Chicago – Montreal 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Detroit 4:3 (1:0 po s.n.) | Dallas – Columbus 1:3 (kon.)
Calgary – LA Kings 4:3 (2:1 po s.n.) | Anaheim – San Jose 5:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Pittsburgh Penguins
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Detroit Red Wings
Štvrtok 10.04.2014, 02:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemné ráno. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (04:58:48)

Skončil sa napínavý a veľmi zaujímavý zápas medzi domácim Pittsburghom Penguins a Detroitom Red Wings, v ktorom napokon na samostatné nájazdy víťazia hráči domácich 4:3. V tretej tretine poslal domácich do vedenia Jokinen, ale minútu a 15 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal druhým gólom v zápase Jurčo a vybojoval pre hostí predĺženie. V predĺžení boli k videniu tutovkové gólové šance na oboch stranách, ale svoju kvalitu predviedli brankári a v lotérii samostatných nájazdov bol jediným šťastným strelcom domáci Jussi Jokinen, ktorý z dávkou veľkého šťastie prekonal Gustavssona a získal pre domácich dva body. Hostia z Detroitu odchádzajú s Pittsburghu aspoň z jedným bodom, ktorý je pre nich extra dôležitý vzhľadom na boj o play-off.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Pittsburgh Penguins.
    O víťazný a jediný premenený nájazd sa zaslúžil JUSSI JOKINEN, ktorý prekonal Gustavssona aj s dávkou poriadneho šťastia.

Tatar predviedol pekný nájazd, položil si Fleuryho, ale nedokázal ho prekonať a hostia tak v nájazdoch prehrávajú.

Za hostí musí Tatar dať.

Jokinenovi pri nájazde ušiel puk, ale i tak dáva z obrovským šťastím gól s prispením Gustavssonovej hokejky.

Za hostí Datsyuk prestrelil Fleuryho bránu.

Za domácich Crosby pekne vymiešal Gustavssona, ale gól nedal.

Za hostí Alfredsson neprekonal Fleuryho, ktorý vtiahol famózny zákrok lapačkou.

Za domácich začína Neal a prestrelil bránu.

Samostatné nájazdy začínajú.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:52
    V posledných sekundách ešte zvŕta obranu hostí Neal, ale jeho následná strela bola zblokovaná a nedostala sa až ku Gustavssonovi.

64:25
    Ofsajd domácich.

64:11
    Záver predĺženia je strhujúci a hra sa prelieva zo strany na stranu.

63:44
    Ofsajd v podaní hostí pri nedorozumení pri prechode stredného pásma.

63:28
    Martinovu strelu vyrazil Gustavsson do rohu klziska.

62:33
    Na opačnej strane sa ocitol v oborvskej šanci Stempniak, ktorý najprv neprestrelil betóny Gustavssona a následne brankár hostí zákrokom po ležiačky vychytal Stempniaka aj na druhý krát.

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 30. Neal (Crosby), 37. Neal (Niskanen), 50. Jokinen (Letang), rozh. náj. Jokinen – 11. Jurčo (Alfredsson, Helm), 35. Kindl (Tatar), 59. Jurčo (Kronwall)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Scuderi, Orpik, Martin, Maatta, Niskanen – Kunitz, Crosby, Bennett – Gibbons, Jokinen, Neal – Glass, Sutter, Stempniak – Pyatt, Adams, Payerl.
    Detroit Red Wings: Gustavsson (Howard) – Kronwall, Smith, Quincey, DeKeyser, Kindl, Lashoff – Abdelkader, Datsyuk, Franzen – Nyquist, Sheahan, Tatar – Helm, Legwand, Alfredsson – Miller, Glendening, Jurčo.

Rozhodca: St. Laurent, Furlatt – Amell, Brisebois.

Diváci: 18 620