Kanada – Švédsko 3:2 (po pr.) | USA – Fínsko 3:1 (kon.) | Česko – Nórsko 1:0 (kon.)
Rusko – Nemecko 3:0 (kon.)
Česko
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Nórsko
Nedeľa 18.05.2014, 19:45 • Čižovka Aréna • Majstrovstvá sveta

Je dobojované! Česi to dnes vybojovali len tak tak. Šťastný gól Sobotku z 39 sekundy stretnutia rozhodol o víťazstve Českej republiky v pomere 1:0.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemny zvyšok víkendu a dobrý vstup do nového pracovného týždňa.

60:00

59:29
    Nóri už ale akoby nevládali a vôbec sa im nedarí hra bez brankára.

59:03
    Power play Nórska!

59:00
    Posledná minúta do konca tretej tretiny, hrá sa ale v obrannom pásme Nórska.

58:00
    Česká republika hrá s piatimi hráčmi a Nóri svoju šancu na gól nedokázali využiť.

57:17
    Jordán vyhadzuje puk cez všetky čiary, Česi sa výborne bránia.

56:33
    Nóri sa nevedia usadiť vo svojom útočnom pásme a vypracovať si šance.

56:00
    Jaromír Jágr oslabuje svoje mužstvo úplne zbytočným faulom! Dostáva dve minúty za sekanie a nastávajú ťažké chvíle pre český tím.

55:38
    Röymark v šanci, vyskúšal vystreliť bekhendom, ale aj Alexander Salák v českej bráne si dnes háji svoje miesto vynikajúco.

55:28
    Roman Červenka drzo vletel do obranného pásma Nórska, dokázal aj vystreliť, ale Söberg opäť a zase raz chytá.

54:17
    Zaťovič dorážal tesne pred nórskym brankárom, ten však bol opäť na správnom mieste a nedovolil Čechom skórovať.

53:20
    Bratia Olimbovci teraz brnkajú Čechom na nervy.

52:40
    Sekáč našiel v medzikruží úplne voľného Hudlera, ten ale ani na dvakrát nedokázal prekonať výborného Söberga!

51:53
    Nórom ostáva posledných 8 minút na minimálne vyrovnanie.

51:05
    Ou, tak toto je veľmi nepríjemne. Strela Jana Kolářa trafila do tváre nórskeho útočnika Mortena Aska. Ten leží na ľade a už je pri ňom lekár.

48:59
    Mathis Olimb vo výbornej šanci, skvelým zákrokom sa prezentoval Alexander Salák, ktorý drží svoj tím nad vodou.