HC Slovan – Trenčín 6:5 (2:1 po s.n.) | Košice – B. Bystrica 1:8 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Slovan Bratislava
6:5 (1:1, 2:2, 2:2 - 0:0)
HK DUKLA Trenčín
Streda 02.04.2014, 14:00 • Zimný štadión Ondreja Nepelu • Hokejová extraliga juniorov play-off

Skončilo sa nám dramatické tretie finálové stretnutie, ktoré bolo plné zvratov. V riadnom hracom čase sa skončilo remízou 5:5, v predĺžení sme gól nevideli a v napínavých nájazdoch sa dvakrát presadil domáci Michal Šalka a stal sa tak teda hrdinom dnešného duelu. My Vám ďakujeme za pozornosť a prajeme ešte pekný zvyšok dňa! (17:03:19)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Slovan Bratislava.
    Gól strelil MICHAL ŠALKA.

Dáva gól a Slovan víťazí!

Michal Šalka ide na svoj druhý nájazd. Premení ho? Ak áno rozhodne o triumfe svojho mužstva.

Nebol úspešný. 1:1.

Za hostí ide na samostatný nájazd chalan so slávnym menom- Ján Pardavý.

Nedal. 1:1.

Samuel Petráš môže rozhodnúť.

Tentokrát však úspešný nebol. 1:1.

Poradie si mužstvá vymenia. Nasleduje teda opäť nájazd hostí a konkrétne opäť Patrika Koyša.

Dáva gól, je vyrovnané a dráma pokračuje! 1:1

Patrik Koyš sa rozbieha...

Dukla musí dať.

Patrik Luža nerozhodol tento zápas. 1:0.

Ani druhý trenčiansky strelec, Dominik Novák úspešný nebol. 1:0.

Marco Halama tiež nebol úspešný vo svojom samostatnom nájazde. 1:0

Ten však gól nedáva. 1:0

Za hostí absolvuje svoj prvý nájazd Denis Hudec...

Premieňa svoj nájazd! 1:0

Ako prvý ide na svoj nájazd Slovanista Michal Šalka...

Samostatné nájazdy začínajú.

Rozuzlenie tohto krásneho zápasu nám neprinieslo ani predĺženie a tak budeme svedkami samostatných nájazdov.

70:00
    Predĺženie sa skončilo.

69:54
    6 sekúnd pred koncom predĺženia sa vhadzuje pred Barošom.

69:04
    Obrovský tlak Slovanu v závere predĺženia, Kutej je však oporou svojho mužstva, teraz prikryl puk lapačkou pred dobiedzajúcim Lužom.

68:07
    Šalka trošku zahákoval Ryzáka, ale hlavný rozhodca mlčí.

67:15
    Do svojho útočného pásma sa na malú chvíľu dostali aj hostia, ale vážnejšiu príležitosť si nedokázali vytvoriť.

66:56
    Brankár Kutej sa na nedostatok roboty v predĺžení veru sťažovať nemôže.

66:21
    Strelami sa teraz prezentovali Tomáš Môcik a Tomáš Rusina, ale ani jedna nebola presná.

66:05
    Slovanisti výborne vykrývajú stredné pásmo a nedávajú žiadnu šancu na protiútoky hosťom.

65:40
    Ďalšia strela belasých, tentokrát do výstroje Kuteja.

65:26
    Domáci sú v predĺžení jednoznačne aktívnejší.

64:37
    Prečíslenie Slovanu 2 na 1, ale Michal Šalka sa nedokázal presadiť.

63:26
    Lukáčik sa teraz obetavo hodil do strely Holendu.

63:13
    Hudec triafa len výstroj brankára Baroša.

62:39
    Dukla sa teraz snažila udržať sa dlhšie vo svojom útočnom pásme, ale bolo to bez streleckého pokusu.

61:36
    Luža pálil z ľavého kruhu, Kutej chytá do lapačky.

60:33
    Hlinka sa snažil preniknúť do pásma, ale Slovanisti ho dobre ubránili.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:57
    Slovan Bratislava dal gól!
    Je vyrovnané! Tri sekundy pred koncom riadneho hracieho času napriahol hneď po buly PATRIK LUŽA a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste! Asistencie: Tomáš Môcik, Oliver Mikšík.

59:53
    Ešte raz sa bude vhadzovať pred Kutejom.

59:32
    Patrick Brodek opäť strieľa, ale opäť netrafil Kutejovu bránu!

59:07
    Patrick Brodek páli spomedzi kruhov, ale tesne vedľa.

59:00
    Tlak Slovana pokračuje, napätie by sa dalo krájať priatelia!

58:52
    Lukáčik páli z pravého kruhu, opäť lapačka Kuteja!

58:28
    Domáci hrajú power play bez brankára!!!

57:36
    Veľký záverečný tlak Slovana sa stupňuje.

57:05
    Dobrá strela Patrika Lužu z ľavej strany, Kutej chytá do lapačky.

56:28
    Patrick Brodek triafa len jedného z obrancov Dukly.

55:55
    Teraz sa hostia dokázali dokonca na dlhší čas udržať vo svojom útočnom pásme.

55:42
    Hráči Dukly vyhadzujú puk cez všetky čiary.

55:16
    Marek Ryzák odchádza na trestnú lavicu za držanie.

55:05
    Obrovská šanca Lukáčika, ale ten netriafa bránu spomedzi kruhov!

54:46
    Mladí Trenčania sa s pukom zbytočne nehrajú a snažia sa ho čo najrýchlejšie dostávať zo svojho obranného pásma.

54:21
    Hra sa nám teraz dosť kúskuje.

54:03
    Dvaja Dominikovia – Briestenský a Novák sa rútili na Baroša, ale nedokázali zakončiť podľa svojich predstáv.

52:17
    Oliver Mikšík to skúšal na dvakrát spomedzi kruhov. Dukla zase posúva hru von zo svojho pásma.

51:37
    Na opačnej strane strieľal z ľavého kruhu Hudec, trafil však len betóny Baroša.

51:07
    Hlinka nechtiac prihral Michalovi Šalkovi, ten pálil od modrej čiary, ale len do Kutejovej vyrážačky.

50:31
    Stále sa odohráva presilová hra Dukly bez vážnejšieho streleckého pokusu.

49:22
    Hostia si rýchlo nahrávajú puk, ale chcelo by to skorej nejakú dobrú strelu.

48:43
    Tomáš Môcik inkasuje dvojminútový trest za podrazenie.

48:31
    Hlinka chcel prihrať vysunutému spoluhráčovi, ale obranca Slovana tam výborne vložil hokejku.

48:01
    Veľký tlak domácich, niekoľko streleckých pokusov a ten, myslím, že tretí bol úspešný! FILIP MLYNČÁR prekonal už ležiaceho Kuteja. Asistencie: Vladimír Lukáčik, Patrik Danišovský.

46:38
    Slovan v obrannom pásme hostí, ale Trenčania hrajú teraz veľmi dobre takticky.

46:09
    Patrik Stantien mohol zvýšiť, pred bránou čakal na puk, ale rozhodca píska postavenie hráča v bránkovisku.

45:30
    Oliver Mikšík si potiahol puk po ľavej strane do pásma, ale bolo to bez zakončenia.

44:40
    Oddychový čas domácich.

44:40
    Trenčín dal gól!
    Neuveriteľné, Dukla strieľa ďalší gól v tom istom oslabení! Hostia sa dostali do prečíslenia 2 na 1 a po prihrávke od Jána Pardavého sa presadil PATRIK STANTIEN! Asistencia: Ján Pardavý.

43:42
    DOMINIK NOVÁK sa dostal do samostatného úniku počas vlastného oslabenia, oklamal pohybom brankára a posiela hostí do vedenia! Bez asistencie.

43:11
    Hlinka po druhýkrát po sebe odchádza na trestnú lavicu – sekanie.

43:05
    Patrik Bačik triafa z ľavého kruhu konštrukciu Kutejovej brány!

42:14
    Ani teraz sa domácim nepodarilo usadiť sa vo svojom útočnom pásme.

41:52
    Hokejisti Dukly vyhadzujú puk cez všetky čiary.

41:25
    Slovanisti sa dostali do tlaku, ale Mikšíkovi puk ušiel z hokejky.

40:50
    Šanca pre Slovan ísť opäť do vedenia. Michal Hlinka inkasuje dvojminútový trest za podrazenie.

40:36
    Patrik Luža strieľal od modrej, ale trafil len hosťujúceho obrancu.

40:13
    Domáci hneď v úvode tretej tretiny zatlačili. Kutej musel prikryť puk pri tyčke.

40:01

40:00

39:21
    Trenčania vyhadzujú puk cez všetky čiary, v tejto tretine už zrejme gól neuvidíme.

38:13
    Presilovku si zahrajú aj domáci hokejisti. Michal Hlinka si odsedí dve minúty za bránenie v hre.

37:03
    Slovan sa teraz dobre bráni a vyhadzuje puky cez všetky čiary.

36:11
    Opäť je vyrovnané! Trenčín využíva svoju ďalšiu presilovú hru, keď sa po dorážke z ľavej strany presadil PATRIK KOYŠ! Asistencie: Denis Hudec, Peter Čerešňák.

35:40
    Hudec prihral rovno na hokejku jednému zo Slovanistov a ten vyhadzuje cez všetky čiary.

35:15
    Obrovská šanca Dukly na vyrovnanie. Matúš Trenčan inkasuje 2 minúty za držanie.

34:56
    Holenda strieľal od modrej, ale príliš vysoko.

34:40
    Vladimír Lukáčik oslabuje svoje mužstvo. 2 minúty – držanie.

33:36
    Samuel Petráš našiel na pravej strane Blahoslava Nováka, ale tomu sa nepodarilo kvalitne zakončiť.

33:18
    Tréner Dukly sa teraz háda s fanúšikmi domáceho mužstva.

32:52
    Patrik Stantien páli z ľavého kruhu, ale len nad bratislavskú bránu.

31:17
    Denis Hudec v ďalšej veľkej šanci, ale Baroš chytá parádne.

30:48
    Pekná akcia Dukly. Patrik Koyš sa rútil dopredu, puk prenechal Hudecovi a ten triafa len Barošovu lapačku.

30:05
    Strely Hlinku a Holendu sa takisto nekončia v sieti.

29:32
    Michal Bílik vypálil od modrej čiary, Kutej vyrážačkou posúva puk do rohu klziska.

28:53
    Domáci sa počas svojej početnej výhody nedostali do lepšej gólovej príležitosti.

28:08
    Patrikovi Lužovi prepadol na modrej čiare puk cez hokejku a tak nemohol strieľať.

27:35
    Dukla sa dobre bráni vyhodením puku cez všetky čiary.

27:02
    Dávid Minárik sa najskôr dostal do dobrej šance, ako náhle ju však nevyužil, trošku v ňom vzplanuli nervy a zbytočne krosčekoval svojho protihráča.

26:21
    Momentálne sledujeme hluché fázy stretnutia, bez nejakých väčších šancí.

25:23
    Patrik Stantien vyskúšal ohroziť domácu bránu strelou z ľavého kruhu ale Baroš vyráža svojou vyrážačkou.

24:48
    Dukla využíva presilovú hru a strieľa kontaktný gól. Šťastným strelcom je DOMINIK BRIESTENSKÝ, keď sa presadil z ľavej strany forhendovou strelou! Asistencie: Matúš Holenda, Jozef Švec.

23:58
    Holenda pálil od modrej ale len do betónov Baroša.

23:40
    Dukla bude hrať presilovú hru. Michal Valjent inkasuje 2 minútový trest za údery.

23:14
    Slovan vedie už o dva góly! Po chybe Kuteja sa presadil PATRICK BRODEK! Asistencie: Vladimír Lukáčik, Marco Halama.

22:48
    Obrovská šanca Dukly, Šabík si obhodil obrancu, ale puk nedopravil za bránkovu čiaru.

22:13
    Ján Blaško prešiel cez dvoch Slovanistov, ale jeho akcia ostala bez zakončenia.

21:48
    Krásna akcia domáceho mužstva po osi Petráš, Luža a ANDREJ BEDNARIĆ už nemal problém zasunúť puk do odkrytej trenčianskej brány. Asistencie: Samuel Petráš, Patrik Luža.

21:13
    Samuel Petráš to skúšal z otočky z bezprostrednej blízkosti pred Kutejom, ale jeho pokus bol nepresný.

20:45
    Michal Valjent rozohráva novú útočnú akciu z vlastného pásma.

20:20
    Úvodné vhadzovanie druhej tretiny patrilo hosťom z Trenčína.

20:01

20:00

19:27
    Patrik Koyš bol v dobrej streleckej pozícii na pravej strane, ale v poslednej chvíli mu vypichol puk Michal Valjent.

18:29
    Môcik s Petrášom teraz trošku podkúrili obrane Dukly, ale Kutej je pozorný.

17:03
    Patrik Luža strieľa od modrej čiary, ale triafa len Kutejovi betóny.

16:49
    Domáci ešte v prvej tretine vyrovnávajú priebežný stav stretnutia! JOZEF TIBENSKÝ napriahol spomedzi kruhov a Kutej bol bez šance na úspech. Asistencia: Samuel Petráš.

15:30
    Slovan zlepšil svoju hru a momentálne je aktívnejším mužstvom na ľade.

14:31
    Rozhodcovia teraz prehliadli menší nedovolený zákrok, hrá sa ďalej.

13:51
    Na opačnej strane v dobrej Šanci Holenda, ale jeho pokus preletel príliš vysoko.

12:59
    Domáci sú naďalej nasťahovaní vo svojom útočnom pásme, ale je to bez strely.

12:05
    Dukla Trenčín hrá s piatimi hráčmi.

12:05
    Matúš Trenčan teraz dobre clonil trenčianskemu brankárovi vo výhľade, ale presnosť streľby zatiaľ domácim chýba.

11:17
    Samuel Petráš vystrelil z ľavého kruhu, Kutej vyráža.

10:41
    Patrik Koyš prekazil útočnú akciu belasých.

10:05
    Denis Hudec si pôjde na dve minúty oddýchnuť za nebezpečenú hru so zdvihnutou hokejkou.

09:47
    Denis Hudec páli spomedzi kruhov, ale triafa len Barošovu výstroj.

08:59
    Denis Gális mohol íst sám na Baroša, ale Marco Halama mu vzal puk v poslednej chvíli.

08:18
    Tomáš Môcik v úniku, snažil sa zakončiť bekhendom, ale trafil len betóny Kuteja.

07:24
    Dominik Novák a Patrik Stantien v prečíslení, ale Baroš tentokrát podržal svoje mužstvo.

06:46
    Dukla využíva presilovú hru a ide do vedenia! DENIS HUDEC sa s pukom nemaznal a z prvej ho poslal za Barošov chrbát! Asistencie: Marek Ryzák, Patrik Koyš

06:30
    Veľký tlak Dukly.

05:58
    Denis Hudec triafa puk tvrdou strelou do masky Samuela Baroša.

05:41
    Prvú presilovku si zahrá Dukla. Tomáš Môcik inkasuje dvojminútový trest za hákovanie.

04:45
    Do svojho útočného pásma sa opäť dostali aj hostia, ale puk im odskakuje od hokejok a nedarí sa im zakončiť.

04:10
    Slovanista Blahoslav Novák strieľal z pravého kruhu. Puk preletel popri betóne brankára.

04:00
    Teraz sledujeme menšiu šarvátku pred Kutejom, vylučovať sa nebude.

03:27
    Dukla Trenčín teraz na dlhší čas zovrela domácich v ich obrannom pásme.

02:46
    Ján Blaško sa dostal až pred brankára Baroša, ale jeho zakončenie nemohlo vystrašiť gólmana Slovana.

01:46
    Tomáš Rusina má problém s rozhrávkou vo vlastnom pásme.

01:07
    Dominik Briestensky zaútočil po pravej strane, ale chýbal mu spoluhráč, s ktorým by si mohol nahrať.

00:42
    Obe mužstvá počas vystriedali, hrá sa v strednom pásme.

00:28
    Úvodné buly patrilo domácim hokejistom, ale tí sa zatiaľ nedokázali dostať do svojho útočného pásma.

00:01

HC Slovan Bratislava: Baroš – Bačik, Valjent, Luža, Maier, Rusina, Bílik, Gula, Lukáčik – Šalka, Mlynčár, Danišovský – Petráš, B. Novák, Bednarič – Trenčan, Mikšík, Môcik – Brodek, Halama, Tibenský

Dukla Trenčín: Kutej – Čerešňák, Ryzák, Matejka, Holenda, Petre, Plško, Palovič, Hrehuš – Hudec, Hlinka, Koyš – D. Novák, Švec, Briestenský – Blaško, Pardavý, Stantien – Minárik, Šabík, Gális

Rozhodca: Jonák – Tvrdoň, Výleta.

Pekné popoludnie všetkým hokejovým fanúšikom.

Dnes sa opäť stretávame pri finále play off extraligy juniorov, v ktorom si merajú sily dve tradičné hokejové bašty, HC SLOVAN BRATISLAVA a DUKLA TRENČÍN.

Prvé dva zápasy sa hrali na štadióne pod hradom Matúša Čáka. V tom prvom boli úspešnejší hokejisti trenčianskej Dukly, ktorí si s belasími poradili výsledkom 4:1. Druhé stretnutie malo vyrovnanejší priebeh a Bratislavčania si museli vybojovať víťazstvo až v predĺžení (4:3), keď rozhodol Brodek.

Vyrovnané boje sa čakajú aj na štadióne Ondreja Nepelu, ja vás ich týmto pozývam sledovať prostredníctvom nášho on- line prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Jakub Bartko

Janka Danková

Góly a asistencie: 17. Tibenský (Petráš), 22. Bednarič (Luža, Petráš), 24. Brodek (Lukáčik, Halama), 49. Mlynčár (Lukáčik, Danišovský), 60. Luža (Môcik, Mikšík), rozh. náj. Šalka – 7. Hudec (Ryzák, Koyš), 25. Briestenský (Holenda, Švec), 37. Koyš (Hudec, Čerešňák), 44. Dominik Novák, 45. Stantien (Pardavý)

HK DUKLA Trenčín: Kutej – Čerešňák, Ryzák, Matejka, Holenda, Petre, Plško, Palovič, Hrehuš – Hudec, Hlinka, Koyš – D. Novák, Švec, Briestenský – Blaško, Pardavý, Stantien – Minárik, Šabík, Gális

Rozhodca: Jonák – Tvrdoň, Výleta