Kladno – Vlašim 5:3 (kon.) | Ústí n/L – Letohrad 5:3 (kon.) | Třinec – Karviná 5:4 (kon.)
Most – Pardubice 4:3 (kon.)
HBC Most
4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
HBC Pardubice
cz Sobota 17.05.2014, 15:00 • ANS Most • CROSSDOCK extraliga (CZ)

Je za námi 3. utkání semifinále a domácí snížili sérii na 1:2 a zítra od 11 hodin si to rozdají s Východočechy znovu a budou odvracet druhý matchball. (16:51:19)

45:00

44:50
    Icing přichází také od Pardubic a Smékal musí znovu do branky, tohle už bude hodně složité pro Pardubice!

44:37
    Kypet se dostal na polovinu soupeře a nahodil míček po mantinelu, hosté se zatím vůbec k ničemu nedostali.

44:21
    Most dvakrát vyhrál buly a ddvakrát vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

44:10
    Buly ve středním pásmu a hosté to zkoušejí v šesti!

42:48
    Most se teď brání co to dá, hosté už si svůj time-out vybrali ve druhé minutě, ale dá se předpokládat, že hosté zkusí hru bez brankaře.

41:39
    Málek a Mokříž oba hrubost za vzájemnou potyčku.

41:27
    Teď se začíná na hřišti přiostřovat, emoce pracují a rozhodčí mají hodně práce klidnit hráče.

40:01
    Procházka byl teď hodně aktivní a držel míček za brankou Pardubic sám atakovaný třemi hráči hostů.

38:54
    Bruštík byl teď tak frustrovaný, že když nedoběhl míček, který skončil icingem, tak ho odpálil vzteky a dostává osobní desetiminutový trest.

38:33
    Krejčí se prodral po buly před Bréma, kterého překvapil středně vysokou ránou na lapačku, domácí brankař míček jen srazil do ochranné sítě.

37:53
    Černý dostal od Plachého přesný pas na mezikruží, prvně jmenovaný ale trefil jen rameno pardubického brankaře.

37:11
    Málek teď doslova skolil Mašíka, který je vyloučen za krosček a Málek za hrubost, hra bude pokračovat 4 na 4.

35:50
    Hosté sice ztrácejí jednu branku, ale rozhodně se nezdá, že by se nějak tlačili za vyrovnáním, spíše naopak brání výpady Penta.

34:50
    Bruštík zpoza branky viděl před brankovištěm dobře stojícího Plachého, který trefil tyč pardubické branky!

33:04
    Chyba z buly ihned napřáhl, branku ale přestřelil.

31:54
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Waber si naběhl po pravém křídle do útočného pásma a z úrovně brankové čáry od mantinelu poslal křižnou přihrávku na RADKA MAŠÍKA, který prostřelil Bréma. Asistence: Ondřej Waber.

31:25
    Mostečtí operují s míčkem za brankou Smékala.

30:01

Je za námi třetina číslo dvě a v ní byla k vidění jediná přesná trefa z hole Procházky, Pento tak vede po půl hodině hry o dvě branky a pokud chtějí jet Pardubičtí již dnes domů, musí ve třetí třetině zabrat.

30:00

29:14
    Bílý sám před brankou nedokázal překonat Bréma, který míček pokryl betony.

28:37
    Brém teď hodně drží Pento nad vodou, v posledních minutách se také díky sérii vyloučeních hraje výhradně před jeho brankou.

27:28
    Černý (MST) 2 minuty pád pod nohy.

27:03
    Mašík se teď ocitl sám před prázdnou brankou, než si ale míček zpracoval, tak se Brém přesunul ke své tyči!

26:35
    Brém se teď opřel do své pravé tyčky při přesunu a branka je posunuta.

26:03
    Pardubice drží i při hře 5 na 5 po většinu čaasu míček a snaží se dobývat mosteckou tvrz.

24:25
    Hosté teď sice drželi pásmo, ale k nějakému ohrožení Bréma se nedostali.

23:35
    Procházka teď trefil stropní konstrukci, když chtěl vyhodit míček z obranného pásma a buly bude znovu před Brémem.

22:45
    Richter (MST) 2 minuty držení. Útočný faul daleko od míčku a za brankou Hradce znamená další zbytečné vyloučení mosteckého Penta.

22:19
    Krajíček se teď obtočil na pravvém kruhu a zkusil zakončit trošku florbalově z otočky, branku ale netrefil.

21:26
    Most právě vstřelil branku!
    Chyba posunnul z vrcholu kruhu na Švancara, který z první poslal míček na vzdálenější tyč, kde byl RADEK PROCHÁZKA, který nadvakrát dokázal zasunout míček za záda Smékala. Asistence: Slavomír Švancar, Tomáš Chyba.

21:08
    Bruštík teď dokázal dobře krýt míček a Krejčímu (PCE) nezbylo nic jiného, než ho seknout, přesilovka pro Pento.

20:03
    Hosté teď nebezpečně ostřelují branku Bréma, který má teď plné ruce práce.

19:07
    Černý zůstává ležet v obranném pásmu, dostal tvrdou ránu míčkem do obličeje a je značně otřesen.

18:18
    Koudelka (MST) 2 minuty za sekání. Další zbytečný faul mosteckého obránce, který mohou Pardubičtí potrestat.

17:41
    Druhá třetina rozhodně není v takovém tempu jako byla ta první. Střídají se nepřesné přihrávky a zakázaná uvolnění.

15:49
    Hosté jsou ihned v náporu a nastěhovaní před brankou Mostu.

15:01

První velmi divoká perioda je za námi a přinesla velmi bohatý hokejbal co se branek týče. Domácí se hned na úvod dostali do dvoubrankového trháku brankami v rozmezí čtrnácti vteřin, hosté 3 minuty na to dokázali srovnat dvěma přesnými trefami v jedné minutě. O zatím rozdílovou branku se postaral v 6. minutě Koudelka střelou z buly.

15:00

14:56
    Icing Mostu, buly před Soukupem.

14:05
    Domácí vyhazují a teď už to vypadá, že oslabení ustojí.

13:08
    Hosté se dostali akorát ke dvěma střelám z vrcholku kruhu, jinak zatím nic vážnějšího.

12:22
    Koudelka si teď počínal velmi netakticky před vlastní brankou, kde podrazil Kasala, který se skácel k zemi a Pardubice budou hrát přesně minutu 5 na 3.

11:22
    Domácí jdou znovu do čtyř, Hulín si přidržel na levém kruhu před Soukupem po vhazování Kubeše a půjde si odpočinout na dvě minuty.

10:31
    Richter dobře přiťuknul míček na Krajíčka, který tváří v tvář nevyzrál na Smékala.

09:22
    Domácí se zatím nemůžou dostat do pásma Pardubic, o nějakém ohrožení branky Smékala tak zatím nemůže být řeč.

08:20
    Kubeš (PCE) 2 minuty hákování. Domácím se naskytá první dnešní možnost početní vvýhody.

08:13
    Kopýtko dobbře vybojoval míček za vlastní brankou, ale pak velice zbrkle hodil míček přes všechny čáry na icing.

07:24
    Plachý se teď ocitl zcela osamocen na mezikruží a mohl znovu navýšit na dvě branky, ale trefil pouze Smékala do náručí!

05:58
    Přestřelka pokračuje, domácí si berou své vedení znovu zpět! Stejný signál dnes mosteckým přináší už druhou podobnou branku. Švancar vyhrál buly přesně na PETRA KOUDELKU, který od modré čáry propálil Smékala střelou pod víko, která se ještě otřela o břevno branky Pardubic. Asistence: Slavomír Švancar.

04:44
    Hosté srovnávájí stav! Nepřehledné situace před brankou Soukupa využil nejlépe PAVEL KUBEŠ, který vrací nerozhodný stav. Asistence: Petr Filip.

04:12
    Hosté využívají početní výhodu a snižují na rozdíl jediné branky! Hák se napřáhl ze středního pásma a do jeho střely vložil na brankovišti hůl RADEK MAŠÍK, který jen lehce přizvedl míček, který skončil za brankovou čarou. Asistence: Tomáš Hák, Ondřej Waber.

03:44
    Filip napřáhl kousek za modrou čárou, ale trefil pouze síť za brankou. Píská se posunutá branka a vhazovat se bude znovu před Soukupem.

02:44
    Málek (MST) 2 minuty podražení, hosté si vyzkoušejí početní výhodu a mají tak možnost skorigovat stav utkání.

01:43
    Hostující lavička reaguje na situaci time-outem po necelých dvou odehraných minutách.

1:43
    Pento se ihned po buly vrhlo znovu před branku Smékala a je z toho druhá branka po 14 vteřinách! ČESTMÍR BRUŠTÍK se dostal na brankovišti k míčku, který dorazil do odkryté branky. Asistence: Petr, Čížek, Ondřej Černý.

01:29
    Krajíček vyhrál buly na VÁCLAVA RICHTERA, který se opřel do míčku a propálil Smékala. Asistence: Pavel Krajíček.

01:27
    Švancarovu střelu zblokoval Vlasák a vyhodil na zakázané uvolnění.

00:46
    Domácí zatím dobře brání střední pásmo.

00:01

Ve třetím semifinálovém utkání přivítá HBC Pento Most na svém hřišti celek HBC Autosklo H.A.K. Pardubice. Východočeši vedou 2:0 na zápasy, když zvládli minulý víkend oba dva duely na domácím hřišti. Pardubice prokázaly už v nadstavbě skvělou formu, když zvítězily ve všech čtyřech zápasech a zcela suverénně tak vyhrály svojí skupinu. V Mostě se Pardubičtí pokusí určitě už v sobotu vyhrát, aby tak ukončili semifinálovou sérii a nemuseli hrát v neděli znovu. Do zápasu půjdou rozhodně jako favorit, ale poslední krok bývá často ten nejtěžší.

Pro Most je samotný postup do semifinále obrovským úspěchem. Před sezónou se mluvilo o tom, aby se mužstvo pokud možno vyhnulo bojům o záchranu, což se podařilo zcela suverénně. Mosteckým vyšla i nadstavba, ze druhého místa postoupili do semifinále. Minulý víkend v Pardubicích jim ale vůbec nevyšel. Ze dvou utkání skórovali pouze jednou a Východočeši je jednoznačně dvakrát přehráli. Pento se určitě pokusí prodloužit si sezónu aspoň do neděle. K tomu ovšem potřebuje nutně vyhrát. Pokud se tým sejde v nejsilnějším složení, tak to nebude zcela nemožné, ale i tak to bude více než těžký úkol. Ale i pokud Most vypadne 0:3 na zápasy, bude se letošní sezóna v podání Penta hodnotit určitě mimořádně pozitivně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jiří Rybář

Góly a asistencie: 2. Richter (Krajíček), 2. Bruštík (Čížek, Černý), 6. Koudelka (Švancar), 22. Procházka (Švancar, Chyba) – 5. Mašík (Hák, Waber), 5. Kubiš (Filip), 32. Mašík (Waber)

HBC Most: Brém (Papranec) – Čížek, Hulín, Koudelka, Chyba, Prokš, Málek, Faltýn – Plachý, Bruštík, Procházka – Kypet, Švancar, Černý – Kopýtko, Krajíček, Richter
    HBC Pardubice: Smékal (Stárek) – Filip, Krejčí, Vlasák, Mokříž, Kamaryt, Hák, Barva – Merta, Kubeš, Ingršt – Waber, Kasal, Mašík – Skřivánek, Hodr, Gabriel – Urbanec, Bílý

Rozhodca: Boháček, Hrazdíra