St. Louis – Chicago 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 3:4 (po pr.) | Colorado – Minnesota 4:2 (kon.)
NY Rangers – Philadelphia 2:4 (kon.) | Boston – Detroit 4:1 (kon.) | Boston – Detroit 4:1 (kon.)
Boston Bruins
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Detroit Red Wings
Nedeľa 20.04.2014, 21:00 • TD Garden, Boston • Play-off NHL

To je odo mňa na dnes všetko, prajem všetkým dobrú noc a ďakujem za priazeň. (23:58:28)

Tomáš Tatar okrem dvoch striel, 4 trestných minút zaznamenal počas 14 minút a 48 sekúnd jeden mínusový bod.
    Tomáš Jurčo počas 13:25 minút zaznamenal až 4 strely!

Zdeno Chára odkrúžil 25 a pol minúty, strelil gól, na Howarda vystrelil dvakrát, odsedel si dve minúty a s dnešným výkonom môže byť nadmieru spokojný.
    Andrej Meszároš si okrem dvoch striel pripísal aj jeden plusový bod počas času 16:16 strávených na ľade.

Máme za sebou kvalitné stretnutie, ktoré prinieslo päť gólov. Dnes dominoval domáci Boston, Rask bol dnes jednoducho neprekonateľný. Gól strelil len Glendening, no ten ani zďaleka nestačil. Gól v dnešnom stretnutí zaznamenal aj Zdeno Chára! Zvyšoval na konečných 4:1. Góly strelili ešte Floreka, R. Smith a Lucic. Na zápasy to je teda 1:1. Séria sa sťahuje do Joe Louis Arény v Detroite. Tretí zápas je na programe v noci z utorka na stredu o 1:30. Nenechajte si ujsť tento zaujímavý duel!

60:00

59:53
    Puk v strednom pásme, hluk fanúšikov, žlté šály nad hlavami, je koniec!

59:34
    Drew Miller sa snažil ešte na záver stretnutia prekonať Raska, nepodarilo sa.

59:06
    Standing ovation v TD Garden, o víťazovi dnešného zápasu je už dávno rozhodnuté!

58:50
    Howard späť v bráne, zrejme Detroit už riskovať nebude.

58:25
    Zápas sa už v podstate len dohráva. Obrana Bostonu pracuje na jednotku, Detroit má problém dosatať sa do pásma.

57:50
    Milan Lucic strelil gól do prázdnej brány. Kvôli ofsajdu však gól platiť nemôže!

57:03
    Puk je v obrannom pásme Detroitu, avšak v moci majú puk hráči Bostonu. Gól však nestrelili.

56:52
    Time out pre Detroit. Howard na striedačke!

56:30
    Quincey bez prilby po súboji s Iginlom. Medzičasom prikryl puk – další brejk.

55:58
    Dacjuk tancoval s pukom až pred Raska, nerozhodol sa pre strelu, ale prihral na pravú stranu voľnému spoluhráčovi. Ten sa však k strele nedostal, nakoľko nestihol spracovať naservírovaný puk.

54:37
    Kronwallova delovka od modrej svetlo na konci tunela nepriniesla. Dneska to zrejme nepôjde bombami od modrej. Na vyrovnanie je už veľmi málo času. Ba čo viac, na druhý gól si nie som istý, či hostia dosiahnu.

53:43
    Boston ako keby dostal druhý dych, stále sú pri chuti, Howard si musí vypiť kalich krvi až do dna.

52:47
    Tak teraz sa zrážalo jedna radosť! Najskôr hráči Detroitu a Bostonu, to by bolo v poriadku, ale v tom návale a snahe o gól sa zrazili aj vlastní spoluhráči Bruins!

51:52
    Sheahan dostal puk na červenú čiaru, urobil dva rýchle kroky a vystrelil, Rask vyráža betónmi do rohu klziska.

51:36
    Abdelkader sa dostal k strele po Alfredssonovej dobrej prihrávke. Opäť skvelý Rask – nasleduje ďalší reklamný brejk.

50:20
    Hra je akosi rozháraná. Detroitu sa dopredu akosi nechce, až na túto situáciu, keď sa zaskvel či Dacjuk, či Rask. Strela od Pavla narobila Raskovi mierne problémy, avšak pred ním mu pomohli aj spoluhráči, čo znamenalo, že sa skóre meniť rozhodne nebude.

49:19
    Dopredu sa rútil aj Tatar, ten však stroskotal už na modrej čiare, zastavil ho pozorný obranca Bostonu.

48:30
    Jurčo sa snažil vystreliť, škoda, že bol jeho pokus zblokovaný.

48:05
    Alfredssonova jemná strela od modrej narobila Raskovi problémy, nakoľko nič nevidel, pretože pred ním clonilo duo hráčov Detroitu.

47:19
    Nedorozumenie na strane Bostonu znamená zakázané uvoľnenie.

46:48
    Nyquist si obkorčuľoval bránu a zakončil bekhendom, len do betónu. Vhadzuje sa po Raskovej pravicu.

46:30
    Čas na skrášlenie výsledku sa Red Wings kráti. Ofsajd na strane Detroitu, nasleduje reklamný brejk.

45:45
    Jurčo spolu Tatarom narobili poriadne vetry v defenzíve Bruins. Nebyť dnes skvele chytajúceho Raska, tak je z toho určite premiérový gól v play off NHL jedného z týchto dvoch menovaných.

45:04
    Jurčova strela z prvej vystrašila všetkých v hale, dobre pred Raskom clonil Tatar, škoda tejto nevyužitej šance. Babcock mieša formáciami.

Strela od Dacjuka po nie príliš dôraznom pokrytí od Cháru, všetko však kryje Rask. Strela z pravého kruhu nemala potrebnú razanciu.

44:35
    Vysoké napádanie Detroitu vychádza, Boston sa nevie vyslobodiť spod tlaku.

44:05
    Legwand dostal puk, odkorčuľoval si bránu, zakončil, no ľavý betón brankára Bostonu bol na mieste.

43:41
    Opäť sa hra prelieva zo strany na stranu, k vyloženým šanciam však nedochádza, je to len naháňačka za pukom.

42:27
    Boston dal gól!
    Táto presilovka dlho netrvala! Presilovkový trojuholník, pár prihrávok na modrej, posunutý puk od Kruga na Iginlu, strela, vyrazenie Howardom presne na hokejku ZDENA CHÁRU, ktorý nemal problém dopraviť puk do brány Detroitu. Asistencie: Jarome Iginla, Torey Krug.

42:10
    Quincey si pôjde sadnúť na trestnú lavicu za hrubosť na Krejčího.

41:27
    Hrá sa hore dole, raz je pri puku jeden tím, hneď nato druhý. Dobrý pokus zaznamenal Marchand, ktorý sa predral až pred Howarda, úspešný ale nebol.

40:32
    Vyzerá to tak, že Detroit vstúpil do tejto tretiny veľmi aktívne! Abdelkader bol však pri mantineli tvrdo odstavený Boychukom!

40:01

Tomáš Tatar má na svojom konte stále 4 trestné minúty a 1 mínusový bod. Odohral takmer 10 minút.
    Tomáš Jurčo vyslal počas druhej tretiny tri strely, na ľade strávil dokopy 9 a štvrť minúty.

Zdeno Chára je suverénne s takmer 20. minútami najvyťažovanejším hráčom. Má na svojom konte 2 trestné minúty a jednu strelu.
    Andrej Meszároš odohral niečo cez 10 minút, vyslal 2 strely a má aj plusový bod.

Druhá tretina bola poriadne zaujímavá, Detroit strelil svoj prvý gól v tomto zápase zásluhou Glendeninga, následne oživili hru, aby potom nepremenili svoje šance počas presilovky. To sa im stalo osudné, keď počas predposlednej minúty Lucic strelil tretí gól Bruins. Opäť je to teda o dva góly. Dočkáme sa zniženia, či zvýšenia skóre? Dozvieme sa od 23:16.

40:00

39:33
    Bruins a aj celá hala ožila, hneď je to oživenie hry. Boychukova strela preverila Howardove schopnosti.

38:16
    Bruins vystrelili na Howarda túto tretinu len tri strely. Krug poslal v strednom pásme puk na Lucica, ktorý zadovkou následne našiel Iginlu, Jarome urobil kľučku, aby sa zbavil obrancu, poslal puk na ľavú stranu na MILANA LUCICA, ktorý do poloodkrytej brány nemohol nedať. Asistencie: Jarome Iginla, Torry Krug.

37:34
    Quincey preveril Raskovu pozornosť, jeho delovku počuli aj v Austrálii.

37:12
    Jurčo posielal puk z rohu klziska pred bránu, vyzeralo to nebezpečne, ale asi to také nebezpečné nebolo.

36:42
    Ofsajd Red Wings, ešte pol minúta z trestu Hamiltona.

36:18
    Dobrá hra od Detroitu, škoda, že sa im nepodarilo vystreliť po tom, čo si položili na lopatky všetkých hráčov Bruins. Následne sa Marchand a Bergeron rútili do protiútoku, obrana Red Wings bola proti strele.

36:03
    To isté, len z druhej strany dokázal Nyquist, po vyhratom buly prihrávka na pravo a strela z kruhu, len do Raska.

35:56
    DeKeyserovi posielal puk Tatar, Danny si nakorčuľoval až k ľavému kruhu, vystrelil, no trafil len pripraveného Raska.

35:30
    Puk po prehratom buly pred Howardom.

35:22
    Dougie Hamilton podrazil Dacjuka, presilovka Detroitu je na svete!

35:18
    DeKeyser dostal puk medzi kruhmi, počkal si na vhodnú príležitosť a vystrelil. Strela však putovala mimo brány.

34:49
    K odrazenému puku sa teraz dostal Jurčo, ktorý z otočky pálil bohužiaľ len do Raskovej lapačky. Detroit strelený gól poriadne prebudil!

34:06
    Dneska je Helm poriadne húževnatý! Potvrdil to aj teraz, keď si prevzal puk na červenej čiare, aby si nakorčuľoval po pravom krídle až pred Raska, dokázal aj vystreliť, no betóny boli proti gólu.

33:38
    Presne taká istá situácia, nedorozumenie hráčov Bostonu, hra sa sťahuje pred Raska – icing.

33:30
    Icing pre Boston.

33:20
    Detroit Red Wings dal gól!
    To, čo malo prísť počas presilovky prišlo teraz. Helm dostal puk na pravé krídlo, spracoval si ho, vystrelil z kruhu a ono to tam padlo! Puk sa odrazil do brány od LUKEA GLENDENINGA, rozhodcovia si to skontrolovali na videu a je to 2:1! Asistencie: Darren Helm, Drew Miller.

32:55
    Boston v plnom počte, bez väčšej ujmy na zdraví.

32:37
    Veľmi zlá presilovka Detroitu, viac sú v útoku hráči Bostonu, ako hráči Detroitu.

31:57
    Dacjuk to myslel dobre, posielal krížnu prihrávku na Franzena, len na ochrannú sieť, nakoľko bola táto prihrávka zblokovaná.

31:42
    Po dlhom čase Detroit opäť v pásme.

31:00
    Puk vyhodený cez všetky čiary.

30:55
    Kevin Miller si pôjde sadnúť na trestnú lavicu. Detroit začína poriadne hrýzť, zúžitkuje túto šancu?

30:05
    Prečíslenie Detroitu 3 na 2 nevyšlo. Bohužiaľ, Helm si to vzal na seba, neprihral voľnému Jurčovi, a tak sa Red Wings pripravujú o šancu znížiť skóre.

29:53
    Howard radšej prikryl puk aj v tejto chvíli, upokojuje situáciu.

29:08
    Poriadna smola teraz na hokejkách Detroitu, tlak podobný tomu bostonskému pri druhom góle ostal nevyužitý. Ani Kronwall ani Helm neprepasírovali puk za Raska.

28:38
    Opäť nepríjemná tvrdá strela od modrej a ďalšia šnúra v podaní Jimmyho Howarda.

28:15
    Nedorozumenie pre zmenu v ofenzíve, máme tu icing Detroitu.

27:46
    Opäť menšie nedorozumenie v obrane Detroitu, tentoraz sa to však Bostonu nepodarilo potrestať.

27:12
    Boston s plným počtom, Franzen strieľal práve vtedy, keď sa na ľad vracal Eriksson, len do Raska, reklamný brejk.

26:23
    Po dlhej dobe je k videniu aj dres s číslom 21, všetci vedia o koho sa jedná – Tatar je na ľade a už dal o sebe hneď vedieť spolu s Jurčom. Po strele z ľavého kruhu, keď narobili Raskovi poriadne problémy.

25:57
    Detroitu sa ani nahodeným pukom nedarí usadiť sa v pásme súpera, opäť puk za Howardom.

25:43
    Marchand si vyšliapol na Kronwalla po tom, ako už Howard puk prikryl. Zatiaľ veľmi nevydarená presilovka. Zaujal ešte bodyček Kronwalla v strednom pásme na Bergerona!

25:11
    Loui Eriksson podrazil Alfredssona, presilovka Detroitu.

24:50
    Boychuk poriadne preveril Howarda, ktorý aj v týchto chvíľach čaruje. Do brány puk neprepasíroval ani Meszároš, naopak, pri puku už biely.

24:26
    Chára dal o sebe vedieť už trikrát – bodyčekmi.

23:49
    Opäť menšia potyčka tentoraz v strede hracej plochy. Zaujímavé je, že v prvom zápase si takisto robil Chára chuť na Smitha. V druhom dostal hit od Krejčího, v prvom od Cháru. Brendan je celkom žiadaný.

23:14
    V útoku sa snažili niečo vymyslieť Abdelkader s Franzenom, puk si však prevzal Bergeron, ktorý sa po pravom krídle rútil až pred Howarda, jeho strela však nikoho ohroziť nemohla.

22:42
    Dobrou strelou od modrej sa prezentoval Meszároš, ktorý teda získal pásmo pre svoj tím.

22:00
    Smith a Chára na ľade.

21:55
    Autentická situácia ako pred chvíľou len so slovenskou stopou, Jurčo vyskúšal pozornosť presne z tej istej pozície. Škoda, že strela opečiatkovala len zadný mantinel.

21:32
    V strednom pásme si prevzal puk Nyquist, ktorý sa dostal až k strele z ľavého kruhu, mieril len do miest, kde stál Rask.

21:00
    Hráči Bostonu s pukom na hokejkách, kombinujú pred Raskom, nikam sa neponáhľajú.

20:23
    Začala sa nám druhá tretina, ktorý sa začala v celkom pokojnom tempe.

20:01

Tomáš Tatar zaznamenal 1 mínusku, 4 trestné minúty a 4 minúty na ľade.
    Tomáš Jurčo sa dnes ešte neukázal, zahral si 3 minúty aj 23 sekúnd.

Zdeno Chára hral suverénne 9 minút a 25 sekúnd. Za ten čas si raz vystrelil, na začiatku druhej tretiny si posedí dve minúty na trestnej lavici.
    Andrej Meszároš strávil na ľade 5 minút a 16 sekúnd, vyslal 1 strelu a pripísal si aj jeden + bod.

Zápas s nábojom, duel dvoch sokov. Aj tak by sa zatiaľ dalo v krátkosti zhrnúť stretnutie Bostonu a Detroitu. Nechýbajú góly, krásne akcie, ešte lepšie zákroky brankárov a takisto aj povolená hrubosť. Šťastnejší sú zatiaľ domáci, ktorí po góloch Floreka a R. Smitha vyhrávajú nad Červenými krídlami 2:0. Zmení sa skóre po druhej tretine? Uvidíme pokračovanie strkaníc a šarvátok? Dočkáme sa aj bitky Zdena Cháru? Nechajme sa prekvapiť! Začíname cca o 22:20.

20:00

20:00
    Brendan Smith a Zdeno chára sa prvokujú!!! Nakoniec toto predstavenie ukončil pohotový rozhodca, nič z toho teda nebude. Úvodné minúty si však títo dvaja nezahrajú – hrubosť.

19:50
    Veľa času už neostáva, ale opäť sa strhla poriadna mela! Najprv narazil Franzen svojo protihráča na mantinel, aby si potom Chára vyšliapol a podrazil Abdelkadera. Uvidíme, či sa bude trestať.

19:36
    Aj Nyquist sa snažil dostať cez dnes dobrú obranu Bruins. Jeho strela bola ale zblokovaná.

19:14
    Darren Helm si vytvoril dobrú príležitosť, strelil od modrej, avšak len do Raska.

18:48
    Tak toto je veľmi zaujímavé! DeKeyser a Tatar odchádzajú do šatne, Babcock sa hnevá. Nevieme, čo sa tam deje. Zrejme sa však len vylučuje. Na druhej strane si túto tretinu nezahrajú Marchand a Hamilton, bude sa hrať normálne 5 na 5.

18:48
    Detroit bol v pásme pomerne dlho. Bruins to chceli zastaviť. Vystreliť dokázal Reilly Smith. Následne sa po jeho strele pred Howardom strhla menšia potyčka. Zaplietol sa do nej aj Tomáš Tatar. Zdvihnutá ruka hlaného rozhodcu znamená jedno, bude sa vylučovať.

18:10
    Kronwallova delovka spôsobila masívne otáčanie krkov, bola to nechytateľná strela, ktorá však len opečiatkovala zadný mantinel.

17:37
    Puk si spoza brány vzal Darren Helm, ktorý sa vydal na individuálny výletík. Stroskotal však presne v strede – na červenej čiare.

16:54
    Tory Krug nastavil strom na Glendening, ktorý sa rútil po pravom krídle, vyzeralo to sľubne, avšak bodyček ako sa patrí ho zastavil.

16:23
    Icing Bostonu po menšom tlaku od druhej lajny Detroitu. Trošku ich mladé pušky popreháňali.

16:00
    Semafór ako sa patrí! Len to tak zahučalo. Jimmy Howard sa opäť zaskvel skvelým zákrokom po šanci Sederberga, ktorý napriahol spoza obrancu.

15:18
    Helm vyskúšal pozornosť Raska. Strieľal z prípravy z pravého kruhu, bola to dobrá šanca.

14:50
    Dobrá správa pre Red Wings, Brendan Smith je späť na ľade!

14:21
    Lucic sa rútil na Howarda po pravom krídle, nakorčuľoval si až pred neho, aby nebezpečne ohrozil svätyňu Red Wings. Ani z následného "reboundu" (dorážky) nič nevzišlo. Stav sa teda nemení.

13:43
    Opäť tvrdá bomba v podaní Millera v službách Bostonu, pravý betón Jimmyho Howarda v plnej pohotovosti.

13:07
    Obrana Wings nie je úplne skonsolidovaná. Problémy má Lashoff, ktorý bol poriadne prišpendlený na mantinel.

12:00
    Smith odchádza do šatne, prilba sa pri náraze o mantinel zlomila. Bude aj toto riešiť komisia NHL? Brent Seabrook dostal za podobný zákrok 3 zápasový dištanc.

12:00
    Hra sa nám vyrovnala. Teraz sú tí, ktorí tvoria hráči Wings – ale priznajme si – oni musia.

11:31
    Krejčí si poriadne vyšliapol na Smitha, Brendan môže byť rád, že sa z ľadu pozviechal sám. Hrá sa poriadne do tela.

11:00
    Druhý útok spolu s Tatarom narobil problémy pred Raskovou bránou, konkrétne Riley Sheahan.

10:32
    Tak tento tlak sa nemohol inak skončiť než gólom! Po tvrdej delovke od modrej v podaní Bergerona sa najlepšie pred bránou zorientoval REILLY SMITH, ktorý doklepol puk do brány Detroitu po tom, čo pred bránkoviskom clonil brankárovi a masíroval všetkých navôkol Eriksson. Asistencie: Loui Eriksson, Patrice Bergeron.

10:10
    Veľký nápor Bruins, Howard čaruje! Dve bomby ešte väčšie ako Hirošima a Nagasaki od Zdena Cháru a Jimmy Howard stále čelí nepríjemnej skrumáži pred svojou vlastnou svätyňou! Neuveriteľné.

09:54
    Danny DeKeyser sa pri nápore Bruins previnil sekaním. Nedovolil zakončiť Soderbergovi, ktorý sa rútil spoza brány.

09:11
    Až príliš jednoducho sa dostal pred bránu Dougie Hamilton, ktorý sa preštrikoval cez dvojicu brániacich hráčov. Zakočiť síce dokázal, ale nie dosť dôrazne nato, aby prekonal Howarda!

08:36
    Glendening zachytil hrozivo vyzerajúci puk, ktorý smeroval pred bránu. Vyváža ho mimo nebezpečenstvo.

08:15
    Jakub Kindl fauloval, Bruins budú hrať ďalšiu presilovku!

07:28
    Obrovská hrúbka Brendana Smitha keď sa rozhodol ísť striedať, pri pokuse o naskočení na lavičku si to však rozmyslel, pretože sa na Howarda rútil JUSTIN FLOREK. Jimmy Howard chcel poslať puk čo najďalej od jeho brány. Bohužiaľ pre Red Wings ho poslal do nôh spomínaného Smitha, od neho sa puk odrazil na čepeľ hokejky hráča Bruins, ktorý strieľa svoj prvý gól v NHL do odkrytej svätyne Detroitu! Bez asistencii.

06:50
    Krejčí zaviezol puk po ľavom krídle až pred Howarda, nakorčuľoval si za bránu, avšak tak jeho snaha stroskotala.

06:20
    Hrá sa neskutočne rýchly hokej zo strany na stranu. Diváci prežívajú každý dotyk puku, len to v TD Garden bučí!

05:22
    Tomáš Tartar je na ľade, Boston si medzičasom vypracoval ešte jednu zaujímavú príležitosť, no ani ju nedokázal plne zúžitkovať.

04:38
    Tak teraz mali hráči Detroitu šťastie po tom, ako Drew Miller stratil puk. Domáci sa na Howarda rútili vo štvorici proti dvom hráčom v bielom. Delovka od Cháru však skončila len u Jimmyho Howarda!

04:20
    Dobrá práca hráčov v čiernom, ktorú však pokazil neposlušný puk – Boston stráca pásmo.

03:32
    Thornton je už na ľade, začína tlak Bostonu, hrá sa v rohoch.

03:22
    Tomáš Tatar fauloval Zdena Cháru pri rýchlom protiútoku Lucica.

02:58
    Campbell vyhadzuje puk cez všetky čiary, zatiaľ sa darí Bostonu brániť vcelku dobre.

02:16
    Dacjuk sa po prvýkrát odhodlal k strele, evidujeme vôbec prvú presilovkovú šancu. Rask si dal pozor, Boston bez problémov vyhadzuje puk.

02:00
    Boston dobre pokrýva strednú tretinu, Detroit má problém dostať sa pred Raska.

01:32
    Niekoľko sekúnd pred týmto incidentom inkasoval Tomáš Tatar tvrdý hit od Kevana Millera.

01:32
    Shawn Thornton si sadá na trestnú lavicu po zákorku na Kindla – držanie.

00:45
    K slovu sa už dostali aj Červené krídla a ich prvý útok vedený Abdelkaderom, ktorý z ľavej strany posielal na Franzena perfektný puk, zaskvel sa však aj Rask.

00:10
    Úplne prvá strela prišla hneď po vyhratom buly Detroitu. Exekútorom bol Dougie Hamilton, ktorý však trafil len pravý betón Howarda.

00:01

Všetko je pripravené!

Pred zápasom sa v rýchlosti pozrime to minulosti.
    Boston vyhral Stanley cup 6-krát, Detroit 11-krát. Medvede ho zdvihli nad hlavu naposledy v roku 2011 (kapitán Z. Chára), Červené krídla v roku 2008.

Hráči sa pomaly, ale isto chystajú k nástupu na ľad!

Zápas, ktorý má začať presne o 21:00 sa trochu oneskorí – tak, ako to v NHL býva zvykom.

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Hamilton, Chára, Boychuk, Meszároš, K. Miller, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – R. Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Soderberg, Florek – Thornton, Campbell, Caron

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – B. Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Kindl – Abdelkader, Dacjuk, Franzen – Tatar, Sheahan, Nyquist – Alfredsson, Helm, Jurčo – Legwand, Glendening, D. Miller.

Najnovšie informácie zo stránky NHL.com. Na dnešnom rannom korčuľovaní Daniel Paille síce korčuľoval, ale to, či do dnešného zápasu nastúpi ešte nie je jasné. Chris Kelly má problémy s chrbtom a je "day to day". Podľa všetkého Matt Bartkowski a Kevan Miller bojujú s chrípkou – hlavný tréner Bruins povedal, že si nie je istý, či nastúpia do druhého zápasu.

Red Wings majú na maródke Henrika Zetterberga spolu s Jonathanom Ericssonom, ktorí by sa skôr ako pred 2. kolom play-off vrátiť do zostavy nemali.

Vzájomné zápasy hovoria túto sezónu jasne v prospech Detroitu, naposledy si s Bostonom pred play-off poradili 3.apríla 2014 v domácej aréne pomerom 3:2.

Prvý duel play-off sa odohral v noci z piatka na sobotu, kde sa po nervydrásajúcom zápase presadil len Pavel Dacjuk 3 minúty pred koncom a futbalovým výsledkom 1:0 prelial misky váh na svoju stranu. Teda, po prvom zápase stav série 1:0 pre Detroit Red Wings.

Po výhre 1:0 v prvom zápase PO majú na svojom konte červené krídla štyri výhry nad medveďmi z Bostonu, kým hráči pôsobiaci v TD Garden len jednu. Nechajme sa prekvapiť, či sa Bostonu podarí získať na domácej pôde jeden bod pred odchodom do históriou nasiaknutej Joe Louis Arény v Detroite, v štáte Michigan. Začíname v prijateľnom čase aj pre Európu – o 21:00!

Boston Bruins ukončili základnú časť ako najlepší tím NHL, keď za svojich 117 bodov získali Prezidentovu trofej. Pre úplnosť treba dodať, že len o bod za nimi skončil víťaz Západnej konferencie, Anaheim Ducks.

Detroit Red Wings postúpil do play-off z posledného postupového, ôsmeho miesta, pričom mal na konte 93 bodov, rovnako ako siedmy Columbus a o tri viac než deviaty Washington.

Zdeno Chára odohral v základnej časti 77 zápasov a nazbieral 40 bodov za bilanciu 17+23 a Andrej Meszároš, (52 zápasov, 22 bodov s bilanciou 7+15). Najproduktívnejším hráčom Bruins bol český center David Krejči, ktorý odohral 80 zápasov a nazbieral 69 bodov za 19 gólov a 50 asistencií.

V drese Red Wings pôsobí naopak český bek Jakub Kindl (66 zápasov, 19 bodov s bilanciou 2+17) a dvojica slovenských útočníkov. Tomáš Tatar (73 zápasov, 39 bodov za 19 gólov a 20 asistencií) a Tomáš Jurčo (36 zápasov, 15 bodov s bilanciou 8+7). Ako náhradný gólman figuruje na súpiske Red Wings Čech Petr Mrázek, ktorý odchytal 9 zápasov, vychytal v nich dve výhry a dve čisté kontá.

Najzaujímavejšia časť NHL je tu! Boje na ostrie noža, súboje na hranici života a smrti – aj tak by sa dal v krátkosti charakterizovať boj o pohár lorda Stanleyho. Nakoľko bol Detroit pred touto sezónou preradený do Východnej konferencie, črtal sa súboj s Bostonom už v prvých kolách play-off. Tieto dva tímy, ktoré patria do tzv. "Original Six" sa stretli v play off po prvýkrát od roku 1957! Najzaujímavejšia a najatraktívnejšia dvojica prvého kola zahŕňa do tohto zápolenia aj štvoricu Slovákov. Dvoch hráčov Bostonu – obrancov Zdena Cháru a Andreja Meszároša. A takisto aj duo mladých pušiek z "Hockey town" – Tomáša Tatara a Tomáša Jurča. V TD Garden v Bostone sa odohrá už druhý zápas tejto zaujímavej série.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 8. Florek, 11. R. Smith (Eriksson, Bergeron), 39. Lucic (Iginla, Krug), 43. Chára (Iginla, Krug) – 34. Glendening (Helm, D. Miller)

Rozhodca: Lee, St. Laurent – Devorski, Nansen