Nigéria – Bosna 1:0 (kon.) | Belgicko – Rusko 1:0 (kon.) | J. Kórea – Alžírsko 2:4 (kon.)
Južná Kórea
2:4 (0:3)
Alžírsko
Nedeľa 22.06.2014, 21:00 • Estadio Beira-Rio, Porto Alegre • Majstrovstvá sveta

Do druhého polčasu nastupovala Kórea s trojgólovým mankom, ale aj s odhodlaním zabojovať o lepší výsledok, čo im aj vychádzalo a v 50. minúte znížil na 1:3 Son Heung-Min. V 62. minúte však prišla gólová odpoveď Alžírska zásluhou Brahimiho. Po desiatich minútach upravil skóre stretnutia Koo, lenže napriek snahe sa už ázijskému tímu nepodarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. Zápas sa tak končí víťazstvom Alžírska v pomere 4:2. V každom prípade sme sledovali zaujímavý zápas, v ktorom padlo šesť gólov.

4. Južná Kórea 1 bod (3-5)

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších prenosoch z Majstrovstiev sveta, a aj z iných športových podujatí! (23:08:27)

90+4

90+4
    Alžírsko získava loptu. Asi sa nebude veľmi ponáhľať smerom dopredu.

90+3
    Po nebezpečnej lopte do alžírskej šestnástky zostáva na trávniku ležať Son Heung-Min. Jeho pád bol však nezavinený.

90+2
    Kórea získala rohový kop, ale Ki Sung-Youngov center chytá alžírsky gólman.

90
    Rozhodcovia ešte pridajú 4 minúty.

89
    Alžírsko poslednýkrát strieda: Odchádza Bougherra a prichádza Belkalem.

88
    Tím z východu Ázie robí všetko pre ešte väčšie zdramatizovanie zápasu. Dong-won posiela spoza šestnástky krížnu strelu tesne vedľa brány.

Mezitím, Kim Čong-un sa raduje z porážky Južné Korei

87
    Priamy kop z výhodnej pozície zahrával Son Heung-Min, lenže triafa do múru.

86
    Kórea získava priamy kop.

86
    Na druhej strane unikali hráči Alžírska, ale Feghoulimu nevyšla prihrávka podľa jeho predstáv.

85
    Lee dostáva prihrávku do šestnástky, lenže tiesnený strieľa z prvej veľmi nepresne.

83
    Zaujímavý druhý polčas sa chýli ku koncu. Momentálne sa nehrá, na ihrisku je ošetrovaný Slimani, ktorého bude potrebné odniesť z trávnika.

81
    Po rohu síce futbalisti v červeno-modrých dresoch neohrozili bránu, no stále zostávajú pri lopte.

81
    Zahrával ho Ki Soung-Yong a jeho center odvracia Alžírsko na roh.

81

79
    Ghilas vyskakuje v šestnástke na center z ľavej strany a loptu hlavou posiela tesne nad bránu ázijského tímu.

78
    Krátko na to strieda aj Kórea, pre ktorú je to už posledné striedanie v tomto zápase: Odchádza Kook-Young a prichádza Dong-won.

77
    Alžírsko strieda: Odchádza Brahimi a prichádza Lacen.

Ján Kmeť

Góly: 50. Heung-Min, 72. Koo – 26. Slimani, 28. Halliche, 38. Djabou, 62. Brahimi

Karty:   54. Yong (KOR), 69. Kook-Young (KOR) – 67. Bougherra (ALG)

Južná Kórea: Jung Sung-Ryong – Young-gwon, Jeon-ho, Yong, Yun – Kook-Young (78. Dong-won), Lee Chung-Yong (64. Lee), Ki Sung-Yong , Koo – Park Ju-Young (57. Kim) – Son Heung-Min
    Náhradníci: Lee, Kim, Kim, Kwak, Hwang, Park Joo Ho, Kim Bo-Kyung, Ha, Park, Lee, Kim, Dong-won

Alžírsko: M´Bolhi – Bougherra (89. Belkalem), Halliche, Medjani, Mandi, Mesbah – Djabou (73. Ghilas), Brahimi (77. Lacen), Feghouli, Bentaleb – Slimani
    Náhradníci: Si Mohamed, Zemamouche, Ghoulam, Belkalem, Cadamuro, Yebda, Lacen, Taider, Mostefa, Ghilas, Soudani, Mahrez

Rozhodca: Wilmar Roldan – Eduardo Diaz, Christian Lescano