Nemecko – Alžírsko 2:1 (po pr.) | Argentína – Švajčiarsko 1:0 (po pr.) | Belgicko – USA 2:1 (po pr.)

Prihrávky: 436 – 549 (00:40:37)

Dnešný duel sa po 120 minútach končí. Obrovská a priam infarktová dráma medzi Belgickom a USA sa skončila pozitívnejšie pre domáci celok, ktorý zvíťazil zaslúžene 2:1 a postupuje do vytúženého štvrťfinále, kde sa stretne s reprezentáciou Argentíny. Góly padali v 93. minúte, kde ho strelil De Bruyne, v 105. minúte zvýšil na 2:0 Lukaku. Šokujúco ešte Green v 107. minúte znížil na 2:1 a od tej chvíle a hlavne počas toho, ako nemali hráči silu ani na jednej strane sme videli neuveriteľnú drámu s množstvom šancí. Kto vydržal sledovať tento duel do konca, tak nemôže ľutovať. Bol to krásny a napínavý zápas s množstvom šancí na gól kde si každý musel prísť na svoje.

Ja vám ďakujem za pozornosť. Ďakujem, že ste so mnou vydržali až do konca. Prajem vám dobrú a pekné sny. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

120+1
    V pekelnom tempe hry sa nám nezadržateľne blíži záver stretnutia. Útočí USA, no dlhý nákop zastavil Fellaini, ktorý vysoko vyskočil a loptu poslal do štvrťfinále!

120+1
    V druhom nadstavení sa nadstavuje 1 minúta.

120
    "Červení Diabli" už loptu získali a momentálne ťahá čas Mirallas, ktorý drží loptu pri rohovej zástavke.

119
    Fellaini chcel získať loptu od Beasleyho, no dopustil sa len ďalšieho faulu. USA tak môže tlačiť aj naďalej.

118
    Na chvíľu sa Belgicko uvoľnilo, no tomu je už koniec. Útočí Amerika po ľavej strane ihriska.

117
    Amerika poriadne tlačí! Jeden útok sa jej nevydaril, no lopta zostala na jej kopačkách. Prihrávka bola poslaná na kopačky Jonesa, ktorý vypálil, no strieľa nad bránu.

116
    Po faule v strednej časti ihriska sa nám hra prerušila a určite možnosť si aspoň trochu oddýchnuť potešila hráčov na oboch stranách.

115
    USA prehráva, no je na nohách. Útočí, hryzie a v maximálnom vypätí síl sa snaží dnešný duel vyrovnať.

114
    Obrovský pokus na gól opäť nevyužitý, no teraz na strane hostí. Priamy kop zahral Breadley prekvapujúco nakrátko na Wondolovskeho. On z prvej prihral na Dempseyho, ktorý sa dostal zoči voči pred brankárom Couroisom. Gól nepadol!

113
    Amerika získala priamy kop z diaľky asi 30 metrov.

112
    Blíži sa nám pomaly koniec aj nadstavenia a aj v 112. minúte sa hrá v neskutočnom nasadaní. Vidieť, že pre oba tímy dnešný duel znamená naozaj veľa.

111
    Lukaku mohol definitívne dnes rozhodnúť. Bol vysunutý na ľavej strany a podarilo sa mu aj strieľať z veľmi dobrej pozície. Howard pokus Juliana kryje.

110
    Belgicko je snáď v nejakom kŕči. USA v tejto časti hry začala poriadne hrýzť. Snaží sa preniknúť po všetkých možných stranách a uvidíme, či sa Belgicko dokáže ubrániť.

Jones ve velké šanci

109
    USA bola neskutočne blízko od vyrovnania na 2:2. Yedlin centroval z ľavej strany do šestnástky, kde Dempsey posunul v súboji loptu na Jonesa, ktorý asi z 5 metrov stieľa trestuhodne vedľa.