Bologna – Parma 1:1 (kon.) | Livorno – Chievo 2:4 (kon.) | Hellas Verona – Fiorentina 3:5 (kon.)
Turín – CFC Janov 2:1 (kon.) | Neapol – Lazio 4:2 (kon.) | Sampdoria – Inter 0:4 (kon.)
AC Miláno – Catania 1:0 (kon.)
SSC Neapol
4:2 (1:1)
Lazio Rím
Nedeľa 13.04.2014, 15:00 • Stadio San Paolo, Neapol • Talianska Seria A

Tak a tento gól ukončil dnešné stretnutie. V ňom hrali takmer celý druhý polčas hostia bez vylúčeného Canu a treba povedať, že to na ich hre bolo badať. Inkasovali 3 góly, všetky z kopačky Higuaína a prehrali tak 4:2.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok nedeľného poobedia. (17:01:23)

90+4
    Neapol dal gól!
    A je rozhodnuté! Kto iný je strelcom gólu, ako GONZALO HIGUAÍN? Výborne sa zbavil obrancu, Berishu dokázal elegantne obstreliť ľavou nohou a zavŕšiť tak svoj hattrick!

90+4
    Tak toto bola jedna z posledných príležitostí na vyrovnanie! Onaziho hlavičku však Reina bez problémov kryje.

90+3
    Lazio ju ihneď vrátilo pred Reinovu šestnástku a ten musí byť v posledných sekundách v strehu.

90+3
    Reina si položil loptu a takticky zdržoval, čakal až kým ku nemu pribehne Novaretti a následne ju poslal až na druhú stranu.

90+2
    Hostia si navyše pomohli až spätnou prihrávkou cez Berishu. Už im ale naozaj nezostáva veľa času.

90+1
    Konko zblokoval prihrávku Pandeva a loptu končí mimo hracej plochy. Pandev sa pochopiteľne s rozohrávkou neponáhľa.

90+1
    Nad rámec hry sa nám budú hrať ešte 4 minúty. Stále sú pri lopte domáci futbalisti, tí sa smerom dopredu už neponáhľajú.

90
    Prebieha nám posledná minúta základnej hracej doby a Neapol drží loptu na vlastnej polovici.

89
    Domáci majú obrovské šťastie! Odrazená lopta sa dostala ku Postigovi a jeho strela končí za Reinom. Predtým však bola zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu a tak je z toho offsajd.

89
    Fernández fauluje prenikajúceho Candrevu a navyše za svoj zákrok vidí žltú kartu.

88
    Neapol výborne drží loptu na svojich kopačkách a nepúšťa súpera do záverečného náporu.

87
    Pandev sa snažil využiť zaváhanie hostí v obrane, no v šestnástke súpera pri situácii 1 na 1 neuspel. Neapol však naďalej zostáva pri lopte.

86
    Aktívnejším mužstvom sú v týchto chvíľach hostia, je treba ale podotknúť, že od 48. minúty hrajú bez vylúčeného Canu.

86
    Cavanda posielal loptu do šestnástky SSC, tá ale nenašla adresáta a tak končí v náručí Reinu.

84
    Čaká nás teda ešte zrejme veľmi zaujímavý koniec tohto duelu. Pri lopte sú teraz domáci, tí ju budú posielať späť do hry autovým vhadzovaním.

83
    Máme za sebou aj posledné striedanie. Tak pre zdravotné problémy nakoniec odstupuje Jorginho a nahradil ho Mesto.

82
    Lazio dalo gól!
    Ale pozor! Hostia sa dostávajú späť do stretnutia! Za obranu SSC si výborne nabehol OGENYI ONAZI, jeho strelu síce Reina dokázal stlmiť, no následne si ju aj sám strelec dorazil do brány.

Tomáš Fiala

Góly: 42. Mertens, 49. Higuaín, 67. Higuaín, 90+4. Higuaín – 21. Lulić, 82. Onazi

Karty:   2. Jorginho (NEA), 10. Higuaín. (NEA), 45+1. Mertens (NEA), 61. Bristos (NEA), 89. Fernández (NEA) – 13. Cana (LAZ), 45+1. Ledesma (LAZ)   48. Cana (LAZ)

SSC Neapol: Reina – Henrique, Albiol (46. Fernández), Britos, Ghoulam – Insigne (C), Behrami, Pandev, Jorginho (83. Mesto), Mertens (65. Callejon) – Higuaín.
    Náhradníci: Colombo, Doblas Santana – Réveillére, Fernández, Mesto, Hamšík, Džemaili, Inler, Callejón, Zapata.

Lazio Rím: Berisha – Konko, Ciani, Cana, Radu – Onazi, Ledesma, Lulić (74. Cavanda) – Candreva, Mauri (C) (57. Postiga), Anderson (63. Novaretti).
    Náhradníci: Guerrieri, Strakosha – Pereirinha, Cavanda, Novaretti, Crecco, J. Minala, G. Kakuta, Perea, Postiga.

Rozhodca: Luca Banti – A. Costanzo, M. Grilli