Slovensko U18 – Kanada U18 5:1 (kon.) | USA U18 – Česko U18 1:5 (kon.) | Veľká Británia U18 – Slovensko U18 3:9 (kon.)
Slovensko U18
5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Kanada U18
Štvrtok 26.06.2014, 12:00 • Zimný štadión V.Dzurillu • Majstrovstvá sveta U18

Najlepším hráčom Kanady sa stal Logan Schatz, za Slovensko je ním gólman Filip Surák. (13:42:20)

Zaslúžené víťazstvo slovenskej "osemnástky", ktorá tak zostáva bez straty bodu aj po tomto stretnutí.

45:00

44:50
    Gondos ešte zahodil veľkú šancu na kozmetickú úpravu výsledku!

44:20
    40 sekúnd do konca stretnutia.

43:57
    Domáci v plnom počte.

43:35
    Kanaďania teraz hrajú presilovku, no chýbajú im sily a naši sa nikam neponáhľajú.

43:00
    Dve minúty do konca stretnutia.

42:18
    Samostatný únik Curtisa Nelsona zakončený veľmi zle, alebo skôr vôbec!

41:57
    Dve minúty za nešportové správanie pre Bušovského.

42:08
    Kanada definitívne rezignovala. Do konca stretnutie zostávajú necelé 3 minúty.

41:39
    Slovensko dáva gól! Chlapcom stačilo 13 sekúnd, aby využili početnú prevahu o dvoch hráčov. Do streleckej listiny sa dnes po druhý raz zapísal KRISTIÁN POSPÍŠIL. Asistencie: Ján Čavajda, Samuel Šimko. A pokračujeme v presilovej hre.

41:26
    18-sekundová presilovka o dvoch hráčov teraz čaká slovenskú reprezentáciu. Na tresnú lavicu už odišiel známi "návštevník lavice hanby" Zipp-seknutie.

39:44
    McHolm zasiahol proti Jakubovi Súkeľovi, avšak Jakub bol faulovaný. Za napadnutie už odišiel na trestnp lavicu Kanaďan so slovenským priezviskom Keagan Fedorko.

39:20
    Začala sa skrátená početná výhoda hostí.

38:31
    Marián Matuška inkasuje menší trest za držanie a slovenská presilovka tým pádom končí.

38:24
    Schratz sa dostal do brejku, predviedol dobrú poťahovačku cez Cibíka, no neskóroval, keďže skvelý Surák bol proti.

37:33
    Matuškov príklep vyráža McHolm atypicky lapačkou.

37:20
    Kanaďania to už nezvládajú. Logan Saunders sa nechal vylúčiť za seknutie a tým totálne minimalizoval kanadské šance na akýkoľvek úspech v tomto zápase.

36:32
    Slovensko dáva gól! I keď do konca stretnutia zostáva niečo vyše 8 minút, dovolím si tvrdiť, že je rozhodnuté. Štvrtý gól Slovenska vsietil CHRISTIÁN BEDNARČÍK, ktorému asistoval Marco Halama.

36:24
    Sympatický pokus Jakuba Súkeľa o "Granludovku" spoza McHolmovej brány. Jakubovi to síce nevyšlo, no i tak zavaril McHolmovi, ktorý mal problémy.

35:41
    Javorové listy sa dopustili icingu.

34:54
    Bednarčík bojoval ako lev teraz o loptičku v útočnom pásme a aj keď ju na dlho nezískal, narobil starosti Kanaďanom. Bojovnosť, ako sa patrí.

33:34
    Jakub Súkeľ cez brániaceho Kanaďana nevystrelil.

33:00
    Slovensko sa ubránilo, i keď ich súper v tejto presilovke nebol nejako extra nebezpečný.

31:55
    Pospíšil triafa z pravého kruhu v oslabení len do hokejky kapitána hostí Zippa.

31:00
    Vylúčenie na strane Slovenska, Jakub Súkeľ- držanie.

30:01

Pred stretnutím by sme stav 3:1 po dvoch tretinách zrejme všetci brali všetkými desiatimi. Slovenský tím môže byť spokojný s doterajším stavom, ale aj s výkonom.

30:00

29:32
    Slováci sú síce v útočnom pásme, no k streľba zatiaľ nedochádza.

28:41
    Jaydn Alexander inkasuje dve minúty za podrazenie. Presilovka pre Slovensko.

28:41
    Do konca druhej tretiny zostáva niečo vyše jednej minúty. Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Stav 3:1 je pre Slovensko priateľný.

26:45
    Hostia v plnom počte.

26:38
    Zákrok McHolma ihneď po vhadzovaní. A ďalšie buly v pásme Kanady.

26:35
    Pospíšilovu strelu od modrej vyrazil pravým betónom kanadský gólman na ochrannú sieť.

25:25
    Pred malou chvíľou začala skrátená slovenská presilovka. Slovenskí hráči sú už nasťahovaní v pásme súpera.

25:02

24:45
    Koniec kanadskej početnej výhody. Na trestnú lavicu odišiel strelec jediného kanadského gólu Laframboise- seknutie.

24:16
    Slováci vo štvorici.

23:37
    Pospíšil opäť robil problémy Kanaďanom a to v oslabení o dvoch mužov! Najprv zachytil prihrávku Kanaďanov, obhodil si jediného brániaceho hráča Kanady, v samostatnom úniku ešte videl dobre nabiehajúceho spoluhráča pred bránou, no ten nespracoval ideálne prihrávku Pospíšila a tak sa našim nepodarilo skórovať.

23:02
    Kanada bude mať k dispozícii presilovku o dvoch hráčov v trvaní 73 sekúnd. Na trestnú lavicu putuje Matúš Súkeľ za seknutie.

22:16
    Cibík si pridržal spoluhráča, rozhodca si to všimol a udelil mu menší trest.

21:52
    McHolmova lapačka teraz zaúradovala. Buly v obrannom pásme javorových listov.

20:43
    Bednarčík sa ihneď po naskočení z tresnej lavice zapojil do útočenia, avšak za cenu ofsajdu.

20:08
    Až teraz sa našim podarilo oslobodiť.

19:55
    Kanada teraz poriadne zatlačila Slovákov v ich obrannej tretine.

19:33
    Delovka Logana Saundersa bola poriadne razantná, no aj nepresná.

18:39
    Bednarčík dostáva dve minúty za seknutie.

18:16
    Schatz mal čas, priestor a odkrytú bránu pred sebou, no nepochopiteľne namieril iba do žrde!

17:36
    Pripomíname, že Slovensko v kategórii U18 na MS obhajuje zlato.

17:14
    Skvelý slovenský vstup do druhého dejstva. Chlapci majú zase o čosi bližšie k ďalšiemu víťazstvu na turnaji.

16:44
    Slovensko dáva gól! PATRIK KRATOCHVÍLA a jeho úspešná dorážka, ktorá posiela slovenský tím do vedenia o dva góly! Asistencie: Marko Hrnčirík a Christián Bednarčík.

16:30
    Zwickova strela od modrej nesmerovala do priestoru kanadskej brány.

15:11

15:01

Táto prestávka slovenským reprezentantom do 18 rokov padne viac než vhod. So stavom po 15-tich však môžeme byť spokojní.

15:00

14:19
    Fantasticky zakročil Surák! To by bolo veľmi zlé, keby Kanada vyrovnala takto v závere.

13:40
    Zwick zostáva na trestnej lavici, keďže sme inkasovali počas signalizovaného trestu.

13:40
    Kanada dáva gól! Na centimeter presná delovka hráča menom JOSH LAFRAMBOISE z ľavého kruhu znamená zníženie. Surák bol teraz skutočne bezmocný, dostal do vedľa hlavy a ponad rameno, kde sa chytá len veľmi ťažko.

13:29
    Surák prikryl puk. Kanada zostáva v našom pásme.

13:11
    Kanada bude hrať presilovku po tom, čo sa faulu v našej obrannej tretine dopustil kapitán Zwick- hákovanie.

12:26
    Slovensko dáva gól! Využitá slovenská presilová hra. Pán kanonier s veľkým "P" KRISTIÁN POSPÍŠIL napriahol spoza modrej čiary, takmer až od červenej a prekonal McHolma dnes po druhý raz. Asistoval mu Jakub Kyčák.

12:19
    Halama to nahadzoval pred bránu, tam to však nik netečoval.

11:50
    Pospíšil pálil spoza modrej celkom nebezpečne. McHolm pozorný.

11:28
    Kanaďania sa opäť dopúšťajú faulu! Po druhý raz dnes na tresnú lavicu putuje Zipp-menší trest, seknutie.

11:00
    Pekná presilovková kombinácia Slovenska na ktorej konci bola Matúšova Súkeľova delovka od modrej a McHolmova vyrážačka.

10:30
    Naši dobiedzali, dobiedzali, až sa pričinili o posunitie brány Kanady.

09:45
    Kanada je z najhoršieho vonku. Už hrajú vo štvorici.

09:36
    Bednarčík páli z pravého kruhu len tesne vedľa!

09:09
    Ďalšie vylúčenie na strane Kanady! Dve minúty dostáva Michael Zipp za podrazenie! 35 sekúnd budú hrať naši 5 na 3.

07:45
    Jachetta inkasoval menší trest za podrazenie a naši si tak zahrajú presiloku.

07:00
    Slovensko dáva gól! Halama ustál súboj s dvojicou kanadských hráčov a následne našiel nabiehajúceho spoluhráča menom KRISTIÁN POSPÍŠIL a ten otvoril skóre stretnutia! Pospíšilovi to na týchto MS skutočne sype. Asistencie: Marco Halama a Ján Čavajda.

05:19
    Do samostatného nájazdu sa dostal Samuel Šimko, no zoči-voči McHolmovi neuspel!

05:07
    Kanaďanov time-out možno že troška nabudil. Sú v našom obrannom pásme.

04:21
    Kanadská lavička si berie oddychový čas už v úvode stretnutia.

03:39
    McHolm zasahuje proti Zwickovej strele od modrej!

02:57
    Kanadské ofenzívne snaženie prerušil hvizd rozhodcu- ofsajd.

01:50
    Neskutočný ekvilibristický zákrok Suráka sa podpísal pod to, že sa stav nemení! Bol to zrejme Wightman, ktorý zakončoval už do polookrytej brány, no Surák sa doslova hodil a zabránil kanadskému gólu!

01:11
    Halama váhal so strelou aj s prihrávkou a tak sa sám vytlačil do rohu ihriska. Je však pravda, že to bolo v predbránkovom priestore prehustené.

00:17
    Zwickov pokus zo stredového kruhu bol zblokovaný na ochrannú sieť.

00:01

Obe reprezentácie zatiaľ prechádajú turnajom ako nôž maslom. Dúfajme, že po tomto stretnutí to budeme môcť tvrdiť len o tíme Slovenska U18.

Slovensko U18: Surák (Plutinský)- Cíbik, Čavajda, Godalla, Hrnčirík, Šotek, Švantner, Meier, Zwick- Šimko, Tóth, Olejník, Pospíšil, Súkeľ, Zadžora, Súkeľ, Bednarčík, Bušovský, Halama, Chmeľ, Kratochvíla, Matuška

Kanada U18: McHolm (Slavin)- Alexander, Fedorko, Fisher, Jachetta, McKinlay, Saunders, Williston, Zipp- Navrot, Nelson, Schatz, Weloy, Wightman, Witt, Gondos, Kastes, Erbs, Evan, Dudar, Lafraboise.

Slovenskú "osemnástku" čaká náročné stretnutie s rovesníkmi z Kanady. Budeme našim chlapcom držať palce v tomto mimoriadne ťažkom zápase.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Marek Hudák

Góly a asistencie: 7. Pospíšil (Halama, Čavajda), 13. Pospíšil (Kyčák), 17. Kratochvíla (Hrnčirík, Bednarčík), 37. Bednarčík (Halama), 42. Pospíšil (Čavajda, Šimko) – 14. Laframboise