Chicago – Montreal 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Detroit 4:3 (1:0 po s.n.) | Dallas – Columbus 1:3 (kon.)
Calgary – LA Kings 4:3 (2:1 po s.n.) | Anaheim – San Jose 5:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Pittsburgh Penguins
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Detroit Red Wings
Štvrtok 10.04.2014, 02:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Pittsburgh Penguins.
    O víťazný a jediný premenený nájazd sa zaslúžil JUSSI JOKINEN, ktorý prekonal Gustavssona aj s dávkou poriadneho šťastia.

Jokinenovi pri nájazde ušiel puk, ale i tak dáva z obrovským šťastím gól s prispením Gustavssonovej hokejky.

62:33
    Na opačnej strane sa ocitol v oborvskej šanci Stempniak, ktorý najprv neprestrelil betóny Gustavssona a následne brankár hostí zákrokom po ležiačky vychytal Stempniaka aj na druhý krát.

60:35
    V úvode predĺženia sa ocitol v obrovskej šanci Datsyuk, ale pred odkrytou bránou triafa iba konštrukciu Fleuryho brány.

58:45
    Detroit Red Wings dal gól!
    Hosťom sa v závere tretej tretiny podarilo vyrovnať a to zásluhou šikovného teču TOMÁŠA JURČA, ktorý tečoval strelu Kronwalla a tá z veľkým šťastím prepadla za chrbát Fleuryho. Asistencia: Niklas Kronwall.

55:46
    Brian Lashoff (DET) je vylúčený za držanie na prenikajúceho Gibbonsa a to je šanca pre domácich pridať ďalší gól.

49:17
    Pittsburgh Penguins dáva gól!
    A domáci prvý krát v zápase idú do vedenia! Krásne sólo cez celé ihrisko predviedol Letang a zakončil ho strelou od pravého mantinelu, ktorá Gustavssonovi vypadla za jeho chrbát a v tejto situácii sa najrýchlejšie zorientoval JUSSI JOKINEN a nikým nekrytý puk poslal do odkrytej brány. Asistencia: Kris Letang.

48:23
    Obrovský závar pred bránou hostí, ale Crosbymu a ani Kunitzovi sa cez spleť tiel nepodarilo pretlačiť puk za chrbát Gustavssona.

36:42
    A je vyrovnané! Po presilovkovej kombinácii svoj druhý gól v zápase pridáva JAMES NEAL, ktorý dostal puk na vrchol kruhu od Niskanena a tvrdou strelou príklepom prestreli Gustavssona. Spomalený záber však odhalil, že Nealova strela sa šuchla o rukavicu jedného z obrancov Detroitu a tak znemožnila Gustavssonovi včas zasiahnuť. Asistencia: Matt Niskanen.

36:26
    David Legwand (DET) putuje na trestnú lavicu za hru z vysokou hokejkou a to je tretia presilovka pre domácich.

34:22
    Hostia zavreli súpera v tretine a Tatar poslal nahrávku na modrú čiaru na JAKUBA KINDLA a ten príklepom prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a trifa horný roh brány. Fleuryho zákrok znemožnila aj práca Sheahana, ktorého do bránkoviska natlačil Orpik. Asistencia: Tomáš Tatar.

29:03
    Crosby predviedol krásne sólo s pukom až do útočného pásma a tam krásnou prihrávkou bekhendom vysunul našliapnutého JAMESA NEALA, ktorý predviedol klučku do bekhendu a poľahky prekonal Gustavssona. Asistencia: Sidney Crosby.

28:39
    Glendening (DET) dostáva trest za nedovolené bránenie a domáci získavajú druhú presilovú hru v zápase

19:40
    Kyle Quincey (DET) dostáva dve minúty za držanie a je tu prvá presilová hry domácich.

14:21
    Matta nabezpečne pálil z modrej čiary a Gustavssonovi puk vypadol z lapačky a mal veľké šťastie že neskončil za bránkovou čiarou.

11:45
    Za držanie hokejky dostáva dvojminútový trest Jussi Jokinen (PTS) a hostia majú možnosť druhej presilovej hry.

10:41
    Hráči hostí vďaka dobrému napádaniu získali útočné pásmo a k strele sa dostal Alfredsson, no jeho strela nebola presná a od plexiskla sa odrazila späť pred Fleuryho, kde už stál pripravený TOMÁŠ JURČO a posiela hostí do vedenia. Asistencia: Daniel Alfredsson, Darren Helm.

05:56
    Na opačnej strane sa do nájazdu dostal Sutter, ale jeho klučku do bekhendu Gustavsson zneškodnil.

02:11
    Za vysokú hokejku je vylúčený Gibbons a hostia majú možnosť presilovej hry.

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 30. Neal (Crosby), 37. Neal (Niskanen), 50. Jokinen (Letang), rozh. náj. Jokinen – 11. Jurčo (Alfredsson, Helm), 35. Kindl (Tatar), 59. Jurčo (Kronwall)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Scuderi, Orpik, Martin, Maatta, Niskanen – Kunitz, Crosby, Bennett – Gibbons, Jokinen, Neal – Glass, Sutter, Stempniak – Pyatt, Adams, Payerl.
    Detroit Red Wings: Gustavsson (Howard) – Kronwall, Smith, Quincey, DeKeyser, Kindl, Lashoff – Abdelkader, Datsyuk, Franzen – Nyquist, Sheahan, Tatar – Helm, Legwand, Alfredsson – Miller, Glendening, Jurčo.

Rozhodca: St. Laurent, Furlatt – Amell, Brisebois.

Diváci: 18 620