B. Bystrica – HC Slovan 1:0 (kon.) | Košice – Trenčín 2:3 (kon.)
HC MONACObet Banská Bystrica
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Štvrtok 13.03.2014, 17:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Hokejová extraliga juniorov play-off

Skončil sa druhý semifinálový zápas medzi Banskou Bystricou a Bratislavou, v ktorom domáci zvíťazili najtesnejším výsledkom 1:0, vďaka čomu vyrovnali sériu na 1:1.
    Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (19:16:31)

60:00

59:48
    Puk ďaleko v strednom pásme, domáci striedajú.

59:10
    Domáci dostali puk do stredného pásma a snažia sa hru držať čo najďalej od Sabola.

58:38
    Samuel Baroš je už na striedačke a hostia to skúsia v power-play.

58:30
    Bačikova strela od modrej čiary, Sabol vyrazil. Hostia sa ešte snažili dorážať, ale vyrovnať sa im nedarí.

58:12
    Róth dostal puk do pásma, kde zakončoval Valent, ale puk mu skĺzol z čepele.

57:12
    Hostia si berú oddychový čas.

57:12
    Banská Bystrica dala gól!
    Huňa s Kovalíkom sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Kovalík na seba dobre stiahol obrancu a prihral na úplne voľného JOZEFA HUŇU, ktorý zakončoval do odkrytej brány. Asistencie: Matej Kovalík.

57:06
    Najprv v šanci Ferleťák, neskôr na druhej strane Novák. Ani jednému z nich ale zakončiť nedovolila dobrá hra obrany.

56:30
    Lunterovu strelu z pravej strany Baroš videl a bez problémov ju chytil lapačkou.

56:14
    Na ľade sa začalo pritvrdzovať, ďalší z hráčov hostí zostal ležať na ľadovej ploche, vylučovať sa nebude ani tentokrát.

55:50
    Po súboji s Róthom v rohu klziska zostal na ľade ležať jeden z hráčov Slovana, ktorý odchádza hneď do šatne. Vylučovať sa nebude.

55:46
    Opäť strela Mlynčára z otočky, ktorá končí na hrudi Sabola.

55:00
    Slovan v dobrých gólovych šanciach, ale gól sa im streliť nedarí ani od modrej čiary a ani z dorážky.

54:17
    Domácemu hráčovi Gašparovi sa skončil osobný trest.

53:00
    Mlynčárova strela z otočky končí pod betónom Sabola.

50:30
    Hostia v plnom počte.

50:17
    Ďalšie zakázané uvoľnenie domácich počas presilovej hry.

50:10
    Róthova ďalšia veľmi dobrá šanca, ale strela išla tesne mimo bránu.

49:42
    Zakázané uvoľnenie domácich v presilovej hre.

49:21
    Vylúčenie Slovana za príliš veľa hráčov na ľade.

49:00
    V Bystrici momentálne nevidíme ani tak hokej, ako boj. Na ľade sa hrá bez väčších šancí.

46:47
    Po ďalších nepresnostiach končí puk opäť na zakázanom uvoľnení. Buly pred Sabolom.

46:18
    Predajnianského strelu tečoval pred Barošom Dolník, no aj tak s ňou nemal brankár hostí väčšie problémy.

46:00
    Banská Bystrica má stále výhodu presilovej hry, ale do útočnej tretiny sa jej nedarí dostať sa.

45:05
    Hostia hrajú so štyrmi hráčmi.

42:47
    Gašpar – osobný trest za nešportové správanie sa.

42:47
    Maier – menší trest za hrubosť.

42:00
    Vylúčenie na oboch stranách. Bačik – dve minúty za hrubosť. Róth – takisto dve minúty za hrubosť.

41:47
    Kovalíkov pokus od modrej čiary, na ktorý Baroš dobre videl a nemal problém ho zneškodniť.

41:15
    Veľmi tesný ofsajd domácich.

41:01
    Petráš – 2 minúty za nedovolené bránenie v hre.

41:00
    Gašparova dobrá šanca, ale Baroš pripravený.

40:01

Na konci je už aj druhá tretina, v ktorej sme rovnako ako v prvej časti gól nevideli.
    Tretia tretina sa začne o 18:37

40:00

39:38
    Posunutá brána domácich, buly napravo do brankára Banskej Bystrice.

39:02
    Po strele Gulu z modrej čiary zvonila za Sabolom horná žŕdka.

38:15
    Obidva tímy hrajú v plnom počte.

38:05
    Po chybe Tarabíka sa mohol do šance dostať hráč Slovana, ale Sabol sa rýchlo natiahol za pukom a prikryl ho v lapačke.

36:42
    Zakázané uvoľnenie domácich.

36:10
    Novák – menší trest za seknutie, z domácich Kovalík – menší trest za seknutie.

36:00
    Puk opäť tečovaný na ochrannú sieť a buly pred Barošom.

35:39
    Hráčovi domáceho tímu Kovalíkovi sa skončil osobný trest.

35:39

35:00
    Lukáči sa dobre pretlačil pred Sabola, jeho zakončenie už ale bolo nepresné.

34:38
    V šanciach aj hostia, Novák ale na dvakrát Sabola prekonať nedokázal.

33:48
    Janovského strelu od modrej Baroš vytlačil na ochranné plexisklo.

32:58
    Puk na ochrannej sieti, buly pred Barošom.

32:40
    Na druhej strane šanca Danišovského, Sabol iba vyrazil betónom.

31:50
    Tibenský sa po chybe v strednom pásme dostával do šance, ale dobre ho do rohu vytlačil Jakub Predajniansky.

31:00
    Hostia hrajú v plnom počte.

30:24
    Teraz niekoľko šancí domácich, ale Baroš zachytal spoľahlivo.

29:35
    Opäť vylúčenia na obidvoch stranách. Petráš a Macko dostávajú osobný trest za nešportové správanie sa.

29:35
    Strela Jakuba Predajnianského od modrej Barošovi vypadla z lapačky. Z následnej doražky sa nepresadil ani Výhonský.

29:00
    Vylúčenie na strane hostí – Novák dostáva 2 minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

28:32
    Predajniansky v šanci, ale z tesnej blízkosti Baroša neprekonal.

27:17
    Tesný ofsajd hostí.

26:57

26:23
    Tarabík nahodil puk do útočnej tretiny, tam ho gólman Slovana radšej prikryl.

25:16
    Domáci sú na ľade už v plnom počte.

25:00
    Róth teraz vypichol puk, dostal ho do stredného pásma, kde zbiera cenné sekundy pre svoj tím.

24:15
    Hostia v útočnom pásme, no bez strely na Sabola.

23:37
    Slovan hrá v pätici, domáci vo štvorici.

23:16
    Hostia budú hrať presilovú hru štyria na troch. Z domácich vylúčený Kovalík – 2 + 10 za napadnutie hlavy a krku.

22:48
    Ofsajd hostí.

22:33
    Zakázané uvoľnenie domácich hráčov.

22:00
    Tarabík chcel vystreliť od modrej, ale jeho úmysel dobre prečítal obranca hostí.

21:37
    Vylúčenie na obidvoch stranách. Z hostí Petráš za hrubosť, z domácich Róth takisto za hrubosť. Hrať sa bude v pomere štyri na štyrooch

20:46
    Hra so zdvihnutou hokejkou, buly pred Sabolom.

20:20
    Úvod druhej časti podobný tomu z prvej tretiny. Zakázané uvoľnenie hostí.

20:01

Prvá tretina druhého semifinálového zápasu sa skončila. Pod Urpínom sme zatiaľ gól nevideli i napriek niekoľkým šanciam na obidvoch stranách.
    Druhá tretina sa začne o 17:46

20:00

19:48
    Valentova strela neprešla až na Baroša, na opačnej strane Brodekov pokus končí pob Sabolovými betónmi.

19:00
    Hostia v prečíslení dvoch proti jednému. Domáci obranca Jakub Predajniansky dobre vystihol prihrávku a puk končí na ochrannej sieti.

18:26
    Sabol teraz bez hokejky, obetavo mu dal Mikuš tú svoju. Hostia ale ani túto výhodu nevyužívajú, keďže strela Petráša trafila bystrického brankára priamo do hrude.

18:00
    Podobná situácia tentokrát na opačnej strane. Vhadzovanie napravo Sabola.

17:27
    Šilovičovu strelu ešte zo stredného pásma Baroš radšej podržal v lapačke, buly po jeho ľavici.

17:02
    Opäť zakázané uvoľnenie hostí.

16:49
    Ferleťák mohol strieľať spomedzi kruhov, ale Bačik do jeho strely dobre vložil hokejku.

16:00
    Bratislava hrá v pätici.

15:24
    Hostia sa teraz oslobodzujú vyhodením puku až za Sabola.

15:00
    Bystrica získala buly, udržala pásmo, ale všetky strely opäť mierili len do hrude Baroša.

14:00
    Dolník sa ocitol v šanci, úplne sám pred Barošom, ale v zakončení bol faulovaný. Maier dostáva dve minúty za hákovanie.

13:35
    Zakázané uvoľnenie Bratislavy.

13:13

12:17
    Bystričania teraz usadení v útočnej tretine, ale ani jedna z ich striel nebola presná.

11:30
    Šanca domácich, na ktorej konci bol Róth, no trafil iba hruď gólmana hostí.

10:45
    Dolník sa snažil prihrávať puk pred bránu Barašoa, ale trafil priamo na hokejku hráča Bratislavy.

09:48
    Ďalšie prerušenie – puk tečovaný na ochrannú sieť a vhadzovať sa bude naľavo od Sabola.

09:00
    Ofsajd hostí posúdený ako úmyselný, hra sa po čase presunie pred Baroša.

08:04
    Bystrica hrá v plnom počte.

08:00
    Ofsajd domácich.

07:54
    Môcik sa snažil tečovať nahadzovaný puk, ale strela išla aj tak mimo bránu.

07:18
    Lukáčikovu prudkú strelu Sabol vytesnil pravým betónom.

06:58
    Bystrica sa bráni veľmi dobre, snaží sa hru zdržiavať najmä v rohoch.

06:04
    Šilovič – dve minúty za vystrelenie puku z obranného pásma.

05:00
    Ambroz v šanci, snažil sa poslať puk na voľného Predajnianského, ale prihrávka bola nepresná.

04:58
    Gulov pokus od modrej, Sabol yhatá lapačkou.

04:10
    Hostia s pukom na hokejkách, ale snažia sa iba rozohrať spoza Baroša.

03:47
    Ambrozova prudká strela tečovaná iba do rohu klziska.

03:00

02:47
    Halamova strela s ľavého kruhu iba veľmi tesne žŕdky Sabolovej brány.

01:30
    Valent skúšal srieľať spomedzi kruhov, do šance sa hodil Gula.

00:40
    V prvej šanci Šalka, z blízka ale Sabola triafa do betónov.

00:07
    Hneď po buly zakázané uvoľnenie domácich.

00:01

HC 05 Banská Bystrica: Sabol – Predajniansky J. (A), Jendroľ, Mikuš, Tarabík, Šilovič, Lunter, Janovský, Ramaj – Dolník, Macko, Ferleťák, Surový, Valent, Výhonský, Gašpar, Huňa, Róth (C), Predajniansky M., Kovalík (A), Ambroz

HC Slovan Bratislava: Baroš – Gula, Bačik, Bílik, Černák, Lukáčik (A), Maier, Valjent – Tibenský, Môcik, Mikšík (A), Danišovský, Brodek, Trenčan, Šalka, Mlynčár, Novák (C), Bednarič, Petráš, Halama

Rozhodca: Konc Daniel – Vido, Vyoral.

Vážení diváci, vítam Vás pri sledovaní druhého kola semifinálových dueloch play-off juniorskej extraligy. Jedným z dnešných zápasov bude aj súboj medzi domácim HC´05 Banská Bystrica a HC Slovanom Bratislava.

Po včerajšom úvodnom semifinálovom zápase sa v sérii ujali vedenia Bratislavčania. Úvodný zápas sa začal pomerne odvážne, keď už na začiatku ôsmej minúty viedli domáci po góle Martina Predajnianského 1:0. Hosťom z Bratislavy ale vyrovnanie netrvalo vôbec dlho, už po šesťdesiatich dvoch sekundách vsietil vyrovnávajúci gól Samuel Petráš. Od tohto momentu sa hral opatrný hokej, bez väčších šanci a s viacerými nepresnosťami na obidvoch stranách. Slovan o svojom víťazstve rozhodol až deväť minút pred koncom, keď si Tibenského strelu mierenú pred Sabola, stečoval do brány jeden z domácich hráčov. Banská Bystrica skúsila ešte vyrovnať počas power-play, ale keďže ďalšie góly už nepadli, zvíťazil Slovan Bratislava pod Urpínom 1:2.

Keďže vo vyraďovacej časti juniorskej extraligy sa hrá len na tri víťazné zápasy, bude výsledok toho dnešného pre obidva tímy veľmi dôležitý. Buď domáci sériu vyrovnajú, alebo sa hostia ujmu už dvojzápasového vedenia a do stretnutí na ich ľade pôjdu s prvým postupovým mečbalom.

Ako to nakoniec na banskobystrickom zimnom štadióne dopadne uvidíme už o chvíľu. Ja Vám prajem príjemný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.