Columbus – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Minnesota – Colorado 5:2 (kon.) | LA Kings – San Jose 4:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:4 (0:2, 0:2, 3:0)
Pittsburgh Penguins
cz Utorok 29.04.2014, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • Play-off NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký úterní den. (03:49:24)

Československá stopa v utkání:

Do utkání nezasáhl žádný hráč české nebo slovenské národnosti.

Tři hvězdy utkání:
    1. Jevgenij Malkin (PIT) 3+0
    2. Fjodor Ťjutin (CBJ) 1+1
    3. Matt Niskanen (PIT) 0+2

Dnešní utkání sledovalo 19 189 diváků.

Končí dnešní utkání, končí tato série. Columbus nedotáhl svojí stíhací jízdu do konce, když se mu podařilo snížit během pěti minut z 0:4 jen na 3:4 a Pittsburgh tak své vítězství uhájil a může slavit postup do dalšího kola vyřazovacích bojů, kde narazí na vítěze série Philadelphia – NY Rangers. Hokejisté Columbusu se však nemusí za předvedený výkon stydět.

60:00

59:58
    Kotouč je v rohu útočného pásma Columbusu. Domácí to již nestihnou.

59:45
    Hra se přesunula před branku Fleuryho, ale domácím se nedaří dostat do zakončení.

59:26
    Pittsburgh drží kotouč v útočném pásmu, ale domácí se k němu snaží dostat.

59:00
    Crosby ze středního pásma nedokázal trefit odkrytou branku.

58:42
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma.

58:30
    Z mezikruží střílel Johansen, ale branku těsně přestřelil.

58:15
    Pittsburgh se dopouští zakázaného uvolnění.

57:49
    Bobrovskij míří na střídačku. Columbus bude hrát v šesti!

57:49
    Oddechový čas pro domácí.

57:49
    Pittsburgh výrazně přidal na pozornosti a snaží se poctivě bránit. Zatím se to hostům daří, když se domácím nedaří dostat do útočného pásma.

57:25
    Columbus se snaží usadit v útočném pásmu.

56:38
    Na druhé straně vystřelil z velkého úhlu Calvert, ale branku těsně přestřelil.

56:03
    Do velké šance se dostal Kunitz, ale jeho střelu z pravého kruhu dokázal Bobrovskij vyrazit.

55:13
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak to je hokejová fantazie! Columbus se dostává na dostřel jediné branky, když před brankou tečoval kotouč NICK FOLIGNO a Fleury nedokázal na tuto změnu směru zareagovat. Asistence: Fjodor Ťjutin.

54:55
    Columbus velmi aktivně napadá a hostům se nedaří přesně rozehrát.

54:03
    Hned po vhazování se do útočného pásma a ke střele dostal Comeau, ale lapačka Fleuryho byla připravená.

53:54
    Oddechový čas pro hosty.

53:54
    Velký tlak Columbusu končí druhou brankou v síti Fleuryho. Z levého kruhu vystřelil zápěstím ARTJOM ANISIMOV a poslal kotouč mezi betony brankáře Pittsburghu. Asistence: Jack Johnson, Cam Atkinson.

53:17
    Blue Jackets kombinují v útočném pásmu, ale zatím bez střely na branku.

52:45
    Columbus má šanci na vstřelení další branky. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Martin.

52:40
    Z pravého kruhu se pokoušel přes hráče vystřelit Dubinsky, ale jeho rána nebyla přesná.

52:14
    Na řadu přichází komerční přestávka. Domácí se mohou připravit na závěrečný tlak.

51:24
    Pittsburghu se podařilo přerušit tlak soupeře, když dostal kotouč do útočného pásma Malkin.

50:46
    To mohl být pro Tučňáky šok. Mezi kruhy dostal ideální přihrávku Johnson, který z dobré pozice branku těsně přestřelil. Hokejisté Columbusu výrazně ožili.

50:36

50:21
    Columbus ve vlastním oslabení stahuje náskok Pittsburghu na rozdíl tří branek. Calvert vybojoval za brankou kotouč pro FJODORA ŤJUTINA, který z pravého kruhu zamířil přesně pod horní tyčku. Asistence: Matt Calvert, Jack Johnson.

50:00
    Letang našel na vrcholu levého kruhu Jokinena, ale ten o kotouč velmi rychle přišel.

49:24
    Hokejisté Penguins hrají ve velké pohodě a nikam nechvátají.

48:50
    Ve čtyřech se snažil překazit Fleurymu čisté konto Johansen, ale ten nakonec na brankáře Tučňáků nevystřelil.

48:36
    Columbus odchází po psychické stránce. Za zbytečný faul u branky je vyloučen na dvě minuty Wisniewski.

48:27
    Z velkého úhlu zkusil překvapit Bobrovského Crosby, ale kotouč trefil pouze boční tyčku.

48:23

47:40
    V oslabení hledal MacKenzie mezi kruhy Letestua, ale ten na kotouč těsně nedosáhl.

47:14
    Domácím se podařilo dostat ke kotouči a ten skončil za brankou Fleuryho.

46:51
    Pittsburgh se zavezením kotoučem před branku Columbusu nechvátá.

46:23
    Situace Columbusu se opět více komplikuje. Za podražení ve středním pásmu je na dvě minuty vyloučen Dubinsky. Pittsburgh bude hrát přesilovou hru a má šanci utkání definitivně rozhodnout.

46:02
    Malkin zakombinoval v útočném pásmu s Jokinenem, ale střela na branku z toho nebyla.

45:18
    Hokejisté Columbusu se stále snaží prolomit defenzívu Penguins, ale hosté velmi dobře brání.

44:32
    Malkin zasáhl ve středním pásmu kotouč holí ve vzduchu a srazil jej mimo ledovou plochu. Hra je přerušena.

44:08

43:30
    Z modré čáry vystřelil po ledě Letestu, ale připravený Fleury kotouč bez problémů vyráží.

43:12
    Kotouč je opět u Bobrovského. Columbusu se nedaří vytvořit tlak před brankou Fleuryho.

42:48
    Kotouč je ve středním pásmu. Domácím se v přesilové hře zatím nedaří.

42:15
    Dubinsky se z pravé strany natlačil do brankoviště, ale Fleuryho nepřekonal.

42:08
    Vitale je nakonec vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, když v tom byl z jeho strany úmysl.

42:08
    Na ledové ploše zůstává ležet Vitale a Comeau, kteří se srazili koleny. I domácí útočník odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku.

41:58
    Pittsburgh vstoupil do třetí třetiny aktivněji, než se dalo čekat. Mezi kruhy získal kotouč Vitale, který vystřelil zápěstím a Bobrovskij musel zasahovat.

41:06
    Od modré čáry si sjel mezi kruhy Savard a bekhendem vystřelil těsně vedle pravé tyče.

40:57
    Tučňáci se dopouští zakázaného uvolnění. Hra se přesune před Fleuryho.

40:34

40:01

Utkání má zatím jednoznačný výsledek, ačkoliv se hra Columbusu ve druhé třetině výrazně zlepšila, tak domácí opět dostali dvě branky a žádnou se jim vstřelit nepodařilo. Po druhé třetině tedy vede Pittsburgh nad Columbusem 4:0, když se v zápase hned třikrát dokázal přesně trefit Malkin. Columbus se ve třetí třetině musí pokusit o malý hokejový zázrak, jinak pro něj sezóna končí. Třetí dějství začne přibližně v 3:00.

Střely na branku: 17 – 23.

40:00

39:30
    Letang se snažil od modré čáry najít na levém kruhu Malkina, ale ten se ke kotouči nedostal. Domácí se osvobozují.

39:02

38:34
    Za držení je vyloučen na dvě minuty domácí Johansen. Přesilová hra Columbusu končí.

38:15
    Fleury se měl v těchto chvílích co ohánět. Po velkém závaru před brankou se dostal kotouč na levý kruh k Johansenovi, který z jasné pozice nedokázal trefit odkrytou branku.

37:48
    Foligno si vyjel před branku a vystřelil. Na Fleuryho tentokrát recept nenašel.

37:23
    Závar před brankou Fleuryho nic nepřinesl. Kotouč se odrazil za branku.

37:02
    Komerční přestávka.

37:02
    Vyrovnat se s ní můžou dobře, když budou hrát přesilovou hru. Za sekání je vyloučen na dvě minuty Crosby.

36:34
    Tak uvidíme, jak se domácí s touto nepříjemnou situací vyrovnají.

35:22
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pittsburgh se ubránil silnému tlaku a dává čtvrtou branku. Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, když se u kotouče držel JEVGENIJ MALKIN, který také celou situaci nakonec vyřešil sám, když poslal kotouč k pravé tyčce a zkompletoval tak hattrick. Asistence: Jussi Jokinen, Matt Niskanen.

34:39
    Ze strany Columbusu začíná přicházet tlak, který se dal očekávat. Tučňáci se stále úspěšně brání.

33:56

33:51
    Odražený kotouč se dostal do brankoviště, kde jej Fleury raději přikryl.

33:21
    Domácí mají v útočném pásmu velmi silný tlak, ale nedaří se jim střelecky ohrožovat branku Fleuryho.

32:54
    Fleury dnes drží svůj tým. Mezi kruhy se s kotoučem dostal Johansen, ale brankář Penguins jeho pokus vyrazil ramenem.

32:26

31:56
    Faulujícím hráčem byl Glass, který je vyloučen na dvě minuty. Přesilová hra pro Columbus.

31:56
    Po nepříjemném zákroku u mantinelu je hra přerušena. Bude se vylučovat na straně Pittsburghu.

31:42
    Tak nyní snížení klepalo na dveře! Na levém kruhu blízko brance se dostal ke kotouči Dubinsky, jehož střela proletěla Fleurymu pod rukou, ale skončila vedle levé tyče.

30:38
    Na druhé straně se pokoušel individuálně prosadit Crosby, ale ten se nakonec ke střele na branku nedostal, když skončil za brankou, kde o kotouč přišel.

30:12
    Murray našel na pravém kruhu volného Johansena, ale tomu kotouč ve správném okamžiku přeskočil hůl.

29:07
    Na druhé straně střílel po ledě z mezikruží Letestu, ale Fleury byl pozorný a kotouč přikryl.

28:27
    Malkin stále usiluje o zkompletování hattricku. Mezi kruhy se dostal k odraženému kotouči, ale zakončit se mu nakonec nepodařilo.

27:56
    Columbus se stále marně pokouší dostat do hry. Pittsburgh hraje dnes velmi aktivně a je lepším týmem.

26:47
    Scuderi se snažil od modré čáry ohrozit branku, ale jeho střela nebyla přesná.

26:12

25:54
    Dubinsky držel kotouč v útočném pásmu, ale vyjet z rohu kluziště před branku se mu nepodařilo.

24:41
    Malkin se dostal po levé straně do útočného pásma a svižně vystřelil z levého kruhu. Jeho pokus dokázal Bobrovskij zastavit betonem.

23:58
    Martin se v obležení dvou hráčů dostal až k brance Columbusu, ale jednou rukou se mu ji nepodařilo trefit.

23:00
    Domácí budou muset všechno vsadit na jednu kartu a tou je útok. Pittsburgh bude mít cestu do útoku hodně otevřenou.

22:22
    Na modré čáře se dostal ke střele Johnson, ale Fleury si připisuje úspěšný zákrok betonem.

21:29
    Tučňáci jsou stále v útočném pásmu. Z levého kruhu vystřelil zápěstím Crosby, který poslal kotouč do levé tyče.

20:34
    Tak to je studená sprcha pro Columbus. Za domácí obranu dostal dobrou přihrávku BRANDON SUTTER, který jel sám na branku a po kličce do bekhendu, kterou zmátl Bobrovského poslal kotouč do branky. Bez asistence.

20:28

20:12
    Columbus se snaží natlačit do útočného pásma.

20:01

První třetina patřila jednoznačně Pittsburghu, který vede po dvou brankách Malkina 2:0 a má hodně blízko k postupu do dalšího kola play-off. Columbusu se dnes v útočném pásmu vůbec nedaří, když Fleury mnoho práce neměl. Rozhodně se však domácí nevzdají, protože plná Nationwide Arena žene Columbus vpřed. Druhá třetina začne přibližně v 2:05.

Střely na branku: 7 – 16.

20:00

19:44
    Tentokrát se už Columbus dostal do útočného pásma, ale vystřelit na branku se mu nepodařilo. Hosté se následně na to osvobodili.

19:13
    Domácím se ovšem nedaří dostat do útočného pásma, natož se v něm usadit. Postavení mimo hru přerušilo útok Columbusu.

18:56
    Tučňáci se osvobozují. Kotouč je za brankou Bobrovského a domácí musí zakládat útok od své branky.

18:28
    Columbus si zahraje přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Stempniak.

18:01
    Adams ve vlastním pásmu vyrobil obrovskou chybu a domácí byli blízko od vstřelení branky. Z mezikruží vystřelil MacKenzie, ale Fleury dokázal kotouč vyrazit.

17:32
    Rychlý přechod do útoku v podání Columbusu končí postavením mimo hru, do kterého se dostal Boll.

17:20
    Jokinen zavezl kotouč do útočného pásma a nahodil ho na branku Columbusu, kde si Bobrovskij připsal úspěšný zákrok.

16:26
    Pittsburgh mírně polevil ze svého tlaku, což vede k tomu, že se domácí častěji dostávají ke kotouči. Nyní přichází na řadu komerční přestávka.

15:32
    Pro Columbus se utkání nevyvíjí podle představ, když prohrává o dvě branky. Ale v této sérii to nic znamenat nemusí.

14:55
    Malkin mohl během první třetiny završit hattrick. Po vyjetí zpoza branky vystřelil z otočky z levého kruhu, ale Bobrovskij jeho pokus zastavil a kotouč přikryl.

13:13
    Pittsburgh přesilovou hru velmi rychle využívá. Kotouč se dostal na hokejku JEVGENIJE MALKINA, který se střelou neváhal a poslal kotouč z mezikruží pod břevno. Bobrovskij měl zakrytý výhled a nedokázal včas zasáhnout. Asistence: Sidney Crosby, Matt Niskanen.

13:05
    Na vrcholu pravého kruhu se dostal ke kotouči Crosby, ale jeho pokus byl zablokován hráči před brankou.

12:40
    Pittsburgh si zahraje přesilovou hru. Foligno je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

12:40
    Hosté po vstřelené brance na ledě kralují. Na pravém kruhu si udělal prostor pro střelu Goc, ale kotouč skončil v lapačce Bobrovského.

11:58
    Tak to byla velká šance Pittsburghu. Neal našel zpoza branky na brankovišti Suttera, který střelou z první trefil pouze betony Bobrovského.

11:45
    Fleury si po delší době připisuje zákrok, když kryje nahození ze středního pásma. Následuje komerční přestávka.

10:32
    Tučňáci jsou nadále velmi aktivní a kombinují v útočném pásmu. Domácí se musí bránit.

09:11
    Pittsburgh se dostává do vedení! Hvězdy Tučňáků se prosazují, když kouč Bylsma poslal na led to nejlepší, co na střídačce má. Crosby vybojoval v útočném pásmu kotouč a posunul jej na Kunitze, který přihrávkou před branku našel JEVGENIJE MALKINA, jenž si kotouč zpracoval a střelou zápěstím poslal kotouč k pravé tyči. Toto je první branka tohoto ruského hráče v letošním play-off. Asistence: Chris Kunitz.

08:00
    Při skrumáži před brankou Blue Jackets se dostal ke střele Bennett, ale Bobrovského střela po ledě nepřekvapila.

07:34
    Obrana Columbusu si špatnou rozehrávkou zkomplikovala situaci, když se hosté usadili v útočném pásmu a snaží se dostat do vedení.

06:43
    Columbus nechce zůstat pozadu a také se hrne do útoku. Po pravé straně projel hostující obranou Skille, který následně z pravého kruhu Fleuryho nepřekonal.

05:42
    Bobrovskij se musí mít opět ve střehu. Od modré čáry vystřelil Martin, jehož střela proletěla mezi obránci a skončila v lapačce brankáře Columbusu.

04:49
    Utkání se hraje ve vysokém tempu. Mírně aktivnější jsou hokejisté Penguins, kteří se častěji drží v útočném pásmu.

03:29
    Velmi dobrá příležitost pro Maattu brankou nekončí. Obránce Pittsburghu se dokázal dostat mezi kruhy ke kotouči, ale jeho rychlá střela zápěstím skončila nad brankou.

02:36
    MacKenzie zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej podržel a našel na levém kruhu Letestua, který střelou bez přípravy prověřil Fleuryho.

01:32
    Columbus velmi aktivně bruslí a napadá. Hosté mají problém s rozehrávkou kotouče.

00:52
    Maatta se dostal po levé straně do útočného pásma nahodil jej na branku, ale kotouč byl však sražen do ochranné sítě.

00:30
    Malkin se dostal za brankou Columbusu ke kotouči, ale k pořádnému zakončení se nedostal, když mu kotouč utekl do brankoviště, kde jej přikryl Bobrovskij.

00:01

V Columbusu je strhující atmosféra. Na řadu přichází státní hymna USA.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Ťjutin, Wisniewski, Schultz, Savard, Murray – Skille, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Comeau, Anisimov, Foligno – Boll, Letestu, MacKenzie

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Letang, Bortuzzo, Scuderi, Niskanen, Maatta – Stempniak, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Vitale, Sutter, Bennett – Adams, Goc, Glass

Rozhodčí: Joannette, Pollock – Driscoll, Shewchyk.

Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.

5. zápas

Pittsburgh Penguins – Columbus Blue Jackets
    3:1

Branky a nahrávky: 28. Kunitz (Crosby, Niskanen), 47. Jokinen (Sutter, Stempniak), 59. Letang (Adams, Kunitz) – 13. Jenner (Savard, Johansen).

4. zápas

Columbus Blue Jackets – Pittsburgh Penguins
    4:3pp.

Branky a nahrávky: 17. Jenner (Letestu, Wisniewski), 35. Johansen (Anisimov, Dubinsky), 60. Dubinsky (Johansen, Johnson), 63. Foligno (Umberger, Wisniewski) – 7. Adams (Sutter, Martin), 11. Kunitz (Niskanen, Martin), 12. Neal (Jokinen, Malkin).

3. zápas

3:4

Branky a nahrávky: 2. Jenner (Skille, Johansen), 4. Johnson (Dubinsky, Savard), 42. Atkinson (Dubinsky, Calvert) – 40. Orpik (Bennett, Martin), 46. Sutter (Martin, Bennett), 48. Stempniak (Kunitz, Crosby), 49. Jokinen (Maatta, Malkin).

2. zápas

3:4pp.

Branky a nahrávky: 4. Gibbons (Niskanen, Crosby), 5. Gibbons (Martin, Orpik), 18. Niskanen (Martin, Crosby) – 6. Johansen (Savard, Murray), 28. Calvert (Anisimov, Savard), 54. Johnson (Johansen, Jenner), 82. Calvert (Atkinson, Dubinsky).

1. zápas

4:3

Branky a nahrávky: 18. Jokinen (Malkin, Maatta), 22. Bennett (Niskanen, Martin), 23. Niskanen (Malkin, Crosby), 49. Sutter (Bennett, Martin) – 7. Johnson (Dubinsky), 18. Letestu (Johnson, Jenner), 21. MacKenzie.

Přeji krásnou hokejovou noc. Dnešní šesté utkání série Columbus Blue Jackets – Pittsburgh Penguins může být utkáním posledním, protože Tučňáci si v minulém utkání vybojovali postupový mečbol, který by rádi uplatnili dnes. Columbus však s koncem sezóny nepočítá a dnes bude chtít před vlastními fanoušky uspět. Zápasem Vás provede Jan Šlapáček.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 51. Ťjutin (Calvert, Johnson), 54. Anisimov (Johnson, Atkinson), 56. Foligno (Ťjutin) – 10. Malkin (Kunitz), 14. Malkin (Crosby, Niskanen), 21. Sutter, 36. Malkin (Jokinen, Niskanen)

Rozhodca: Joannette, Pollock – Driscoll, Shewchyk

Diváci: 19 189