Tottenham Hotspur
5:1 (1:1)
Sunderland AFC
Pondelok 07.04.2014, 21:00 • White Hart Lane (Londýn) • Anglická Premier League

Hosťom sa s favoritom stretnutia darilo držať krok len v prvom polčase. Ani jednogólové vedenie im však k bodom nepostačilo. V druhom polčase bola ich ofenzíva nulová, čo Spurs dokonale využili. Po štyroch vrcholoch efektivity sa domáci radujú z triumfu o štyri góly. Kohúti sa vďaka tomu vracajú na šieste miesto. Sunderland zostáva na samom chvoste ligovej tabuľky.

Z dnešnej dohrávky je to všetko. Na konci je 33. kolo i tento prenos. Ďakujem Vám za pozornosť. (23:03:36)

90+5

90+4
    Tim Sherwood prežíva radostné stretnutie. Po dlhej sérii mizerných výsledkov má konečne aj on dôvod na radosť.

90+2
    Tottenham dal gól!
    Katastrofa Sunderlandu neprestáva ani v nadstavenom čase. Keby sa hralo ešte nejakých päť minút, tak by sme sa zrejme dočkali i tenisového výsledku. Rohový kop Eriksena Vito Mannone nezasiahol. Lopta prepadla až ku Kaboulovi, ktorý sklepával Adebayorovi. Ten nezasebčil a prihral lepšie postavenému GYLFIMU SIGURDSSONOVI. Ten z piatich metrov prekonáva rozhodeného gólmana hostí, ktorých výkon sa už blíži k fiasku.

90
    Martin Atkinson ešte zbytočne naťahuje trápenie Sunderlandu. K záveru stretnutia pridáva ešte päť nadstavených minút.

89
    Sherwoodovi sa už niet čomu čudovať. Tottenham vedie o tri góly a jeden prekvapivý ťah mu už vyšiel. Kane je strelcom víťazného gólu.

88
    Tim Sherwood sa nebál predviesť frajerinu, keď na trávnik poslal mladučkého Srba Miloša Veljkovića. Flek mu pustil Paulinho.

86
    Nabudení Kohúti pridávajú i posledný klinec do rakvy Mačiek. Dlhá lopta vpred opäť našla neistého Wesa Browna, ktorý hlavičkoval iba ku Kaneovi. Ten sa efektnou kľučkou zbavil mizerného Verginiho a po jeho prestrelení Mannoneho sa už lopta kotúľala do siete. Pred dobiehajúcim Gardnerom však EMMANUEL ADEBAYOR nenechal nič na náhodu a loptu dorazil do siete. 4:1 a na White Hart Lane je vymaľované.

85
    Gus Poyet už s vyrovnaním nepočíta a viac-menej už rozmýšľa nad ďalším programom. Ten bude pre Sunderland pekelný.

84
    Od výborne hrajúceho Aarona Lennona to bolo navyše všetko. Na nejakých desať minút ho nahradí jeho krajan Andros Townsend.

83
    Tottenham sa ešte púšťa do zdecimovanej defenzívy Mačiek. Lennon však opäť iba vytĺkol defenzívne bloky Sunderlandu.

82
    Po prvýkrát strieda i Tim Sherwood, ktorý sťahuje Nacera Chadliho. Ten si pripísal asistenciu na ten posledný gól. Na jeho miesto príde Sigurdsson.

81
    Na druhej strane zaujímavá parketa pre striedajúceho Scocca. Ten však rumunského stopéra Vlada Chirichesa neprestrelil.

80
    Parádne stretnutie hrá i Harry Kane, ktorý to opäť skúšal veľmi pohotovo. Z okraja šestnástky však strieľal iba do stredu.

78
    Man of the match and season CHRISTIAN ERIKSEN podčiarkuje svoje parádne predstavenie. Po dvoch gólových asistenciách sa dočkal i gólu. Akciu začal na polovici Adebayor, ktorý pred šestnástkou prihrával na Chadliho. Ten nabíjal dánskemu hrdinovi, ktorý pálil z nejakých dvadsiatich metrov. Jeho pokus ešte jemne tečoval Bardsley, čim loptu poslal presne k ľavej žrdi. Mannone si na ňu ešte siahol, ale mimo priestoru troch žrdí ju nevytesnil.

77
    Zaujímavá idea od Gardnera, ktorý prepúšťal prihrávku na Boriniho. Od Johnsona však lopta doputovala iba ku kapitánovi Kaboulovi.

76
    Tradične ho rozohrával Adam Johnson, ktorý však vyprodukoval iba pretiahnutý center, ktorý doputoval až za postrannú čiaru.

75
    Adam Johnson v rohu ihriska trápil Rosea, ktorý ho zozadu poslal k zemi a Čierne Mačky budú rozohrávať akýsi skrátený roh.

Erik Farkaš

Góly: 28. Adebayor, 59. Kane, 78. Eriksen, 86. Adebayor, 90+2. Sigurdsson – 17. Cattermole

Karty:   21. Alonso (SUN), 43. Cattermole (SUN)

Tottenham Hotspur: Lloris – Naughton, Chiricheş, Kaboul (C), Rose – Lennon, Chadli, Paulinho, Eriksen – Adebayor, Kane
    Náhradníci: Friedel – Townsend, Sigurdsson, Sandro, Fryers, Bentaleb, Veljkovič
    Manažér: Tim Sherwood

Sunderland AFC: Mannone – Vergini, Brown (C), Cuéllar – Bardsley, Bridcutt, Cattermole, Ki, M. Alonso – A. Johnson – Borini
    Náhradníci: Ustari – S. Larsson, C. Gardner, Wickham, Colback, O´Shea, Scocco
    Manažér: Gus Poyet

Rozhodca: Lee Mason – S. Bennett, I. Hussin – M. Dean