16:48
    Ruský celek nemůže dostat domácí celek pod tlak.

15:37
    Karel Plášek dokázal v souboji s dvěma hráči Volžsku uspět a vyhodit puk až ke kleci hostujícího mužstva.

15:13
    Šumperk si ale reputaci nyní zkazil, protože na dvě minuty usedá na trestnou lavici Michal Velecký. Verdikt zní – držení.

13:37
    Výtečná souhra šumperského kádru! Draci se dokázali prokličkovat až před bránu Litvinova. Tam vystřelil na gólmana hostů Lukáš Žalčík, brankář Litvinov vyrazil v sedě kotouč přímo na hůl VLADIMÍRA CINKA, pro kterého nebyl problém kotouč do sítě zasunout. Asistence: Lukáš Žalčík.

12:28
    Mironigin trefil Koutského do masky. Puk se následně odrazil za klec a hra pokračuje.

11:45
    Zabornikov od modré vypálil tvrdou střelu, se kterou si Koutský poradil.

11:16
    Teď zasáhl výborně Jakub Slavík, kterého trefila tvrdá střela přímo do chráničů na nohách.

10:28
    Kotouč z rohu kluziště poslal Lehečka na Bergera, který vystřelil hodně mimo.

08:56
    Aleš Holík svojí pověstnou dělovkou dal gólmanovi Volžsku, co proto. Brankář Litvinov měl velké potíže.

08:46
    Tomáš Mrkvička se objevil ve velké šanci! Stál sám před Litvinovem! Ten si však výborně vyjel z branky, zostřil úhel a chytl puk mezi betony.

07:56
    Hosté v plném počtu. přesilovka se Drakům nepovedla.

07:10
    Šumperk se nemůže dostat do souvislého tlaku a Volžsk neustále vyhazuje kotouče.

06:25
    Hosté vyhazují až k bráně Koutského.

05:56
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Alexej Ryžyč.

05:25
    Martin Novotný nyní vystřelil kotouč na Litvinova. Před ním se snažil ještě tečovat Brunec. Brankář ruského týmu byl pozorný.

04:54
    Nyní si přisal Koutský dva těžké zákroky.

03:46
    No a je to 0:2! Rusové jsou na ledě již tři týdny a jde to poznat. Jejich souhra byla naprosto parádní Roman Mironigin našel před brankou dobře postaveného KONSTANTINA FASTA, který přesnou střelou k tyči zvýšil náskok. Asistence: Roman Mironigin, Alexandr Jefgrafov.

03:27
    Dvě minuty za hákování dostává Ondřej Starý. První přesilovka ruského mančaftu.

03:20
    Jefgrafovu střelu Koutský vyrazil do rohu kluziště.

02:56
    Brankář Litvinov nyní musel zasahovat hodně daleko od své klece.

02:41

02:13
    Byli jsme svědky prvního hybridního zakázaného uvolnění. Někteří fanoušci na zimním stadioně nepochopili podstatu tohoto icingu, a proto se z hlediště ozývali nepěkná slova.

01:56
    Následně to zpoza branky zkoušel navrátilec Michal Velecký.

01:37
    Petr Gewise nahodil kotouč a před brankou se snažil dorážet Vladimír Dostálek. Brankář Litvinov si však pohlídal výhled a chytl puk do své lapačky.

01:23
    Jakub Lehečka nyní otestoval beton hostujícího gólmana.

01:08
    Tečovaná střela jednoho z domácích hráčů končí v ochranné síti.

00:58
    Hosté vyhazují puk až k brance domácího týmu.

00:41
    Následně je vyloučený hráč Volžsku Andrej Korkin za hákování.

00:21
    A to byla velice studená sprcha pro domácí tým. ALEXANDR GUTOV obkroužil bránu a dostal kotouč za přesouvajícího se Koutského. Bez asistence.

00:02
    První bully zápasu vyhrál Šumperk.

00:01

Hokejisté Dralů a Volžsku jsou již na ledě. A v Šumperku známý rozhodčí Zbyněk Kubičík může vhodit bully.

Před zimním stadionem je poměrně velká fronta. Fanoušci stále na zimní stadion chodí.
    Předzápasová taktická porada domácích

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Mrkvička, Holík, Starý, Novotný, Slavík, Sedlák, Beneš, Gewiese, Drtil T., Žáček – Haas, Žalčík, Cink – Staněk, Plášek, Brunec – Vachutka, Velecký (c), Vávra – Dostálek, Berger, Lehečka.

Ariada-Akpars Volžsk: Litvinov (Petrov) – Fast, Bogolejša, Mironigin, Hutov, Čisťjakov, Vasilijev, Horban, Kamajev, Korkin, Jevgrafov, Bančerev, Koževnikov, Šepelev, Orlov, Islamov (c), Zabornikov, Ryžyč, Začypejko, Mitrochin, Ložkin, Kočkarev, Žuravlev..

Šumperk nastupuje poměrně brzy do přípravných zápasů, neboť ještě v pondělí tento celek absolvoval první trénink. Trenér Radek Kučera má k dispozici tři brankáře – Vladislav Koutský, Vratislav Vajner a Daniel Zelenka. Zatím můžeme pouze hádat, který z brankářů bude chytat první mač. Sestavu Vám ovšem přineseme zhruba 20 minut před zápasem. Tento premierový onlajn bude pro Vás komentovat Dominik Mihailescu.

Volžsk, který nemá poprvé přípravu v České republice, se netají tím, že je farmou týmu z KHL – AK Bars Kazaň. Samotný klub hraje druhou nejvyšší soutěž v Rusku. Největším úspěchem tohoto celku je semifinále, kam se dostal tento klub před dvěma lety. Klubové barvy tohoto týmu jsou červená a modrá.

Přeji krásný letní den ze Zimního stadionu v Šumperku. Dnes se domácí Draci utkají v prvním zápase sezóny s ruským celkem Ariada-Akpars Volžsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dominik Mihailescu

Góly a asistencie: 14. Cink (Žalčík), 20. Staněk (Brunec, Holík), 34. Vávra (Vachutka), 49. Velecký (Vachutka) – 1. Gutov, 4. Fast (Mironigin, Jefgrafov), 38. Šepelev (Koževnikov), 53. Koževnikov (Islamov, Šepelev), 64. Kamajev (Čisťjakov)

DRACI PARS ŠUMPERK: Koutský (31. Zelenka) – Mrkvička, Holík, Starý, Novotný, Slavík, Sedlák, Beneš, Gewiese, Drtil T., Žáček – Haas, Žalčík, Cink – Staněk, Plášek, Brunec – Vachutka, Velecký (c), Vávra – Dostálek, Berger, Lehečka.
    Ariada-Akpars Volžsk: Litvinov (31. Petrov) – Fast, Bogolejša, Mironigin, Hutov, Čisťjakov, Vasilijev, Horban, Kamajev, Korkin, Jevgrafov, Bančerev, Koževnikov, Šepelev, Orlov, Islamov (c), Zabornikov, Ryžyč, Začypejko, Mitrochin, Ložkin, Kočkarev, Žuravlev.

Rozhodca: Kubičík – Adamec, Štěpán