Francúzsko
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Slovensko
Sobota 19.04.2014, 15:00Reprezentácia

Slovenská reprezentácia svoj štvrtý prípravný zápas pred MS v Bielorusku vyhráva pomerom 3:1. Zásluhou dvojgólového Miroslava Šatana a Radoslava Tybora. No a v neposlednom rade treba pochváliť aj neskutočný výkon Jána Laca, ktorý podržal svoj tím tak, ako sa na jednotku patrí. Hráči snáď presvedčili trénera, že hrať vedia. Po nie príliš vydarenej prvej dvadsaťminútovke to Slováci rozbalili naplno. Už sa len vyvarovať toľkých oslabení, popracovať na presilovkách a bude to! Ja ďakujem za pozornosť, prajem ešte príjemný zvyšok dňa. (17:31:23)

60:00

59:59
    Skrumáž pred Lacom ešte v posledných sekundách, gól však nepadol ani z tejto šance.

59:49
    Francúzi v šestici, Hardy na striedačke!

59:49
    Timeout Francúzska. Na dva góly je 11 sekúnd málo času.

59:33
    Francúzi to teraz poriadne prekombinovali, mohli strieľať, oni si radšej prihrávali.

59:04
    Prerušená hra, vhadzuje sa v strednom pásme. Puk ostal na ochrannej sieti po strele Francúza.

58:42
    Dobrá pozičná hra Slovákov, Hardy stále v bránke. Puk pri ňom.

58:25
    Francúzi sú na ľade nebezpeční, Amarova strela len do Laca.

57:57
    Andrej Šťastný je na trestnej lavici, bude to ešte veľmi zaujímavé. Hardy čaká zrejme iba na buly.

57:50
    Vyhodený puk cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie Slovenska.

57:18
    Opäť taký rozháraný hokej, Švarný bojuje v rohu klziska, následne Slováci stratili puk, o niečo nato zase Francúzi...

56:33
    Réway je už na ľade.

56:16
    Auvitu sa rozhodol zakončiť sám po tom, čo si nakorčuľoval do útočného pásma bez väčších problémov. Laco opäť bezchybný.

55:50
    Francúzi sa po dlhom čase usadili do pásma, už to tam miešajú, avšak bez streleckého pokusu.

55:00
    Slováci sa zatiaľ bez problémov bránia.

54:33
    Martin Réway to trošku prehnal. Krušné chvíle za nedovolený zákrok na Lampérier. Francúzsky hráč to trošku prifarbil, rozhodca mu to spapal aj s navijákom.

54:21
    Réway sa snažil prebiť pred Hardyho sám, nakoniec však ostal na ľade.

52:59
    Slovensko dalo gól! Nedáš dostaneš, elitný prvý útok sa opäť presadil. MIROSLAV ŠATAN dáva svoj 84. gól v reprezentácii po tom, ako mu nastrelený puk od Mikúša tečoval a naservíroval na čepeľ hokejky Ladislav Nagy. Šatan sa nemýlil a opäť ponúkol Slovákom šancu na pokojné dohratie zápasu. Asistencie: Ladislav Nagy, Juraj Mikúš.

52:23
    Pozor na prečíslenie Francúzska! Úplne voľný bol pred bránou Berthon, našťastie sa mu puk na hokejku nedostal. Laco si mohol vydýchnuť.

51:43
    Perfektná akcia Réwaya, ktorý najskôr nahodil puk, aby ho následne dokorčuľoval a poslal ho na Haščáka, ktorý bekhendom nebezpečne ohrozil Hardyho! Dobrá šanca.

50:50
    Stehlíkova chyba na modrej! Francúzsky hráč bol sebec, Ritz vzal všetku zodpovednosť na seba, neprihral na lepšie postaveného spoluhráča – dobre pre Slovensko – Laco bol pripravený!

50:06
    Špirko prihrával z pravej strany na voľného Mihálika, ktorý bol osamotený na modrej čiare. Vlado vie vystreliť, čo dokázal aj teraz, avšak jeho strela bola zrazená na ochrannú sieť.

49:47
    Tak sa teda jednalo o to, že bol francúzsky rozhodca trafený pukom do brucha. Hra musela byť prerušená!

49:47
    Mikúš sa teraz hnevá, píska sa, rozhodcovia sa radia, malo by sa jednať o ofsajd.

49:19
    Mikúš hneď po buly strieľal, avšak odkrytý výhľad pomohol Hardymu k úspešnému zákroku.

49:16
    Meunier podrazil nohou Nagya. Ten musí mať toho plné zuby, už štyri fauly na slovenského hráča!

48:29
    Snaha v útoku Francúzom úplne nevyšla, nakoľko sa Laco nemusel zaskvieť pri žiadnom zo zákrokov.

48:07
    Hru treba upokojiť, je na to čas, zakázané uvoľnenie.

47:41
    Napádanie v trojici – zaujímavá taktika Francúzov. Domáci sa snažia o rýchle vyrovnanie.

47:11
    Francúzsko dalo gól!
    Krásna akcia Francúzov okorenená gólom TEDDYHO DA COSTU keď po prihrávke od Fleuryho, ktorý bol na osi ihriska Teddy vystrelil z prvej a krížnou strelou do vinkľa prekonal Laca. Asistencie: Damien Fleury, Baptiste Amar.

46:30
    Meunier si nakorčuľoval z ľavého krídla, aby prekvapil Laca tvrdou strelou z ľavého kruhu. Laco sa dnes poriadne rozchytal!

46:07
    Ritz vybojoval puk v obrannom pásme Slovenska, Laca však nedokázal ohroziť, naopak, stratil puk v najnevhodnejšej chvíli.

45:43
    Po nedorozumení Francúzov sa hra presťahuje pred Hardyho – icing.

44:59
    Hrá sa opäť taký nemastný neslaný hokej, na ľade je už aj Nagy, ktorému uplynul 10 minútový osobný trest.

44:05
    Konečne vidno na ľade aj Réwaya, dobrý forčeking od 19 ročného Dolnokubínčana.

43:25
    Laco opäť kryje puk po strele od Treilleho. Tečovať strelu sa pokúšal Claireaux. Ján Laco úplne pohotovo a v pokoji chytá.

42:50
    Francúzi hrajú veľmi tvrdo do tela, Slováci si v rozohrávke nie príliš rozumeli, opäť ďalšie dolovanie puku pri mantineli. Hrá sa v strednom pásme.

42:00
    Hrá sa teraz hore – dole, Slováci však oveľa viac ohrozujú Hardyho ako Francúzi Laca.

41:25
    Prvá strela Miklíka v tretej tretine, Hardy ju pohotovo semaforom zlikvidoval.

40:54
    Slováci začali rozhodne aj do tretej tretiny, puk majú často na svojich hokejkách, Francúzom nedávajú šancu.

40:01

Druhá tretina je hneď o niečo veselšia po tom, čo sa presadil najprv kapitán Šatan a následne aj Tybor. Neskutočný výkon podáva aj Laco, ktorý drží bezgólové skóre Slovenska. Je zatiaľ najlepším hráčom na klzisku. Druhá tretina mala náboj aj šťavu, škoda toľkých vylúčení. Snáď sa to zmení v tretej tretine.

40:00

39:59
    Brankár Hardy musel zasahovať po Stehlíkovej strele. Následne v poslednej sekunde tretiny mal šancu aj Tybor, no betóny boli proti druhému gólu tohto hráča v dnešnom zápase!

39:44
    Predsa sa však bude pokračovať v trende zápasu – vylúčenie. Fleury podrazil Martina Réwaya.

39:25
    Už veľa času neostáva, hrá sa v slovenskom pásme, avšak v rohoch pri mantineli.

38:28
    Obrovská šanca a opäť absolútne skvelý Ján Laco! Po tom, čo zlikvidoval Lamperiérovu šancu niet pochýb o tom, že je našim najlepším hráčom!

38:00
    Slováci sa musia brániť, avšak nie nadlho, na ľade elitná formácia a je to cítiť. Mikúšov pokus z ľavého kruhu vak bránu netrafil.

37:14
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, Guttig je dnes poriadne aktívny, no ani tentoraz sa cez Štajnocha nepresadil.

36:25
    Hrá sa konečne aj pri Hardym. Štajnoch to nemal na strelu, a tak to poslal na Špirka, ten sa ale nedokázal presadiť.

35:22
    Mihálik je na ľade, Slovensko je už v plnom počte a môže opäť vyrovnať hru.

35:04
    Francúzi sú stále v našom pásme, no dobrá obrana Slovákov nedala šancu na presadenie sa Chakiachvilimu – zaujímavé meno vo Francúzsku.

34:12
    Dobrý forčeking od Slovákov, avšak Guttig sa dokázal presadiť aj cez trojicu Slovákov. Laco sa rozchytal k bezchybného, skvelému výkonu! Francúzsky hráč nemal šancu!

33:22
    Krušné chvíle, opäť raz presilovka 5 na 4 pre Francúzov, za narazenie na mantinel si sadá Mihálik.

33:15
    Množstvo zákrokov od Jána Laca, ten v týchto chvíľach čaruje!

32:25
    Auvitu sa snažil prekvapiť Laca od modrej, následne sa snažil prekovať slovenského gólmana aj Guttig!

32:00
    Francúzi sa nevedia dostať do slovenského pásma, zatiaľ dobrá oslabovka.

31:16
    Slováci rozhodne pritvrdili, Mikúš si sadá na trestnú lavicu k Nagyovi, ktorý dostal osobný trest 10 minút.

30:58
    Na slovenské hokejky sa vniesol kľud, už to nie je také rozhárané. Rozchytal sa aj Laco, malo by to byť už oveľa lepšie.

30:11
    Laco čaruje! Končekom hokejky Treiileho pokus zneškodnil len tak tak, Slovensko malo teraz poriadne na mále!

28:47
    Aj Ďaloga mieri na trestnú lavicu, Francúzsko má presilovku 5 na 3!

27:45
    Štajnoch si sadá na trestnú lavicu, Francúzi majú možnosť znížiť gólové manko.

27:29
    Slovensko dalo gól! Druhý presný zásah strieľa navrátilec, ktorý mal žalúdočné problémy počas kempu v Banskej Bystrici – RADOSLAV TYBOR. Asistencie: Michel Miklík, Vladimír Mihálik.

Na strely je to v pomere 9:9. Nakoľko Francúzi boli v prvej dvadsaťminútovke aktívnejší pomerom 7:4 možno povedať, že prestávka Slovákom, aj keď obraz bohužiaľ nie našou vinou nemáme, pomohla.

24:00
    Po štyroch minútach druhej tretiny je to na strely 2:2.

22:43
    Yorick Treille napodobňuje svojho spoluhráča z Francúzska – sadá si na trestnú lavicu.

22:42
    Slovensko dalo gól! Prvý gól Slovákov nestrieľa nik iný ako náš elitný útok! Gól si pripisuje MIROSLAV ŠATAN, asistovali mu Ladislav Nagy a Juraj Mikúš!

Ťažko odhadnúť, v koľkej minúte sa druhá tretina momentálne nachádza. Evidujeme však dva strelecké pokusy – jeden na strane domácich, druhý na strane Slovákov.

21:10
    Johann Auvitu si však sadá na trestnú lavicu, presilovka Slovenska!

21:10
    Tretina sa nám už začala. Signál bohužiaľ nechytí v týchto chvíľach nikto. Francúzi majú poriadne problémy.

20:01

Bohužiaľ, Francúzi zatiaľ signál na Slovensko neposlali. Technické problémy, prepáčte vážení športoví priatelia!

Viac ako polovicu tretiny sa hralo 5 na 4. Slováci hrali dokonca 5 minútovú presilovku po tvrdom narazení Nagya od Manaviana, ktorý sa už sprchuje. Stále je však skóre 0:0. Hre chýba presnosť, náboj a kreativita. Tréner Slovenska bude mať určite cez prestávku čo povedať. Časté vylúčenia môžu znamenať v iných zápasoch potupu. Verme, že sa Slováci prebudia a v druhej dvadsaťminútovke podajú oveľa lepší výkon!

20:00

19:43
    Jasné postavenie mimo hry Dávida Skokana, je to viac než zlé.

19:25
    Záver našej presilovky, za 5 minút Slováci nevytvorili okrem Stehlíkovej strely takmer nič.

18:55
    Posledná minúta tretiny, zakázané uvoľnenie počas presilovky, neuveriteľné!

18:17
    Horná žrdka je rada, že stojí! Len to tak zahučalo, Hardy je rád, že červená tyčka zastavila tvrdú Stehlíkovu ranu od modrej.

17:43
    Slováci opäť v pásme, avšak za Hardyho bránou. Stehlíkova bomba od modrej len do betónov. Slováci tlačia súpera tak, ako v tejto presilovke ešte nie.

17:10
    Nagy je už na ľade, jeho strela ale minula bránku!

16:44
    Slováci počas dvoch minút presilovky nevymysleli absolútne nič!

16:00
    Puk je pri Lacovi, Francúzi sa veľmi dobre bránia. Rýchly útok Slovákom nevyšiel – ofsajd.

15:38
    Strela od Stehlíka bola zrazená jedným z francúzskych hráčov.

15:30
    Slováci už v útočnom pásme miešajú s pukom.

15:01
    Švarný je už na ľade, posledných 5 minút, treba potrestať zranenie Ladislava Nagya!

14:47
    Ladislav Nagy je dneska veľmi žiadaný. Manavian ho tvrdo narazil na mantinel, tuhne krv v žilách. Hráč Francúzska odchádza na 5 + do konca zápasu!

14:40
    Miro Šatan dlho váhal s prihrávkou na Nagya pri prečíslení 2 na 1. Hardy sa zaskvel dobrým zákrokom pomocou betónu.

14:10
    Ešte 50 sekúnd, avšak doteraz sa Francúzom nepodarilo vystreliť, verme, že to tak bude aj naďalej.

13:40
    Francúzi si v našom obrannom pásme robia čo chcú, vymieňajú si puk jedna radosť, Laco však zatiaľ zasahovať nemusel.

13:01
    Ďalšie vylúčenie na slovenskej strane, Ivan Švarný si odsedí trest za držanie.

12:39
    Nevyzeralo to tak, ale strela švihom od Valacha narobila Hardymu poriadne problémy. Následná šarvátka nič nevyriešila.

12:18
    Rozhodca píska do píšťalky, zovretie puku.

12:00
    Po miernom kolotoči v pásme domácich strieľal nepresne Mihálik od modrej. Následne tlak pokračoval, ale ani Švarného pokus sa v bráne neskončil, naopak, bol veľmi nepresný.

11:15
    Da Costa sa zrazil spolu s Lacom, obaja s úsmevom a gestom fair play vstávajú späť z ľadu. Nič vážne sa našťastie našej jednotke a ani hráčovi z Francúzska nestalo.

10:45
    Husto pred brankárom Hardym. Opäť je to kvôli Nagyovi, Šatanovi a Mikúšovi. Prvá formácia dneska jednoznačne dominuje. Už to len vyšperkovať ku gólu. Mikúš teraz nestihol včas nasmerovať puk do brány.

09:55
    Šťastný sa dostal k strele, aj keď síce v páde, ale predsa. Sympatický hráč Slovana Bratislava ukazuje trénerovi, akým cenným môže byť.

09:12
    Vo vlastnom obrannom pásme sa často Slováci dopúšťajú chybičiek, ktoré môžu byť v priebehu zápasu osudné.

08:40
    Štajnoch je už na ľade, puk v obrannom pásme Francúzska.

08:10
    Teraz dobre zapracoval Mihálik, ktorý zrazil strelu od modrej, tlak Francúzov, pomerne nečakaný.

07:39
    Zatiaľ sa Slováci skvele bránia, už len minúta zo Štajnochovho trestu, Francúzi sú zatiaľ bezzubí.

07:15
    Šikovná kombinácia Francúzov v početnej prevahe, našťastie však puk minul Lacovu bránku.

06:35
    Obaja previnilci sú už na ľade. Spolu s nimi, vo chvíli, keď sa vracal Ďaloga na lad strieľal od modrej tvrdú strelu Guttig. Za vyhodenie puku si už sadá na trestnú lavicu Štajnoch. Dnes sa len vylučuje.

06:00
    Skokanovi prišiel na pomoc do útoku Šťastný, nedorozumenie na našej strane znamená len jedno, nie strelu, ale stratu puku.

05:26
    Treilleova strela od modrej po rýchlom nakorčuľovaní nemohla Laca prekvapiť.

05:00
    Hra štyroch na štyroch vyhovuje viac Slovákom, ktorí si vymieňajú puk v útočnej tretine.

04:36
    Nagy prišiel o puk, našťastie sa Laco Nagy stihol vrátiť a zabrániť nebezpečenstvu. Následne po tvrdom narazení od Ďalogu sa píska, je po slovenskej presilovke.

04:17
    Na ľade opäť náš prvý útok. Po dotyku Francúza s pukom sa píska, ďalší faul na Nagya. Hra vysokou hokejkou od Ritza.

03:48
    Strela aktívneho Nagya prerušila hru, vhadzuje sa po Hardyho ľavici.

03:13
    Taká istá situácia, obrana musí byť oveľa viac kompaktnejšia, pokus z pravého kruhu len do pripravenej lapačky.

02:54
    Chyba obrancov Slovenska, ktorý nechali voľný priestor pre Guttiga. Ten nestihol puk dobehnúť, a tak ho má vo svojej moci Ján Laco.

02:15
    Prvá presilovka je minulosťou, jedna strela bola zblokovaná, druhá mimo brány – veľmi slabá produktivita.

01:48
    Ďalšia strela smerom na Floriana Hardyho. Ani následný pokus z medzikuržia sa bohužiaľ neujal.

01:18
    Postavenie mimo hry Mikúša. Predchádzala však tomu zrazená Nagyova strela, ktorý si zahral obrancu a pálil od modrej.

01:00
    Slováci už rozostavení v presilovkovom päťuholníku.

00:34
    Francúzsko vytlačilo Slovákov do obranného pásma.

00:16
    Dobrá práca hneď od úvodu. Faul na Nagya od Manaviana, Slovensko hrá po 15 sekundách svoju prvú presilovku!

00:01

Zostavy bohužiaľ k dispozícii ešte nie sú. Podľa všetkého však do zápasu nenaskočia Bartek, Bakoš a Čerešňák. Chytať bude Laco.

V dnešnom zápase si premiéru odkrúti útočník Martin Reway. V zostave sa objavia aj Karol Sloboda, Miroslav Šatan, Juraj Mikúš a Ladislav Nagy.

Slovenská reprezentácia odohrá štvrtý prípravný duel pred MS v Bielorusku s Francúzskom. Úvodné buly zápasu je naplánované na 15:00.

Slováci majú za sebou už tri prípravné zápasy, ktoré odohrali proti reprezentácii Ruska a Francúzska. V oboch úvodných zápasoch podali reprezentanti dobrý výkon. Prvý duel však Slovensko prehralo 3:1, keď sa strelecky presadil len Adam Lapšanský. V druhom zápase však chlapci spod Tatier podali lepší výkon a zápas dokázali vyhrať 4:3, keď sa presadili Šatan, Mikúš a aj Nagy. Prvý reprezentační gól si na svoje konto pripísal Skokan. Tretí prípravný duel s Francúzskom už úsmev na perách trénera Slovenska nepriniesol. Skóre po katastrofálnej prvej tretine, ktorú prehrali Slováci 0:3 korigoval Špirko spolu so Šťastným, ktorý strelil svoj prvý gól v reprezentácii. Výsledné skóre vydesilo snáď každého 2:4. Slováci majú čo naprávať!

Káder musel kvôli zraneniu opustiť Adam Lapšanský, ktorý sa už s istotou na MS nepredstaví. Vrátil sa však Radoslav Tybor, ktorý kvôli žalúdočným problémom opustil prípravný kemp v Banskej Bystrici. Do Francúzska prišla mladá nádej budúcnosti – Martin Réway, ktorému sa skončila sezóna v zámorí, keď jeho tím Gatineau Olympiques vypadol z juniorskej súťaže QMJHL.

Najskúsenejším hráčom z výberu súpera Slovenska je brankár Cristobal Huet, ktorý pôsobil dlhé roky v NHL. Nechajme sa prekvapiť, či Slovensko zažije potupnú prehru s galským kohútom aj v ich druhom meraní síl.

S Francúzskom sa dokonca Slováci stretnú aj v základnej skupine na MS, keď s ním odohrajú tretí zápas, 12. mája o 15.45 hod.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 48. Da Costa (Fleury, Amar) – 23. Šatan (Nagy, Mikúš), 28. Tybor (Miklík, Mihálik), 53. Šatan (Nagy, Mikúš)

Francúzsko: Hardy (Quemener) – Amar, Manavian, Besch, Y. Auvitu, Chakiachvili, J. Janil, K. Dusseau, A. Baazzi – N. Ritz, L. Meunier, Y. Treille – Guttig, T. Da Costa, D. Fleury – D. Raux, B. Henderson, Lamperier – Tardif, E. Berthon, Beron.
    Slovensko: J. Laco (Janus) – K. Sloboda, Marek Ďaloga, Stehlík, V. Mihálik, J. Brejčák, Švarný, Štajnoch, J. Valach – Šatan, J. Mikúš, L. Nagy – Miklík, Špirko, Tybor – Marcel Haščák, Lušňák, Skokan – Réway, A. Šťastný, P. Zuzin.